سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

روانشناسی خانواده که با آن می توانید به خوشبختی و موفقیت برسید

روانشناسی خانواده که با آن می توانید به خوشبختی و موفقیت برسید
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/10/21 0 نظر

روابط خانوادگی به نوبه خود با روانشناسی خانواده ، توسعه کودک و فلسفه مورد مطالعه قرار گرفته و نشان می دهد که چرا خانواده اساس زندگی ما را تشکیل می دهد.

 

روانشناسی خانواده که با آن می توانید به خوشبختی و موفقیت برسید

 

روانشناسی خانواده چیست

حتما بخوانید: روانشناسی

در روانشناسی خانواده چگونه و چراها در خانواده و روابط نزدیک زن و شوهر و کودکان و همچنین تعاملات خانوادگی مورد بررسی قرار می گیرد. راز موفقیت ساختار خانواده بر اساس زیست شناسی تکاملی، انسان شناسی، تاریخ و جامعه شناسی است و ریشه های نظام خانواده در این رشته ها یافت می شود. با این حال مطالعه ساختار خانواده به ما نشان می دهد که چگونه سیستم های خانواده در طول زمان تکامل یافته اند. روابط خانوادگی به نوبه خود با روانشناسی خانواده ، و روانشناسی کودک و توسعه و فلسفه مورد مطالعه قرار گرفته و نشان می دهد که چرا خانواده اساس زندگی ما را تشکیل می دهد.


1- شکل گیری خانواده در روانشناسی خانواده 

 

روانشناسی خانواده درمانی

حتما بخوانید: با روانشناسی روابط که می توانید به رابطه زناشویی و رابطه جنسی مدنظر برسید

 اولین مردان که در غارها و جنگل ها زندگی می کردند، گروه ها یا قبایل را به سرعت تشکیل دادند تا از حیوانات وحشی خود محافظت کنند. از طریق ایجاد یک خانواده بزرگ که می توانستند خود را علیه حیوانات وحشی حمله و یا حمله دشمن ، از خود دفاع کنند. بنابراین اولین خانواده ها قبیله بودند و چندین نسل از انسان ها در یک خانواده وجود داشت. با این حال  سیستم قبیله ای ، طولانی مدت نبود و برخی از انسان ها نوع دیگری از زندگی را می خواستند و مهاجرت به مکان هایی که هیچ قبیله ای وجود نداشت را می خواستند. گروهی معایب یک زندگی گروهی را ، غیرقابل تحمل و حسادت نسبت به همدیگر می دانستند .جویندگان آزادی از این الگوی جامعه و قبیله ها جدا شدند و گروه ها کوچکتر شدند و انسان ها خانه هایشان را ساختند و اولین تمدن انسانی با بسیاری از خانواده های کوچکتر به وجود آمد.


2-نیازها و رابطه جنسی در روانشناسی خانواده

 

روانشناسی خانواده موفق

حتما بخوانید: روانشناسی کودک و توسعه

همانطور که می دانیم انسان ها با برخی از جنبه های اصلی رابطه جنسی و تجاوز به دنیا آمده اند.  انسان ها متوجه شدند که می توانند نیازهای جنسی خود را تنها زمانی که پیوستگی و مهربانی را نشان می دهند ابراز کنند. به این معنا که انسان ها دلبستگی و مهربانی را ایجاد کردند و این احساسات مثبت به طور مداوم با رابطه جنسی ابراز شدند و بنابراین در طول زمان تقویت شده اند.انسان ها متوجه شده اند که احساسات مثبت و عشق و دلبستگی ، پایهها و ساختارهای خانوادگی را محکم  و روابط پایدار را ایجاد می کند. روانشناسی خانواده بر مبنای عشق، دلبستگی، وفاداری، اعتماد ساخته شده اند که نیازهای جنسی و ایمنی را برآورده می سازد و بنابراین روانشناسی خانواده جزء مهمی در تعاملات خانوادگی است.

 


3-روانشناسی خانواده و سازه های خانوادگی:

 

روانشناسی خانواده شوهر

حتما بخوانید: 8 راز برای داشتن خانواده شاد

 در روانشناسی خانواده ، ساختارهای خانواده در یک روش خاص تکامل یافته اند. چرا نخستین انسان ها قبایل یا گروه ها را تشکیل می دادند و چرا به طور ناگهانی زندگی عشایری را رها کردند؟ جوامع چگونه شکل گرفتند و چرا قوانین اجتماعی ساخته شدند که به حفاظت از سیستم خانواده کمک کنند؟ با تغییر الگوهای خانوادگی چه نیازمندی هایی انجام شد؟ این شاخه روانشناسی خانواده، مطالعات اجتماعی، نظامهای سیاسی، تمدنها و تاریخ و زیست شناسی تکاملی و انسان شناسی را مطالعه می کند. تشکیل خانواده را می توان با سلسله مراتب نیازهای فردی توضیح داد. چرا که خانواده ، ایمنی و امنیت اساسی و نیازهای عشق و رابطه جنسی را تامین می کند .رابطه جنسی که از طریق عشق و دلبستگی انجام می شود. 


4-روانشناسی خانواده و تعاملات خانوادگی

 

تحقیق در مورد روانشناسی خانواده

حتما بخوانید: 5 قدم تا داشتن خانواده شاد و موفق

شاخه دوم، در مورد روابط خانوادگی، تفاوتهای روانشناسی خانواده و احساس اعضای خانواده، تعاملات و ارتباطات آنها، احساسات عشق و اعتماد و نقش یا عملکرد خانواده در زندگی فردی است. این شاخه بر روابط خانوادگی ، روانشناسی خانواده و تعاملات احساسی در خانواده تاکید می کند. همچنین بررسی می شود که چگونه روابط خانوادگی ما بر روی تعاملات ما در جامعه تاثیر می گذارد و ما در جامعه و جهان همان رفتارها را می کنیم. بنابراین خانواده به عنوان اولین مرحله است که ما یادگیری خود را در مورد جهان شروع می کنیم.ا


5-انواع خانواده ها در روانشناسی خانواده

 

رشته روانشناسی خانواده

حتما بخوانید: نقش خانواده در آینده فرزندان

خانواده های بزرگ هنوز در جوامع شرقی شایع هستند.اما در غرب  افراد بخاطر مشکلات اقتصادی و ترس از زندگی مشترک ترجیح می دهند تنها باقی بمانند. ایا به مرور زمان تعداد افراد در خانواده ها کم می شود؟می توان پیش بینی کرد که چند صد سال اینده، خانواده هایی که فقط تک فرزندی را دوست دارند تبدیل به یک عرف در سراسر جهان خواهد شد و این امر می تواند منجر به انزوا شود. تا حالا فکر کرده اید چرا بیگانگان فضایی همیشه در گروه ها هستند؟ احتمالا آنها از تمام مراحل تکاملی انسان گذشته اند و از این طریق بیشتر از ما تکامل یافته اند.در آینده احتمالا بازگشت به گذشته وجود دارد و ممکن است تشکیل قبایل، گروه ها به جای خانواده های کوچک شکل گیرد.

 

روانشناسی خانواده مجله

حتما بخوانید: راههای موثر مذاکره در خانواده چیست؟

 در روانشناسی خانواده، احساسات ما ادم ها در موقعیت های مختلف خانوادگی بایستی شکل بگیرد و سبب رشد کودک و بزرگسالان در مراحل زندگی می شود و تقویت احساسات مثبت ، روابط خانوادگی را محکم و استوار می گرداند.امیدوارم تمام شما عزیزان در کنار خانواده هاتون زندگش سرشار از محبت و یکدلی را تجربه کنیدوموفق و پیروز باشید.

احمدرضا کرامت

 

source : futurehealth

 

دانلود PDF مقاله:روانشناسی خانواده که با آن می توانید به خوشبختی و موفقیت برسید​

مطالب مرتبط

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

کتاب صوتی موفقیت نامحدود در20 روز-آنتونی رابینز

کتاب صوتی موفقیت نامحدود در20 روز-آنتونی رابینز

کتاب موفقیت نامحدود در 20 روز اثر آنتونی رابینز، مدرس – سخنران و مربی موفقیت است که میشه این کتاب رو معروف ترین و بهترین کتاب رابینز در ایران دونست

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 7

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

محصولات مرتبط

مطالب مرتبط

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید