سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

19 عاملی که برای موفقیت نیاز دارید

19 عاملی که برای موفقیت نیاز دارید
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/10/24 0 نظر

شما می‌توانید هر آن چیزی که برای موفقیت نیاز دارید را خودتان خلق کنید.عده‌ای تصور می‌کنند که لازمه موفق بودن، داشتن یک خانواده خوب و حمایتگر، ارث و میراث و ظاهری جذاب است. 

19 عامل موفقیت که به آن نیاز دارید

شما می‌توانید هر آن چیزی که برای موفقیت نیاز دارید را خودتان خلق کنید.عده‌ای تصور می‌کنند که لازمه موفق بودن، داشتن یک خانواده خوب و حمایتگر، ارث و میراث و ظاهری جذاب است. اما باید بگوییم که این‌ها چیزهایی نیستند که در اختیار ما و تحت کنترل ما باشند. ما باید با عزم و اراده و امکاناتی که در دست داریم، راههای رسیدن به موفقیت را برای خود هموار کنیم.

 

آیا شما از امکانات لازم برای موفقیت برخوردارید؟ برای موفق شدن حتماً نیاز  نیست یک خانواده خوب و حمایتگر یا ارث و میراث و ظاهری زیبا یا چیزهای دیگری که فراتر از کنترل شما هستند، داشته باشید. این‌ها فقط جاده را برای شما صاف‌تر می‌کنند، اما در واقع الزامی نیستند.

 

شما می‌توانید هر آنچه را که برای موفق شدن نیاز دارید را خودتان خلق کنید:

 

 1- عامل موفقیت ،نگاهی به آینده 

مهم است بدانید چه خواسته‌هایی دارید. اگر از خواسته‌های خود آگاه نباشید چگونه می‌خواهید بدست‌شان بیاورید؟ نگاه به آینده همانند تصمیم‌گیری‌هایی است که در مورد آنچه می‌خواهید و آنچه نمی‌خواهید اتخاذ می‌کنید. نگاه به آینده، انگیزه لازم برای ادامه راه را فراهم می‌سازد بخصوص، زمان‌هایی که شرایط چالش برانگیزی را تجربه می‌کنید.

 

رسیدن به اهداف

 

2- عامل موفقیت واهداف

وقتی بینش و بصیرت داشته باشید، در موقعیتی قرار می‌گیرید که اهداف خود را درجهت تبدیل آن بصیرت به واقعیت، بسازید. اگر هدفی را برای خود در نظر نگیرید، زندگی یکنواختی خواهید داشت.

 

مقاله مرتبط:رازهای  قانون جذب که با آن به موفقیت می رسید

 

 3- عامل موفقیت وقابلیت ایجاد عادت‌ها 

بدن سالم و متناسب نتیجه مجموعه عادت‌های موثر و کارآمد است. عادت‌های موثر، یک حساب بانکی سلامت هستند. توانایی شما برای رسیدن به اهدافی که دارید تا حد زیادی بستگی به توانایی شما در ساختن و اجرای عادت‌هایتان دارد.


4- عامل موفقیت و توانایی ارتباط با دیگران 

شما به تنهایی نمی‌توانید کارهای زیادی را تمام و کمال به سرانجام برسانید. دیگران هم درگیر راهی هستند که شما می‌روید. این افراد ممکن است مشتریان، موکلین، تامین‌کننده‌ها و شرکای شما یا در مقیاس بزرگتر عموم مردم باشند.

 

توانایی برخورد با مشکلات

 

 5- عامل موفقیت و توانایی در افتادن با سختی‌ها 

موفقیت شامل تغییر است. تغییر سخت و دردسرساز است. چگونه از پس این سختی‌ها و دردسرها برمی‌آیید؟ آیا سراسیمه می‌شوید و جا می‌زنید یا این که نفس عمیقی می‌کشید، خودتان را آماده می‌کنید و مراقب کسب و کارتان هستید؟ افراد موفق می‌توانند حتی زمانی که احساس ناخوشایندی دارند، همچنان کار کنند و تاثیرگذار باشند.


 

 6- عامل موفقیت و رفتار فراکنشی 

افراد موفق نگاه رو به جلو دارند و طرح‌های مناسبی را خلق می‌کنند. آن‌ها به فرصت‌ها و چالش‌های خود نگاه کرده و طرح‌های خود را اصلاح می‌نمایند و براساس آن‌ها رفتار می‌کنند. اگر کنشگرا باشید، زندگی بهتری خواهید داشت.

 

مقاله مرتبط:اسرارموفقیت

 

 7- عامل موفقیت  و دل و جرات و استقامت 

اکثر سفرهایی که برای رسیدن به اهدافتان طی می‌کنید، لذت بخش و هیجان‌انگیز نیستند، بلکه کاری سخت و طاقت‌فرسا هستند. استقامت نشان دادن در جایی که هیچ چیز هیجان‌انگیزی وجود ندارد می‌تواند روش خوبی برای ارزیابی شما باشد که مشخص شود تا چه اندازه می‌توانید فرد موفقی باشید. ساده‌ترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که تسلیم شوید، این گونه بعید است هیچ گاه رنگ موفقیت را ببینید.


8- عامل موفقیت وصبر و شکیبایی 

بین صبر و استقامت رابطه وجود دارد. موفقیت به زمان و صبر و تحمل نیاز دارد. صبر برای دیدن نتایج عینی لازم است. بدون صبر، در نهایت ناامیدی برنده می‌شود.


 9- عامل موفقیت و بازبینی مرتب نتایج 

داشتن بصیرت و هدف کافی نیست. بازبینی نتایجی که کسب می‌کنید هم بسیار حائز اهمیت است. آیا هدف شما کار کردن است؟ آیا می‌توانید تغییراتی را اعمال کنید که به نتایج بهتر ختم شوند؟ نتایج کار خود را به طور مرتب مورد ارزیابی و بازبینی قرار دهید.

 

حس شوخ طبعی

 

 10- عامل موفقیت وحس خوب شوخ طبعی 

زندگی خنده‌دار است. بعضی وقت‌ها با وجود آنکه خود را خوب آماده کرده‌اید، همه چیز آن طور که شما می‌خواهید پیش نمی‌رود. فرصت‌های منحصر به فرد در طول مسیر خود را نشان می‌دهند. اگر می‌توانید به زندگی و حماقت‌هایش بخندید، احتمالاً شانس بهتری را برای تجربه‌ کردن و بهره بردن از موفقیت پیدا خواهید کرد.

 

موفقیت به چیزهایی که خارج از کنترل شما باشند، نیاز ندارد. شما برای رسیدن به آن به بصیرت و برنامه نیاز دارید. شما هم می‌توانید به اندازه افراد موفقی که می‌شناسید، موفق باشید. کنترل اوضاع را در دست بگیرید و زندگی را بگونه‌ای بسازید که شما را راضی و خرسند می‌سازد.


  1. عامل موفقیت ،ریتم زندگی خود را آرام کنید

شما نیاز به زمان دارید تا بتوانید فکر کنید و افکار خود را در زندگی فردی بازتاب دهید. اگر تمام مدت سرتان شلوغ باشد، وقت کافی برای فکر کردن به اهداف خود ندارید چه برسد به اینکه بخواهید دست به عمل بزنید و زندگی‌تان را تغییر دهید. پس ریتم زندگی خود را آرام و ملایم نمایید و برای تغییر در زندگی خود فضا ایجاد کنید.سعی کنید آهسته به جلو پیش بروید. مشغولیت‌های بی‌مورد باعث می‌شوند که شما هیچ حسی نسبت به اینکه کجا هستید، به کجا می‌روید، و چه کاری انجام می‌دهید نیز نداشته باشید.

 

مقاله مرتبط:موفقیت شغلی چگونه به دست می آید؟

 

12.عامل موفقیت ،خواستار تغییر باشید

«تمایل داشتن» ضروری است. این زندگی شماست، هیچ کس نمی‌تواند در آن تغییر ایجاد کند مگر خود شما. اگر خودتان خواستار تغییر نباشید، هیچ چیز در این دنیا نمی‌تواند شما را مجبور به تغییر کند.به این منظور در ابتدا باید به خود بگویید که با ایجاد تغییر، زندگی من از شرایط فعلی بهتر خواهد شد.

اصلا مهم نیست که زندگی شما تا چه اندازه خوب است به هر حال باز هم جای پیشرفت و ترقی وجود دارد. از سوی دیگر اگر تصور می‌کنید که زندگی‌تان اصلا خوب نیست، باز هم ناامید نشوید، همیشه جای امیدواری برای بهبود اوضاع وجود دارد. به خودتان بقبولانید که همیشه توانایی ایجاد تغییرات مناسب در زندگی را دارید.


13. مسئولیت‌پذیر باشید

قبول مسئولیت‌های زندگی یک باید است. دیگران را به خاطر اتفاقات بدی که در زندگی‌تان رخ می‌دهد سرزنش نکنید. انگشت سرزنش خود را به سوی خانواده، دوستان، کارفرما نشانه نگیرید. خوبی و بدی موجود در زندگی مستقیما به عملکرد فردی شما بستگی دارد. زمانی‌که مسئولیت این موارد را پذیرفتید، آنگاه می‌توانید انتظار ایجاد تغییرات شگرفی را در زندگی خود داشته باشید.باید تصمیم بگیریم که خودمان اوضاع و احوال پیرامونمان را تغییر دهیم. با این روش می‌توانیم خیلی موثرتر عمل کنیم.


14. ارزش‌های اصلی‌تان را مرور کنید

در اعماق قلب هر فرد اصولی وجود دارد که وی به شدت به آنها معتقد است. از خود سوال کنید ارزشمندترین چیزی که در زندگی‌تان وجود دارد چیست؟ احساس می‌کنید برای داشتن یک زندگی موفق باید چه اصولی را رعایت کنید؟ اینها ارزش‌هایی هستند که خودتان باید نسبت به آنها آگاهی داشته باشید. آنها را پیدا کنید و به خودتان یادآوری نمایید.


15.عامل موفقیت ،افکار نیرو بخش را جایگزین کنید

افکار محدود کننده جزء بزرگ‌ترین موانعی هستند که شما را از پیشرفت در زندگی محروم می‌کنند. ابتدا باید آنها را پیدا کنید تا بعدا بتوانید بر آنها غلبه کنید. به منظور تشخیص این قبیل افکار در ذهن خود به دنبال افکاری باشید که شامل عبارات زیر هستند:

 

 

من نمی‌توانم ….

 

قادر نیستم که ….

 

من هیچ وقت نتوانستم ….

 

هیچ راهی وجود ندارد که ….

 

هر زمان که در ذهن خود به یکی از این افکار برخورد کردید، آن را یادداشت نمایید و یک تفکر نیرو بخش را جایگزین آن نمایید. در مقابل هر جمله منفی یک جمله مثبت بنویسید.

 

افکار مثبت

 

16. عامل موفقیت ،عادات خوب را جایگزین عادات بد کنید

شما می‌بایست علاوه بر افکار محدود کننده، عادات بد خود را نیز پیدا کنید. بهتر است که لیستی از آنها تهیه نمایید.سپس به جای اینکه سعی کنید آنها را ترک کنید، یکسری عادات مثبت برای جایگزین نمودن آنها در نظر بگیرید. فرض کنید یکی از عادات بد شما تماشای بیش از اندازه تلویزیون است. به جای اینکه مدت زمان تماشای تلویزیون را کم کنید، به انجام کاری فکر کنید که جایگزین تلویزیون شود. به عنوان مثال می‌توانید مطالعه کردن را انتخاب کنید.


17. عامل موفقیت ،برای خود الگو و مربی انتخاب کنید

پیدا کردن یک الگو در زندگی کمک بزرگی در راه تعالی آرمان‌ها محسوب می‌شود. او می‌تواند شما را راهنمایی کرده و مشکلات و موانع موجود بر سر راهتان را یادآوری نماید. با این کار می‌توانید در وقت و ان‍رژی خود صرفه جویی کنید.البته پیدا کردن یک مربی خوب ساده نیست و در ابتدا شما باید به او ثابت کنید که فرد مستعد و قابلی هستید. سعی کنید در نظر او فرد مفیدی جلوه کنید. در کارها کمکش کنید تا ثابت کنید که شاگرد زرنگی هستید و این ارزش را دارید که بر روی شما سرمایه گذاری کند.


18. انتظارات منطقی داشته باشید

باید از ابتدای راه انتظارات منطقی را در ذهن خود بپرورانید. کار شما در مراحل ابتدایی به مراتب ساده‌تر است و هر چه جلوتر می‌روید موانع و مشکلات هم بیشتر می‌شوند. تغییر و تحول نیازمند زمان است به ویژه اگر بخواهید تغییرات دائمی در زندگی خود ایجاد کنید. انتظارات منطقی، شما را در شرایط سخت همچنان پابرجا نگه می‌دارند.


19. عامل موفقیت ،پیوسته در حرکت باشید

همیشه در حال بهبود زندگی خود باشید. سعی کنید هر روزتان بهتر از دیروز باشد. تا تغییر و تحول نباشد، خبری از رشد و پیشرفت هم نخواهد بود.

احمدرضا کرامت

گروه تحقیقاتی و آموزشی کرامت زاده

 

دانلودpdf مقاله :19 عاملی که برای موفقیت نیاز دارید

مطالب مرتبط

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

کتاب صوتی موفقیت نامحدود در20 روز-آنتونی رابینز

کتاب صوتی موفقیت نامحدود در20 روز-آنتونی رابینز

کتاب موفقیت نامحدود در 20 روز اثر آنتونی رابینز، مدرس – سخنران و مربی موفقیت است که میشه این کتاب رو معروف ترین و بهترین کتاب رابینز در ایران دونست

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 14

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

محصولات مرتبط

مطالب مرتبط

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید