سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

مدیریت: چگونه برای تبدیل شدن به یک مدیر بهتر، 10 اقدام مدیریتی رهبران موثر

مدیریت: چگونه برای تبدیل شدن به یک مدیر بهتر، 10 اقدام  مدیریتی رهبران موثر
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/04/26 1 نظر

مدیریت موثر یک هنر است. شما باید افراد مناسب را برای مشاغل مناسب انتخاب کنید، یک تیم مکمل ایجاد کنید و مردم خود را با اهداف و فرهنگ سازمانی خود هماهنگ کنید. 

چگونه می توانیم به یک مدیر عالی تبدیل شویم؟

10 اقدامات مدیریتی رهبران موثر

مدیریت

همه ما می دانیم که خوب بودن در کار شما، تضمین نمی کند که شما یک مدیر خوب هستید. بسیاری از ما این را از تجربه شخصی یاد گرفتیم - در حالی که بسیاری از ما یک رئیس وحشتناک داشتیم، چند تا از ما به اندازه کافی خوش شانسی بودیم که تحت یک رهبر واقعا الهام بخش کار می کردیم که می دانست که چگونه انگیزه و بهترین نتیجه را بگیرد تیم؟ و مهمتر از همه، چگونه می توانید چنین رهبری شوید؟
سبک های مختلف مدیریت متناسب با شرایط مختلف متناسب با فرهنگ شرکت، اندازه تیم یا سازمان، ماهیت کار یا صنعت و شخصیت های خاص درگیر می شوند. با وجود این، برخی از جهانیان وجود دارند.
مدیریت موثر یک هنر است - اما خوشبختانه، اگر شما بعضی از اصول اساسی را دنبال کنید، می توان آن را آموخت. در اینجا چند نکته برای تبدیل شدن به یک مدیر بهتر، شروع میکنیم

1. افراد مناسب را انتخاب کنید

 

همه چیز با شروع بهترین تیم ممکن شروع می شود - با هم، کل می تواند بیشتر از مجموع قطعات آن تبدیل شود. شما باید افراد مناسب را برای مشاغل مناسب انتخاب کنید، یک تیم مکمل ایجاد کنید و مردم خود را با اهداف و فرهنگ سازمانی خود هماهنگ کنید. 

همانطور که والاس لی، مدیر پروژه Westpac، این را می گوید: "درست کار کنید. اطمینان حاصل کنید که هر فرد نه تنها دارای مهارت های مناسب است، بلکه مهمتر از همه، متناسب با فرهنگ است. " 


مقاله مرتبط : بیل گیتس چرا ثروتمند شد؟
با توجه به Iain Crossing، یک مشاور سازمانی با کارهای الهام بخش، می دانیم که چگونه نقش های مختلف برای دستیابی به اهداف سازمان شما کمک می کند، می تواند شرایط لازم را برای مصاحبه و ارزیابی نامزدها تعیین کند. 

توسعه افراد کلیدی ممکن است تنها بزرگترین عامل تعیین کننده توانایی سازمان برای مقابله با عدم قطعیت و موفقیت باشد. گرنت سکتون، مدیر عامل مدیریت رهبری Australasia، می گوید: "مرکز توسعه یاب، توانایی رهبر در برقراری ارتباط با مردم است و نیازهای افراد را با همتایان خود در جهت تحقق یک جنبش متحد و انسجام قرار می دهد.


2. نمایش همدلی

 

همدلی توانایی گوش دادن به افراد، ارتباط با تجربه عاطفی آنهاست و به آنها اجازه می دهد تا بدانند که شما این کار را انجام می دهید.مدیران با هوش هیجانی بالا می توانند ارتباط برقرار کردن با افراد و بین افراد برقرار کنند، و منجر به اعتماد و شفافیت بیشتری در تیم می شود.

به عنوان یک مدیر، باز بودن و همدلی باید یک بخش کلیدی از نام تجاری شخصی شما باشد. بر طبق Iain Crossing، این مهم ترین قابلیت اصلی برای مدیران و رهبران است. 

"توسعه توانایی درک افراد و برقراری ارتباط با آنها در یک راه واقعی و معنی دار، یک عامل تعیین کننده کلیدی در موثر بودن شما در تأثیرگذاری بر آنهاست، آنها اهدافی را ایجاد می کنند که آنها را تحریک می کنند و پاداش دادن به آنها را به نحوی که هر یک در واقع انگیزه می گیرند ، می گوید Crossing. 

در واقع، مطالعات متعدد نشان داده است که مدیران با عملکرد بالا دارای صلاحیت عاطفی بالاتری هستند. در اینجا چگونگی بهبود هوش هیجانی خود را در کارهایتان خواهید آموخت .


3. به وضوح ارتباط برقرار کنید

ارتباطات، کلید تقویت شفافیت و ایجاد روابطی است که بر روی باز بودن، اعتماد و صداقت با تیم شما ایجاد شده است. اولین گام در ارتباط موثر، بر طبق Crossing، ایجاد زمان و فضای برای صحبت کردن و پرسیدن سوال است. 


مقاله مرتبط : میلیاردر شدنهر دو Crossing و Lee بر اهمیت واضح بودن اهداف و انتظارات شما، و تعیین نقش و مسئولیت های افراد با آنها تاکید می کنند.پس از همه، شما نمی توانید مردم را انگیزه دهید اگر آنها نمی دانند چه چیزی می خواهند. عبور از مشاوره به مدیران توصیه می کند تا اهداف روشن برای سازمان و مردمش برای بحث و مذاکره، اجازه دهید مردم بدانند چه نوع حمایت و منابع به آنها دسترسی دارد و به طور واضح به اهداف پاداش کمک کند. 

رفتار غیر کلامی همان چیزی است که مردم می گویند همان قدر مهم است که مدیران موثر باید ناظران مشتاق باشند تا بتوانند به نحوه پاسخگویی به وضعیت کاری در سطح احساسی پاسخ دهند. لی می گوید که مدیران باید بصری باشند، زیرا کارکنان ممکن است همیشه به شما نگویند که آنها در حال مبارزه هستند. 

ارتباطات باید در همه جهات، از مدیران به کارکنان خود، از کارکنان به مدیران و بین اعضای تیم، جریان یابد. یک رهبر موثر یک شنونده خوب است و محیطی را ایجاد می کند که مردم می توانند یکدیگر را بدست آورند و نقاط قوت، ضعف و سبک های ارتباطی یکدیگر را درک کنند. مدیران خوب برای ورود به کارکنان خود باز هستند و از بازخورد آنها یاد می گیرند.


4. سرب مثال

پیاده روی ایان مشاهده کرده است که مردم از بیانات شفاهی و غیر کلامی خود در مورد ذهن رئیس خود بی بهره خواهند بود، بنابراین رهبران باید مسئولیت اتمسفر ایجاد کنند و با رفتار خودشان شکل بگیرند. این می تواند به عنوان حالت و موقعیت شما در صبح هنگام رسیدن به دفتر، یا سیستماتیک تر مانند مقادیر و پروتکل های تعریف شده برای کار با یکدیگر، ساده باشد. 

مهم است که آنچه را که موعظه می کنید تمرین کنید. شما نمیتوانید انتظار داشته باشید که کارکنان شما کار سختی را انجام دهند. یک بار در یک زمان، آستین های خود را بالا بیاورید و دست های خود را کثیف کنید. همانطور که لی می گوید، "احترام از موقعیت شما نیست - شما باید آن را بدست آورید."


5. نماینده

به عنوان یک مدیر، مهم است که شما متوجه شوید که تنها چند ساعت در روز وجود دارد و فقط زیاد است که می توانید توسط خودتان انجام دهید. در حالی که ممکن است متوجه شوید که در کوتاه مدت (به خصوص اگر شما یک تیم جدید یا کم تجربه) سریعتر انجام دهید، در بلند مدت شما با اختصاص دادن پروژه های معنی دار به اعضای تیم خود، زمان زیادی را صرفه جویی خواهید کرد. با انجام این کار، شما همچنین مهارت های خود را ایجاد خواهید کرد و به آنها کمک خواهد کرد تا توانایی خود را به دست آورید. با این حال، هیئت مدیره به معنی نگهداری از مایکروویو نیست. والاس لی نیز علیه microromanaging هشدار می دهد: «دخالت نکنید - بدانید زمانی که کارکنان شما می توانند با چیزها کار کنند.

مهم است که کارکنان خود را به کار خود برسانند و راه های خود را برای انجام کارها پیدا کنند. نتیجه را که می خواهید مشاهده کنید، بیان کنید - و سپس آنها را به دستگاه های خود ببرید، هر بار یک بار در هر زمان بررسی کنید تا ببینید آیا به حمایت شما نیاز دارند.همانطور که Crossing توصیه می کند، «مسئولیت نسبت به وظایف را به عهده می گیرد» برای حداکثر تاثیر.


6. مثبت و سازنده باشید

 

 

ارائه بازخورد به موقع و معنی دار برای کارکنان شما بسیار مهم است، همانطور که تعیین می کند که چگونه بهتر این بازخورد را به آنها بدهید. Crossing توصیه می کند رویکرد خود را به هر فردی تقسیم کنید، بعضی از افراد نیاز به اطمینان و پشتیبانی منظم دارند و دیگران ترجیح می دهند که خودمختاری بیشتری داشته باشند. لی افزود که مهم است که کارکنان خود را بدانند که چه کاری انجام می دهند و چه مناطقی که نیاز به کار دارند.

بر طبق گفته Crossing، بهتر است مردم به آنچه که می خواهید انجام دهید به مردم بگو تا آنچه را که نمی خواهید انجام دهید، بگویید.اگر شما باید در مورد عملکرد ضعیف نظر دهید، از مشاهدات واقعی برای نشان دادن مسئله و صحبت در مورد رفتار (که مردم می تواند تغییر)، به جای انتقاد از شخصیت ها و یا ارزش قضاوت.


7. مردم خود را متقاعد کنید و پاداش دهید

 

این منطقه اغلب نادیده گرفته می شود، اما نمی توان آن را بیش از حد تحمل کرد - تلاش بسیار زیادی برای تشکر از کسی به وجود می آید، اما می تواند به همه چگونگی احساسات مردم بر روی کار کمک کند. پس از همه، اعضای تیم خود را مردم، نه روبات ! 


مقاله مرتبط : قانون جذب
هنگامی که به پاداش می آید، آیین عبور می گوید که اهمیت دادن به پاداش هایی است که مردم واقعا از آن لذت می برند. به عنوان مثال، برخی از مردم دوست دارند که برای ناهار بیرون بروند، در حالی که دیگران ممکن است زمان را به جای خود یا خودمختاری و مسئولیت بیشتر ترجیح دهند. بسیاری از مدیران مردم را به نحوی که دوست دارند پاداش می دهند، متقاعد می کنند، که همیشه موثر نیست.


8. مردم خود را بسازید

 

 

مدیر فقط به عنوان تیم خود خوب است. لی بر اهمیت تمرکز بر توسعه کارکنان خود تأکید می کند و می گوید: «به کارکنان خود کمک کنید تا موفق شوند - موفقیت آنها موفقیت شماست. صبور باش. مربی آنها را تربیت کنید و آنها را مربی کنید ... آنها یک روز به یاد خواهند آورد. 

با توجه به عبور، بهترین راه برای مربیگری مردم شما این است که آنها به تمرکز بر روی فرایند و نه محتوای کمک کنند.  به جای اینکه به حاشیه به جزئیات توجه کنید، مربیان را به خود مشغول خواهید کرد. اگر نمی دانید کجا شروع کنید،این موارد یک چارچوب است.

مطالب مرتبط

نظرات

فریده حکیم الهی
۱۳۹۶/۰۵/۰۶۰۰
پاسخممنون از شما

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 14

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید