سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

ضمیر ناخودآگاه | برنامه ریزی،تغییر و تسلط بر ذهن و ضمیرناخودآگاه{100% عملی}

ضمیر ناخودآگاه | برنامه ریزی،تغییر و تسلط بر ذهن و ضمیرناخودآگاه{100% عملی}
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/11/26 0 نظر

با تغییر ضمیر ناخودآگاه و تسلط بر ضمیر و ذهن خودآگاه می توانید در تمام جنبه های زندگی موفقیت کسب کنید.

 

 

سایت ضمیر ناخودآگاه و ضمیر خودآگاه

این افکار شما نیستند که چیزهایی را در زندگی شما ایجاد و جذب می‌کنند.آنچه در حقیقت جلوه می‌کند لرزشی است  که وجود شما دارد - به‌طور دقیق‌تر ، فرکانسی که در آن ارتعاش می‌کنید. شما می‌توانید با تغییر افکار و احساسات خود بر آن فرکانس تأثیر بگذارید تا با فرکانس آنچه می‌خواهید مطابقت داشته باشد ، اما این تنها بخشی از آن است.


1-چگونه مردم را با فن‌های ضمیر ناخودآگاه ترغیب کنیم

یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که همه باید یاد بگیرند ، کلید اقناع پذیری است ، زیرا در موقعیت‌های بی‌شماری مفید است. در محل کار ، خانه و در زندگی اجتماعی شما توانایی متقاعد کردن و تأثیرگذاری بر دیگران می‌تواند برای دستیابی به اهداف و خوشبختی بودن مؤثر باشد.

 

قوانین ضمیر ناخودآگاه

 

بزرگ‌ترین فایده این امر این است که پول در جیب شما باقی می‌ماند. در اینجا چندین فن وجود دارد که در سطح ضمیر ناخودآگاه (Unconscious) کار می‌کنند.


 قوانین ضمیر ناخودآگاه

 

1-از تأثیرگذاری در فکر مردم استفاده کنید

"لیوان نیمه خالی است." بدین ترتیب یک آدم بدبین یک واقعیت عینی نصف لیوان آب را می‌بیند. 
برای ایجاد یک استدلال قانع کننده ، کلماتی را انتخاب کنید که تصاویر (مثبت ، منفی یا خنثی) را در ذهن مخاطبان خود ایجاد کنند. 


2-از روش آینه سازی استفاده کنید

آینه سازی عملی برای تقلید از حرکات و زبان بدن شخصی است که شما سعی در ترغیب تأثیر روی آن دارید. با انجام همان کاری که فرد گوش می‌کند ، احساس همدلی ایجاد می‌کنید.
همه ما این کار را به‌صورت ناخودآگاه انجام می‌دهیم و اگر توجه کنید احتمالاً متوجه می‌شوید که خودتان این کار را انجام می‌دهید.
بین حرکت شخص و زبان بدن خود 2-4 ثانیه به تأخیر بیندازید.تقلید زبان بدن به‌عنوان "اثر آفتاب پرست" شناخته می‌شود. 


3-از زمان بندی به نفع خود استفاده کنید

وقتی افراد دچار خستگی ذهنی می‌شوند  به‌احتمال زیاد مطیع هستند.


4-از رفتار گله‌ای برای تأثیرگذاری در تصمیم گیری استفاده کنید

ما دائماً اطرافیان خود را رعایت می‌کنیم تا اقدامات خود را تعیین کنند. 
یک راه مؤثر برای استفاده از این به نفع شما این است که به‌عنوان یک رهبر دیده شوید - حتی اگر عنوان رسمی ندارید.


جذاب و با اعتماد به نفس باشید 
اگر باکسی سر و کار دارید که احتمالاً شما را به‌عنوان یک مسئول نمی‌بیند (مانند یک فرد برتر در محل کار یا والدین ) ، بازهم می‌توانید از رفتارهای گله‌ای استفاده کنید.


2-ضمیر ناخودآگاه در قرآن

روح باطن از ضمیر ظاهر تغذیه می‌کند و هیچ یک از یافته‌های ضمیر خودآگاه به‌کلی نابود نگشته بلکه منزل عوض کرده و در ضمیر ناخودآگاه مأوا می‌گزینند.

قرآن کریم می‌فرماید: «وان تجهر بال قول فانّه یعلم السّرّ و أخفی». اگر گفته آشکاری بگویی او به اسرار وان چه پنهان می‌شود آگاه است.


3-ضمیر ناخودآگاه و قانون جذب
 

تجلی ساده است - نه همیشه آسان ، بلکه ساده: اگر احساس خوبی دارید ، اگر افکارتان مثبت است ، پس آنچه را که می‌خواهید به سمت خود جذب می‌کنید.


4-نحوه تمرین قدرت ذهن و تسلط بر ضمیر ناخودآگاه

ذهن و ضمیر ناخودآگاه بخشی از مغز ماست که در آن بسیاری از تصمیمات و برداشت‌های ضمیر ناخودآگاه ما ("اتوپلیوت") گرفته می‌شود. روانشناسان ذهن و ضمیر ناخودآگاه را منبع خلاقیت ، افکار و احساسات شهودی ، الهام بخش و بیداری معنوی می‌دانند. بسیاری از افراد بر این باورند که ممکن است فرد از ذهن و ضمیر آگاهانه خود استفاده کند تا در ذهن و ضمیر ناخودآگاه خود تغییراتی ایجاد کند ، که ممکن است به تغییرات قابل مشاهده در زندگی آن فرد تبدیل شود. به عبارت ساده‌تر ، اگر می‌خواهید بیشتر (چه پول ، چشم انداز شغلی و چه فرصت‌های دیگری) داشته باشید ، باید بیشتر به ضمیر ناخودآگاه خود توجه کنید. یادگیری چگونگی تغییر روش فکر کردن و به کار بردن ذهن و ضمیر ناخودآگاه به شما کمک می‌کند زندگی شادتر و موفق‌تری داشته باشید.


پاک‌سازی و تغییر ضمیر ناخودآگاه

1-تفکر آموخته را شناسایی کنید

 

مطالعات نشان داده‌اند که افکار خود تردید یا خود محدود کننده بر توانایی شما در عملکرد خوب و دستیابی به آنچه ممکن است می‌تواند تأثیر گذارد. به عبارت دیگر ، اگر یاد گرفته‌اید که به خود ، توانایی‌های خود و شانس موفقیت خود شک کنید ، ممکن است خود را برای شکست آماده کنید. این نکته حائز اهمیت است که فکر کردن در مورد خودتان ضعف نیست که شما چه کسی باشید .
 

تسلط بر ضمیر ناخودآگاه

 

هر وقت متوجه شدید که درباره خود یا توانایی‌هایتان فکر منفی می‌کنید، یک قدم به عقب بردارید. از خود بپرسید که چه مدرکی دارید که در انجام وظیفه موفق نخواهید شد و به‌سرعت خواهید دید که افکار و تردید هیچ بنیادی در واقعیت ندارد.
شما هرگز نمی‌دانید که می‌توانید موفق شوید یا نه ، مگر اینکه سعی کنید. به‌عنوان یک آزمایش به آن فکر کنید - شما نمی‌توانید بدون جمع آوری داده‌ها به نتیجه نهایی برسید . 


2-مثبت‌تر فکر کنید

به عبارت ساده‌تر ، هرچه بیشتر به خود و توانایی‌های خود اعتقاد داشته باشید ، احتمال ادامه تلاش و موفقیت بیشتر خواهد بود. هنگامی که افکار شک و تردید خود را خاموش کردید ، باید آن‌ها را با افکار سازنده و مفیدتری جایگزین کنید. شما می‌توانید با شناخت استعدادها و توانایی‌های خود و با یادگیری افکار مثبت دیگران این کار را انجام دهید.
تشخیص دهید که همه افراد از جمله شما نقاط قوت ، استعداد و توانایی‌هایی دارند.


تمرین مثبت صحبت کردن

یک راه خوب برای شروع مثبت‌تر فکر کردن این است که از گفتن هر چیزی به خودتان خودداری کنید .
هر وقت فکر منفی وارد سر شما شد ، سعی کنید با اذعان به چیز خوب ، به آن پاسخ دهید. 


3-روش رسیدن به اهداف خود را تغییر دهید
 

قبل از اینکه سعی کنید به توانایی‌های ذهن و ضمیر ناخودآگاه خود بپردازید ، شاید ارزش آن را داشته باشد که طرز فکر خودآگاهانه در مورد اهداف و آرزوهای خود فکر کنید. مهم است که با تعیین اهداف قابل کنترل و قابل دستیابی ، واقع بین باشید. بهترین اهداف غالباً اهداف SMART نامیده می‌شوند: خاص ، قابل اندازه گیری ، دستیابی ، متمرکز بر نتایج و محدودیت زمانی. 
خاص - در مورد آنچه شما می‌خواهید انجام دهید با خود واضح و مبهم باشید. 
قابل اندازه گیری - اطمینان حاصل کنید که نتیجه هدف شما قابل تعیین است. شما می‌خواهید تا آخر بدانید که هدف خود را انجام داده‌اید. 
دست یافتنی - با خواستن هدفی که احتمالاً محقق نشود ، خود را برای ناکامی قرار ندهید. با توجه به دانش و مهارت‌های فعلی یا به‌زودی به دست آوردن ، اطمینان حاصل کنید که هدف شما چیزی است که می‌توانید به‌طور منطقی به آن دست پیدا کنید.
متمرکز بر نتایج - اطمینان حاصل کنید که هدف شما دارای یک نقطه پایانی است و فقط یک سری فعالیت‌های بی‌پایان نیست. باز هم ، این مهم است که بدانید که در پایان هدف خود را انجام داده‌اید.
محدود به زمان - بازه زمانی شما باید به‌اندازه کافی واقع‌بینانه باشد که بتواند کارهای لازم را که باید انجام دهید ، به پایان برسانید.

کدام مثال یک هدف SMART است؟

"من قصد دارم روزی کتابی منتشر کنم."
"من دوست دارم قبل از مردن یک زبان جدید بیاموزم."
"من می‌خواهم هر روز بعضی از کارهای خانه‌ام را انجام دهم."


5-ارتباط با ضمیر ناخودآگاه
 

1-نظر خود را تغییر دهید تا دنیای خود را تغییر دهید

ذهن و ضمیر ناخودآگاه شما می‌تواند تفاوت زیادی در خوشبختی روزانه شما ایجاد کند. الگوهای تفکر و ضمیر ناخودآگاه ذهن شما بر نحوه تعامل شما با جهان و همچنین نحوه پردازش اطلاعات و موقعیت‌های اطراف شما تأثیر می‌گذارد.


2-از عادت‌های قدیمی خود جدا شوید

ذهن و ضمیر ناخودآگاه تا حد زیادی از طریق الگوهای و عادت‌های شناخته شده در زندگی روزمره شما کار می‌کند. این همان چیزی است که باعث می‌شود مغز شما به محل کار یا پیاده روی به مترو شود. گاهی اوقات اتو پیلوت چیز خوبی است. اما اگر می‌خواهید به قدرت ضمیر ناخودآگاه مغز خود ضربه بزنید ، ممکن است لازم باشد که روزمرگی خود را کمی تغییر دهید. این به جلوگیری از ضمیر ناخودآگاه ذهن شما در شیوه‌های قدیمی تفکر که توانایی شما در موفقیت در گذشته را مختل کرده‌اند ، کمک می‌کند. 
حتی تغییرات جزئی در کارهای روزمره شما می‌تواند تأثیر زیادی در نحوه تعامل شما با دنیای اطراف شما داشته باشد. شما ضمیر ناخودآگاه خود را مجبور خواهید کرد که بیشتر با محیط خود درگیر شود ، به‌این‌ترتیب در نهایت ذهن خود را آموزش می‌دهید تا روی اهداف خود تمرکز کرده و درگیر شوید.

 

ضمیر ناخودآگاه در قرآن

 

سعی کنید مسیری متفاوتی را یک بار در خانه انجام دهید یا هنگام کار در خانه کارهای روزمره خود را تغییر دهید. تغییرات اندکی مانند این می‌تواند تفاوت زیادی در نحوه تعامل ذهن و ضمیر ناخودآگاه شما با محیط اطراف شما ایجاد کند.


3-خود را به سمت روش‌های جدید تفکر باز کنید

هنگامی که متوجه شدید چگونه ذهن و ضمیر ناخودآگاه شما بر نحوه تعامل با جهان تأثیر می‌گذارد ، سرانجام خود را به سمت روش‌های جدید تفکر و احساس باز می‌کنید. این کار به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد ، اما در نهایت قادر خواهید بود به خودتان آموزش دهید تا مجبور نشوید دنیا را متناسب با جهان بینی و فکر محدود خود قرار دهید. هنگامی که شما می‌توانید این کار را انجام دهید ، می‌توانید به آموزش ذهن و ضمیر ناخودآگاه خود ادامه دهید تا در تغییر واقعی زندگی شما تأثیر بگذارد. 
به‌عنوان نمونه ، شاید شما بخواهید به یک کار جدید بپردازید اما نمی‌توانید با کارفرمایان ارتباط برقرار کنید. خود را وادار به صحبت با مردم کنید. این ممکن است فرصت‌های جدیدی را برای شما باز کند و حداقل این مسئله باعث می‌شود طرز فکر در مورد دنبال کردن فرصت‌های شغلی تغییر یابد.

مثال:

اگر می‌خواهید کتاب خود را منتشر کنید ، اما نتوانسته‌اید ناشر پیدا کنید ، چگونه می‌توانید ضمیر ناخودآگاه خود را تغییر دهید تا به وضعیت خود کمک کنید؟


6-ایجاد تغییراتی در زندگی و ضمیر ناخودآگاه شما
 

1-می‌دانید چه می‌خواهید

اگر واقعاً می‌خواهید به قدرت ذهن و ضمیر ناخودآگاه خود ضربه و تلنگر بزنید ، مهم است که به‌صورت واضح و دقیق بدانید که چه می‌خواهید. نتیجه مورد نظر شما باید کاملاً واضح و مشخص باشد. 


2-انرژی خود را دوباره متمرکز کنید

این مهم است که از آنچه می‌خواهید آگاه باشید و شاید مهم‌تر باشد که بخش قابل توجهی از انرژی عاطفی خود را به سمت تمرکز روی آن هدف اختصاص دهید. باید آن هدف را تصور کنید و فکر کنید که در حال حاضر به دست آمده است. 
برخی از کارشناسان پیشنهاد می‌کنند ذهن و ضمیر ناخودآگاه شما تنها می‌تواند از رفتارهای مشکل ساز و الگوهای فکری خارج شود در صورتی که به هدف خود علاقه‌مند هستید و به فکر و وقت و انرژی زیادی در مورد توانایی خود در دستیابی به آن اختصاص می‌دهید. 
بدون توجه به اینکه در چه زمینه‌ای کار می‌کنید تصور کنید که موفقیت شما ممکن است و به شما اطمینان می‌دهد که بهتر عمل کنید.


3-به سمت هدف خود کار کنید

تغییر روش فکر کردن و تمرکز انرژی‌های شما بر روی نتیجه هدف ، هر دو مرحله ضروری هستند. اما آن‌ها فقط بخشی از معادله هستند. بخش دیگر شما را ملزم به رسیدن به هدف خود می‌کند. اکنون که نحوه تفکر و تعامل با جهان را تغییر داده‌اید ، به‌احتمال زیاد اعتماد به نفس و اطمینان بیشتری خواهید داشت. اما همچنان باید در راستای تحقق هر آنچه بوده‌اید تلاش کنید. 7-چگونه ذهن و ضمیر ناخودآگاه خود را کنترل و فعال کنیم

 

در حالی که ذهن و ضمیر خودآگاه قابل توجه است ، ذهن و ضمیر ناخودآگاه حتی ترسناک‌تر است! همان‌طور که ذهن آگاهانه شما یک انتخاب یا عمل را پردازش می‌کند ، ذهن و ضمیر ناخودآگاه شما هم‌زمان انتخاب‌ها و اعمال ناخودآگاه را پردازش می‌کند. پس از فعال شدن ، اهداف ، انتخاب‌ها و اقدامات ضمیر ناخودآگاه تا رسیدن به هدف ادامه می‌یابند. فعالیت‌ها و تمرین‌هایی وجود دارد که ممکن است به شما امکان دسترسی یا گسترش آگاهی خود را از ضمیر ناخودآگاه شما بدهد.


1-گفتگوی مثبت را تمرین کنید

گفتگوی منفی خود را با تأییدها و گفتگوی مثبت جایگزین کنید . تغییر زبان شما باعث تغییر ذهنیت شما خواهد شد و اعمال و افکار ضمیر ناخودآگاه منفی را نادیده می‌گیرید. جایگزین کنید "من نمی‌توانم این کار را انجام دهم!" با "من می‌توانم این کار را انجام دهم!" به‌جای گفتن "من در همه چیز شکست می‌خورم!" فریاد بزنید: "من موفق خواهم شد!" اگر  به سمت صحبت کردن منفی می‌روید ، مکث کنید و نفس عمیق بکشید. چرا به خود می‌گویید موفق نخواهید شد. عواملی را که باعث شده شما منفی شوید شناسایی کنید. توجه داشته باشید که این عوامل باعث تحریک خود می‌شوند. 
این تغییر زبان شما یک شبه اتفاق نمی‌افتد. به زمان و ثبات نیاز دارد. همچنان که در تلاش برای رهایی خود از انتظارات و رفتارهای ضمیر ناخودآگاه منفی هستید ، مثبت باشید.


2-تجسم تمرین کنید
 

دستیابی به اهداف خود ، تجسم یا تکرار ذهنی ، یک روش شگفت انگیز برای درگیر شدن و آموزش ذهن ضمیر ناخودآگاه شماست. سعی کنید تمام جزئیات یک عکس یا یک شی آشنا را تجسم کنید. همین‌طور که به این مهارت تسلط دارید ، به سمت تجسم صحنه‌های فیلم یا خاطرات تلاش کنید به صداها ، بوها ، رنگ‌ها ، بافت‌ها و سلیقه‌ها توجه کنید. وقتی توانایی تمرکز و به تصویر کشیدن دقیق جزئیات را به دست می‌آورید ، خود را در رسیدن به اهداف خود تجسم کنید. ضروری است که خود را تا حد ممکن واقع‌بینانه تصور کنید. روی نکات منفی متمرکز نشوید و خود را در موفقیت و رسیدن به هدف خود تجسم کنید!
 

 

ضمیر ناخودآگاه و قانون جذب

 

اهداف خاص را تجسم کنید. درباره آنچه می‌خواهید به آن برسید ، خاص باشید. مکان ، زمان و شرایط پیرامون موفقیت خود را مشخص کنید. تا آنجا که ممکن است به جزئیات بروید!


8-تمرین مراقبه ذهن و ضمیر خودآگاه

 

1-برای مدیتیشن آماده شوید

مراقبه به شما کمک می‌کند تا ذهن و ضمیر ناخودآگاه خود را متمرکز و مهار کنید. قبل از مدیتیشن ، طول جلسه خود را تعیین کنید.

 

پاکسازی ضمیر ناخودآگاه

 

اگر مبتدی هستید ، سعی کنید به مدت 5 دقیقه مدیتیشن کنید. یک تایمر بگیرید و به یک محیط آرام بروید. مکانی را بدون درهم و برهم و حواس پرتی انتخاب کنید. در کف آپارتمان یا پشت ایوان خود بنشینید.  انگشتان پا را لمس کنید ، تنش را از گردن خود رها کنید و شانه‌های خود را شل کنید. 


2-وضعیت خود را برقرار کنید

یک صندلی پایدار پیدا کنید.  پشت خود را صاف کنید . بازوهای بالایی خود را به‌موازات طرفین بدن قرار دهید. آرنج شما خم کمی خواهد داشت و دستان شما به‌طور طبیعی به‌آرامی در بالای زانو قرار خواهد گرفت.


3-روی تنفس و افکار  خود تمرکز کنید

چشمان خود را ببندید و شروع به دنبال نفس خود کنید. روی استنشاق و بازدم خود تمرکز کنید. با آرامش ، ذهن شما سرگردان خواهد شد.

 

ارتباط با ضمیر ناخودآگاه

 

افکار از ذهن و ضمیر ناخودآگاه شما به ذهن و ضمیر آگاه شما منتقل می‌شود. به این افکار توجه کنید ، اما درباره آن‌ها قضاوت نکنید. اجازه دهید این افکار بگذرد.این روند را تا زمانی که جلسه شما تمام شود تکرار کنید.


9-تمرین نوشتن ضمیر خودآگاه

 

1-شروع به نوشتن کنید

در یک موقعیت راحت بنشینید و نفس عمیق بکشید تا خود را محور کنید. نوشتن را شروع کنید. افکار خود را به‌طور طبیعی به جریان بیندازید. وقتی افکار وارد سر شما می‌شوند ، آن‌ها را روی کاغذ بنویسید. در مورد افکار قضاوت نکنید . فقط بنویس. 


2-نوشتن خود را تجزیه و تحلیل کنید

وقتی جلسه تمام شد ، افکار خود را بخوانید. به سخنان خود تأمل کنید. تکرار افکار یا عبارات عجیب و غریب. سعی کنید بین دو ایده متفاوت، تفاوت ایجاد کنید. به افکار ضمیر ناخودآگاه احتمالی توجه کنید. پیشرفت خود را با نوشتن شعور آگاهی دنبال کنید و ارزیابی کنید که آیا ذهن و ضمیر ناخودآگاه خود را نشان داده است. 


10-تمرین تجزیه و تحلیل رؤیا و ضمیرناخودآگاه
 

1-رؤیاهای خود را بنویسید

قبل از خوابیدن ، یک قلم را در کنار تخت خود قرار دهید. هنگامی که صبح از خواب بیدار می‌شوید ، یا به‌طور دوره‌ای در طول شب ، رؤیاهای خود را در دفتر خود ثبت کنید. تمام جزئیات رؤیاهای خود را که می‌توانید به خاطر بسپارید ، بنویسید. اگر مدتی رؤیاهای خود را نوشته‌اید ، به همه مفاهیم ، شخصیت‌ها یا اشیاء تکراری توجه کنید.
ضمیر ناخودآگاه شما در رؤیاهای شما آشکار می‌شود. بنابراین نوشتن و مطالعه رؤیاهای خود امکان دسترسی به ذهن و ضمیر ناخودآگاه شما را فراهم می‌آورد. 


2-تصمیم بگیرید که آیا رؤیای شما مهم بوده وان را طبقه بندی کنید

یک رؤیا مهم از ذهن و ضمیر ناخودآگاه شما ناشی می‌شود .اگر رؤیای شما قابل توجه بود ، مشخص کنید کدام دسته از رؤیاها و ضمیر ناخودآگاه تحت آن قرار می‌گیرد.


3-رؤیاهای مهم خود را تفسیر کنید

لازم نیست که متخصص باشید تا رؤیاهای خود را تحلیل کنید! تنها چیزی که لازم است کمی تلاش و تحقیق است. منابع مفید وانلاین  وجود دارد! هنگام تجزیه و تحلیل رؤیای خود ، آن را به‌طور کلی ارزیابی کنید. هر جزئیاتی که به یاد می‌آورید دارای اهمیت است و تعبیر خواب شما و همچنین درک ذهن و ضمیر ناخودآگاه شما را تقویت می‌کند. سعی کنید رؤیای را در متن زندگی خود ارزیابی کنید. سعی کنید برای خودتان تعیین کنید که آیا دلیلی وجود دارد که این تصویر ، شخص یا چیز دیگری در رؤیاهای شما ظاهر شود؟

 

source : keramatzade

مطالب مرتبط

نظرات

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید