سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

وارن بافت | زندگی نامه ، راه ثروتمند شدن و سرمایه گذاری وارن بافت

وارن بافت | زندگی نامه ، راه ثروتمند شدن  و سرمایه گذاری وارن بافت
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/11/29 0 نظر

برنامه ریزی روزانه و راههای  سرمایه گذاری و زندگینامه وارن بافت که با پشتکار تبدیل به یک میلیاردر در جهان شد.

 


وارن بافت چطور شروع به کار کرد؟

درسهایی از وارن بافت

وارن بافت احتمالاً تاجر به دنیا آمده است. او اولین سهام خود را در زمان 11 سالگی خریداری کرد و در فروشگاه مواد غذایی خانواده خود در او ماها کار کرد. پدر وی ، هوارد بافت ، صاحب یک کارگزاری کوچک بود و وارن بافت روزهای خود را صرف تماشای کار سرمایه گذاران می‌کرد و به آنچه می‌گفتند گوش می‌داد.


موفقیت‌های کارآفرینی وی در جوانی زبانزد بود. پدرش برای ادامه تحصیل وی را تحت فشار قرار داد ، بااینکه وارن بافت بابی میلی موافقت خود را برای حضور در دانشگاه پنسیلوانیا موافقت کرد. وی سپس به دانشگاه نبراسکا منتقل شد ، جایی که در مدت سه سال با مدرک کارشناسی فارغ‌التحصیل شد.


وی پس از رد شدن از طرف مدرسه بازرگانی هاروارد ، تحصیلات تکمیلی را در دانشکده بازرگانی کلمبیا ثبت نام کرد. در تجزیه و تحلیل بورس و اوراق بهادار بود که بافت اصول سرمایه گذاری را یاد گرفت . او یک بار در مصاحبه‌ای اظهار داشت که کتاب بنیامین  گراهام ، "سرمایه گذار هوشمند" ،  زندگی خود را تغییر داده و او را در مسیر تحلیل حرفه‌ای به بازارهای سرمایه گذاری قرار داده است. همراه با تجزیه و تحلیل بنجامین گراهام ، چارچوب فکری مناسب و نقشه راه برای سرمایه گذاری در اختیار وارن بافت قرار گرفت.


راه رسیدن به ثروت و افکار وارن بافت


وارن بافت (Warren Buffett) ، که گاه با عنوان "اوراکل اومااها" شناخته می‌شود ، یکی از ثروتمندترین مردان جهان و یک سرمایه گذار مشهور است.
وارن بافت شاگرد فلسفه بنیامین گراهام برای سرمایه گذاری هوشمند بود.

 

 

چگونه وارن بافت ثروتمند شد

 

در سال 1962 ، بافت شرکت نساجی Berkshire Hathaway را خریداری کرد ، که وی به یک شرکت هلدینگ تبدیل و یک امپراتوری متنوع شرکت ایجاد کرد.


سرمایه گذاری و برنامه روزانه وارن بافت
 

وارن بافت برای به حداقل رساندن پتانسیل داشتن مشتری ، همکاری خود را از دوستان و خانواده نزدیک خود آغاز کرد. این مشارکت‌ها محدودیت‌های منحصر به فردی داشت که به آن وابسته بود: خود وارن فقط 100 دلار سرمایه گذاری می‌کرد و از طریق مدیریت می‌توانست سهم خود را در این مشارکت افزایش دهد. وارن بافت نیمی از سود مشارکت را بیش از 4% می‌گرفت.

تا سال 1959 ، وارن بافت در مجموع هفت مشارکت را افتتاح کرده بود و بیش از یک میلیون دلار دارایی مشارکت 9.5? سهام داشت. سه سال بعد در زمان 30 سالگی ، وارون بافت میلیونر بود و تمام مشارکت‌های خود را در یک نهاد واحد ادغام کرد.

 

نمودار ثروت وارن بافت

 

در این مرحله بود که دیدگاه‌های وارن بافت به سرمایه گذاری مستقیم در مشاغل تبدیل شد. وی یک میلیون دلار سرمایه گذاری در یک شرکت تولید آسیاب بادی و سال آینده در یک شرکت بطری سازی انجام داد.وارن بافت برای یافتن معامله در بورس سهام ، از فن‌های سرمایه گذاری ارزش که در مدرسه آموخته بود و همچنین از مهارت‌های خود برای درک فضای کلی تجارت استفاده کرد.


دایره توانایی وارن بافت و خرید شرکت Berkshire Hathaway
 

در سال 1962 ، وارن بافت فرصتی را برای سرمایه گذاری در یک شرکت نساجی در نیو انگلستان به نام Berkshire Hathaway دید و برخی از سهام آن را خریداری کرد . وارن بافت پس از مشاجره با مدیریت ، اقدام به خرید تهاجمی سهام کرد و وی را متقاعد کرد که شرکت نیاز به تغییر در رهبری دارد. از قضا ، خرید Berkshire Hathaway یکی از حسرت‌های مهم وارن بافت است .

 

به‌عنوان یک سرمایه گذار ارزشی ، وارن بافت وقتی نوبت به دانش صنعت می‌رسد نوعی تاجر تمام عیار است. Berkshire Hathaway یک مثال عالی است. بافت بدون توجه به اینکه او متخصص ساخت نساجی نیست ، شرکتی ارزان خریداری کرد. به‌تدریج ، بافت تمرکز Berkshire را از تلاش‌های سنتی خود دور کرد و در عوض از آن به‌عنوان یک شرکت هلدینگ برای سرمایه گذاری در مشاغل دیگر استفاده کرد. در طول چند دهه ، وارن شرکت‌های مختلفی را در صنایع مختلف خریداری ، نگهداری و فروخته است.

برخی از مشهورترین شرکت‌های تابعه Berkshire Hathaway شامل GEICO هستند ، اما محدود به آن نیستند (بله ، آن Gecko کوچک متعلق به وارن بافت) ، لبنیات ملکه ، NetJets ، Benjamin Moore & Co. و Fruit of Loom است. باز هم ، این‌ها تنها تعداد معدودی از شرکت‌ها هستند که شرکت‌های Berkshire Hathaway دارای اکثریت سهم هستند.

این شرکت همچنین در بسیاری از شرکت‌های دیگر از جمله شرکت American Express ( AXP ) ، Costco Wholesale Corp. ( COST ) ، DirectTV ( DTV ) ، شرکت جنرال الکتریک ( GE ) ، شرکت جنرال موتور ( GM ) ، Coca- همچنین علاقه دارد. شرکت کولا ( KO ) ، شرکت‌های بین‌المللی تجارت تجاری ( IBM ) ، شرکت وال مارت فروشگاه ( WMT ) ، شرکت Proctor & Gamble ( PG ) و Wells Fargo & Co. ( WFC ).


تجارت و نمودار ثروت وارن بافت
 

هرچند تجارت برای بافت همیشه خوب نبوده است. در سال 1975 ، وارن بافت و شریک تجاری وی ، چارلی مو نگر ، به دلیل کلاه‌برداری توسط کمیسیون اوراق بهادار و بورس (SEC) مورد بررسی قرار گرفتند . این دو تأکید کردند که هیچ کاری انجام نداده‌اند و خرید شرکت مالی و سکو تنها به دلیل سیستم پیچیده تجارت خود مشکوک به نظر می‌رسد. 

در سال‌های اخیر ،وارن بافت به‌عنوان سرمایه دار و تسهیل کننده معاملات عمده عمل کرده است. در طول رکود بزرگ ، وارن بافت سرمایه گذاری کرد و به شرکت‌هایی که با فاجعه مالی روبرو بودند سرمایه گذاری کرد. تقریباً 10 سال بعد ، تأثیر این معاملات بسیار زیاد بود


وام به شرکت مریخ منجر به سود 680 میلیون دلاری شد
 

شرکت  Berkshire Hathaway تقریباً 120 میلیون سهم در طول رکود بزرگ خریداری کرده است که بیش از 7 برابر کمتر از سال 2009 خود است.
شرکت آمریکایی اکسپرس ( AXP ) از زمان سرمایه گذاری وارن بافت در سال 2008 حدود 5 برابر افزایش یافته است

اخیراً وارن بافت برای ادغام شرکت JH Heinz و Kraft Foods با شرکت 3G Capital همکاری کرده است تا بتواند شرکت غذایی Kraft Heinz Food ( KHC ) را ایجاد کند. این شرکت جدید سومین شرکت بزرگ مواد غذایی و آشامیدنی در آمریکای شمالی و پنجمین شرکت بزرگ جهان است و سالانه 28 میلیارد دلار درآمد دارد. در سال 2017 ، او سهام قابل توجهی را در مراکز مسافرتی خلبانی خریداری کرد.

سرمایه گذاران اولیه در Berkshire Hathaway می‌توانستند 275 دلار با هر سهم بخرند و تا سال 2014 قیمت سهام به 200،000 دلار رسیده بود و در اوایل سال جاری میلادی معادل 300000 دلار معامله می‌شد.


مقایسه زندگی نامه وارن بافت با بنجامین گراهام
 

وارن بافت  همچون مربی خود ، روی اصول شرکت و رویکرد تمرکز کرده است .

با این حال ، وارن بافت با استفاده از یک رویکرد کیفی‌تر و متمرکزتر از آنچه گراهام انجام داد ، سرمایه گذاری می‌کند. گراهام ترجیح داد شرکت‌های متوسط و کم ارزش را پیدا کند و منابع خود را در بین آن‌ها متنوع کند. وارن بافت از مشاغل باکیفیت که قبلاً دارای ارزیابی‌های معقول هستند ، سود می‌برد (گرچه سهام آن‌ها هنوز هم باید ارزش بیشتری داشته باشد) و توانایی رشد بزرگ را دارند.

 

وارن بافت چگونه سرمایه گذاری می کند

 

تفاوت‌های دیگر در چگونگی تعیین ارزش ذاتی ، چه موقع شانس گرفتن و چه میزان عمیق شدن در شرکتی است که پتانسیل دارد نهفته است.در نتیجه ، گراهام قادر به سرمایه گذاری راحت و بیشتری در بسیاری از شرکت‌های کوچک‌تر از وارن بافت بود.


واقعیت‌های سرگرم کننده وارن بافت
 

وارن بافت فقط در 75 سالگی شروع به کمک‌های خیرخواهانه در مقیاس بزرگ کرد .

وارن بافت ، سرمایه گذار هوشمند را بهترین کتاب درزمینه سرمایه گذاری که تاکنون خوانده است ، توصیف کرده است ، با این وجود تجزیه و تحلیل امنیتی در یک ثانیه دوم قرار دارد.


جمع بندی


سرمایه گذاری‌های وارن بافت همیشه موفقیت آمیز نبوده است ، اما او کاملاً متفکرانه عمل کرده و از اصول پیروی می‌کردند. با توجه به فرصت‌های جدید و پایبندی به یک استراتژی مداوم وارن بافت و شرکت نساجی، که مدت‌ها قبل به دست آورد ، توسط بسیاری به‌عنوان یکی از موفق‌ترین داستان‌های سرمایه گذاری در تمام دوران شناخته می‌شوند. اما شما لازم نیست یک نبوغ باشید که "در طی یک عمر موفق سرمایه گذاری کنید". "آنچه لازم است ، یک چهارچوب روشن فکری برای تصمیم گیری و توانایی جلوگیری از خراب کردن احساسات از آن چارچوب است."

 

source : keramatzade

 

مطالب مرتبط

نظرات

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید