سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

راز موفقیت ادیسون

راز موفقیت ادیسون
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/07/04 4 نظر
شکست، مثل خیلی چیزهای دیگر، چیزیست که در طی سالها به آن خو گرفته‌ایم. بزرگترین نمونه از این دست وقتی که صحبت از شکست به میان می‌آید توماس ادیسون مخترع امریکایی‌ست.

راز موفقیت ادیسون چیست؟


هنگامی که ادیسون در دبستان درس می‌خواند مدیر مدرسه وی اعتقاد داشت که ادیسون شاگرد کودنی است و عذر وی را از مدرسه خواست.ادیسون در طول حیات علمی خویش توانست 2500 امتیاز اختراع را در ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، فرانسه و آلمان به نام خود ثبت کند که رقمی حیرت‌انگیز و باورنکردنی به نظر می‌رسد.

واقعیت این است که بیشتر اختراعات وی تکمیل شدهٔ کارهای دانشمندان پیشین بودند و ادیسون کارمندان و متخصصان پرشماری در کنار خود داشت که در پیشبرد تحقیقات و به سرانجام رسانیدن نوآوری‌هایش یاریش می‌کردند.

دهنی زغالی تلفن، ماشین چاپ، میکروفن، گرامافون، دیکتافون، کینتوسکوپ (نوعی دستگاه نمایش فیلم)، دینام موتور و لاستیک مصنوعی از جمله مواد و وسایلی هستند که بدست ادیسون و همکارانش ابداع یا بهینه شدند.

 

مقاله مرتبط:10 راه ساده برای افزایش توانایی مغز شما

 

ادیسون از اولین مخترعانی بود که توانست با موفقیت، بسیاری از اختراعات خود را به تولید انبوه برساند.
توماس ادیسون قبل از اینکه بتواند یک لامپ الکتریکی مناسب برای بازار ایجاد کند، بیش از 2000 رشته مختلف را مورد آزمایش قرار داد.....

 

 

همان‌طور که گفته شد، بیشتر اختراعات ادیسون حاصل تکمیل ایده‌های دیگران و کار دسته‌جمعی گروه بزرگی از تکنسین‌ها و کارمندانی بود که تحت نظارت او به تحقیق و آزمایش می‌پرداختند. لویس لاتیمر دستیار آفریقایی-آمریکایی ادیسون که در پروژهٔ چراغ الکتریکی نقش مهمی داشت، از جملهٔ این افراد است. اگر امروز کمتر نامی از کسانی مانند او به میان می‌آید، به این دلیل است که ادیسون غالباً همکاران خود را در افتخار و اعتبار اختراعاتش سهیم نمی‌کرد.

با این همه شکی نیست که بدون قدرت سازماندهی و خصوصاً همت بلند ادیسون دست یافتن به این همه موفقیت ممکن نبود.

نیکلا تسلا فیزیکدان بزرگ و یکی از همکاران ادیسون دربارهٔ روش او برای حل مسائل می‌نویسد:


«اگر ادیسون می‌خواست سوزنی را در انبار کاهی پیدا کند، با پشتکارفراوان دانه به دانه رشته‌های کاه را کنار می‌زد تا بالاخره سوزن نمایان شود. بارها با تأسف شاهد بودم که چگونه بخش اعظم وقت و انرژی او صرف یافتن یک فرمول جزئی یا انجام دادن محاسبه‌ای کوچک می‌شد. »

 

مقاله مرتبط:6 مواردی که باید انجام دهید ،اگر می خواهید موفقیت بیشتری داشته باشید


ادیسون خود نیز در این‌باره گفته‌ است:

«نوآوری عبارت است از یک درصد الهام روح و نود و نه درصد عرق ریختن و تلاش کردن. »

 

تسلا دانشمندی شایسته و بهترین کارمند ادیسون بود. او ابتدا از طرف ادیسون مأمور شده بود تا راه‌های توسعهٔ سیستم‌های جریان مستقیم (DC) را بررسی کند اما چون پس از پایان کار ادیسون تعهدات مالی خود را زیر پا گذاشت تسلا تصمیم به ترک شرکت او گرفت.

با پذیرش استعفای تسلا، ادیسون مرتکب اشتباه بزرگی شد چرا که چندی بعد تسلا با کشف جریان متناوب (AC) در برابر امپراتوری ادیسون و سیستم DC او قد علم کرد. او با حمایت جرج وستینگهاوس کارخانه‌دار معروف سامانه‌های چند فازی توزیع برق را برپایهٔ جریان AC تکامل بخشید که بسیار کارآمدتر از سیستم ادیسون بود. با وجود تبلیغات منفی جنرال الکتریک، جریان AC روز به روز رواج بیشتری یافت و سرانجام سلطه ادیسون را بر بازار صنایع الکتریکی درهم شکست.

 

مقاله مرتبط:اسرار موفقیت

 

توماس ادیسون گفت: "دلیل اینکه بسیاری از مردم فرصت را تشخیص نمی دهند، این است که در نظرآن ها کار سخت است.

 

بدون کار سخت موفقیتی نیست؛ موفقیت چیزی است که فقط پس از کار زیاد به دست می آید. تنها کسانی می تواند به موفقیت برسند که برای آن تلاش می کنند، از طریق کار است که شما تبدیل به یک فرد با ارزش می شوید وبه  موفقیت می رسید.


اگر ما تمام چیزهایی را که می توانیم به دست آوریم، ما خودمان را به همه  ترجیح می دهیم.

 

ادیسون

اکثر مردم در زیر توانایی های خود زندگی می کنند. آنها هرگز تلاش همه جانبه خود را بر روی یک وظیفه منحصر به فرد متمرکز نمیکنند، به طوری که آنها از قدرتی که در اختیار دارند کاملابی خبرند. همه چیز خوب است و اگر در طول سالها تمرکز خاصی روی این استعداد قرار گیرد، چیزهای شگفت انگیزی انجام می شود.و توانایی هایتان شما را شگفت زده خواهد کرد!

 

 

دانلودpdf  مقاله : راز موفقیت ادیسون

نظرات

کیانا کرمی
۱۳۹۷/۱۲/۰۶۰۰
پاسخعالی ترین موضوعی بود .که خوندم????????????عاشقتم ادیسون. اگه متن منو خوندین لایکم کنین????????
جاوید کشاورز
۱۳۹۷/۰۷/۳۰۰۰
پاسخسلام من تو زندگیم تلاش می‌کنم تا به موفقیتم برسم وایمان به خدا دارم که به من کمک می کند و موفق خواهم شد
صبا آقامحمدی
۱۳۹۷/۰۱/۲۱۰۰
پاسخبسیار عالی و جالب بود (:
من که لذت بردم..سپاس
صبا آقامحمدی
۱۳۹۷/۰۱/۲۱۰۰
پاسخبسیار عالی و جالب بود (:
من که لذت بردم..سپاس

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید