سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

راز موفقیت | فوق العاده موفقیت تاثیر گذار در زندگی و کار

راز موفقیت | فوق العاده موفقیت تاثیر گذار در زندگی و کار
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/06/10 0 نظر

اگر بخواهید به راز موفقیت های بزرگ دست پیدا کنید، باید آرزوهای بزرگی نیز در سر داشته باشید

 

 

تعریف هر فرد از راز موفقیت متفاوت است، در حالی که برخی مردم راز موفقیت را آرامش، داشتن خانواده خوب، همسر دلسوز و والدین می دانند اما در ذهن بیشتر افراد،راز موفقیت مترادف است با به دست آوردن ثروت، شهرت و قدرت.

صرف نظر از تعاریف متفاوت، راه های زیادی برای دستیابی به راز موفقیت در زندگی وجود دارد؛ اما تجربه ثابت کرده یکی از بهترین روش ها الگو گرفتن از افراد موفق و بزرگان تاریخ است.


1-راز موفقیت چیست

چه حسی نسبت به راز موفقیت دارید؟ بیشتر مردم حس فوق‌العاده خوبی نسبت به موفقیت دارند و همینطور تصویری که از موفقیت در ذهنشان شکل  می‌گیرد، غالباً چیزهای مادی مثل: ماشین مدل بالا، خانه خوب، ثروت و چیزهای مشابه است. البته که موفقیت شامل این موارد هم می‌شود ولی در کل موفقیت چیزی فراتر از فقط موارد مادی است.


2-راز موفقیت در کار

کارآفرینی و نوآوری در بخش های متعدد اقتصادی مطلبی است که مدت ها در کشور ما مورد بحث است. برای گسترش واهمیت عملی شدن این موضوع در کشورمان تسهیلاتی نیز برای کارآفرینان درنظر گرفته شده است. اما مسلما در این راه برای موفقیت و امکان ادامه مسیر آشنایی با راهکار های مناسب و درست الزامی است.

راز موفقیت

به  ده راهکار مناسب که به کسب وکار شما خلاقیت ، نظم  و انعطاف پذیری می دهد اشاره خواهد شد. فعالین در این زمینه در هر کجای دنیا با به کار بستن این اصول کلی می توانند امیدوار باشند که گام های نخستین خود را به درستی برداشته اند.


فکر کردن به موفقیت
 

اگر بخواهید به راز موفقیت های بزرگ دست پیدا کنید، باید آرزوهای بزرگی نیز در سر داشته باشید. هر داستانی از راز موفقیت با یک آرزوی بزرگ آغاز می شود. شما می بایست چشم اندازهای بزرگ را برای خود متصور باشید، این که فردی مشهور و صاحب اعتبار هستید. باید از آن چه که می خواهید بدان برسید، تصویری روشن داشته باشید و آنقدر آن آرزوی خود را در سر پرورش داده باشید که آن را کاملا احساس کرده و برایتان دست نیافتنی نباشد. به طور مثال تصور کنید که اگر در کار خود موفق شوید، چه تحولی در زندگی شما و اجتماع ایجاد خواهد شد؟ اگر کسب و کار شما به راز موفقیت و در آمد بالا برسد شما از چه اعتباری برخوردار خواهید شد ؟ و تا چه حد به اقتصاد منطقه خود کمک کرده اید؟


نسبت به آنچه که می خواهید انجام دهید پرشور و حرارت باشید
 

شما در راهی قدم می گذارید که در صورت موفقیت، بخشی یا تمام زندگی شما تغییر خواهد کرد. برای رسیدن به این مقصود شما می بایست انرژی و اشتیاق خود را بیش از پیش کرده و آنها را آشکار کنید.چرا باید این گونه باشد، زیرا ما همیشه نسبت به آرزوهای خود و آنچه که دوست داریم بی رحمیم. بالواقع برای آنچه که بسیار دوست داریم، تلاش لازم را انجام نمی دهیم در حالی که می بایست نهایت تلاش خود را بکنیم. یا این که اگر شما از کاری که انجام می دهید رضایت کافی را نداشته باشید آیا تصور می کنید که واقعا می توانید در آن کار به راز موفقیت برسید و یا در بازار رقابت امروز که هر روز بیش از پیش به تلاش و فعالیت نیاز دارد، باقی بمانید؟

 

راز موفقیت چیست

 

اگر هم با همه عدم علاقه خود در کار بتوانید خود را در گردونه رقابت حفظ کنید  ولی مطمئنا به راز موفقیت های بزرگ دست نخواهید یافت. راز موفقیت های بزرگ و استثنائی در صورتی به دست خواهند آمد که ما در زمینه آن کار ، علاقه داشته باشیم که کار کنیم و یا حداقل برای آن ارزش قائل باشیم. برای کسانی که با چنین حس و حالی کار می کنند، این که مجبور باشند برای آن کار حتی 15 تا 18 ساعت در روز وقت بگذارند نه تنها خسته کننده نیست که موجب لذت آنان از کار خواهد بود.راز موفقیت در فعالیت های اقتصادی و مالی تنها نیازمند صبر و کاری طاقت فرسا است که تنها زمانی امکان پذیر خواهد بود که شما در مورد آن کار احساس مثبتی داشته باشید.
 


بر روی نقاط قوت خود تکیه کنید
 

بگذارید با این امر رو به رو شویم، شما نمی توانید برای همه اطرافیان خود همه چیز و همه کس باشید. هر کدام از ما نقاط قوت و ضعفی داریم. برای آن که بتوانید مفید واقع شوید، می بایست نقاط قوت خود را شناسایی کنید و بر روی آن تمرکز بیشتری داشته باشید. شما زمانی می توانید بیشترین موفقیت را به دست آورید که تلاش خود را به سمتی که در آن می توانید بهترین باشید هدایت کنید. به طور مثال اگر در فعالیت های اقتصادی ،شما در بازاریابی توانایی بیشتر دارید از آن نهایت بهره را ببرید. اما در بخش هایی از کار که در آن ضعیف هستید، کمک بگیرید و از آن ابایی نداشته باشید. اما برای تبدیل نقاط ضعف خود به نقاط قوت نیز تلاش کنید و برای آن از تعلیم و آموزش در حین کار بهره ببرید.


هیچ گاه به احتمالات شکست فکر نکنید
 

آین رند، در رمان خود به نام " اصل و سرچشمه " می نویسد، " نه این در طبیعت بشر است و نه موجودیت حیات انسان که کاری را با رها کردن آن، آغاز کند." به عنوان یک کارآفرین و پیش قدم در انجام یک کار شما نیاز دارید که هدف خود را کاملا باور کنید، آن زمان است که می توانید به آن عمل کنید. شما می بایست ایمان واعتقاد قوی به خودتان، ایده ها و نظرتان و ظرفیت های خود داشته باشید.

 

باید از سایه تردید عبور کنید و به یقین و اعتماد در کار خود برسید. هر چه قدر میزان ایمان و اعتقاد خود را افزایش دهید ، با سرعت بیشتری به اهداف خود دست خواهید یافت. هرچند که باید در این میان تعادلی وجود داشته باشد. تعادل بین اعتماد به نفس و محاسبه دقیق خطرات کار به جهت دستیابی به هدف بالاتر. کار آفرین موفق ، کارآفرینی است که خوب می تواند محاسبه کند و میزان خطر در کار را کاهش دهد تا به سود بالاتر برسد.


 سخت کار کردن
 

هرکارآفرین و نوآور موفقی به سختی کار کرده است. هیچ کس به این مهم ، با نشستن و زول زدن به دیوار نرسیده است. "برایان تریسی" درباره این مطلب چنین گفته است، " شما برای بقاء خود 8 ساعت در روز کار می کنید، بیش از 8 ساعت هر قدر زمانی که تلاش شما ادامه یابد در جهت راز موفقیت است."  اگر از هر فرد موفقی در این زمینه سوال کنید به شما خواهد گفت که در ابتدای شروع کسب وکار خود بیش از 60 ساعت در روز کار می کرده است.

 

سعی کنید در این موقعیت تفریحات و کار های متفرقه را تا مدتی فراموش کنید، تا زمانی که حقیقتا بتوانید بر روی پای خود بایستید و قامت راست کنید. در این برحه از زمان حتما یک سفر کوتاه هم می تواند برای شما ضرر باشد. همان گونه که اشاره شد ، این گونه سخت کار کردن برای شما آسان خواهد بود اگر دیدگاه و ایده ای محکم برای اجرا داشته باشید و هدفی روشن که به دنبال آن، احساس شورو اشتیاق را در خود حفظ کنید. 


مرتبا به دنبال راهکارهای جدید از طریق برقراری ارتباطات باشید
 

در کسب وکار ، شما با شرکتی که اداره می کنید مورد قضاوت واقع می شوید. با گروه مدیریتی که دارید ، سیستم هدایتی که درنظر گرفته اید و همچنین استراتژی های ارتباط با همکارانتان. کسب و کار هر چه قدر هم که کوچک باشد نیازمند ارتباطات و استفاده از تجارب است. می توانید در ملاقات هایی که در کسب و کار های مشترک دارید از افراد با تجربه به طور مثال در پایه گذاری بازار های خود بهره ببرید.

 

این بسیار مهم است که شما در ارتباط با همکاران فعال خود آن هایی را که می توانند به شما کمک کنند و برعکس آن ها که شما را به عقب می خوانند بشناسید. برای موفقیت در این زمینه شما همواره نیازمند داشتن مهارت برقراری ارتباط خوب و مناسب می باشید و همیشه می بایست نسبت به فرصت های جدید و امکان گسترش روابط خود هوشیار باشید. 


اشتیاق به یادگیری
 

شما حتما نباید مدرک MBA و یا فارغ التحصیل دکترا در این زمینه باشید تا راز موفقیت خود را تضمین کنید. در حقیقت کارآفرینان موفقی را می توان دید که حتی در مقطع دانشگاهی نیز تحصیلات خود را به پایان نرسانده اند. مطالعات نشان می دهد که بسیاری از میلیونر های خود ساخته از هوش متوسط برخوردار بوده اند. با این وجود، به همه ظرفیت ها و توانایی های خود توجه کرده اند و به زندگی اقتصادی مورد نظرشان و اهداف شخصی خود دست یافته اند زیرا هرگز از یادگرفتن و آموزش دیدن دریغ نکردند.

 

برای راز موفقیت، شما باید علاقه مند به سوال کردن باشید ، کنجکاوی خود را همیشه با خود داشته باشید و همیشه علاقه مند به یادگیری بوده و آغوش خود را برای دریافت معلومات بیشتر باز نگه دارید. مسلما این علاقه در دنیای پرسرعت تغییرات تکنولوژی و شیوه های کسب و کار بسیار ضروری است.


 ثابت قدم بودن و ایمان راسخ داشتن به کار
 

هیچ کس تا به حال نگفته است که دستیابی به راز موفقیت آسان است. گاهی علی رغم همه سخت کوشی ها و علایق شما ، کار با شکست مواجه می شود. اگر به گذشته بسیاری از افراد موفق امروز نگاه کنید می بینید که با دارا بودن همه خصوصیاتی که بدان اشاره کرده ایم اما شکست هایی در حد ورشکستگی را در کارنامه عملکرد خود دارند، اما به سرعت روی پای خود ایستاده اند تا آن شکست را سرآغاز شروع کاری بزرگ کنند.

 

رویکرد شما در صورتی که مبتنی بر ثبات قدم باشد و پذیرش رویارویی با شرایط مختلفی که گاهی نا امید کننده است، موفقیت نیز می تواند از آن شما باشد. این را باید بیاموزید که بعد از هر شکست و زمین خوردنی با قدرت هر چه تمام تر از جا برخیزید و کار را از سر بگیرید. استواری شما در میزان اعتماد و باوری که به خود دارید نهفته است. به خاطر بسپارید که اگر ثابت قدم و استوار باشید هیچ چیز شما را نمی تواند متوقف کند. 


به کار خود نظم دهید
 

توماس هوکسلی گفته است، " آن چه را که باید انجام دهید آن زمان که باید انجام شود بدان عمل کنید، چه دوست داشته باشید چه دوست نداشته باشید." تادیب نفس و نظم دادن به خودکلید موفقیت در این مرحله است.  قدرت آرزوها و تمایلات شما را مجبور خواهد کرد که بهای موفقیت خود را بپردازید. آنچه را که دیگران دوست ندارند انجام دهند شما انجام دهید، کیلومترها به جلو بتازید و در جنگ تن به تن با خود به تنهایی بجنگید و برنده شوید.


3-عامل موفقیت در زندگی

استیو جابز مرد همه کاره و خالق شرکت اپل و استودیو پیکسار که نابغه قرن هم خوانده می شود. بسیاری از کارآفرینان و جویندگان موفقیت او را الگو و رهبر خود دانسته و در راه تبدیل شدن به مردی شبیه او قدم بر می دارند. اما عامل موفقیت در زندگی استیو جابز افسانه ای  چیست؟ می توانیم از صحبتهای خودش شش مورد زیر را عامل موفقیت او بدانیم.


1- متفاوت بودن و متفاوت فکر کردن عامل موفقیت در زندگی

به عقیده استیو بهتر است یک دزد دریایی خوب باشیم تا اینکه به فعالیتهای یکنواخت و روزمره یک افسر نیروی دریایی بپردازیم. متفاوت بودن و متفاوت فکر کردن یکی از مهمترین توصیه های همیشگی او به کسانی است که قصد ورود به دنیای تجارت را دارند. شیوه تفکر متفاوت او باعث ایجاد دنیای جدیدی شد که زندگی او و میلیونها نفر را متحول کرد.


2- آینده نگری و دوراندیشی عامل موفقیت در زندگی

داشتن چشم انداز و بررسی هدف نهایی در زندگی نکته مهمی است. در برنامه ریزی های خود فقط برنامه های روز اینده خود را در نظر نداشته باشید بلکه همواره دورنمای کلی فعالیت تجاری خود را نیز در نظر داشته باشید.


3-انجام کاری که دوست داریم عامل موفقیت در زندگی

انتخاب شغل و کار بر اساس علایق و احساسات عامل مهمی در موفقیت است . به اعتقاد جابز تنها راه دستیابی به موفقیت این است که به کاری که انجام می دهید عشق بورزید.


4- یادگیری مستمر عامل موفقیت در زندگی

همه چیز در این جهان چیزی برای یادگیری دارند. از رقبای خود حتی از مشتریان و همکاران خود چیزهای جدید یاد بگیرید.


5- شجاعت کشف ایده های جدید عامل موفقیت در زندگی

در تجارت همواره به دنبال کشف ایده های جدید و بزرگ باشید. ایده هایی که قابلیت تبدیل شدن به واقعیت در زمان کوتاه را دارند


6- تلاش زیاد عامل موفقیت در  زندگی

هرآنچه را در توان دارید به کار گیرید.این که در چه شغلی مشغول به فعالیت هستید مهم نیست. اگر همه توان و تلاش خود را به کار ببرید حتما موفق خواهید شد.


5 عامل موفقیت در زندگی از نگاه بیل گیتس

اگر برای راز موفقیت در زندگی به دنبال الگو می گردید، شاید هیچکس بهتر از بیل گیتس نتواند شما را به سمت راز موفقیت و شکوفایی راهنمایی کند. مایکروسافت، شرکت تأسیس شده توسط گیتس، یک صنعت کاملاً تازه بنا کرد. خود گیتس نیز با ارزشی حدود 80 میلیارد دلار، ثروتمند ترین مرد روی زمین شناخته می شود.

اما اگر به دنبال عامل موفقیت در زندگی بیل گیتس می گردید برخی از توصیه های گیتس در این زمینه را می توانید در ادامه مطالعه کنید.


1- مهارت نه گفتن عامل موفقیت در زندگی

این توصیه ای است که گیتس از وارن بافت یاد گرفته است. داشتن این مهارت  برای هر کسی بسیار مفید است. شما همواره در معرض زنجیره ای تمام نشدنی از فرصت ها، کار ها و انگیزه ها قرار خواهید داشت. در این دنیای پر مشغله توانایی نه گفتن به برنامه ها کارها و  درخواست های دیگر، شاید مهم ترین مهارت مورد نیاز هر کسی باشد. این مهارت به شما اجازه می دهد مهمترین کار را درک کنید و آن را انجام دهید.


2- استقبال از انتقادات عامل موفقیت در زندگی

گیتس در کتاب خود با عنوان «کسب و کار با سرعت اندیشه» توصیه می کند: «از خبر های بد استقبال کنید تا بفهمید روی چه چیزهایی باید بیشتر کار کنید». هیچ کس دوست ندارد دیگران خطاهایش را به رخ بکشند، اما بدون چنین بازخوردهایی فرایند یادگیری و رشد بسیار کند تر خواهد بود. گوش کردن به انتقادات دیگران تقریباً همیشه به شما دیدی می بخشد که پیش از آن نداشته اید و این چیزی است که به آن نیاز خواهید داشت.

البته برخی انتقاد ها مفید نیستند. بنابراین باید قوه ی قضاوت خود را به کار بگیرید تا انتقاد سازنده و مخرب را از هم تشخیص دهید. با در نظر گرفتن این موضوع، بار بعدی که کسی شما را به باد انتقاد گرفت، به جای اینکه صحنه را ترک کنید، بایستید، گوش دهید، از او تشکر کنید و از گفته هایش درس بگیرید.


3-خوش بینی عامل موفقیت در زندگی

خوش بین بودن در دنیایی که خیلی چیز ها در آن اشتباه به نظر می رسد می تواند سخت باشد. اما بدون خوش بینی، هیچ کس هیچ شرکت تازه ای به راه نمی انداخت، روی هیچ ایده ی تازه ای سرمایه گذاری نمی کرد و یا محصول تازه ای به بازار نمی فرستاد.

گیتس ارزش خوش بینی را ارج می نهد و از آنجا که بنیاد او به برخی از مأیوس کننده ترین مشکلات روی زمین مثل قاچاق انسان، گرسنگی، و فقر شدید می پردازد، به خوش بینی نیاز مبرم دارد. او در سخنرانی خود در جشن فارغ التحصیلان دانشگاه استنفورد گفت: «خوش بینی اغلب با امید واهی اشتباه گرفته می شود. غافل از اینکه ما نا امیدی واهی هم داریم».


4- نترسیدن از شکست عامل موفقیت در زندگی

او در کتاب دیگر خود با عنوان «مسیر پیش رو» می نویسد: «موفقیت معلم خوبی نیست؛ با انسان های باهوش کاری می کند که فکر کنند شکست ناپذیرند». محصول فوق العاده موفق امروز ممکن است فردا به هیچ کاری نیاید و این به گفته ی گیتس می تواند برای کامپیوتر های شخصی و سیستم عامل ویندوزی که اغلب روی آنها نصب می شود هم اتفاق بیفتد.

این طبیعی است که راز موفقیت را بسیار دلچسب تر از شکست بدانید، اما این شکست ها ی زندگی هستند که بیشترین درس ها را به ما می دهند و بیشترین فرصت های رشد را در اختیار ما قرار می دهند. پس بار بعدی که با صورت زمین خوردید، این نکته را به یاد داشته باشید.


5- هدف متمرکز عامل موفیت در زندگی

گیتس در نامه ی سالانه ای که از طریق بنیاد بیل و ملیندا گیتس منتشر می شود نوشته است: «اگر هدف مشخصی برای خود در نظر بگیرید و معیاری برای سنجش عملکرد خود در مسیر آن داشته باشید، به پیشرفت چشمگیری دست پیدا خواهید کرد». او در ادامه می گوید پیدا کردن این هدف و معیار مناسب برای سنجش آن، در نهایت شگفتی بسیار دشوار است. گیتس گوشزد می کند که اگر این کار آسان بود، همه آن را انجام می دادند.


4-جملات موفقیت

 

ترجیح می‌دهم از اشتیاق بمیرم تا از ملالت.

وینسنت ون ‌گوگ (هنرمند)


طرز فکری که ما را به جایی رسانده است که اکنون هستیم، ما را به جایی که می‌خواهیم برویم، نخواهد رساند.
آنتونی رابینز


مردم اغلب می‌گویند انگیزه‌ها دوام ندارند. خب، اثر حمام نیز ماندگار نیست. به همین دلیل توصیه می‌شود روزانه دوش بگیرید.
زیگ زیگلار


همیشه گریه کردن سرآغاز بدترین روز‌ها نیست.
با طراوت‌ترین روز‌ها بعد از گریستن ابرهاست که بوجود می‌آید.
ناشناس


جملات انگیزشی کوتاه

 

قانون کاشت و برداشت اصل اساسی زندگی بشر است. شما امروز محصولی را برداشت می‌کنید که
در گذشته بذر آن را کاشته اید.
برایان تریسی


خداوند به هر پرنده‌ای دانه‌ می‌دهد ولی آنرا داخل لانه اش قرار نمی‌دهد.
ناشناس


شما به آن چیزی می‌رسید که به آن باور دارید. جایگاهی که امروز دارید، ریشه در باوری دارد که داشته اید.
اپرا وینفری


اگر کاری که همیشه انجام می‌دادید را انجام دهید، همان چیزی را دریافت می‌کنید که همیشه می‌گرفتید.
تونی رابینز


اگر جاده‌ای پیدا کردید که هیچ مانعی در آن نبود، به احتمال زیاد آن جاده به جایی نمی‌رسد.
فرانک کلارک


جملات انگیزشی موفقیت - جملات انرژی مثبت

من ترجیح می‌دهم افسوس بخورم که چرا آن کار را انجام دادم تا اینکه افسوس بخورم کاش آن کار را انجام می‌دادم!
لئو تولستوی


برای چیزی که پنج سال دیگه ارزشی نداره بیشتر از پنج دقیقه غصه نخور.
ناشناس


موفقیت‌هایی که نصیب افراد صبور می‌شود، همان‌هایی هستند که توسط افراد عجول رها شده اند!
آلبرت انیشتین


وقتی چیزی را از دست می‌دهید، درسی را که از آن گرفته اید از دست ندهید.
آنتونی رابینز


اگر همه تو را دوست دارند یک جای کار غلط است؛ هیچ کس نمی‌تواند همه را راضی نگه دارد!
پائولو کوئیلو


لازم نیست آدم از کوهی بالا رود تا بفهمد بلند است.
پائولو کوئیلو


جمله های زیبا در مورد راز موفقیت از افراد موفق

تنها یک چیز هست که برآورده شدن رویایی را ناممکن می‌سازد و آن، ترس از شکست است.
پائولو کوئیلو


کسی که بخواهد همه کاره باشد هیچ کاره است.
آندره موروا


بهتر است آدم کار‌های کمی انجام دهد، ولی از آن‌ها لذت کامل ببرد.
کریستین بوبن


ترجیح می‌دهم از اشتیاق بمیرم تا از ملالت.
وینسنت ون گوگ


آنچه ما امتحان‌هایی سخت می‌پنداریم‌شان غالبا موهبت‌هایی با لباس مبدل‌اند.
اسکار وایلد


حضور داشتن در جامعه (به جای خانه ماندن) هشتاد درصد راز موفقیت است.
وودی آلن


عشق سرشار در صورتی به وجود می‌آید که از آنچه دوست دارید، آگاهی فراوان داشته باشید.
لئوناردو داوینچی


جملات خاص انرژی بخش برای راز موفقت در زندگی - جملات مثبت

اگر ناخودآگاه فکر کنی که بردن مسابقه حقت نیست، می‌بازی.
مارک فیشر


برنامه‌ریزی دقیق و منظم، پیمودن نیمی از راه است.
ناپلئون هیل


کار ارزان‌ترین دارویی است که برای رفع نگرانی در دسترس است.
دیل کارنگی


مشورت هنری است که به کمک آن می‌توانید همه را به همکاری با خود وادارید.
رالف والدو امرسون


برای بهترین ایده منتظر نمان، ایده بهتر را انجام بده، بهترین نیز به دنبال آن خواهد آمد.
مارک تواین


بهترین راه فرار از مسئولیت این است که بگویی، من مسئولیت‌هایی دارم.
ریچارد باخ


قدم تازه‌ای برداشتن! این چیزی است که مردم بیشتر از آن می‌ترسند.
داستایوسکی


از آنچه شنیده و دیده و خوانده‌اید، هیچ چیز را قبول نکنید، مگر آنکه درستی و صحت آن بر خودتان آشکار شده باشد.
دکارت


جملات زیبا برای موفقیت در زندگی - جملات مثبت برای تقویت روحیه

باید بخواهیم تا بتوانیم.
دکارت


دیگران را همان‌گونه که هستند، بپذیرید.
دیل کارنگی


هنر گوش دادن را فراگیرید. فرصت‌ها گاهی به آهستگی در می‌زنند.
دیل کارنگی


انسان وقتی چیزی را با تمام توان بخواهد تلاش می‌کند و سرانجام آن را به دست می‌آورد.
جین وبستر


من به ضرورتِ اقدام، معتقدم. دانستن کافی نیست، باید دانسته‌هایمان را به کار ببریم. خواستن کافی نیست، باید کاری انجام بدهیم.
لئوناردو داوینچی


جملات انرژی دهنده برای فعالیت های مثبت - جملات زیبا در مورد تلاش

به تنهایی نمی‌توانم دنیا را تغییر بدهم اما می‌توانم سنگی را به آب بیندازم تا موج‌های بسیار خلق کند.

مادر ترزا (فعال امور خیریه)


یگانه فردی که سرنوشت از شما خواهد ساخت همانی است که خودتان تصمیم می‌گیرید باشید.

رالف والدو امرسون (مقاله‌نویس، شاعر و سخنران)


من به ضرورتِ اقدام، معتقدم. دانستن کافی نیست، باید دانسته‌هایمان را به کار ببریم. خواستن کافی نیست، باید کاری انجام بدهیم.

لئوناردو داوینچی (هنرمند و مخترع)


رؤیاهای‌ خودتان را بسازید در غیر این صورت فرد دیگری شما را برای ساختن رؤیایش به کار خواهد گرفت.

فرا گری (تاجر و سخنران انگیزشی)


سؤال این نیست که چه کسی به من اجازه خواهد داد؛ بلکه این است که چه کسی قرار است جلوی من را بگیرد.

این رند (فیلسوف و نویسنده)


مشکل‌ترینِ کار تصمیم گیری برای اقدام است، باقی صرفا به سرسختی برمی‌گردد.

امیلیا ارهارت (خلبان زن امریکایی که برای اولین بار عرض اقیانوس اطلس را در پرواز تک‌نفره طی کرد.)


فرصت‌ها اتفاق نمی‌افتند، شما خالق آنها هستید.

کریس گروسر (کارآفرین)


آنچه ما امتحان‌هایی سخت می‌پنداریم‌شان غالبا موهبت‌هایی با لباس مبدل‌اند.

اسکار وایلد (نویسنده)


با انگیزه بودن هیچ هزینه‌ای برای‌تان ندارد اما می‌تواند همه چیز را برای شما فراهم کند.

موری نیولند (کارآفرین و مربی انگیزشی)


موفقیت خود را به این نسبت می‌دهم که من هرگز نه بهانه آوردم و نه بهانه‌ای را پذیرفتم.

فلورانس نایتینگل (مصلح اجتماعی و آماردان)


چند سخن و جمه انگیزشی

روشن و قطعی بودن هدف نقطه‌ی شروع تمام موفقیت‌هاست.

دابلیو کلمنت استون (تاجر و نویسنده‌ی کتاب‌های خودیاری)

حضور داشتن در جامعه (به جای خانه ماندن) هشتاد درصد موفقیت است.

وودی آلن (کارگردان)


زمانِ شما محدود است پس آن را صرف زندگی‌ای که متعلق به فرد دیگری است نکنید.

استیو جابز (کارآفرین)


مردم اغلب می‌گویند انگیزه‌ها دوام ندارند. خب، اثر حمام نیز ماندگار نیست. به همین دلیل توصیه می‌شود روزانه دوش بگیرید.

زیگ زیگلار (روان‌شناس)


از جایی که هستید شروع کنید. از آنچه دارید استفاده کنید. کاری که می‌توانید را انجام بدهید.

آرتور اَش (بازیکنِ سیاه‌پوست تنیس که برای نخستین بار قهرمانی انفرادی آمریکا و انگلیس را به‌ دست آورد.)


نبردهای ارزشمند برای کسب مدال‌های طلا نیستند. نبرد درونی، آن نبرد نامرئیِ درون همه‌ی ماست؛ نبرد ارزشمند آنجاست.

جسی اُونز (قهرمان ورزشی سیاه‌پوست امریکایی که پیروزی‌اش در المپیک، هیتلر را به خشم آورد.)


اگر شکست بخورید ممکن است ناامید شوید، اما اگر تلاش نکنید قطعا شکست‌ می‌خورید.

بورلی سیلز (خواننده‌ی اپرا)


تا شهامتِ رها کردن چشم‌انداز ساحل را نداشته باشید هرگز نمی‌توانید از اقیانوس عبور کنید.

کریستوف کلمب (کاشف و ماجراجو)


هیچ چیز غیرممکن (impossible) نیست، این کلمه خودش می‌گوید من ممکن هستم (I’m possible).

اُدری هپبورن (بازیگر و فعال امور انسان‌دوستانه)


فهمیده‌ام هر چقدر سخت‌تر کار می‌کنم، انگار شانس بیشتری به سراغم می‌آید.

توماس جفرسون (سومین رئیس جمهور امریکا)


موفقیت، مجموعه‌ای از تلاش‌های کوچک است که هر روز و هر روز تکرار شده‌اند.

روبرت کالیر (نویسنده‌ی کتاب‌های خودیاری)


شجاعت، مقابله با ترس و سلطه بر آن است نه فقدانِ ترس.

مارک تواین (نویسنده)


تنها در فرهنگ لغت می‌توانید پیروزی را پیش از عمل ببینید.

وایدال سَسون (بازرگان و آرایشگر)

وقتی که شهامتِ‌ قدرتمند بودن را پیدا می‌کنم تا بتوانم از توانایی‌ها و استعدادهایم برای تحققِ چشم‌اندازم استفاده کنم، ترسِ من رفته رفته بی‌اهمیت‌تر می‌شود.


5-راه موفقیت

تواناییِ خلقِ موفقیت، محصولِ ترکیبِ منحصربه‌فردی از مهارت‌ها، ذهنیت‌ها و توانایی‌هاست و شما می‌توانید با استفاده از آنها به بزرگ‌ترین رؤیاهای خود برسید. فراموش نکردن این نکته خیلی مهم است زیرا هر مسیری که در راه موفقیت در زندگی طی می‌کنید رو به تکامل است. بسیاری از موفقیت‌ها آغاز می‌شوند و برخی تمام؛ اما اغلب آنها تکامل می‌یابند چرا که راز موفقیت هرگز یک مقصد نهایی نیست.

 

فردی که فوق‌العاده موفق است هرگز خود را به یک کسب وکار موفق محدود نمی‌کند بلکه به‌طور همزمان چند کار را مدیریت می‌کند. ما در این مقاله، فارغ از اینکه در انتظار رسیدن به اولین موفقیت خود هستید یا تاکنون به موفقیت‌های زیادی دست یافته‌اید، چند نکته‌ی بکر را با شما درمیان می‌گذاریم که می‌توانید در راه موفقیت در زندگی از آنها استفاده کنید. پس با ما همراه باشید.


عوامل موفقیت زنان در زندگی چیست؟
 

موفقیت را تعریف کنید اما بگذارید معنایی انعطاف‌پذیر داشته باشد
بسیاری از کارآفرینان موفق و مربیان مدیریت و رهبری به شما می‌گویند که باید برای خود تعریفی از راز موفقیت داشته باشید. مسلما این کار تمرین مفیدی است و خود من هم به‌ عنوان بخشی از کار و مأموریتم در کسب‌وکار از آن بهره می‌برم. هرچند که فکر می‌کنم باید انعطاف‌پذیر باشیم و منتظر بمانیم تا هنگام رسیدن به راز موفقیت ببینیم که موفقیت چه شکلی است.

می‌توانم به شما بگویم که دستاوردهای واقعی تقریبا همیشه با آنچه در ذهن خود تصور می‌کنیم متفاوت هستند. علت این امر این نیست که آن دستاوردها موفقیت به حساب نمی‌آمدند، بلکه علت این است که تعداد نامحدودی از متغیرها وجود دارند که در هر موفقیت دخیل هستند و هریک از آنها تأثیر خود را روی شما خواهند گذاشت.

وقتی شما به پول می‌رسید، کسب‌وکارتان رونق می‌یابد یا به هر موفقیت دیگری دست می‌یابید، همواره با آنچه از قبل در ذهن خود ساخته بودید متفاوت خواهد بود. پس راز موفقیت را تعریف کنید اما این را هم بدانید که وقتی به موفقیت رسیدید، ممکن است دستاورد شما دقیقا کپی برابر اصل آنچه در ذهن داشتید نباشد، اما جوهره‌ی آن را دارد.


تصویر کلی را به یاد بسپارید
 

شاید من به این خاطر به راز موفقیت رسیده‌ام که همیشه برادرم تنها شریکم بوده است، اما قبلا هم می‌دانستم که خانواده در راز موفقیت کلی زندگی نقش به‌سزایی دارد. وقتی با همسرم آشنا شدم با خود گفتم که این همان زنی است که می‌خواهم در مسیر موفقیت‌مان همراه هم باشیم. این کار به صبر و درک و مدارا نیاز داشت چرا که ما ازدواج کردیم و صاحب فرزند شدیم اما برای من تصویر کلی موفقیت بدون وجود خانواده ناقص بود.

من همچنین بر این باورم که راز موفقیت به معنای داشتن بدن و روان سالم است. این امر باعث شده است که من سلامت خود را انگیزه‌ اولیه‌ی خود قرار دهم و از بدن و روان خود مراقبت کنم.

این چیزها مادامی که در مسیر راز موفقیت، تصویر بزرگ‌تر را در ذهن نداشته باشید در اولویت شما قرار نخواهند گرفت.


با همه خوب برخورد کنید
 

این جمله را شنیده‌اید که می‌گویند با دیگران همان‌گونه رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند. برخی آدم‌هایی که در طول زندگی با آنها برخورد داشته‌ام رفتار خوبی با من نداشتند و من هم فورا آنها را از زندگی‌ام حذف کردم زیرا هیچ علاقه‌ای ندارم وقتم را با آدم‌های نامناسبی بگذرانم که رفتارشان مطابق میل من نیست؛ بالعکس دوست دارم با آدم‌هایی معاشرت کنم که بتوانم رفتاری توأم با صداقت،‌احترام و صبوری داشته باشم.

در مسیر صعود به قله و کسب راز موفقیت هم، با آدم‌هایی که کنارتان بودند خوب رفتار کنید چراکه ممکن است دوباره به جایگاه قبلی‌تان برگردید و به آنها نیاز پیدا کنید؛ جان کلام اینکه «چو به گشتی طبیب از خود میازار، چراغ از بهر تاریکی نگه‌دار». خوشبختانه من چندان در زندگی خود مجبور نبوده‌ام که به پایین برگردم اما تعداد افرادی که بدون چشمداشت به من و خانواده‌ام کمک کرده‌اند یا با من ارتباط برقرار کرده‌اند یا به هر نحوی در غنا بخشیدن به زندگی‌ من نقش داشته‌اند، آن‌قدر زیاد است که حیرت‌ می‌کنید. امیدوارم که من هم بتوانم همچون آنها با دیگران برخورد کنم، چرا که بازتاب صداقت و اعمال نیک همیشه به خود آدم برمی‌گردد.


تواضع داشته باشید
 

نمی‌گویم خود را در برابر دیگران تحقیر کنید، اما به لحاظ فلسفی بر این باورم که اگر خود را در کانون جهان تصور نکنید، به چند دلیل به موفقیت شما کمک می‌شود.

اول، اگر در کانون جهان نباشید، خودتان را هم خیلی کمتر جدی خواهید گرفت و درنتیجه بیشتر خواهید خندید، ریسک بیشتری خواهید کرد و اگر هم به موفقیت نرسیدید چندان به قبایتان بر نمی‌خورد. هر کسی در زندگی شکست را تجربه می‌کند و شکست هم آدم را نمی‌کشد. دوم اینکه، من فکر می‌کنم با تواضع مغز خود را دربرابر ایده‌های جدید باز می‌گذارید. یک فرد کنجکاو که به مطالب گوش می‌دهد می‌تواند نسبت به فردی که خود را علامه‌ی دهر می‌داند، چیزهای بیشتری یاد بگیرد.

درنهایت اینکه، مردم دوست دارند با کسی کار کنند که از امتحان کردن چیزهای جدید هراسی ندارد و به دیگران گوش فرا می‌‌دهد و برای نظرات آنها ارزش قائل است. با اندکی تواضع می‌توان خیلی سریع‌تر به موفقیت رسید.


قدردان دستاوردهای خود باشید
 

در هر دو سوی جاده‌ی موفقیت، مناظر زیبایی از راز موفقیت وجود دارد. هر از چندگاهی کنار جاده ترمز کنید و راز موفقیت‌های کوچکی را که پشت سر گذاشته‌اید جشن بگیرید. توقف دوره‌ای درطول مسیر برای نگاه به پشت سر، انگیزه‌بخش است. پس درطول مسیر، برای جشن گرفتن موفقیت‌های کوچک‌تان وقت بگذارید.


6-رمز موفقیت

رمز موفقیت مساله ای است که بسیاری از افراد به دنبال ان هستند . به راستی رمز موفقیت بسیاری از افراد موفق در جامعه ما چیست ؟ شما میتوانید با مطالعه بیشتر در زمینه راز موفقیت نکات جدیدی را یاد گرفته و در زندگی تان بکار ببرید تا زودتر به اهداف تان دست یابید.

1 –یک رمز موفقیت برای پیشرفت شما اینست که سعی کنید لیست هایی را به عنوان هدف برای خودتان تعیین کنید و برای خودتان چالش های جدید تعیین کنید . با گوشه نشینی و زندگی ثابت به هیچ جا نمی رسید .

2 –سعی کنید به خانواده تان هم برسید ، برای انها هم وقت بگذارید . شما می توانید بسیاری از کارهایتان را به دیگری بسپارید . (این با تنبلی و کار نکردن فرق دارد .)

3 – مدام مشغول تماشایی تلویزیون نشوید . به در و دیوار هم نگاه نکنید. از خانه بیرون بزنید . کمی با مسائل جدید و محیط بیرون اشنا شوید . اجازه دهید به سرتان باد بخورد و هوایی عوض کنید .

4 –اگر متوجه شدید کسی از شما بد گویی میکند حتما به او ثابت کنید که اشتباه کرده است .

5– رمز و راز موفقیت دیگر برای رسیدن به رویاهایتان اینست که کاری را انجام دهید که عشق و علاقه ای به ان داشته باشید . وقتی کاری را دوست ندارید حتی اگر بسیار راحت باشد یا پول زیادی داشته باشد باز هم از ان کار لذت نمیبرید .

6 -به رویاهایتان فکر کنید . انها را فراموش نکنید و با خود بگویید من میتوانیم . هیچ وقت به خودتان شک نکنید و هیچ وقت ناامید نشوید .

7 – سعی کنید مدام به دنبال تغییر های مثبت باشید . به گزارش آسان طب تغییری مثبت در خودتان ایجاد کنید یا کارخوبی را انجام دهید . حتی میتوانید دکوراسیون خانه یا محل کار را عوض کنید . میتوانید عادات زشتتان را اصلاح کنید و ..

8- مسئولیت پذیر باشید و اگر اشتباهی انجام داده اید بپذیرید .

9- انتقاد پذیر باشید و درست برخورد کردن با انتقادات را یاد بگیرید .

10- سعی کنید الگوی خوبی برای دیگران باشید .

11-  صبر در زندگی را فراموش نکنید و بدانید که مشکلات برای همه هست .

12-  دنبال یادگیری چیزها و مسائل جدید و به روز باشید .

13– به خودتان و  ایده‌هایتان ایمان داشته باشید و در کار خود از همه بهتر بشوید .

14 – از زندگی و هدف و کارتان لذت ببرید و هوای تیم‌تان و همگروهی هایتان یا حتی خانواده تان را بگیرید .

15 – تلاش کنید ، ناامید نشوید ، بیخیال نشوید و انگیزه داشته باشید .

16-  در نوع لباس پوشیدن دقت کنید ، فکرتان را اصلاح کنید ، مانند افراد پیروز فکر کنید ، جزئی از یک گروه باشید و گروهی کار کنید ، پویشگر و جستجو گر باشید و سعی کنید احساسات خود را بدرستی بیان کنید و از گفتن ان نترسید .

17-  سعی کنید همیشه نتیجه را در ذهن داشته باشید وهیچ وقت ان را فراموش نکنید.

18-  صحبت کردن پشت تلفن را یاد بگیرید و بدانید باید چگونه با طرف مقابل صحبت کرد .

19-  مرتب و منظم باشید و برنامه ریزی کنید .

20-  یک رمز موفقیت برای ارتقای شما این موضوع است که احترام اطرافیان را نگه دارید و مودب باشید

 

source : keramatzade

نظرات

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید