سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

نقشه راه موفقیت | تاکتیک های تصمیم گیری در کار و زندگی

نقشه راه موفقیت | تاکتیک های تصمیم گیری در کار و زندگی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/07/03 0 نظر

نقشه راه موفقیت و اسرار تصمیم گیری که باید حتما در کار و زندگی بکار برید

 

 

1-چگونه بهترین تصمیم را بگیریم

در طول مسیر زندگی ، نقشه راه موفقیت و تصمیمات زیادی می گیرید. تصمیمی که شما گرفته اید از چیزهای بی اهمیت و مهم گرفته می شود. آنچه تصمیم می گیرید می تواند نوع شخصیتی باشد که بعداً تبدیل به آن می شوید. نقشه راه موفقیت و تصمیم گیری در مراحل مهم حتی می تواند آینده شما را تحت تأثیر قرار دهد. اگر تاکنون کاری انجام داده اید که فقط از آن پشیمان شوید ، می توانید یاد بگیرید که چگونه تصمیمات بهتری برای نقشه راه موفقیت بگیرید.


مسئله را تشریح کنید

 قبل از تصمیم گیری خوب ، باید موضوعات را به روشنی بیان کنید. این به شما کمک می کند تا بر تصمیمی که برای نقشه راه موفقیت می گیرید متمرکز شوید و از کارهای نامربوط منحرف نشوید.  ممکن است به شما کمک کند اگر یک جمله یا دو جمله ساده را بنویسید که می گوید "تصمیمی که من باید بگیرم این است ..."

 

نقشه راه زندگی

 

 • همچنین باید از خود بپرسید که چرا احساس نیاز به تصمیم گیری نقشه راه موفقیت را احساس می کنید؟ انگیزه شما چیست؟ این به شما کمک می کند تا کارهایی را که می خواهید انجام دهید درک کنید. شاید شما تصمیم به خرید یک ماشین جدید گرفتید. آیا به دلیل اینکه به ماشین جدید احتیاج دارید ، اقدام به خرید خودرو می کنید؟ آیا ماشین جدیدی می خواهید زیرا یکی از دوستانتان ماشین جدیدی پیدا کرده است؟ درک انگیزه شما می تواند در جلوگیری از تصمیم گیری های بد نقشه راه موفقیت به شما کمک کند. 


با احساسات خود کنار بیایید

 احساسات شما در تصمیماتی که می گیرید تأثیر دارد. این چیز بدی نیست. نکته اصلی این است که بتوانید احساسات خود را شناسایی و کنترل کنید. تصمیم گیری خوب نقشه راه موفقیت ترکیبی از استفاده از احساسات شما و منطقی بودن است. فقط باید عواطف را شامل کنید که مستقیماً با تصمیمی که می گیرید در ارتباط باشد.

 • اگر درست قبل از رفتن به محل کار یا مدرسه خبرهای بدی دریافت کرده باشید ، آن احساسات منفی بر برخی از تصمیماتی که می گیرید تأثیر می گذارد. اگر از این امر آگاه هستید ، می توانید ثانیه ای را آرام کنید و به خود یادآوری کنید که باید روی کار مورد نظر خود تمرکز کنید.


از اطلاعات استفاده کنید

 ممکن است مردم در مورد تصمیم گیری های آگاهانه نقشه راه موفقیت صحبت کنند. در حالی که داشتن اطلاعاتی که بتواند تصمیم خود را مبنا قرار دهد مهم است ، اطلاعات بیش از حد می تواند چیز بدی باشد. ما معمولاً بر اساس جدیدترین اطلاعاتی که در آن گرفته ایم تصمیم می گیریم.

 • شما باید اطلاعاتی را که مهمترین و مرتبط با تصمیم گیری نقشه راه موفقیت است در اولویت قرار دهید. ممکن است بخواهید فقط اطلاعاتی را که نیاز دارید ، یک لیست ذهنی یا واقعی تهیه کنید.

 • اگر مدت زیادی است که به تصمیم نقشه راه موفقیت خود فکر می کنید ، استراحت کنید تا ذهن خود را پاک کنید. می توانید 15 دقیقه پیاده روی کنید یا یک کتاب بخوانید. 

گزینه های مختلفی را در نظر بگیرید 

لیستی از همه گزینه های نقشه راه موفقیت خود تهیه کنید ، هر چقدر هم که فکر کنید آنها مضحک هستند. ذهن ناخودآگاه شما نقش مهمی در تصمیم گیری شما دارد. دانشمندان دریافتند که بیشتر تصمیماتی که می گیریم مبتنی بر ذهن ناخودآگاه ما است. این تصمیمات اغلب براساس اطلاعات موجود ، تصمیمات درستی دریافت می کنند.

 • ذهن را به عنوان بخشی از تصمیم گیری خود تمرین کنید.شما باید هرگونه حواس پرتی را کنار بگذارید و برای مدیتیشن در مورد تصمیم مورد نظر و نقشه راه موفقیت وقت بگذارید. نفس عمیق بکشید و به تصمیم خود ، راه حلهای مختلف و جوانب مثبت و منفی هر گزینه فکر کنید. فقط 15 دقیقه مراقبه برای بهبود تصمیم گیری نشان داده شده است. 

 • مراقبه شما باید روی لحظه حال متمرکز شود. اگر ذهن شما شروع به سرگردان شدن می کند ، افکار خود را به تصمیمی که می خواهید تصمیم بگیرید تغییر دهید.
 • با نگه داشتن احساسات خود و در آغوش گرفتن با اطلاعات موردنیاز ، به تفکر ناخودآگاه شما اجازه می دهد تصمیمات بهتری اتخاذ کند.

خود را از تصمیم خود دور کنید

 تصمیم گیری هنگامی که درگیر شرایط هستید دشوار است. وانمود کنید که این تصمیم دوست شما است و آنها برای مشاوره به شما آمده اند. ما اغلب از دوستان خود توصیه های متفاوتی نسبت به خودمان می دهیم.  این به شما کمک می کند تصمیم خود را از چندین منظر ببینید.

 • اگر تصمیمی در مورد ماندن یا نبودن در یک رابطه اتخاذ می کنید ، وانمود کنید که دوست شما در رابطه است و نه شما. سپس شما می توانید رابطه را از منظر هر دو شخص درگیر در این رابطه در نظر بگیرید. شما ممکن است در مورد راههایی که دوست شما می تواند برخی از مشکلات موجود در رابطه را حل کند و نتایج مختلف چه می تواند باشد فکر کنید.

 • استفاده از منظر بیرونی همچنین به شما کمک می کند تا احساسات نقشه راه موفقیت خود را کنترل کنید.

خطرات و پاداشها را در نظر بگیرید

 شما باید لیستی از موارد مثبت و موارد منفی که ممکن است در نتیجه تصمیم شما ایجاد شود تهیه کنید. همچنین باید به این فکر کنید که چه کسی ممکن است از تصمیمی که گرفته اید متاثر شود.  به یاد داشته باشید که هر تصمیمی مثبت و منفی وجود دارد. باید تصمیمی اتخاذ کنید که چیزهای خوب نقشه راه موفقیت از چیزهای بد پیشی بگیرند. هیچ تصمیمی که اتخاذ کنید کاملاً نخواهد بود.

 • اگر قصد خرید یک خودروی جدید را دارید ، برخی از جوانب مثبت دارای ضمانت خوب ، جدیدترین فناوری یا مسافت پیموده شده بهتر هستند. برخی از منفی ممکن است پرداخت بالاتر اتومبیل و افزایش بیمه اتومبیل باشد. شما این عوامل را در کنار وضعیت مالی و وضعیت حمل و نقل فعلی خود در نظر می گیرید.

 • شما باید در مورد بهترین چیزها و بدترین چیزهایی که می تواند در نتیجه تصمیم شما رخ دهد فکر کنید. همچنین باید در نظر بگیرید که اگر به هیچ وجه تصمیمی نگیرید (که در واقع یک تصمیم است) چه اتفاقی خواهد افتاد.

از تله های رایج خودداری کنید

 ترجیحات و الگوهای تفکر معمول شما می تواند گاه به گاه تصمیم شما را خراب کند. شما ممکن است تصمیم خود را قاب کنید ، اطلاعات درست نقشه راه موفقیت را بدست آورید ، و جوانب مثبت و منفی را وزن کنید و هنوز بهترین تصمیم را اتخاذ نکنید. این مهم است که شما از ترجیحات و تعصبات خود آگاه باشید که می تواند در تصمیم گیری شما تأثیر بگذارد. 

 • همیشه مشکل خود را از دیدگاه های مختلف به جای اینکه به راه حل اولیه خود بچسبانید ، مشاهده کنید. می توانید از افرادی که فکر متفاوت از شما دارند برای گرفتن بینش بیشتر بخواهید. 

 • فقط به خاطر راحت ترین تصمیم تصمیم گیری نکنید. تغییر دشوار است ، اما گاهی اوقات تلاش برای چیز متفاوت یا غیر معمول بهترین راه حل است.
 • اگر از قبل ذهنیت خود را ایجاد کرده اید ، فقط به دنبال اطلاعاتی نباشید که از کاری که می خواهید انجام دهید پشتیبانی کند. سعی کنید هدفمند باشید و همه طرفین مسئله را در نظر بگیرید.
 • روی تصمیمی که در پیش روی شما و وضعیت فعلی شما قرار دارد تمرکز کنید. به خود یادآوری کنید که گذشته گذشته است و تصمیمات نقشه راه موفقیت خود را بر اساس اشتباهات یا موفقیتهای قبلی اتکا نکنید. 

یک برنامه عملی ایجاد کنید

 وقتی تصمیم گرفتید که چه کاری انجام دهید ، باید مراحل عملی کردن آن را یادداشت کنید.  برنامه نقشه راه موفقیت شما باید شامل رویکرد گام به گام شما ، جدول زمانی زمانبندی شما برای اجرای راه حل شما و چگونگی شامل افراد دیگری باشد که ممکن است تحت تأثیر تصمیم شما قرار بگیرند.

 • به عنوان مثال ، اگر تصمیم به رفتن به مرخصی گرفته اید ، باید برای تحقق تعطیلات اقدامات خاصی انجام دهید. مراحل شما ممکن است شامل بودجه و صرفه جویی در هزینه برای سفر شما ، صحبت با هر کس که قصد مسافرت با شما را داشته باشد ، تعیین تاریخ برای تعطیلات ، مشخص کردن حمل و نقل و جزئیات هتل و تعیین زمان زمانی برای هر کدام از این موارد تکمیل شود


متعهد به تصمیم خود باشید

 پاهای خود را بکشید ، به عقب نگاه نکنید ، یا تعجب نکنید. انتخاب هنگام تصمیم گیری تصمیم می گیرد. زمان ، انرژی ، خود و هدف خود را بر تصمیم متمرکز کنید. اگر نمی توانید این کار را انجام دهید و هنوز به فکر گزینه های دیگری هستید ، تصمیم شما خوب نخواهد بود زیرا شما قادر به کنار گذاشتن گزینه های دیگر نیستید. بسیار مهم است که با تصمیم خود پیروی کنید.

 • تلاش برای تصمیم گیری  و نقشه راه موفقیت یکی از سخت ترین قسمت هاست. می توانید آنقدر گرفتار انتخاب درست شوید که هرگز اقدامی نکنید. اگر تصمیم خود را دنبال نکردید ، ممکن است برخی از پاداش ها و مزایا را از دست بدهید.  اگر در مورد درخواست شغل جدید بحث می کردید و هرگز برای پر کردن برنامه اقدام نمی کردید ، شخص دیگری این کار را می کرد. شما فرصتی را که حتی مورد توجه است از دست دادید.


تصمیم خود را ارزیابی کنید

 بخشی از تصمیم گیریهای بهتر ارزیابی تصمیماتی است که شما گرفته اید. بسیاری از مردم فراموش می کنند که درباره نقشه راه موفقیت و تصمیماتی که اتخاذ کرده اند تأمل کنند. ارزیابی به شما کمک می کند تا مواردی را که به خوبی پیش رفته و مواردی که انجام نشده است ، مشاهده کنید. این فرایند همچنین می تواند به آگاهی از تصمیماتی که در آینده اتخاذ می کنید کمک کند.

 • سؤالاتی که از خود می پرسید عبارتند از: آیا شما از نتیجه راضی هستید؟ چه کاری می توانستید بهتر انجام دهید؟ آیا کاری وجود دارد که می توانستید متفاوت عمل کنید؟ از این چه آموختم؟


یک برنامه تهیه پشتیبان داشته باشید

هیچ کس همیشه تصمیم درست نمی گیرد. خودتان را خیلی سخت نکنید. بعضی اوقات ، ما مجبور می شویم بدون وقت و اطلاعات کافی تصمیم بگیریم تا تصمیم بگیریم. حتی اگر تصمیمی مانند آن چیزی که می خواستید معلوم نشود ، می توانید از یک تجربه برای انتخاب دیگری استفاده کنید. 

 • احتمالاً هنگام تصمیم نقشه راه موفقیت خود گزینه های مختلفی را در نظر گرفته اید. می توانید به عقب برگردید و برخی موارد دیگری را که در نظر گرفته اید امتحان کنید. همچنین می توانید روند کار را دوباره شروع کنید.


2-فرار از تصمیم گیری

می‌توان گفت که تمامی فعالیت‌ها و اقداماتی که در همه زمینه‌ها از سوی افراد بشر انجام می‌شود، حاصل فرآیند تصمیم‌گیری است اما گاهی در خصوص مسائلی که مطمئن نیستیم و ممکن است پیامدهای بدی را به همراه داشته باشد یا ترجیح می‌دهیم تصمیم‌گیری نکنیم و یا در اتخاذ آن نقشه راه موفقیت دو‌دل می‌شویم.

 

نقشه راه موفقیت در کارآفرینی

 

انتخاب رشته تحصیلی، شغل، مذهب، ازدواج، خودسازی و ایجاد تغییرات مثبت در خود از جمله مهمترین تصمیماتی است که بشر با آن روبه‌رو بوده و عوامل فردی متعددی مانند: اعتمادبنفس، استقلال فکری، عدم ترس از خطر کردن و... در اتخاذ این تصمیمات نقشه راه موفقیت تاثیرگذار هستند.

همیشه برای هر مسئله‌ای راههای عملی مختلفی وجود دارد که در هر شرایطی، برگزیدن تصمیم خوب، بهترین راه‌حل عملی است گرچه اتخاذ آن باید برای سودبخش‌بودن بموقع انجام شود که آن نیز مستلزم پیداکردن راه‌حل‌های بیشتر و بارش مغزی برای افزایش امکان تصمیم‌گیری نقشه راه موفقیت بهتر است.

 نوشتن موارد مختلف تصمیم‌گیری موجب روشنی و فراموش‌نشدن اطلاعات می‌شود و افرادی که تصمیمات بر آنها اثر دارد باید در تصمیم‌گیری شرکت داده شوند.

روش‌های متعددی در تصمیم‌گیری و نقشه راه موفقیت وجود دارد که از جمله آنها تصمیم‌گیری هیجانی احساسی( براساس احساسات و هیجانات فرد نسبت به موقعیت)، لحظه‌ای و آنی ( بدون تفکر و توجه به پیامدهای‌ آن)، واگذاری تصمیم‌گیری به دیگران( بدلیل تر س از شکست مسئولیت تصمیم‌ها را به دیگران واگذار می‌کند) پشت‌گوش انداختن( به تعویق انداختن تصمیم‌گیری با شک و تردید) و تصمیم‌گیری منطقی( بررسی مزایا و معایب راه‌های مختلف) هستند.


3-دعای تصمیم گیری

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْتَخیرُکَ فیما عَزَمَ رَاْیى عَلَیْهِ وَ قادَنى عَقْلى اِلَیْهِ وَ سَهِّلِ

خداى من از تو طلب خیر مى ‏کنم. در آنچه مصمّم شده رأیم بر آن، و مرا عقلم به سوى آن کشانده، آسان گردان


آیه قرآن در مورد تصمیم گیری

اللّهُمَّ فیهِ ما تَوَعَّرَ وَ یَسِّرْ مِنْهُ ما تَعَسَّرَ وَاکْفِنى فیهِ الْمُهِمَّ وَادْفَعْ بِهِ عَنى کُلَّ مُلِمٍّ

خدایا آنچه در آن دشوار شده، و هموار کن آنچه را از آن سخت گشته، و مهم مرا در آن کفایت کن، و از من به واسطه‏ آن هر بلاى شدید را دور فرما

 

سوالات نقشه راه کارآفرینی و ایجاد و مدیریت کسب و کارهای کوچک

 


دعا برای انتخاب راه درست

وَاجْعَلْ یا رَبِّ عَواقِبَهُ غُنْماً وَ مَخُوفَهُ سِلْماً وَ بُعْدَهُ قُرْباً وَجَدْبَهُ خِصْباً وَ اَرْسِلِ

پروردگارا عواقبش را سود، و بیمناکش را سلامت، و دورش را نزدیک، و خشکى ‏اش را رشد وبرکت قرار ده،

اللّهُمَّ اِجابَتى وَاَنْجِحْ طَلِبَتى وَاقْضِ حاجَتى وَاقْطَعْ عَنّى عَوائِقَها وَامْنَعْ عَنّى بَوائِقَها

خدایا اجابت دعایم را برسان، و خواهشمند را برآور، و حاجتم را انجام ده، و موانعش را از من قطع کن، و سختى‏ هایش را از من بازدار،

وَ اَعْطِنىِ اللّهُمَّ لِوآءَ الظَّفَرِ وَالْخِیَرَةَ فیمَا اسْتَخَرْتُکَ وَ وُفُورَ الْمَغْنَمِ فیما دَعَوْتُکَ

و به من عطا کن خدایا پرچم پیروزى، و بهترین چیزى که در آن از تو خیر خواستم، و کمال بهره‏ مندى‏ در آنچه خواندمت،

وَ عَوائِدَ الاِفْضالِ فیما رَجَوْتُکَ وَ اقْرِنْهُ اللّهُمَّ بِالنَّجاحِ وَ خُصَّهُ بِالصَّلاحِ

و فواید افزون‏تر در آنچه امید به تو بستم، و قرین ساز خدایا آن را با کامیابى، و مخوصش گردان به‏ شایستگى،

وَاَرِنى اَسْبابَ الْخِیَرَةِ فیهِ واضِحَةً وَاَعْلامَ غُنْمِها لائِحَةً وَاشْدُدْ خِناقَ تَعْسیرِها

و در آن اسباب خیرجویى را آشکارا به من بنمایان، و نشانه‏ هاى بهره را درخشان به من نشان بده، و گلوگیر دشوارى ‏اش‏ را ببند،


4-من ایمان دارم

برای انسان های بزرگ بن بستی وجود ندارد. چون آنها بر این باورند که یا راهی خواهیم یافت و یا راهی خواهیم ساخت


5-تصمیم برای موفقیت

موفقیت برای کسانی که موفقیت آگاه می شوند به دست می آید. شکست برای کسانی رخ می دهد که بی تفاوتانه به خودشان اجازه می دهند آگاهی ناکامی پیدا کنند. - ناپلئون هیل

تصمیم گیری ها می توانند قدرتمند باشند.

 

نقشه راه توسعه فردی

 

تاکنون چند بار در زندگی من اتفاق افتاده است که من تصمیمات جدی گرفته ام و آنها تا امروز چنین هستند.

به یاد دارم ، به عنوان مثال ، هنگامی که یک روز - 8 سال پیش - با خودم گفتم که دیگر نمی خواهم گوشت بخورم.

صادقانه بگویم ، حتی در آن لحظه نفهمیده بودم چه قدرتی در ذهنم داشتم تا اینکه یک سال تمام شد و می دانستم که این یک تغییر دائمی در زندگی من است.

من می خواهم همه بدانند که هیچ کس حق ندارد روی آگاهی و نقشه راه موفقیت شما تأثیر بگذارد ، اما شما.

جایی که اکنون هستید ، آنچه دارید و چه کسی شده اید ، نتیجه هر تصمیمی است که در زندگی ات گرفته اید . اگر از وضعیت راضی نیستید ، شاید به دلیل بارها و بارها ابتکار عمل نباشد ، اجازه دهید افراد یا شرایط دیگر به مراقبت از امور بپردازند و راه ساده را انتخاب کرده اند - بی طرف باشید و هیچ اقدامی نکنید. .

خوب ، بگذارید بروید و حرکت کنید اکنون زمان تحول است.

تغییر خوب است. این بدان معنی است که شما در حال پیشرفت به جلو هستید و با زندگی خود کاری انجام می دهید. اکثر مردم تصمیم می گیرند که در منطقه راحتی خود باقی بمانند و از تغییر خودداری می کنند. اما شما نیستید


تصمیم گیری برای تغییر: یک گام مهم در راه موفقیت شما

همه چیز از آن نقطه شروع می شود - جایی که شما از موقعیت فعلی شغلی ، زندگی ، رابطه ، وضعیت مالی ، بدن ، وضعیت معنوی یا موارد دیگر خود راضی نیستید و می خواهید کاری را برای تغییر نقشه راه موفقیت انجام دهید.

 

حتی انجام این کار ، شما را چند قدم جلوتر از کسانی که می ترسند حتی به خود اعتراف کنند که زندگی خود را دوست ندارند ، دوست دارند.

بنابراین متعارف! شما فقط یکی از مهمترین تصمیمات در زندگی خود را گرفتید و بهترین کار این است که منجر به تغییرات زیبا و بهبود خود می شود.

واقعیت ساده این که شما در حال خواندن این پست هستید همین بدان معنی است که چیز کمی وجود دارد که می خواهید در خود بهبود ببخشید ، آن راز بزرگی که به دنبال آن هستید ، آن شخص مورد نظر برای کمک به شما یا هر چیز دیگری.

حال ، برای بهتر کردن اوضاع ، بیایید به خوش بینی ، عزم و اعتقاد اضافه کنیم. بیایید تصمیم بگیریم که بهتر و حتی بیشتر تغییر کنیم - بیایید تصمیم بگیریم که موفق شویم .

این مهم است که بدانید که می توانید افکار و نقشه راه موفقیت خود را کنترل کنید. شما تنها کسی هستید که تصمیم می گیرد که چه چیزی از ذهن شما خارج و خارج می شود.

اگر غمگین و افسرده هستید ، این بدان معناست که اجازه می دهید افکار منفی را در سر خود بگذارید. اگر خوشحال و مشتاق هستید ، پس کار درستی انجام داده اید و به آن اجازه مثبت داده اید.

ناپلئون هیل با این موارد نکته مهمی را بیان می کند:

"ذهن ناخودآگاه ، (آزمایشگاه شیمیایی که در آن همه تکانه های فکر جمع می شوند ، برای واقعیت آماده می شوند) ، هیچ تمایزی بین تکانه های فکر سازنده و مخرب ایجاد نمی کند."

انتخاب سازنده بر عهده شماست.

مشکل این است که اگر ذهن خود را کنترل نکنیم ، شروع به بازتاب چیزهای اطرافمان می کند. این بدان معناست که اگر شما درگیر مشکلات و افراد منفی باشید ، این همان چیزی است که در ذهن شما نیز خواهد بود.

به یاد داشته باشید که خوشبختی چیزی نیست که پیرامون ما باشد ، آنچه را که ما داریم یا با چه کسی هستیم ، بلکه چگونگی دیدن و واکنش به آن چیزهاست. هرچه وضعیت باشد ، نگرش شما مشخص می کند که لبخند بزنید یا گریه می کنید.


طرز تفکر فعلی خود را تغییر دهید

اجازه ندهید هیچ احساس دلسردی بر شما طعمه بخورد و در پایان ، مطمئناً موفق خواهید شد. - آبراهام لینکولن

مدتی وقت بگذارید تا افکار و نقشه راه موفقیت خود را تحلیل کنید.

آنها را در طول روز پیگیری کرده و سپس آنها را بررسی کنید. این نکته به شما نشان می دهد که آیا در مسیر صحیح نقشه راه موفقیت  هستید. می توانید تعجب کنید که چند فکر غیرضروری و منفی دارید.

وقتی لیستی تهیه کرده اید و می دانید مشکل در هر منطقه چیست ، می توانید خطاها را اصلاح کنید و هوشیاری خود را برای مثبت بودن برنامه ریزی کنید.

این تغییر از یک روش تفکر (منفی ، که بیشتر متداول است) به روش دیگر (مثبت) ممکن است آسان نباشد. اگر همیشه عادت دارید که مرتکب شکایت شوید ، دیگران را به خاطر اشتباهات خود سرزنش کنید و مشکل را در همه چیز مشاهده کنید ، مدتی طول خواهد کشید تا به جای آن فرصت دیدن فرصت ها را ببینید و مسئولیت اقدامات خود را بر عهده بگیرید.

مانند بسیاری کارهای دیگر که روزانه انجام می دهیم ، تفکر مثبت نیز یک عادت است. شما باید حداقل برای دو هفته تلاش کنید و افکار منفی را در آغوش بگیرید تا نکات مثبت را در آغوش بگیرید. بعد از مدتی ذهن خود شروع به انتخاب چیزهای خوب خواهد کرد.


5 راه آسان برای تبدیل افکار منفی به افراد مثبت

• هنگامی که یک فکر منفی در ذهن شما ظاهر می شود ، بلافاصله آن را نادیده می گیرید. شما آن را تجزیه و تحلیل نمی کنید ، سؤال نمی کنید و با تمرکز روی آن تغذیه نمی کنید.

• آن را برچسب بزنید. وقتی میهمان منفی بیاید ، تازه متوجه شوید که تحت تأثیر یک گفته بد قرار گرفته اید. به خودتان یادآوری کنید که این کار درستی نیست و بگذارید این کار را انجام دهید.

• چنین افکاری تنها در صورت اجازه به ما تأثیر می گذارد. بنابراین هر زمان که احساساتی بودن را شروع کنید ، به آنها فکر کنید یا سعی کنید در برابر آنها مقاومت کنید ، به این معنی است که به نوعی در مقابل آنها واکنش نشان می دهید. و این خود آنها را تقویت می کند. بنابراین واکنش نشان ندهید و ذهن خود را روی چیز دیگری متمرکز کنید.

• آنها را اغراق کنید. موقعیت های پوچ و عواقب این فکر را اضافه کنید تا خنده دار و مضحک شود.
یک راه عالی برای درک اینکه این گفته منفی بی معنی است ، تصور کردن بدترین سناریو ممکن است.

• از خلاف آن استفاده کنید. هرچه فکر منفی بگوید با معادل مثبت آن پاسخ دهید.


تبدیل شدن به موفقیت آگاهانه

آگاه بودن یعنی زنده بودن - احساس اینکه شما به عنوان یک موجود معنوی وجود دارید. این ذات شماست و شما را تعریف می کند.

آگاهی داشتن به معنای موفقیت:

تصمیم گیری برای نقشه راه موفقیت ؛
• تمرکز روی موفقیت؛
• کاملا مطمئن باشید که این اتفاق خواهد افتاد؛
• اعتقاد و ایمان به آن؛
• استفاده نکردن از کلمات منفی (مانند شکست ، مشکل ، غیرممکن ، غیرممکن و غیره).
• اضافه کردن موارد مثبت به واژگان خود (موفقیت ، فرصت ، امکان ، ممکن).

 

چنین ذهنیتی شما را یقین می کند که بدون توجه به وضعیت فعلی خود ، در رسیدن به اهداف و نقشه راه موفقیت خود موفق باشید و حتی خود را در رسیدن به اهداف خود ببینید.


 تمرکز بر موفقیت

در اینجا چند روش برای انجام این کار آمده است:

• تأییدات مثبتی برای تکرار کردن خود در صبح و قبل از رفتن به رختخواب داشته باشید (و همچنین هنگامی که در شک دارید یا عدم اعتماد به نفس دارید)؛
• بر نقاط قوت و موفقیت های گذشته خود متمرکز شوید.
• آروم باش؛
• افکار خود را کنترل کنید.
• نادیده گرفتن هر چیزی که منفی باشد یا به نوعی مانع از رسیدن به اهدافتان شود ، نادیده بگیرید.
• تنفس عمیق؛
• صبور باش؛
• این را یک عادت کنید؛
• آن را با مراقبه ترکیب کنید.

افکار به چیزهایی تبدیل می شوند و شما افکار خود را کنترل می کنید. آنچه بیشتر اوقات فکر می کنید ، به دنیای اطراف شما تبدیل می شود - زندگی شما.

بنابراین اگر فقط بر افکار مثبت و نقشه راه موفقیت متمرکز شده اید ، اگر خودتان را با افراد آگاه پیرامون محاصره کرده اید و در مورد ایده های جدید و راه های موفقیت با آنها صحبت می کنید ، اگر عاری از ترس و تردید هستید و اجازه نمی دهید حواس پرتی از زندگی روزمره افکار خود را هدایت کند ، پس مطمئن باشید که به تمام خواسته های خود دست پیدا می کنید و بی احتیاطی را شکست می دهید.

روز خوبی است که به دنبال رؤیاهای خود بروید و باور کنید که ممکن است. پس چرا امروز تصمیم به موفقیت نداریم؟


6-معنی نقشه راه

همه ما می دانیم که هدف گذاری به آسانی نوشتن یا تجسم آنچه می خواهید و جذب آن در زندگی شما آسان نیست. با این حال ، بسیاری از ما تعیین هدف را جدی نمی گیریم.

امروز اجازه دهید اهداف و ایجاد نقشه راه موفقیت را برای خودتان آسان و آسان کنم . این فرآیند نقشه راه برای هر هدفی کار می کند - از جمله سلامتی ، تناسب اندام ، امور مالی ، تجارت ، قدمت ، رابطه ، یادگیری و سایر اهداف توسعه شخصی .

مشکل اینجاست: موفقیت به راحتی می تواند تبدیل به یک بازی مقایسه کثیف شود. هنگامی که بدون نقشه راه موفقیتی کسب می کنید ، هرگز پیشرفت کافی نمی کنید و این به یک منبع مزمن استرس بیش از حد تبدیل می شود.

موفقیت زمانی می تواند سرگرم کننده باشد که آن را تعریف کرده و به شرایط خود برسید.

به همین دلیل ایجاد یک نقشه راه موفقیت نه تنها به شما کمک می کند تا شفاف شوید ، بلکه به شما نشان می دهد که تا کجا رسیده اید . به این ترتیب ، شما از پیشرفت خود الهام می گیرید و هنوز هم از رشد خود سپاسگزار هستید.

در اینجا یک روش گام به گام برای ایجاد نقشه راه موفقیت شما برای هر هدفی که می خواهید وجود دارد. بهتر است برای هر هدف ، عادت یا منطقه زندگی یک نقشه راه جداگانه ایجاد کنید. در پایان ، مثالی را برای شما قرار می دهم تا در ایجاد نقشه راه خود به شما کمک کند.


نقشه راه موفقیت

 

مرحله 1: تصویر بزرگ را تعریف کنید

این رسالت و چشم انداز هدف شماست. به جزئیات نهایی درباره نتیجه نهایی که می خواهید برسید بروید و اطمینان حاصل کنید که یک دلیل قانع کننده برای ادامه این سفر را درج کنید.

 

انواع تصمیم گیری

 

جزئیات باید ملموس باشند و دلیل آن باید هنگام خواندن ، آتش سوزی را در شما روشن کند.

اهداف ما غالباً ناشی از چیزهایی است که نمی خواهیم. بنابراین کار دیگری که می توانید انجام دهید اینست که نتیجه نامطلوب خود را در صورت عدم پیروی از آن تعریف کنید.


مرحله 2: پایان نقشه راه را تعریف کنید
هیچ چیز مانند مهلت مردم را به حرکت در نمی آورد. بنابراین برای پیشرفت مداوم ، نقشه راه موفقیت خود را به پایان برسانید. این ممکن است در سالها ، ماهها ، هفته ها یا حتی روزها باشد. پس از اتمام نقشه راه ، همیشه می توانید یکی دیگر از موارد دیگر را برای پیشرفت خود ایجاد کنید.

نکته: اگر تازه وارد تنظیم هدف در یک منطقه خاص هستید ، مهلت را کوتاه نگه دارید زیرا هنوز در حال آزمایش هستید.

در پایان نقشه راه ، 3 نتیجه خاص مورد نظر را تعریف کنید:

نتیجه چالش برانگیز: نتیجه مطلوب
نتیجه جاه طلبانه: ذهن خود را کشیده و نتیجه را بزرگتر کنید
نتیجه کوچک: کوچکترین معیار موفقیت
هنگامی که نتایج را تعریف می کنید ، از همه آنها جدا شوید. هدف از تعیین نتایج ، جهت گیری است. بنابراین خود را برای شکست آماده کنید و در هنگام شکست فلج نشوید زیرا می توانید از رشد خود لذت ببرید و حتی اگر شکست بخورید درسهای ارزشمند را نیز می گیرید.


مرحله 3: نقاط عطف ، دستاوردها و پاداش ها را تعریف کنید
2 نوع از نقاط عطف یا دستاوردها وجود دارد ، و شما می خواهید هر دو نوع را تعریف کنید:

مبتنی بر نتیجه (تحت تأثیر شما ، اما تحت کنترل شما نیست)
مبتنی بر رفتار (در کنترل شما)
رفتار اکثراً تحت کنترل شماست ، در حالی که بسیاری از عواملی که تحت کنترل شما نیستند ، می توانند نتیجه را تحت تأثیر قرار دهند ، بنابراین ما آنها را جدا خواهیم کرد.

تعداد نقاط عطف یا دستاوردهایی که می خواهید تعریف کنید بستگی به شما دارد. به عنوان یک راهنما ، سعی کنید آنها را بیش از حد مکرر یا خیلی نادر نگه دارید.

برای تجلیل از پیشرفت خود ، بر اساس آنچه در واقع از انجام آن لذت می برید و متناسب با اهداف خود ، پاداش تعیین کنید. این پاداش ها را همانطور که می خواهید با رسیدن به نقاط عطف یا دستاوردها ، توزیع کنید.


مرحله 4: فرآیند را تعریف کنید
برای رسیدن به نتیجه مطلوب نقشه راه موفقیت اقدامات لازم را انجام دهید. اگر از روند کار مطمئن نیستید ، می توانید از افرادی که به اهدافی که می خواهید برسید ، تحقیق کرده یا از آنها بخواهید.

همچنین شخصی را که باید برای تبدیل شدن به آن در نظر بگیرید ، تعریف کنید تا آنچه را که می خواهید بدست آورید. سپس ، خود را با نوع فردی که قبلاً به نتیجه مطلوب رسیده است ، بشناسید و عقاید محدودکننده را که عقب نگه می دارد ، کنار بگذارید.


مرحله 5: موانع را تعریف کنید
هر مانعی را که می توانید به آن فکر کنید طوفان کنید و آنها را لیست کنید. هدف این است که از نظر ذهنی (یا جسمی) برای آنها آماده شویم.

حتی وقتی همه چیزهایی را که می توانید به آنها فکر کنید تعریف کنید ، به احتمال زیاد با موانع تعجب آور روبرو خواهید شد. اشکالی ندارد! این بخشی از فرآیند است و بازخوردی دریافت خواهید کرد که می توانید در مرحله 7 به آنها بازتاب دهید.

نکته: همه موانع فرصتی برای رشد هستند ، بنابراین با دیدن آنها دلسرد نشوید. آنها را بپذیرید. عاشقشونم. از آنها استفاده کنید.


مرحله ششم: اقدامات خود را پیگیری کنید
تعریف کنید که چگونه کارهای روزانه یا عادی را که در مرحله 4 تعریف کرده اید ، ردیابی می کنید. برای ردیابی ، می توانید از کاغذ خوب و قدیمی کاغذ یا هر برنامه دلخواه خود استفاده کنید.

برای آسانتر کردن این کار ، می توانید:

یادآوری را تنظیم کنید
آن را در تقویم خود قرار دهید
آن را در لیست موفقیت روزانه خود قرار دهید
تعهد به دیگران یا پیوستن به یک انجمن (برای پاسخگویی)
مراحل را ریز انجام دهید (اگر به نیروی اراده زیادی احتیاج دارید)
برای عدم قدم برداشتن قدم های پیش رو (اگر با تعهد می جنگید) خطرات تعیین کنید


مرحله 7: یک بررسی منظم انجام دهید
این بررسی می تواند روزانه ، هفتگی ، ماهانه یا سالانه انجام شود. هدف از این بررسی شناسایی کارایی ، چه کارایی نیست و چه کارهایی بهتر می توانید انجام دهید. نقاط عطف ، اقدامات بعدی یا نتایج مورد نظر را مطابق نیاز ویرایش کنید.

این زمانی است که شما به نقشه راه موفقیت برمی گردید ، به نقاط عطف رسیده به خود پاداش دهید و تصویر بزرگی را ببینید تا در درام زندگی گم نشوید .

مانند ردیابی ، می توانید از یک برنامه یادداشت برداری یا مقاله خوب و قدیمی استفاده کنید. اما مطمئن شوید که آنها را در یک مکان ذخیره کرده و ضبط کرده اید تا بتوانید همیشه به عقب نگاه کنید.


7-قوانین موفقیت

کلید موفقیت در زندگی چیست؟ برای اینکه حقیقت را به شما بگویم ، من هنوز هم مثل همه افراد دیگر چیزهایی را نمی بینم.

 

تصمیم گیری فردی

 

من برخی از ارزش ها و اصول راهنمایی را دنبال می کنم ، اما نمی توانم اینجا بنشینم و به شما بگویم که همه چیز را می دانم. من خیلی عالی نیستم اشتباه می کنم روزهای خوب و روزهای بد را مثل همه دیگران می گذرانم. 


با صداقت زندگی کنید 

 به گونه ای زندگی کنید که باعث شود مادرتان باعث افتخار شما شود ، حتی اگر او همه بدترین لحظه های زندگی شما را می دانست. هیچ کس کامل نیست. همه ما اشتباه می کنیم. همه ما سقوط می کنیم. با این حال ، ما همیشه باید تلاش کنیم تا کارهای درست نقشه راه موفقیت را انجام دهیم و تمام تلاش خود را برای زندگی با صداقت انجام دهیم. برای من ، صداقت کار درست را انجام می دهد ، حتی وقتی کسی تماشا نکند.


کاری را انجام دهید که روح شما را نادیده می گیرد

  اگر یک چیز است که من در مورد زندگی و نقشه راه موفقیت آموخته ام ، این است که جهان اشتباه کرده است. موفقیت باعث ایجاد شادی نمی شود. خوشبختی موفقیت ایجاد می کند. ما وقتی پیروی می کنیم در قلب ما خوشحال ترین هستیم. وقتی در خوشحال ترین زندگی خود قرار داریم ، ما زنده ترین و به طور طبیعی مایل هستیم به هر دقیقه از هر روز 100٪ بدهیم. وقتی به هر دقیقه هر روز 100٪ می دهیم ، اتفاقات خارق العاده ای می تواند رخ دهد. رویاها می توانند به واقعیت تبدیل شوند. کاری را انجام دهید که روح شما را نادیده می گیرد. نکته جالب این است که ما در زندگی کسی را انتخاب نمی کنیم که دوست داریم یا چه چیزی را دوست داریم. قلب ما بدون در نظر گرفتن منطق یا استدلال ، آنچه را که قلب ما می خواهند ، می خواهند. وقتی یک شخص یا چیزی جذابیت شدید احساس می کنید ، این یک نشانه است. آن را در آغوش بگیرید (تا زمانی که به کسی آسیب نرساند یا کاری را غیرقانونی یا غیراخلاقی انجام دهد). دنیا به تعداد بیشتری از افراد نیاز ندارد که کورکورانه چیزهای مادی را تعقیب کنند. نه ، جهان به تعداد بیشتری از افراد زنده - واقعاً زنده - نیاز دارد تا آن را به مکانی بهتر برای همه تبدیل کند. در نهایت ، ترجیح می دهم شکستی در چیزی که دوستش دارم باشم تا تضمین موفقیت در چیزی که از آن متنفرم.


مربیان و الگوهای نقش را پیدا کنید

موفقیت سرنخ هایی را به وجود می آورد. مربیان و الگوهای نقش را پیدا کنید که قبلاً به آنچه می خواهید در زندگی برسید ، رسیده اید. اگر عشق واقعی می خواهید ، آنچه شادترین زوجها برای ماندن چندین دهه در کنار یکدیگر انجام داده اند را مطالعه کنید. اگر رویای شما این است که بهترین وکالت در کشور خود باشید ، در مورد بهترین وکلا در شهر یا کشور خود برای دستیابی به شهرت آنها مطالعه کنید. اگر می خواهید قهرمان جهان شوید ، زندگی قهرمانان جهان را مطالعه کنید و بدانید که چگونه آنها این کار را انجام دادند. اگر می خواهید میلیونر باشید ، مدل های نقش میلیونر را پیدا کنید که دوست دارید روزی دوست داشته باشید. اگر می خواهید یک کارآفرین باشید ، چند کارآفرین را پیدا کنید که از شما الهام بگیرند و مطالعه کنند که چگونه آنها به آنچه انجام داده اند رسیده اند. بدون تردید ، مربیان و الگوهای نقشهای میانبر شما برای رها کردن عظمت شما در زندگی هستند. با آموختن از تجربیات دیگران ، احتمال موفقیت، نقشه راه موفقیتخود را افزایش می دهید ، و از اشتباهات غیر ضروری خودداری کنید. تاریخ همیشه معلم بزرگی است که چه باید بکند و چه نکند.


هر روز 1٪ رشد کنید

  همه ما در حال پیشرفت هستیم. هیچ کس کامل نیست. مهمترین چیز این است که هر روز یادگیری ، رشد و تکامل را حفظ کنید. قدرت ترکیب یکی از قدرتمندترین نیروهای زندگی است. اگر هر روز چیزی را 1٪ رشد دهید ، پس از 70 روز ارزش آن دو برابر می شود. البته غیرممکن است بدانید که آیا واقعاً خودتان روزانه 1٪ رشد می کنید یا 0.1٪ در روز یا 5٪ در روز یا اصلاً ندارید. حرف من این است که همه ما باید هر روز برای یادگیری ، رشد و تکامل تلاش کنیم. این یک نگرش روزانه است. این یک طرز تفکر روزانه است. این یک فلسفه زندگی است. تمام تلاش خود را بکنید تا از تجربیات ، کتابها ، سخنرانی ها ، فیلم ها ، کنفرانس ها ، تاریخ و هر رسانه دیگری بیاموزید. هر روز فرصتی طلایی برای تبدیل شدن به یک پدر ، پسر ، برادر ، مادر ، دختر ، خواهر ، پزشک ، مهندس ، مبارز ، کارآفرین ، دانشجو یا هر چیز دیگری است.


خود را با بزرگی احاطه کنید تا عظمت خود را رها کنید

همه ما به سادگی میانگین 5 نفر هستیم که بیشترین وقت را با آنها می گذرانیم. اگر خود را با رؤیاها و دست آورندگان محاصره کنید ، به یک رویاپرداز و دستاورد خواهید رسید. اگر خود را با نفرت و تردید محاصره کنید ، منفور و تردید خواهید شد. در هر وجهی از زندگی من تمام تلاش خود را می کنم تا خودم را با کسانی که از من الهام می گیرند محاصره کنم تا بیشتر رویاپردازی کنم ، بیشتر انجام دهم و بیشتر در زندگی باشم. از تجربه من در صنعت هنرهای رزمی ، می توانم به شما بگویم که قهرمانان جهان فقط وقتی ساخته می شوند که تیم بزرگی از افراد اطراف خود را داشته باشند: آموزش شرکا ، مربیان ، خانواده ، رهبران تجارت و غیره. قهرمان جهان در ورزش های رزمی. در مورد هر کار دیگری هم همینطور است هیچ کس به تنهایی در نقشه راه موفقیت موفق نمی شود. ضرب المثلی آفریقایی وجود دارد که من آن را دوست دارم. اگر می خواهید سریع بروید ، تنها بروید. اگر می خواهید خیلی دور شوید ، با هم بروید.


شکست آغوش

  شکست ها به سادگی در قدم زدن به سنگ های شما در مسیر بزرگی قرار دارند. از آنها به عنوان فرصتهای شگفت انگیز برای یادگیری ، رشد و تکامل استفاده کنید. بارها در هر زمینه ای از زندگی ام شکست خورده ام. با این حال ، شکست های من در زندگی اغلب زمینه را برای بزرگترین موفقیت های من در زندگی فراهم کرده است. من هرگز از هیچ زمینه ای که هرگز نتوانسته باشد با شخص موفقی ملاقات کرده ام. در حقیقت ، موفق ترین افراد جهان اغلب قبل از رسیدن به موفقیت ، داستان و داستان شکست دارند. عدم موفقیت کلید موفقیت شماست.


بیشتر از چیزی که می گیرید

   من همیشه تمام تلاش خود را می کنم تا موقعیت های برنده با همه را ایجاد کنم ، اما من همچنین سعی می کنم بیشتر از آنچه برای تمام روابطم در نظر می گیرم - خواه در زندگی شخصی یا حرفه ای من باشد. لزوماً نوع دوستانه نیست ، بلکه صرفاً یک رویکرد بلند مدت به روابط است. وقتی موقعیت های برد-برد ایجاد می کنید و ارزش دیگری را برای طرف مقابل می گذارید ، همیشه خود را در موقعیت های خوبی خواهید یافت. اگر برعکس عمل کنید ، همیشه خود را در موقعیت های بد خواهید یافت. قدردانی یک آهنربای طبیعی است. حرص و طعم یک دافع طبیعی است. یک مرد متوسط ​​به دنبال آنچه می تواند از جهان دریافت کند. انسان خارق العاده به دنبال آنچه می تواند به جهانیان بدهد است. من کاملاً به این گفته ایمان دارم و تمام تلاش خود را برای زندگی آن می کنم.


سیب های بد را از بین ببرید

  من به زندگی خودم با افراد خوب و با انرژی مثبت اعتقاد دارم. مردم همیشه از من سؤال می کنند که چرا من برای استخدام شرکت هایم آهسته و سریع شلیک می کنم. من خیلی آهسته استخدام می کنم زیرا معتقدم فرهنگ یک شرکت سوخت آن برای دستیابی فوق العاده است. فرهنگ شکسته منجر به روحیه پایین و عملکرد ضعیف می شود. هر یک از اجاره ها یک مؤلفه مهم برای فرهنگ یک شرکت است. من سریع آتش می گیرم زیرا هیچ چیز بدتر از یک سیب بد نیست که به خوشبختی دیگران آسیب برساند یا تیم را به زمین بیاندازد یا از ارزش های مشترک تیم نمونه نمی برد. به همین ترتیب ، در زندگی ، هیچ چیز بدتر از افراد منفی ، خودخواه و دارای حق در زندگی شما نیست. برای از بین بردن سیب های بد از زندگی شما نیرو و شجاعت لازم است ، اما لازم است تا بتوانید پتانسیل های نقشه راه موفقیت خود را رها کنید. از آن دسته افراد به عنوان آجرهای سنگین وزن فکر کنید.


نور را از تاریکی انتخاب کنید

  هر روز در هر یک از ما نبرد وجود دارد. در برابر عصبانیت ، حرص و آز ، لاله ، حسادت ، نفرت ، انتقام ، استکبار ، حق یا هر نوع انرژی منفی تسلیم نشوید. من واقعاً معتقدم که انرژی منفی انرژی منفی را آغاز می کند. اگر با منفی زندگی کنید ، به زودی برای شاکیان ، زمستان گری ها ، شکاکان ها و روزهای دیگر جذابیتی خواهید داشت. تمام تلاش خود را بکنید تا انرژی مثبتی مانند قدردانی ، فروتنی ، صبر ، شجاعت ، خوشبختی ، سخت کوشی ، نیکوکاری و مهربانی را انتخاب کنید. این بدان معنا نیست که همه ما باید هر لحظه از روز با انرژی مثبت در پرتوی نور زندگی کنیم. نه ، غیرممکن خواهد بود زیرا همه ما انسان هستیم. با این حال ، من هر روز تمام تلاش خود را می کنم تا نور را از تاریکی انتخاب کنم. خوبی و مثبت بودن همان انتخاب و شر و منفی هستند. مراقب آنچه که هر روز تغذیه می کنید باشید. شما به آنچه می خورید تبدیل خواهید شد.


با روحیه جنگجو زندگی کنید

  ناگسستنی باشید اتفاقات بد برای همه ما رخ خواهد داد. این فقط بخشی از نقشه راه موفقیت زندگی است. زندگی عادلانه نیست. بعضی از ما خیلی زود عزیز خود را از دست خواهیم داد. برخی از ما مشکلات سلامتی را تجربه خواهیم کرد. برخی از ما با فقر روبرو خواهیم شد. برخی از ما دریافت کننده بدشانسی خواهیم بود. مهم نیست که در زندگی شما چه اتفاقی می افتد ، به خود قول دهید که همیشه تمام تلاش خود را خواهید کرد و با نبرد خوب می جنگید. جنگجو باشید. مهم نیست که چند بار در زندگی بهم ریخته می شوید ، مادامی که همیشه به عقب می روید تا برای رویاهای خود بجنگید.
این لیست به سادگی بازتاب افکار ، تجربیات و ارزشهای شخصی من در نقشه راه موفقیت زندگی است. و ممکن است برای شما معتبر باشد یا نباشد. این به هیچ وجه یک لیست جامع نیست. این 10 اصل و ارزش راهنمایی به من کمک شگرفی در زندگی من کرده اند و امیدوارم که تعدادی از آنها به شما نیز کمک کنند. خوب کار کن زندگی کن آنچه را دوست داری و هرگز تسلیم نشوید. باشد که سفر شما برای رها کردن عظمت شما در زندگی یک شادی و تحقق باشد!


8-فوبیای تصمیم گیری

به طور کلی پذیرفته شده است که فوبیا ناشی از ترکیبی از وقایع خارجی (یعنی حوادث آسیب زا) و پیش بینی های داخلی (یعنی وراثت یا ژنتیک) است. بسیاری از ترسهای خاص را می توان به یک حادثه خاص تحریک کننده ، معمولاً یک تجربه آسیب زا در سنین پایین ردیابی کرد. فوبیای اجتماعی و آگورافوبیا علل پیچیده تری دارند که در حال حاضر کاملاً مشخص نیست. اعتقاد بر این است که وراثت ، ژنتیک و شیمی مغز با تجربیات زندگی ترکیب می شوند تا نقش مهمی در پیشرفت فوبیا داشته باشند.

مانند هر هراسی ، علائم بستگی به میزان ترس از فرد دارد. علائم به طور معمول شامل اضطراب شدید ، ترس و هر چیزی که همراه با هراس مانند تنگی نفس ، تنفس سریع ، ضربان قلب نامنظم ، تعریق ، تعریق بیش از حد ، حالت تهوع ، خشکی دهان ، حالت تهوع ، عدم توانایی در بیان کلمات یا جملات ، خشکی دهان و لرزش است.


9-تصمیم گیری برای مهاجرت

داستان مهاجرت و زندگی محدود به یک کشور و اقلیم خاص نیست بلکه در پس این تصمیم گیری نقشه راه موفقیت و اهداف دیگری مانند آرامش،‌ تغییر سبک زندگی و… وجود دارد. روزانه لیست دفاتر مهاجرتی زیادی را جستجو می کنیم و اسامی کشورهای مهاجر پذیر مانند کانادا ، آلمان ، استرالیا ، فنلاند ،‌ سوئد ،‌ نیوزلند و بسیاری دیگر را مرور می کنیم و به مقایسه سطح رفاه و دانشگاه های برتر و امنیت هریک می پردازیم.

 

تصمیم گیری برای مهاجرت

 

بسیاری از ما مدینه فاضله ای در ذهن داریم که در آن نه غمی است و نه ملالی و ما به موفقیت های زیادی دست خواهیم یافت و خبری از استرس و تنش های روزانه نیست. همه ما برای یکبار هم که شده به چنین آرمان شهری فکر کرده ایم. در سالهای گذشته بسیاری از اطرافیان و دوستان و همچنین خودم به فکر زندگی در کشوری دیگر افتاده ام. در اینجا قصد نداریم بگوییم مهاجرت کار خوبی است یا نه زیرا این یک تصمیم شخصی است و هیچکس نمی تواند جای ما تصمیم بگیرد و خودمان باید به جمع بندی نهایی برسیم.


10-موفقیت کجاست

آرزوی دیرینه من این بود که به مردم کمک کنم تا به اهداف خود برسند و بهترین زندگی و نقشه راه موفقیت خود را انجام دهند. خوب اینطور نبود شاید این بیشتر بر روی برند باشد که بگوییم من می خواستم کارآفرینان را وادار کنم که کارهای جسورانه ای انجام دهند که فردا درخشان تر خواهد شد.


داستان من
این روزها من از فرصت خودم لذت می برم تا به مردم کمک کنم تا نسخه هایی از خودشان که می خواهند تبدیل شوند و کارهایی را که می خواهند انجام دهند ، انجام دهند. من فکر می کنم این فقط یک محصول طبیعی زمان من در کرامت زاده است. اما وقتی برای اولین مصاحبه شغلی در مجله فراخوانده شدم

در طی چند سال گذشته با مطالعه موفقیت و پیشرفت شخصی نقشه راه موفقیت ، و هر روز وقف یادگیری در مورد این موضوعات می کنم .اکنون احساس مالکیت در زندگی خود دارم. ابزاری که در اینجا اضافه کردم به من این قدرت را می دهد که در آینده بتوانم هر کاری را که می خواهم از خودم داشته باشم و از زندگی خود در این روند لذت ببرم. شش سال پیش نمی دانستم موفقیت برای من چیست. حالا انجام میدهم.

و من اینجا هستم تا به شما بگویم که با مطالعه و پیشرفت نقشه راه موفقیت خود ، می توانید تعریف شخصی خود را از موفقیت پیدا کنید و آن را نیز برآورده کنید.


چارچوب
یکی از اولین اهدافی که من به عنوان سردبیر کرامت زاده به عهده گرفتم این بود که در بخش افتتاحیه مجله تجدید نظر کنید - اولین چیزی که هنگام شروع خواندن هر شماره به آن شیرجه می خورید و قطعه ای که لحن را برای چه چیزی تعیین می کند قرار است در هر صفحه بیاید. این یک روند بزرگ بود. می خواستم آنچه را که مجله در آن قرار دارد تقطیر کنم و به خوانندگان چیزی ملموس بدهم تا به محض شروع به چرخیدن در صفحات ، آنها را در مسیر درست حرکت دهند.

ما صدها کلمه کلمه ای را تصور کردیم که سعی می کنیم موضوع را به موارد معدودی بکشیم و این به معنای بیشترین ارزش ها است ، ارزش هایی که به طور جهانی در ایده های مردم درمورد زندگی خوب وجود دارد.

سرانجام ما در چهار ستون قرار گرفتیم: خوشبختی ، سلامتی ، رشد و هدف. همانطور که هر یک را توضیح می دهم ، می بینید که چگونه آنها در کنار یکدیگر قرار می گیرند ، و شما را به عنوان مکانی که تعریف نقشه راه موفقیت خود را شکل می دهید ، درک می کنید. وقتی کمی در مورد ساختن آن تعریف شخصی بحث خواهیم کرد ، می فهمید که چگونه تعقیب و نگهداری سنگ بنای شخصی شما را راهنمایی می کند.


خوشبختی
می دانید چگونه ، هنگامی که یک هواپیما دچار تلاطم عمده یا برخی از نقص های اساسی می شود ، ماسک های اکسیژن از سقف پایین می روند؟ قبل از هر پرواز ، مهمانداران پرواز به شما دستور می دهند قبل از کمک به فرزندان خود یا هر کس دیگری که در اطراف شما است ، ماسک خود را با خیال راحت بپوشانید . معنی داره اگر نمی توانید نفس بکشید ، نمی توانید به آنها کمک کنید تا نفس بکشند.

شادی شخصی ممکن است به عنوان یک تعقیب خودخواهانه در چهره خود به نظر برسد ، اما تقریباً به همان روش عمل می کند. اگر از زندگی خود لذت نبرید ، برای همه افرادی که با آنها روبرو می شوید ، از جمله افرادی که بیشترین میزان به شما وابسته هستند ، کمترین سرمایه ای خواهید داشت. وقتی واقعاً خوشحال می شویم ، بیشتر به کار مشغول می شویم ، بیشتر برای دوستان خود حضور پیدا می کنیم و بیشتر با عزیزان خود در ارتباط هستیم. اگر اینگونه نباشد ، ما اغلب در ذهن خود گیر می کنیم و احساس غم و ناراحتی می کنیم.

به نظر می رسد ساده است ، اما این ارزش می تواند برای افراد بسیار دشوار باشد. خیلی وقت ها متوجه می شویم افرادی که به نظر می رسد همه چیز برایشان پیش می رود و به آنها احترام می گذاریم و به آنها احترام می گذاریم ، به همان نسبت نسبت به خود احساس نمی کنند. چه وحشتناک است که ما نمی توانیم کاملاً خود و سهم همه آنها را تجربه کنیم و چه غم انگیز است که آنها خودشان چیزهای خوبی را نمی بینند.

روانشناسان مثبت ، که سعادت انسان را مطالعه می کنند ، آن را با "بهزیستی ذهنی" می سنجند. اما من ابتدا به فکر عزت نفس هستم. ما واقعاً در هیچ محله یا شهر یا ایالت زندگی نمی کنیم. در واقعیت ، ما در فضایی بین گوش خود زندگی می کنیم. تمام تجربه ما در آنجا وجود دارد. آن را به مکانی خوب برای زندگی تبدیل کنید.


سلامتی
ثروتمندانی هستند که به طور انبوه اضافه وزن دارند. افراد مشهور هستند که سیگار می کشند. حتی برخی از ورزشکاران نخبه نیز به دلیل سوء مصرف مواد مخدر و الکل شناخته شده اند. آیا می توانید تعاریف عمومی در مورد موفقیت را برآورده کنید و هنوز هم با بدنتان ضعیف رفتار کنید؟ مطمئن. اما آیا راهی که احساس می کنید برای چیزی حساب نمی شود؟

آیا مهم است که اگر صبح از خواب بیدار شدید با سردرد در حال قطع شدن ، می توانید از غده خارج شوید؟ آیا شهرت و عزت جهانی سرفه و سرفه روزانه را نفی می کند؟ آیا اگر مجبور باشید خیلی اوقات متوقف شوید تا نفس نفس بکشد ، آیا توانایی تحمل تعطیلات عالی در اماکن عجیب و غریب مهم است؟ در نظر بگیرید که بخش عظیمی از تجربه انسانی که احساس لامسه را بازی می کند - درد و لذت ، به سادگی است. آیا واقعاً احساس خوبی نیست که کسی در جستجوی یا رضایت از زندگی و نقشه راه موفقیت واقعی باشد ؟

سلامت ، یا فقدان آن ، یک عامل کاملاً ملموس در موفقیت است. تصور کنید که اگر فقط انرژی و نشاط بیشتری داشتید ، می توانستید هر روز چه کاری انجام دهید.

خوشبختانه ، این ساده ترین بخش چارچوب برای تسلط است. برای دانشمندان دشوارتر است که راهکارهایی را برای رشد شادی ، رشد و هدف و نقشه راه موفقیت بشناسانید. اما شما می دانید که چگونه سالم تر باشید. بهتر بخور ورزش. باندازه کافی بخواب. این واقعا اساسی است. شما بعد از اینکه سلامتی خوب را در اولویت بی نقصی قرار دادید ، از میزان کنترل خود در سایر مناطق زندگی خود شگفت زده خواهید شد.


رشد
یک شخص راکد یک شخص لاغر است. به این شکل در مورد آن فکر کنید: بهترین چیزی که ممکن است امیدوار باشیم زندگی ما باشد ، 100 سال است. هر روزی که می گذرد و به نوعی پیشرفت نمی کنیم ، اتلاف وقت است ، واقعاً اتلاف این فرصت کیهانی غیرقابل تحمل که به ما داده شده است. اگر رشد نکند ، نقطه طول عمر چیست؟

از دست دادن شانس روزانه برای یادگیری چیزهای جدید ، مهارت بیشتر ، پیشرفت در جهت رسیدن به نقشه راه موفقیت و یک هدف یا ساده تر درک بهتر از خود ، شرم آور است و در آن خطرناک است. وقتی برای یک روز خودکشی می شویم ، به زودی برای یک هفته و یک ماه و یک سال به خود شکایت می کنیم. به زودی ده ها دهه از زندگی ما کم شده است و می دانیم زمان کجا گذشته است. زندگی در این راه موفقیتی نیست.

رشد می تواند از چند طریق مختلف ، از تکامل شخصی گرفته تا پیشرفت اساسی به سمت هدف ، تجلی یابد. بنابراین بسیاری از افراد موفقیت را انباشت ثروت می دانند و این ممکن است مکان مناسبی برای در نظرگرفتن نقش پول در زندگی شما باشد ، تا زمانی که هدف نهایی آن تأثیر ارزشمندی بر دنیای اطراف شما باشد یا حداقل در خوشبختی ، سلامتی ، رشد و هدف نقشه راه موفقیت خود برای بازده های نمایی سرمایه گذاری مجدد کنید (به حداکثر رساندن آنچه که می توانید به طور طبیعی به سایر نقاط جهان بدهید). کار در جهت رسیدن به یک هدف مالی ، شاید از طریق پس انداز ، پیشرفت شغلی یا از طریق شروع کسب و کار یا سرمایه گذاری انفرادی ، روشی مناسب برای استفاده از استعدادهایی است که به شما داده شده است.

اما فراموش نکنید که در ادامه مسیر خود و توانایی های نقشه راه موفقیت خود را بیشتر کنید. فردا بهتر از امروز باش.


هدف
همه ما تصوری مبهم از نقشه راه موفقیت و نقش هدف در زندگی خود داریم. اگر چیزی وجود نداشته باشد که باعث شود ما از صبح از تختخواب شلیک کنیم ، ضربه زدن بارها و بارها به شدت وسوسه انگیز می شود. آیا تاکنون فکر کرده اید که چیست؟

برای من ، نکته این است که بیشترین وقت خود را در این زمین بکار ببرم. من می خواهم برای بهتر شدن روی دیگران تأثیر بگذارم ، هر آنچه در آنجا هست را تجربه کنم و مطابق با ارزشهایم زندگی کنم. من تصوری از شخصی دارم که می خواهم در ذهنم باشم. دست نیافتنی نیست ، اما کار در حال انجام است. هدف من تبدیل شدن به آن شخص است.

هدف شما چراغ در انتهای تونل است - چیزی که باعث می شود در صورت سفید بودن یا خرابی اتفاق بیفتد ، شما را به پیش می برد. هرچه برای شما باشد ، داشتن آن بسیار مهم است و دائماً یادآوری می کنید. از بین رفتن هدف خود موفقیت را بسیار دشوار می کند و اگر در مقداری به آن دست یابید ، پس فراموش کنید که چه چیزی باعث شده است تا در وهله اول به آنجا برسید ، موفقیت را می توان به راحتی از دست داد.

این را در نظر بگیرید: اگر می دانستید که تنها چند سال دیگر برای زندگی کردن دارید ، خود را به چه مواردی اختصاص می دهید؟ منظور من از لیست سطل یا تجربه یکبار مصرف مثل کوهنوردی یا شنا کردن با کوسه نیست. منظور من یک چیز بزرگ است. در مورد آن سوال فکر کنید ، و بلافاصله پس از آن شروع کنید.


تعریف موفقیت
با توجه به تجربه شخصی و درک من از ارزشهای توصیف شده در چارچوبی که در بالا ذکر شد ، باید بگویم که موفقیت هدف نیست. موفقیت فرایند نقشه راه موفقیت است. یک سفر. این روشی است که شما احساس می کنید و انرژی ای که در راه رسیدن به هدف شما ایجاد می شود. این شما هستید که در جستجوی چیزی هستید.

هریک از ما گذشته ای دارد. پشیمانیم ما به خودمان یا دیگران چیزهایی گفته ایم یا کارهایی انجام داده ایم که آرزو می کنیم چنین کاری نداشته باشیم. افرادی که شما را به بهترین وجه می شناسند ممکن است آن موارد را فراموش کنند یا آنها را کنار بگذارند. اما بیشتر احتمال دارد که آنها را درونی کنید و اجازه ندهید که آنها از بین بروند. من به خاطر آن مقصر بودم و سپس خودم را برای شخصی که قبلاً هستم بخشیدم ، کسی که تمام غذاهای آشغال را می خورد ، و در آن روابط قدیمی مرتکب اشتباه می شد ، که با پدرم مشاجره می کرد و از فرصت مورد نظر کاملاً قدردانی نمی کرد. با گذشت زمان عاشق شخصیتی شدم که در آن زمان حضور داشتم و از فردی که می دانستم می توانم تبدیل شوم به شدت هیجان زده شدم.

من به هیچ وجه ثروتمند نیستم. من یک بدن ساز ندارم. من همیشه لبخند یک کلاهبردار را نمی پوشم.اما من به این که امروز هستم افتخار می کنم ، زیرا می دانم کجا بوده ام ، و می دانم که می توانم حتی بیشتر پیشرفت کنم. من این واقعیت را پذیرفته ام که یک کار در حال پیشرفت هستم و حاضر هستم آن کار را انجام دهم. افرادی هستند که ثروتمندتر ، بهتر به نظر می رسند ، خوشبخت تر هستند و بیشتر به جامعه کمک می کنند. اما هیچ کس نمی تواند به من بگوید من در حال حاضر موفق نیستم. احساس موفقیت می کنم

 

هدف نقشه راه موفقیت شما چیست؟ شاید این یک شکل زیبا و خالص با ارزش خالص باشد. یا اینکه جشن تولد 75 عروسی با همسرتان است. شاید این تعداد عزادارانی باشد که در مراسم تشییع جنازه شما حضور خواهند داشت ، زیرا شما زندگی بسیار خوبی را لمس کرده اید. هرچه هدف شما باشد ، فرایند و شخصی را که آن را تکمیل خواهد کرد تصور کنید. گذشته را کنار بگذارید و وارد آن روند شوید. به کفش های آن شخص قدم بگذارید. کارش کن زندگی کن دوستش دارم.

این موفقیت است.


11-نظم در مطالعه

یکی از موارد عمده ای که در برنامه ریزی اهمیت فراوان دارد، بحث «انضباط » است . در طول تاریخ انسان های منضبط آدم هایی فوق العاده بودند . «اریک فروم » ، روان شناس و جامعه شناس شهیر، می نویسد: (1) «اگر کاری را با انضباط انجام ندهیم، هرگز نمی توانیم به آن درجه مهارت برسیم و اگر تنها در موردی که حوصله اش را داریم کاری را انجام دهیم، ممکن است تفریح و سرگرمی خوبی باشد ولی ما را در آن کار ورزیده نمی کند .»

 

نظم در مطالعه

 

پس دریچه حرکت به سمت «مهارت ورزی » انضباط فردی و اجتماعی است . ورزیدگی در یک امر نخستین محصولش «آرامش روانی » است و انسان های آرام معمولا:

- کم تر بیمار می شوند .

- کم تر دچار اضطراب می شوند .

- سیستم دفاعی بدنشان فعال تر است .

- خوش خلق ترند .

- دقیق ترند .

- در تعامل های رفتاری اجتماعی ترند .

- در ابراز احساسات موفق ترند .

- از زندگی بیش تر لذت می برند .

به طور کلی تحصیل هر مهارتی شرایطی نیاز دارد . «انضباط، تمرکز، بردباری و علاقه » پیش فرض های نخستین برای موفقیت ها و رشدها و تحولات نقشه راه موفقیت است . انسان های منضبط در حسرت فرصت دچار حیرت و سردرگمی و سرگردانی نمی شوند و اصطلاحا در «آرامش زندگی » گام برمی دارند .

انضباط و مطالعه
روان شناس ها عقیده دارند فرد منضبط در امر مطالعه «فیلسوف جهان متن » است; زیرا انضباط دقت را بالا می برد و آدم دقیق برخوردش با دنیای علمی منتقدانه است نه منفعلانه . اصطلاحا چراغ انسان های دقیق در خانه ای، که آن ها در آن به سر می برند، می سوزد .

گاه هنگام مطالعه وقت خود را کاملا متشتت می کنیم و اصطلاحا از امور ذهنی و ضمنی آکنده می سازیم . بی تردید در این موقعیت سطح دقت و برداشت پایین می آید، سطح تعاملی لازم با متن و محتوا ایجاد نمی شود و در بیابان بی هدفی جز حسرت چیزی به دست نمی آوریم .


12-تصمیم و موفقیت

تصمیمات عالی نقشه راه موفقیت به طور تصادفی اتفاق نمی افتد.

روزهای شما مملو از تصمیمات دائمی است. یک مطالعه از دانشگاه کلمبیا نشان داد که ما با 70 تصمیم خوب   در روز دچار مشکل شده ایم.

برخی از تصمیمات جزئی هستند ، مانند غذا خوردن ، چه مسیری برای رانندگی به محل کار و چه روشی برای مقابله با کارها. دیگران مشکل تر هستند ، مانند تصمیم گیری بین دو پیشنهاد شغلی ، اینکه آیا برای شخصی که دوستش دارید به یک شهر جدید منتقل شوید یا اینکه یک شخص سمی را از زندگی خود قطع کنید.

با تصمیمات بسیاری که هر روز اتخاذ می شود ، یادگیری اولویت بندی و ایجاد مؤثر آنها برای موفقیت  و خوشبختی شما ضروری  است.

اگرچه بسیاری از استراتژی ها وجود دارد که افراد موفق برای تصمیم گیری نقشه راه موفقیت مؤثر از آن استفاده می کنند ، آنچه در زیر می آید کرم محصول است.


1. آنها تصمیمات کوچک را به روال معمول تبدیل می کنند

تصمیم گیری مانند عضله عمل می کند: همانطور که در طول روز از آن استفاده می کنید ، برای عملکرد موثر بیش از حد خسته می شوید. یکی از بهترین استراتژی هایی که افراد موفق برای حل و فصل خستگی در تصمیم گیری نقشه راه موفقیت خود استفاده می کنند ،  حذف تصمیمات کوچکتر  با تبدیل آنها به امور روزمره است. با این کار منابع ذهنی برای تصمیمات پیچیده تری آزاد می شود.

استیو جابز مشهور ، یک روزنه سیاه را برای کار هر روز می پوشید. مارک زاکربرگ هنوز هم کاپوت می کند. هر دو مرد اظهار داشته اند که این تصاویر نمادین نتیجه ای ساده از کارهای روزمره برای کاهش خستگی در تصمیم گیری است. آنها هر دو از توانایی روزانه ما در تصمیم گیری خوب آگاه بودند ، همانند باراک اوباما که گفت: "خواهید دید که من فقط لباس های خاکستری یا آبی می پوشم. من سعی می کنم تصمیمات را رعایت کنم. من نمی خواهم درباره آنچه می خورم یا می پوشم تصمیم بگیرم ، زیرا تصمیم های دیگری نیز برای تصمیم گیری نقشه راه موفقیت دارم. "


2. آنها صبح تصمیمات بزرگی می گیرند

یکی دیگر از راههای عالی برای ضعف در تصمیم گیری ، صرفه جویی در تصمیم گیری های کوچک برای بعد از کار (هنگامی که خستگی تصمیم بیشترین است) و مقابله با تصمیمات پیچیده در صبح است که ذهن شما تازه است. هنگامی که با تصمیم گیری های مهمی روبرو هستید ، یک ترفند عالی این است که زودتر از خواب بیدار شوید و کارهای پیچیده تری را قبل از اینکه به یک دسته تصمیمات جزئی حواس پرت کنید (تلفن ها زنگ می زنند ، ایمیل هایی که وارد می شوند) کار کنید. یک استراتژی نقشه راه موفقیت انجام برخی کارهای کوچکتر شب قبل برای  شروع سر کار در روز بعد است . به عنوان مثال ، لباس خود را در شب بگذارید تا هنگام بیدار شدن مجبور نباشید در مورد آن فکر کنید.


3. آنها به احساسات خود توجه می کنند


یک جمله قدیمی وجود دارد: "تصمیمات دائمی را بر اساس احساسات موقتی اتخاذ نکنید" ، و قطعاً صدق می کند. افراد موفق عواطف خود را  (از جمله شدت و تأثیر آنها بر رفتار) را می شناسند و  درک می کنند ، به گونه ای که می توانند تا حد امکان عینی و عقلانی به تصمیمات بنگرند.

متأسفانه ، اکثر مردم در مدیریت یا حتی شناخت احساسات نقشه راه موفقیت خود خوب نیستند. TalentSmart  بیش از یک میلیون نفر را آزمایش کرده و دریافت که تنها 36 درصد از ما قادر به تشخیص دقیق احساسات خود در هنگام وقوع هستیم. از سوی دیگر ، تصمیم گیران قوی می دانند که یک روحیه بد می تواند باعث شود آنها از قطب نمای اخلاقی خود گریزانند و به همین راحتی و یک روحیه خوب می توانند آنها را بیش از حد و برانگیخته جلوه دهند.


4- آنها نظرات خود را به صورت عینی ارزیابی می کنند

هنگامی که واقعاً در یک تصمیم نقشه راه موفقیت به نتیجه رسیدید ، افراد موفق گزینه های خود را در برابر مجموعه معیارهای از پیش تعیین شده ای قرار می دهند ، زیرا آنها می دانند که  این تصمیم گیری را آسانتر  و موثرتر می کند. در اینجا معیارهای مفیدی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

این تصمیم چگونه به نفع من است؟
چگونه به من صدمه می زند؟
این مزیت ___ چگونه است؟
چگونه ___ صدمه دیده است؟
آیا از تصمیم گیری پشیمان می شوم؟
آیا از این تصمیم خود پشیمان می شوم؟
آیا این تصمیم منعکس کننده ارزشهای من است؟
5- آنها بر روی تصمیمات می خوابند.
خوابیدن بر روی تصمیم شما اطمینان حاصل می کند که وقتی روز دیگر به آن نزدیک می شوید ، تفکر شفاف دارید. همچنین به شما امکان می دهد تا احساسات شما مسیر خود را طی کند. وقتی خیلی سریع عمل می کنید ، می خواهید  واکنش نشان دهید ، اما هنگامی که به تصمیم خود توجه و زمان بیشتری می دهید ، جنبه های مهمی از آن را که قبلاً ندیده اید ، در معرض نمایش قرار می دهید.


6. آنها خیلی طولانی صبر نمی کنند

افراد موفق اهمیت جمع آوری اطلاعات هرچه بیشتر را می دانند ، اما درعین حال اطمینان می دهند که فلج نمی شوند.  افراد موفق به جای انتظار برای تراز کردن ستارگان ، می دانند که برای رسیدن به تصمیم خود ، باید یک جدول زمانی برای پیگیری داشته باشند. پس از تعیین این تاریخ ، آنها برای تحقق آن مهلت انگیزه دارند تا کارهای خانه و برخی از جستجوی روح خود را انجام دهند.


7. آنها برای شارژ مجدد از ورزش استفاده می کنند
استرس یک تصمیم عمده به طور طبیعی کورتیزول را تولید می کند ، ماده شیمیایی که واکنش جنگ یا پرواز را تحریک می کند. کورتیزول توانایی شما در تفکر واضح و منطقی را ابراز می کند. وقتی خود را  در مورد تصمیم گیری استرس می دانید ، سعی کنید ورزش کنید. 30 دقیقه زمان لازم است تا بتوانید یک وزوز خوب سوخت شده با اندروفین بخورید تا به وضوح ذهنی بازگردد. ورزش همچنین به شما کمک می کند با قرار دادن کورتیزول در استفاده عملی ، از آن حالت مبارزه یا پرواز گذشته باشید. تحقیقات نشان می دهد که ورزش طولانی مدت باعث بهبود عملکرد کلی مناطق مغز مسئول تصمیم گیری نقشه راه موفقیت می شود.


8- آنها همیشه به قطب نمای اخلاقی خود بر می گردند
افراد موفق هنگام تصمیم گیری مهم نقشه راه موفقیت از اهمیت چسبیدن به اخلاق خود می دانند. اخلاق به عنوان راهنماهای قابل اعتماد هنگامی که احساسات شما را به سمت دیگری سوق می دهد خدمت می کنند.


9. آنها به دنبال مشاوره در خارج هستند
هنگام نزدیک شدن به یک تصمیم ، ما یک تمایل طبیعی داریم که به جای جمع آوری اطلاعات و سپس انتخاب یک طرف ، به عنوان یک گزینه جایگزین و سپس جمع آوری اطلاعات برای پشتیبانی از آن تصمیم ، جمع آوری کنیم (به این امر  تعصب تأیید گفته می شود ). یک راه عالی برای ضرب و شتم تعصب تأیید این است که به  دنبال نظرات و توصیه های خارج  از افرادی باشید که دیدگاه های مختلفی را برای وضعیت شما به ارمغان می آورند. چشم انداز آنها به شما کمک می کند تا گزینه های خود را عینی تر وزن کنید و تمایلات ذهنی یا غیرعقلانی خود را مشخص کنید.


10. آنها در تصمیمات قبلی تأمل می کنند
مارک تواین ماهیت پیچیده تصمیم گیری نقشه راه موفقیت را چنین توصیف می کند: "تصمیمات خوب ناشی از تجربه است ، اما تجربه از  تصمیم گیری های بد ناشی می شود ." این به این معنی نیست که تنها راه برای تصمیم گیری عالی تصمیم گیری است. تن از اشتباهات؛ این بدان معنی است که مهم است که تصمیمات گذشته را در ذهن داشته باشید. افراد موفق به اندازه کافی از تصمیمات گذشته آگاه هستند و در هنگام بروز چیزی مشابه ، از آنها به نفع خود استفاده می کنند.

با نتیجه گیری هایی که می تواند روزها ، هفته ها و حتی سال ها به طول انجامد ،  تصمیم گیری های عالی نقشه راه موفقیت  تلاشی است که ارزش هر کمی از وقت و انرژی شما را دارد.


13-تصمیم گیری صحیح

در دنیایی که بتوانید نظر همه شبکه خود را در مورد همه چیز بدست آورید ، درست به عکس هایی که اخیراً در فیس بوک بارگذاری کرده اید ، سخت نیست که در هنگام تصمیم گیری نقشه راه موفقیت ، نظر دیگران را جستجو کنید. این که فکر می کنید چه مسیری شغلی را دنبال کنید یا فقط بحث در مورد پوشیدن جمعه شب چیست ، همیشه خوشحال می شوید که رضایت دوستان ، خانواده و همکاران خود را داشته باشید.

 

تصمیم گیری صحیح

 

اما گاهی اوقات ، نیاز به تأیید در خارج می تواند  بسیار  مهم باشد - حتی فلج کننده - و می تواند در توانایی شما در ایجاد بهترین انتخاب برای  شما مؤثر واقع شود. در حالی که یادگیری نحوه اعتماد به شهود و مهارتهای تصمیم گیری نقشه راه موفقیت خود همیشه آسان نیست ، اما بخش مهمی از رشد شخصی است. بنابراین این نکات را دنبال کنید و یاد بگیرید چگونه بدون نیاز به تمبر تأیید از سوی همه فیسبوک ، به انتخاب خود اطمینان کنید 


مراحل تصمیم گیری منطقی

 

1. به غرایز خود اعتماد کنید


اغلب ، برداشتهای اول شما ترجیحات واقعی شما را نشان می دهد. این بدان معنا نیست که باید به اولین نتیجه گیری که ذهن شما را منتقل می کند ، عجله کنید ، اما به یاد داشته باشید که جستجوی نظرات زیاد در مورد چیزی - خواه مدل موی جدید باشد یا یک کار جدید - می تواند آنچه شما در ابتدا می خواستید را گیج کند. برای جلوگیری از پیچیدگی بیش از حد در یک وضعیت ، بسیار مفید است که به عقب برگردید ، نفس بکشید و دوباره روی آنچه که احساس می کنید هنگام شروع فرآیند تصمیم گیری نقشه راه موفقیت ، دوباره تمرکز کنید.


2. ایجاد یک حلقه اعتماد


به جای این که از برادرتان برای مشاوره سؤال کنید ، این نکته را مطرح کنید که به یک گروه کوچک و مداوم از "مشاوران معتمد" مراجعه کنید. دوستان ، بستگان یا همکاران خود را انتخاب کنید که شما را به خوبی می شناسند و می توانند توصیه های بی طرفانه ای ارائه دهند بدون اینکه شما را تحت فشار قرار دهد یا بیش از حد درگیر شوید. محدود کردن تعداد افرادی که مشورت می کنید به شما کمک می کند مشاوره مورد نظر خود را بدست آورید - بدون اینکه خسته شوید.


3. وقت خود را بگیرید


غالباً فشار برای تصمیم گیری نقشه راه موفقیت باعث می شود تا قبل از اتمام زمان لازم برای واقعی کردن گزینه های خود ، اضطراب خود را به پیش ببرید. اما در بسیاری موارد ، از شما انتظار نمی رود که در مورد محلی تصمیم بگیرید ، و مکث و تأمل کاملاً مناسب است. اگر تصمیمی ارائه داده اید که شما را به حلقه می اندازد - مثلاً ، یک پیشنهاد شگفت انگیز برای کار در نظر بگیرید ، طرف مقابل را مدتی بخاطر رسیدگی به اوضاع ، و در یک مهلت زمانی برای پاسخگویی قرار دهید.


4- سؤال کنید


پرسیدن تعداد زیادی سؤال دیگر روش دیگری برای خرید برخی از زمانها و جمع آوری اطلاعات بیشتر در هنگام تصمیم گیری نقشه راه موفقیت است. کسب اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های شما نه تنها می تواند به شما در شکل گیری ذهن کمک کند بلکه به شما امکان می دهد احساس راحتی بیشتری با انتخاب خود داشته باشید. از سؤالاتی که می توان با یک بله یا خیر ساده (یا "این مجموعه آپارتمان ایمن است؟" رد شود) اجتناب کنید ، و درعوض ، سؤالاتی را مطرح کنید که بحث بیشتر را مطرح می کنند ("بهترین و بدترین قسمت های زندگی در این محله چیست؟").


5. تمرین باعث می شود ایده آل شود


هر چه بیشتر با تصمیم گیری های سخت نقشه راه موفقیت روبرو شوید ، اعتماد به نفس بیشتری به توانایی خود در انتخاب گزینه مناسب خواهید داشت. این اتفاق یک شبه رخ نمی دهد ، اما به آرامی ، به روشی راحت تر و کارآمد تر تبدیل می شود. و درست مانند هر مهارت دیگری ، با برخی تمرینات ، می توان آنرا با فرمول موفقی تنظیم کرد.

برای اکثر ما ، احساس اطمینان کامل در تمام تصمیماتمان کار آسانی نیست. اما در حالی که جستجو در توصی others دیگران هنگام جستجوی موقعیتهای پیچیده کاملاً قابل قبول است ، هرچه بیشتر یاد بگیرید که به خود اعتماد کنید ، تصمیمات بهتر برای شما خواهد بود  .


14-روش تصمیم گیری سریع

ما تصمیم می گیریم همه روز ، هر روز ، در مورد چیزهایی مانند پوشیدن و کجا به ناهار برویم. کدام صدا به اندازه کافی ساده است ، درست است؟ جز که آن تصمیم کوچک می توانید شروع به شمع تا و بیش از حد بسیاری می تواند ما را استرس دنده پس ما می توانیم تصمیم گیری نقشه راه موفقیت است که نه در واقع مهم است. بنابراین یا آن را کنار گذاشته ایم ، یا این کار را می کنیم ، پریشان و پشیمان می شویم و بعدا پشیمان می شویم. نه ایده آل است.

 

بنابراین چگونه می توانید از درهم و برهمی ذهن و اضطراب خلاص شوید تا سریعتر تصمیم گیری کنید؟

ما از اعضای شورای کارآفرینان جوان بهترین نکات را پرسیدیم. برای شروع تصمیم گیری های خوب (و سریع!) در زندگی شخصی و حرفه ای خود می توانید از این هک ها استفاده کنید.


1. به ماموریت خود بپیوندید


به ویژه ، برای شروع ، بسیار مهم است که هر تصمیمی بزرگ که می گیرید در محدوده ماموریت شما باشد. شما منابع روحی یا جسمی برای گسترش گسترده شبکه خود ندارید و هنوز هم موفق هستید. بنابراین همیشه از خود بپرسید کدام گزینه به بهترین وجه شما را به سمت هدف مأموریت خود سوق می دهد ، و سپس انتخاب باید ساده باشد.


2. محدودیت زمانی تعیین کنید


یک تایمر به خود اختصاص دهید که به جای اینکه ذهن شما سرگردان باشد و پریشان شود ، به شما در تصمیم گیری نقشه راه موفقیت تمرکز می کند. با فشار یک محدودیت زمانی ، باید سریعتر به قلب موضوع برسید و جوانب و جوانب مثبت را به سرعت جمع کنید ، که در غیر این صورت ممکن است انجام ندهید.


3. از خستگی در تصمیم گیری خودداری کنید


خستگی تصمیم گیری نقشه راه موفقیت باعث تمرکز و کاهش انرژی ذهنی می شود. صدها تصمیم روزانه بی اهمیت توانایی تمرکز ما را تخریب می کند. من سعی می کنم تصمیمات کوچک را سامان دهم ، بنابراین لازم نیست که چیزهای کوچک عرق کنم - لیست های وظیفه و پرورش عادت ذهنی مهم هستند. وقتی یک تصمیم مهم نیاز به تصمیم گیری دارد ، من آماده توجه کامل خودم هستم.


4- آنچه را که می توانید کنترل کنید کنترل کنید


در بعضی مواقع ، یک رهبر مجبور است چندین کلاه بپوشاند تا اینکه تیمی برای بارگذاری مسئولیت داشته باشند. این مهم است که روی آنچه که در کنترل مستقیم شما قرار دارد تمرکز کنید. نگرانی در مورد چیزهای خارج از کنترل شما منجر به تاخیر در پروژه ها خواهد شد. هرچه بیشتر بر آنچه می توانید کنترل کنید بیشتر تمرکز می کنید ، در تصمیم گیری های بزرگ سریعتر خواهید بود.


5- شناخت الگو را درک کنید


بیشتر آنچه که هر روز با آن روبرو می شویم مشابه سناریوهای دیگری است که قبلاً تجربه کرده ایم. با درک این امر می توان به سرعت طیف وسیعی از تجربیات قبلی و نتایج آنها را ترسیم کرد. برای دستیابی به تصمیم گیری مناسب ترین پرونده برای این پرونده ، از کسانی استفاده کنید. با گذشت زمان ، همچنان که به تصمیم گیری نقشه راه موفقیت خود ادامه می دهید ، سرعت و کیفیت آنها بهبود می یابد.


6. تصمیم بگیرید که آیا این تصمیم قابل بازگشت است


جف بزوس بهترین گزینه را در مورد اینکه اظهار کرد که دو نوع تصمیم وجود دارد گفت: تصمیماتی که می توانید بگیرید و تصمیماتی که نمی توانید بگیرید. این امر را در هنگام تصمیم گیری نقشه راه موفقیت در نظر داشته باشید تا به عنوان یک سازمان سریعتر حرکت کنید. اگر پس از اجرای تصمیم می توانید تصمیم گیری کنید ، وقت خود را بی نتیجه نگذارید . در صورت لزوم تصمیم بگیرید ، پیاده سازی کنید ، ارزیابی کنید و مجدداً تکرار کنید.


7. سهمیه تصمیم روزانه بگیرید


متعهد به گرفتن تعداد مشخصی از تصمیمات نقشه راه موفقیت در روز. آنها می توانند کوچک باشند ( آیا باید قهوه بخورم؟ ) یا بزرگ ( باید این شرکت را خریداری کنم؟ ) ، اما روند همان است. اگر پیگیری چند تصمیمی را اتخاذ کنید ، سریعتر و بیشتر اوقات تصمیم گیری می کنید.


8- از تست استرس عقل سلیم استفاده کنید


بعد از انجام یک تجزیه و تحلیل اساسی برای هزینه و فایده ، من یکی از دوستان باهوش خود را (نه پنج و نه) در یک زمینه دیگر تماس می گیرم که می توانند چربی های آنالیز را بزرگنمایی کرده و چربی بزنند. بعنوان شرکتی با ریشه های دانشگاهی ، برخی از تیم های ما در اوایل هفته ها یا ماه ها بدون اقدام به مشاوره با "متخصص" قابل تصور بودند.


9. عدم اطمینان را در آغوش بگیرید


شرکت های نوپا با سرعت پیروز می شوند ، نه دلبستگی. وقتی می خواهید کاری جدید انجام دهید ، 100 درصد از اطلاعات مورد نیاز خود را ندارید. همیشه گزارشات صنعت یا بهترین روشها برای رعایت آنها وجود ندارد ، بنابراین بپذیرید که شما 25 درصد از وقت اشتباه خواهید کرد و سعی کنید تا حد امکان تصمیم گیری نقشه راه موفقیت کنید ، و به دنبال آن اجرای برجام.


15-تصمیم گیری چه مراحلی دارد

تصمیم گیری نقشه راه موفقیت فرایند انتخاب با شناسایی یک تصمیم ، جمع آوری اطلاعات و ارزیابی قطعنامه های جایگزین است.
استفاده از یک فرآیند تصمیم گیری گام به گام می تواند به شما کمک کند با سازماندهی اطلاعات مربوطه و تعریف گزینه های جایگزین ، تصمیمات آگاهانه تر و متفکرانه بگیرید. این رویکرد شانس انتخاب گزینه رضایت بخش ترین گزینه ممکن را افزایش می دهد.

در موقع تصمیم گیری به چه نکاتی توجه کنیم

 

مرحله 1: تصمیم را مشخص کنید


شما می دانید که باید تصمیم نقشه راه موفقیت بگیرید. سعی کنید ماهیت تصمیمی را که باید بگیرید به روشنی تعریف کنید. این مرحله اول بسیار مهم است.

 

تصمیم گیری چه مراحلی دارد

 


مرحله 2: اطلاعات مربوطه را جمع آوری کنید


قبل از تصمیم گیری نقشه راه موفقیت ، برخی از اطلاعات مربوطه را جمع آوری کنید: چه اطلاعاتی لازم است ، بهترین منابع اطلاعات و نحوه به دست آوردن آن. این مرحله شامل "کار" داخلی و خارجی است. برخی از اطلاعات داخلی هستند: شما این کار را از طریق فرآیند ارزیابی خود انجام می دهید. سایر اطلاعات خارجی است: شما آن را بصورت آنلاین ، در کتابها ، از افراد دیگر و از منابع دیگر پیدا خواهید کرد.


مرحله 3: گزینه های جایگزین را مشخص کنید


با جمع آوری اطلاعات نقشه راه موفقیت ، احتمالاً چندین مسیر ممکن برای اقدام یا گزینه های دیگر را شناسایی خواهید کرد. همچنین می توانید از تخیل و اطلاعات اضافی خود برای ساخت گزینه های جدید استفاده کنید. در این مرحله تمام گزینه های ممکن و مطلوب را ذکر می کنید.


مرحله 4: شواهد را وزن کنید


اطلاعات و عواطف خود را ترسیم کنید تا تصور کنید که اگر هرکدام از گزینه های دیگر را تا انتها انجام دهید ، تصور می شود چه خواهد بود. ارزیابی کنید که آیا نیاز مشخص شده در مرحله 1 با استفاده از هر گزینه جایگزین برآورده می شود یا برطرف می شود. وقتی این روند دشوار داخلی را طی می کنید ، طرفداری از گزینه های خاص را شروع می کنید: مواردی که به نظر می رسد پتانسیل بالاتری برای رسیدن به هدف نقشه راه موفقیت شما دارند. سرانجام ، گزینه های جایگزین را بر اساس سیستم ارزشی خودتان در یک ترتیب اولویت قرار دهید.


مرحله 5: از بین گزینه ها استفاده کنید


هنگامی که همه شواهد را وزن کردید ، آماده می باشید گزینه دیگری را که به نظر می رسد بهترین گزینه برای شما باشد ، انتخاب کنید. حتی ممکن است ترکیبی از گزینه های دیگر را انتخاب کنید. انتخاب شما در مرحله 5 به احتمال زیاد ممکن است مشابه یا مشابه گزینه دیگری باشد که در انتهای مرحله 4 در بالای لیست خود قرار داده اید.


مرحله ششم: اقدام کنید


اکنون شما می توانید با شروع به کار جایگزینی که در مرحله 5 انتخاب کرده اید ، اقدامات مثبتی انجام دهید.


مرحله 7: تصمیم خود و پیامدهای آن را مرور کنید


در این مرحله آخر ، نتایج تصمیم نقشه راه موفقیت خود را در نظر بگیرید و ارزیابی کنید که آیا نیاز شما در مرحله 1 مشخص شده است یا خیر؟ اگر تصمیم برآورده شده نیاز شما را برآورده نکرده است ، ممکن است بخواهید مراحل خاصی را برای انجام مجدد تکرار کنید. تصمیم جدید به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید اطلاعات دقیق تر یا کمی متفاوت را جمع کنید یا گزینه های اضافی را نیز کشف کنید.


16-نمیتونم تصمیم بگیرم

تصمیم گیری ها - ما آنها را همیشه وقت می گیریم. تصمیم گیری برای تهیه پاستا یا سالاد ممکن است به سختی کار دشواری نباشد ، یعنی کار کردن ، پایان دادن به یک رابطه یا خرید چکمه های بنفش (گرچه بعضی اوقات انتخاب ماکارونی واقعا سخت است.) تصمیم گیری مناسب ممکن است به کمک شما کمک کند. در زیر دو ابزار ساده وجود دارد که ممکن است در هنگام گیر بودن به شما کمک کنند.

ضعف در تصمیم گیری

  وقتی احساس فشار می کنید و تصمیم غیرممکن است ، وقتی شک دارید متوقف شوید . متوقف کردن وظیفه اصلی تأمین وقت بیشتر برای تفکر ، احساس یا پردازش اطلاعات مربوط به یک راه حل یا انتخاب است. ما بسیاری از تصمیمات خود را از روده می گیریم - یک واکنش شهودی که به یک حقیقت درونی احترام می گذارد. با این حال ، تصمیماتی که با عجله گرفته شده ممکن است فاقد زمان لازم برای ارتباط با آن حقیقت داخلی باشد. در این مواقع ، فرصت بیشتری به خود اختصاص دهید - "بگذارید به شما برگردم ، من باید بر روی آن بخوابم ، آیا می توانم هفته بعد به شما اطلاع دهم ، آیا می توانید این کار را برای من نگه دارید ، ممکن است چند دقیقه دیگر هم داشته باشم. تصمیم بگیرید. "وقت خود را بیشتر بخرید. اجازه دادن به خود برای گرفتن اجازه ممکن است فقط فشار را برای تصمیم گیری عجولانه و بد بگیرد. 

     و سپس زمانهایی وجود دارد که شما فقط نمی دانید چه کاری انجام دهید و متوقف کردن کمکی نمی کند. برای این شرایط هیچ کاری انجام ندهید - تصمیم بگیرید تصمیم بگیرید. گاهی اوقات به معنای گفتن درست با صدای بلند "من نمی توانم تصمیم بگیرم" به جای انتخاب چیزی که احساس درست نیست باشد. این ممکن است ساده انگار به نظر برسد اما اجازه دادن به خودتان برای انجام هیچ کاری بسیار عظیم است. این امر به کاهش استرس در تصمیم گیری کمک می کند و به شما امکان می دهد تا یک سکوی آرام تر فکر کنید. تصمیم گیری برای تصمیم گیری شما را به دنبال اعتبارسنجی لازم داخلی یا خارجی آزاد نمی کند.

     بعضی اوقات ، تصمیم گیری ها کاملاً غیرممکن است. و همچنین شما باید در این امر مؤثر باشید که شاید تفکر وسواسی مانع از توانایی شما در تصمیم گیری شود. برای این کار می توانید با یک درمانگر همکاری کنید تا به شما در تمایز بین رفتار وسواسی و ساده بودن بدون داشتن راه حل برش مشخص کمک کند. فقط زمان با تصمیماتی که غیرممکن است کمک خواهد کرد. با فرآیند تشخیص خود صبر داشته باشید - فرایندی متفکرانه که به درون فکری و معنوی شما ضربه می زند . وقتی صبر و شجاعت همان چیزی است که شما نیاز دارید ، دعا می تواند بسیار مفید باشد. و از همه مهمتر ، بیاموزید که بدون توجه به نتیجه ، با خود مهربان باشید.


17-تصمیم گیری چیست

 عنوان کارکرد اصلی مدیریت صورت می گیرد. هر مدیر صدها و صدها تصمیم را به طور ناخودآگاه یا آگاهانه اتخاذ می کند و آن را به عنوان مؤلفه اصلی در نقش یک مدیر در نظر می گیرد. تصمیمات نقشه راه موفقیت نقش مهمی را ایفا می کند زیرا هم فعالیت های سازمانی و هم مدیریتی را تعیین می کند. یک تصمیم می تواند به عنوان یک دوره عملی که عمداً از مجموعه ای از گزینه های دیگر برای دستیابی به اهداف یا اهداف سازمانی یا مدیریتی انتخاب می شود تعریف شود. فرآیند تصمیم گیری مؤلفه ای مداوم و ضروری برای مدیریت هر سازمان یا فعالیت های تجاری است. تصمیماتی برای تداوم فعالیتهای کلیه فعالیتهای تجاری و نقشه راه موفقیت سازمانی گرفته می شود.

چگونه تصمیم گیری کنیم

 

برای اطمینان از دستیابی به اهداف سازمانی یا تجاری ، در هر سطح از مدیریت تصمیماتی اتخاذ می شود. علاوه بر این ، تصمیمات نقشه راه موفقیت یکی از ارزشهای اصلی عملکردی را تشکیل می دهد که هر سازمان برای اطمینان از رشد و قابلیت رانندگی بهینه از نظر خدمات و یا محصولات ارائه شده ، از آن استفاده و پیاده سازی می کند.

 

چگونه تصمیم گیری کنیم

 

به این ترتیب ، فرایند تصمیم گیری می تواند بیشتر در زمینه تعاریف زیر نمونه شود.


تعریف تصمیم گیری


مطابق فرهنگ لغت پیشرفته آکسفورد ، اصطلاح تصمیم گیری به معنای تصمیم گیری است - فرایند تصمیم گیری در مورد چیز مهم ، به ویژه در گروهی از افراد یا سازمان.

Trewatha & Newport روند تصمیم گیری نقشه راه موفقیت را به شرح زیر تعریف می کند: " تصمیم گیری شامل انتخاب یک دوره عمل از بین دو یا چند گزینه دیگر برای رسیدن به یک راه حل برای یک مشکل معین است . "

همانطور که از تعاریف برجسته مشهود است ، فرایند تصمیم گیری نقشه راه موفقیت یک امر مشوره ای است که توسط یک متخصص حرفه ای انجام می شود تا عملکرد هر سازمان را بهتر انجام دهد. بدین ترتیب ، این یک فعالیت مداوم و پویا است که همه فعالیت های دیگر مربوط به سازمان را فرا گرفته است. از آنجا که این یک فعالیت در حال انجام است ، فرایند تصمیم گیری اهمیت اساسی در عملکرد یک سازمان دارد. از آنجا که ذهنهای ذهنی در فرایند تصمیم گیری دخیل هستند ، علاوه بر بلوغ ذهنی ، نیاز به دانش علمی محکم همراه با مهارت و تجربه دارد.

علاوه بر این ، فرایند تصمیم گیری نقشه راه موفقیت می تواند به عنوان سیستم چک و تعادل در نظر گرفته شود که سازمان را در جهت های عمودی و خطی در حال رشد نگه می دارد . این بدان معنی است که فرایند تصمیم گیری به دنبال یک هدف است. اهداف از پیش تعیین شده اهداف تجاری ، مأموریتهای شرکت و چشم انداز آن است. برای دستیابی به این اهداف ، شرکت ممکن است در حوزه های اداری ، عملیاتی ، بازاریابی و حوزه های عملیاتی با موانع زیادی روبرو شود. چنین مشکلاتی از طریق فرایند تصمیم گیری جامع طبقه بندی می شوند. هیچ تصمیمی به خودی خود تمام نمی شود ، زیرا ممکن است مشکلات جدیدی برای حل تکامل ایجاد شود. وقتی یک مشکل حل می شود مسئله دیگری بوجود می آید و غیره ، به گونه ای که روند تصمیم گیری ، همانطور که گفته شد ، پیوسته و پویاست.


مراحل تصمیم گیری

در هنگام تصمیم گیری نقشه راه موفقیت زمان زیادی صرف می شود. در شرایط مدیریتی ، تصمیم نمی تواند به طور ناگهانی اتخاذ شود. باید از مراحلی مانند موارد زیر پیروی کند

تعریف مشکل
جمع آوری اطلاعات و جمع آوری داده ها
توسعه و وزن گزینه ها
انتخاب بهترین گزینه ممکن
برنامه ریزی و اجرا کنید
اقدام پیگیری کنید
از آنجا که فرایند تصمیم گیری نقشه راه موفقیت مراحل زیر را دنبال می کند ، زمان زیادی در این فرآیند صرف می شود. این در مورد هر تصمیمی اتخاذ شده برای حل مشکلات مدیریتی و اداری در یک محیط تجاری است. گرچه کل فرآیند وقت گیر است ، اما نتیجه چنین فرآیندی در یک سازمان حرفه ای بزرگوار است.


18-تحقیق در مورد تصمیم گیری

موضوع تصمیم گیری نقشه راه موفقیت و فرآیند استراتژی تحقیق شامل طیف وسیعی از علایق تحقیق است و شامل کار در سطح تجزیه و تحلیل شرکت و مدیریت می باشد. از نظر تاریخی ، این گروه پدیده های سطح شرکت مانند جهت گیری های استراتژیک ، منابع کم تحرک ، برنامه ریزی استراتژیک و انعطاف پذیری استراتژیک را که بر عملکرد شرکت تأثیر می گذارد ، مورد بررسی قرار داده است. اخیراً کار بر روی موضوعات سطح مدیریتی همچون تفکر استراتژیک ، سنجش احساس و سایر جنبه های شناخت مدیریت ، گزینه های استراتژیک و ابزارهای استراتژی مورد استفاده در تصمیم گیری نقشه راه موفقیت متمرکز شده است. این گروه همچنین روی موضوعات استراتژیک بازاریابی مانند مدیریت استراتژیک مارک تجاری تمرکز دارد. پروژه های تحقیقاتی در تصمیم گیری در تیم های مدیریت برتر و مدیران میانی مسئول اجرای استراتژی متمرکز شده اند.


19-چند نمونه از نتایج تصمیم گیری نادرست در خرید

بارها پیش آمده است که درباره یک تصمیم مشخص تنها بر روی زمان حال تمرکز کرده و متوجه بازتاب آن بر آینده خود نشده ایم. در حالت ایده آل باید چنین بینشی داشته باشیم و اندیشیدن درباره تغییرات قابل پیش بینی در آینده را تمرین کنیم تا به یک تصمیم درست برسیم؛ مثلا اگر وارد صنعت وسایل الکترونیکی شوید، باید بتوانید آینده بازار را پیش بینی کنید و قبل از رقبا سرمایه خود را به روز کنید. برای تصمیم گیری، باید نگرش آینده نگر و رو به پیشرفت داشته باشید. 

خرید ماشین گران قیمت

خرید گوشی موبایل گران قیمت

ولخرجی در خرید مایجتاج روزانه

و...


20-چگونه تصمیم سخت بگیریم

تصمیم گیری نقشه راه موفقیت و یا، دقیق تر، در تصمیم می کشیدن در زمان خود را برای روز، هفته، ماه ها یا حتی سال شود. اما انتخاب خوب همیشه به معنای انتخاب آرام نیست. من به عنوان یک مربی با تجربه در زمینه مدیریت زمان ، من تعداد کمی از استراتژی ها را برای کاهش زمان لازم برای تصمیم گیری های سخت ، تدوین کردم. ابتدا باید مقدمات را بگذارید ، بسته به نوع تماس سختی که می خواهید برقرار کنید و اینکه چقدر زمان برای ساخت آن دارید ، می توانید انتخاب کنید و تاکتیک خود را انتخاب کنید. در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است.


چگونه برای حل مشکلاتم تصمیم گیری کنم

اصول اولیه تصمیم گیری
 

برای شروع ، باید خود را برای موفقیت در تصمیم گیری نقشه راه موفقیت تنظیم کنید. این شامل سه عنصر اساسی است:

وقت کتاب برای فکر کردن.  می دانم ، تمام مشکل این است که شما وقت ندارید  ! اما فشار زمانی که احساس می کنید باید علامتی باشد که باید در مورد برنامه ریزی روزانه خود به طور کلی تجدید نظر کنید. خلاف واقع است ، اما تصمیم گیری سریعتر نیاز به آگاهی به خودتان برای تصمیم گیری در این زمینه ها می دهد. تصمیم گیری یک کار است ، و لیاقت توجه بیشتر از آنچه را می توانید به آن اختصاص دهید ، وقتی که دیر هنگام از خواب بیدار می شوید نگران آن مسئله فوری باشید که هنوز حل نشده اید. برای تصمیمات کوچکتر ، فقط لازم است 30 دقیقه یا یک ساعت را کنار بگذارید. برای موارد بزرگتر ، ممکن است در طول دو یا سه هفته چند ساعت برنامه ریزی کنید. اما هر کاری انجام دهید ، این بلوک های زمانی را به طور مرتب به تقویم و لیست های انجام خود اضافه کنید.


تصمیم را تعریف کنید

قبل از تصمیم گیری نقشه راه موفقیت ، درمورد ماهیت انتخابی که انجام می دهید ، روشن شوید. به عنوان مثال ، تغییر شغلی نه تنها بر مسئولیتهای کاری شما بلکه بر رفت و آمد شما ، حقوق و دستمزد ، همکارانتان و غیره نیز تأثیر می گذارد. تعیین فاکتورهای کلیدی که هر دو در تصمیم شما تاثیر گذار است و در تصمیم شما متاثر خواهد شد ، به شما کمک می کند تا به سرعت تشخیص دهید که (و چرا) از گزینه خاصی هیجان زده اید. شاید این کار جدید به نظر عالی برسد ، اما شما فقط نمی توانید هر روز رفت و آمد دو ساعته را معطوف کنید.


به گزینه های خود فکر کنید

 به جای اینکه خود را به گزینه "بله" یا "خیر" محدود کنید ، طوفان مغزی قبل از تصمیم گیری گزینه های ممکن را ممکن می سازد - ممکن است سازش ها و گزینه های دیگری را پیدا کنید که در ابتدا دیدن آن آسان نبود. در واقع ، این نکته را هم در نظر بگیرید که آیا شما واقعاً نیاز به تصمیم گیری دارید. در بعضی موارد ، خوب است که اجازه دهید انتخابی انجام شود بدون اینکه به هیچ وجه متعهد شود.
پس از اتمام این اصول تصمیم گیری نقشه راه موفقیت ، می توانید یک یا دو تاکتیک را برای تصمیم گیری سریع تر انتخاب کنید. در اینجا پنج گزینه عالی وجود دارد که هر کدام متناسب با موقعیت ها و انواع شخصیت هستند.


1. به ارزشهای خود بازگردید
 

داشتن ارزشهای واضح که می خواهید زندگی کنید ، می تواند تصمیمات سختی را آسانتر کند. به عنوان مثال ، شاید شما بدانید که زمان مشخصی می خواهید برای خانواده خود بگذرانید ، یا یک سطح بدهی اولیه ای که مایل به حمل آن هستید. هنگامی که زمان تصمیم گیری در مورد مسافرت کاری ، یا گرفتن شغل جدید با رفت و آمد طولانی یا خرید یک کالای بزرگ فرا رسیده است ، بلافاصله خواهید فهمید که انتخاب یک مسیر خاص از عمل باعث نقض یکی از آن ارزش ها یا قوانین راهنما خواهد شد.


2. از طریق آن صحبت کنید

برخی افراد پردازنده کلامی هستند. آنها با صحبت کردن با آنها افکار خود را سازمان می دهند. اگر این شما هستید ، پس بحث داشتن می تواند سریعترین مسیر تصمیم گیری شما باشد. نیازی نیست با کسی که در مورد این موضوع آگاهی دارد صحبت کنید. شما فقط به یک شنونده خوب نیاز دارید که به شما زمان و مکان می دهد تا مونولوگ خود را بشنوید و گاهی اوقات آنچه را که به اشتراک گذاشته اید بازگو کند. شما احتمالاً تا پایان مکالمه به تصمیم نقشه راه موفقیت خود رسیده اید ، حتی اگر شخص دیگری خیلی کم بگوید.


3. پرسیدن چشم انداز


بعضی اوقات به چیزی بیش از یک تابلو صدا نیاز دارید. شما در واقع نیاز به مشاوره دارید وقتی می خواهید کاری را انجام دهید که قبلاً هرگز انجام نداده اید ، و وقتی شخصی را می شناسید که در آن زمینه تجربه کرده است ، سؤال از شخص دیگری برای نظر خود  است. هنگامی که در حال حاضر در یک مسیر مشخص تکیه می کنید ، جستجوی مشاوره عاقلانه می تواند به شما کمک کند سریعتر به یک تصمیم هوشمندانه برسید. فقط مراقب باشید کورکورانه نصیحت نکنید. انتخابی که ممکن است برای شخص دیگری منطقی باشد ممکن است برای شما مناسب نباشد. اگر خود را از آنچه آنها پیشنهاد داده اند ناراحت می دانید ، لازم نیست با آن کنار بیایید - اما ممکن است گفتگوی شما را به هر حال توجیه کند.


4. ابتدا آن را تست کنید


در بعضی موارد ، می توانید قبل از تصمیم گیری نقشه راه موفقیت ، تصمیمی را امتحان کنید. قبل از انجام کارهایی که نیاز به جابجایی شما را به دنبال دارد ، از یک شهر جدید دیدن کنید تا ببینید که چه احساسی در شما دارد. یا ببینید که آیا می توانید پیش از موعد با هر یک از همکاران جدید بالقوه خود گپ بزنید. در آن لحظاتی که خود را در معرض تجربه جدید قرار می دهید ، بدن شما تمایل دارد به شما علامت دهد که آیا وضعیت ناآشنا "احساس خوبی دارد" یا فقط "احساس خاموش" می کند.


5- به امیدهای خود گوش دهید


وقتی واقعاً در حال تصمیم گیری نقشه راه موفقیت هستید ، اغلب به این دلیل است که ذهن شما فکر می کند یک چیز عملی است در حالی که قلب شما چیز دیگری می خواهد. به آنچه امیدوار هستید اتفاق بیفتد توجه کنید. به عنوان مثال ، هنگامی که از یک مربی برای مشاوره سؤال می کنید ، چه می خواهید که او به شما بگوید انجام دهید یا ندهید؟ یا اگر مجبور بودید بر اساس پرتاب سکه تصمیم بگیرید ، از کدام طرف امیدوار هستید که روی آن بیفتد؟ ما موجودات کاملاً منطقی نیستیم. درست است (و خوب!) به امیدهای خود گوش دهید زیرا آنها غالباً به تصورات عمیق تری نسبت به تصمیماتی که می خواهید تصمیم بگیرید ، می دهند.

زندگی پر از انتخاب های دشوار است ، اما نیازی نیست به وقت شما زهکشی های گسترده شود. یک پایه محکم برای تصمیم گیری به طور کلی دراز بکشید ، سپس از این پنج تاکتیک برای انتخاب سریع تر آنها استفاده کنید.


21-انواع تصمیم گیری

روشهای زیادی برای طبقه بندی تصمیم نقشه راه موفقیت در سازمان وجود دارد ، اما انواع تصمیم گیری زیر مهم هستند:


1. تصمیمات تاکتیکی و استراتژیک

 

تصمیمات تاکتیکی نقشه راه موفقیت مواردی است که یک مدیر بارها و بارها به برخی قوانین ، خط مشی ها و رویه های تعیین شده پایبند است. اینها ماهیت تکراری دارند و مربوط به عملکرد کلی هستند. معمولاً اختیار تصمیم گیری تاکتیکی به سطوح پایین تر در سازمان واگذار می شود.

 

انواع تصمیم گیری

 

تصمیمات استراتژیک از طرف دیگر نسبتاً دشوارتر هستند. آنها بر آینده تجارت تأثیر می گذارند و کل سازمان را درگیر می کنند. تصمیمات مربوط به هدف از مشاغل ، هزینه های سرمایه ، طرح گیاهان ، تولید و غیره ، نمونه هایی از تصمیمات نقشه راه موفقیت استراتژیک هستند.


2. تصمیمات برنامه ریزی شده و غیر برنامه ریزی شده

 

پروفسور هربرت سیمون (15 ژوئن 1916 - 9 فوریه 2001) ، اقتصاددان و روانشناس آمریکایی ، در طبقه بندی تصمیمات تجاری از اصطلاحات رایانه ای استفاده کرده است. این تصمیمات ماهیت معمول و تکراری دارند. تصمیمات برنامه ریزی شده اساساً از نوع معمول است که روشهای سیستماتیک برای آن ابداع شده است به طوری که ممکن است هر بار که این محصول را برداشت می کند ، این مشکل به عنوان یک مورد منحصر به فرد مورد بررسی قرار نمی گیرد.

تصمیمات غیر برنامه ریزی پیچیده است و لیاقت یک درمان خاص را دارند. در مثال بالا ، اگر همه اساتید یک بخش ، کار تدریس خود را متوقف کنند ، با تعیین قوانین رویه ای ، مشکل حل نمی شود. این مسئله به یک مسئله تبدیل می شود که مستلزم مطالعه دقیق دلایل چنین وضعیتی است و پس از تجزیه و تحلیل همه عوامل ، می توان از طریق فرایند حل مسئله ، راه حلی یافت.


3. تصمیمات اساسی و معمول

 

پروفسور Katona تصمیمات نقشه راه موفقیت را به عنوان پایه و معمول طبقه بندی کرده است. تصمیم اساسی مواردی است که به بحث خوبی می پردازد و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این تصمیمات نیاز به تدوین هنجارهای جدید از طریق فرایند تحریک عمدی اندیشه دارد. نمونه هایی از تصمیمات اساسی شامل مکان گیاهان ، متنوع سازی محصول ، انتخاب کانال های توزیع و غیره است.

تصمیمات معمول ماهیت تکراری دارند و از این رو ، توجه نسبتاً کمی را می طلبند. ممکن است دیده شود که تصمیمات اساسی عموماً به جنبه های استراتژیک مربوط می شود ، در حالی که تصمیمات معمول مربوط به جنبه های تاکتیکی یک سازمان است.


4- تصمیمات سازمانی و شخصی

 

تصمیمات نقشه راه موفقیت سازمانی مواردی است که یک دستگاه اجرایی از ظرفیت رسمی خود استفاده می کند و می تواند به دیگران واگذار شود. از طرف دیگر ، تصمیمات شخصی مواردی است که یک دستگاه اجرایی در ظرفیت فردی خود از آن استفاده می کند اما نه به عنوان عضوی از سازمان.


5. تصمیم گیری های خارج از دکمه و برنامه ریزی شده

 

تصمیمات خارج از دکمه شامل "تیراندازی از لگن" است. این تصمیمات به راحتی قابل اتخاذ است و ممکن است به اهداف شرکت هدایت شود. از طرف دیگر ، تصمیمات نقشه راه موفقیت برنامه ریزی شده با اهداف سازمان مرتبط است. آنها مبتنی بر واقعیت ها هستند و فرایند علمی را در حل مسئله درگیر می کنند.


6. سیاست گذاری و تصمیم گیری های عملیاتی

 

تصمیمات مربوط به سیاست ، مواردی است که توسط مدیریت عالی اتخاذ می شود و دارای شخصیت اساسی است که بر کل تجارت تأثیر می گذارد. تصمیمات عملیاتی مواردی هستند که توسط مدیریت پایین تر به منظور اجرای تصمیمات سیاستی اتخاذ می شوند. تصمیمات عملیاتی بیشتر مربوط به کار و رفتار خود نشانگر تصمیم گیری نقشه راه موفقیت است در حالیکه تصمیمات سیاسی بر کار یا الگوی رفتاری زیردستان تأثیر می گذارد.


7. تصمیم گیری های سیاسی ، اداری و اجرایی

 

ارنست دیل (متولد هامبورگ ، آلمان و در سن 79 سالگی درگذشت) تصمیمات سازمان تجارت را طبق موارد زیر طبقه بندی کرده است.

(الف) تصمیمات سیاسی ،

(ب) تصمیمات اداری و

ج) تصمیمات اجرایی.

تصمیمات نقشه راه موفقیت خط مشی توسط مدیریت ارشد یا مدیریت یک سازمان اتخاذ می شود. آنها به موضوعات و سیاستهای اصلی مانند ماهیت ساختار مالی ، سیاستهای بازاریابی ، طرح کلی ساختار سازمان مربوط می شوند.

تصمیمات اداری توسط مدیریت میانی اتخاذ می شود و از تصمیمات مربوط به سیاست اهمیت کمتری دارند. به گفته ارنست دیل اندازه بودجه تبلیغات یک تصمیم سیاستی است اما انتخاب رسانه ها نمونه ای از تصمیم اداری است.

تصمیمات اجرایی مواردی است که در جایی انجام می شود که کار انجام می شود. دالی می نویسد: بین این سه نوع تصمیم گیری ، دیل می نویسد: "تصمیم گیری های سیاسی اهداف و دوره های کلی اقدامات را تعیین می کند ، تصمیمات اداری وسایل مورد استفاده را تعیین می کند و تصمیمات اجرایی مواردی است که روزانه به عنوان موارد خاص به دست می آید." .


22-درمان تردید در تصمیم گیری

 تجربه در حیوانات و انسان ها و استفاده از تئوری های شناختی رشد و مدل های ریاضی برای تفسیر یافته ها ، زمینه را برای درک عصبی شناسی تصمیم گیری فراهم می کند. اینها مبنای شناسایی انواع پاتولوژیک در فرآیند تصمیم گیری نقشه راه موفقیت را فراهم می کند.


درمان وسواس در تصمیم گیری

وسواس و تردید را می توان کمبود اعتماد به نفس یا اعتماد به نفس در حافظه ، توجه ، شهود و ادراکات فرد تعریف کرد ، به گونه ای که اعتماد به تجربیات درونی شخص دشوار است. از این رو پاسخ های رضایت بخش به نشانه ها یا احتمالاً به اطلاعات به طور کلی باز می گردد. به نظر می رسد که این حالت در سطح منعکس کننده رخ می دهد و اغلب منجر به بی احتیاطی یا حتی احساس ناقص بودن یا احساس "نه فقط درست" می شود.


23-علت نداشتن قدرت تصمیم گیری

دلایل زیادی وجود دارد که چرا بسیاری از ما نتوانسته ایم تصمیم خود را بگیریم. از والدینی که به فرزندان اجازه نمی دهند در جوانی انتخاب های کمتری داشته باشند. به دوستان و خانواده خود تحمیل خواسته های شخصی خود را بر زندگی شخص.

این متفاوت است به هر دلیلی ، ممکن است ما تمرین کافی نداشته باشیم.

هرچه رشد می کنیم ، ممکن است منابع شک و تردید تغییر کنند. ممکن است شما یک مادر زاده داشته باشید که تصمیماتی را که برای خانواده ات می گیرید زیر سوال می برد. یا در محیطی کار کنید که استعداد شما را تقویت یا پشتیبانی نکند.

بیشتر ما می خواهیم احساس اطمینان در تصمیماتی را که می گیریم احساس کنیم. برای پیشروی راهپیمایی حتی اگر دیگران از ما سؤال کنند.

آیا حتی می توان یاد گرفت که چگونه تصمیمات خود را بگیرید؟ آره.

چه انتظاری دارید

 

امروز می خواهم آنچه را که درمورد موضوع تصمیم گیری های نقشه راه موفقیت شما یافتم با شما در میان بگذارم. من به عنوان کسی که با این کار دست و پنجه نرم کرده است ، من در سفر به شما می پیوندم. در هنگام نوشتن این پست ، شرایطی به وجود آمد که مجبور شد دانش دانش مندرج در زیر را امتحان کنم.

دردناک و زشت بود. احساسات من در هر نوبت برگشت. اما آنچه من دریافت کردم رشد و تحقق این است که شما می توانید تصمیم بگیرید تصمیم خود را بگیرید.

آنچه در این پست یاد خواهید گرفت آورده شده است:

 1. چرا با تصمیم گیری مبارزه می کنیم.
 2. آنچه لازم است تا تغییر از تردید به اطمینان حاصل شود.
 3. نحوه شروع تغییرات امروز مورد نیاز

آیا می خواهید برای تصمیم گیری های خود شروع به پرش کنید؟  این اولین قدم عالی برای اعتماد به نفس است. خلاصه ای از پست های روزمره صبحانه ، بینش بیشتر و کارنامه دریافت خواهید کرد.

 

چرا ما می جنگیم

"وقتی به شهود ما گوش نمی دهیم ، روح خود را رها می کنیم. و روح خود را رها می کنیم زیرا می ترسیم اگر نکنیم ، دیگران ما را رها می کنند. از ما خواسته شده است که آنچه را که می دانیم برای تخفیف و بی اعتبار بودن دستگاه روده خود سؤال کنیم. "

چرا از شهود خود جدا می شویم؟ مقصران رایج عبارتند از:

 • مراقبت از آنچه دیگران فکر می کنند.
 • عدم عشق به خود. که باعث می شود اعتماد به نفس یا احساس امنیت در خود سخت باشد.
 • احساس شرم یا گناه.

برای روشن شدن: گناه یک احساس سالم است زیرا به ما کمک می کند تا تغییراتی را که باید در زندگی ایجاد کنیم تحقق بخشیم. شرم آور می شویم وقتی که گناه را به علامتی مبنی بر ناتوانی یا بی ارزش بودن تبدیل می کنیم. شرم مخرب است.


24-تردید در تصمیم گیری ازدواج

برای زوج های درگیر با عروسی در افق ، مهم است که از روابط قبل خود استفاده کنید ، نه پس از آن ، در راهرو قدم بزنید.

به جای اینکه تمام وقت و انرژی خود را برای برنامه ریزی عروسی صرف کنید ، به فکر سرمایه گذاری برخی از آن منابع گرانبها در رابطه خود باشید - به خصوص اگر در مورد اینکه آیا می خواهید با شخصی که در آن مشغول همکاری هستید ، شریک زندگی باشید ، شکی داشته باشید.

 

تردید در تصمیم گیری ازدواج

 

در زیر ، درمانگران ازدواج رفتارهایی را نشان می دهند که به اندازه کافی جدی هستند تا به تأخیر بیفتند تا عروسی را به تعویق بیندازید تا اینکه شما و شریک زندگی خود به نتیجه برسید. و اگر اوضاع هنوز بهبود نیفتد ، شاید ارزش ارزیابی مجدد این رابطه در کل را داشته باشد.


اختلال تصمیم گیری

 

1. آنها غالباً افراد و نقشه های دیگری را پیش روی شما قرار می دهند


آیا شریک زندگی شما وقتی چیزی بهتر از رفقایش پیش می آید با شما برنامه ها را لغو می کند؟ یا شاید او در حالیکه شما دو نفر برای شام هستید که جشن تولد شما را بگذراند ، یک تماس کاری غیر فوری را انتخاب کند. اگر چنین باشد ، ممکن است نشانه این باشد که شریک زندگی شما در اولویت قرار گرفتن شما و روابط شما نیست.


درمانگر خانواده : "مردم به دلایل زیادی ازدواج می کنند" . "همیشه برای عشق نیست. اطمینان حاصل کنید که با کسی که شما را به راحتی ازدواج می کند ، ازدواج نکرده اید. اطمینان حاصل کنید که آنها شما را اول قرار می دهند. شما نمی خواهید همسر بقیه زندگی خود باشید ، یا به زودی احساس می کنید یک doormat هستید. "


2. آنها ارتباط خوبی ندارند


به جای گفتگو سازنده در مورد یک موضوع فریبنده - مانند رابطه جنسی ، مسائل خانوادگی یا پول - شریک زندگی شما یا در مورد آن استدلال می کند یا صرفاً از بحث جلوگیری می کند. بارها و بارها گفته می شود ، اما ارتباط واقعاً سنگ بنای یک ازدواج قوی است. اگر نمی توانید صریح و روشن درباره موضوعات سخت صحبت کنید ، ممکن است هنوز برای ازدواج کاملاً آماده نباشید.

"مشکلات که توسعه زمانی که مشکلات دیرپا حل نشده می توانید رابطه خود را خراب کردن باقی می ماند،" تینا Tessina ، روان درمانگر و همکاری نویسنده چگونه به یک زن و شوهر و هنوز هم آزاد شود ، هافپست گفت . " این نکته را برای صحبت کردن در مورد هر چیزی که به نظر دشوار است تبدیل کنید: شما باید بدانید که چقدر خوب می توانید دو مورد در مورد مشکلات دشوار بوجود آمده در طول زندگی صحبت کنند."

و اگر شما نمی توانید راهی برای بحث در مورد این موارد بیابید ، بدون آنکه به مبارزه با منفجر تبدیل شود ، ممکن است عاقلانه باشد که یک زوج درمانی را ببینید که می تواند به شما در تیز کردن مهارت های ارتباطی شما کمک کند.

تسینا گفت: "در صورت عدم موفقیت ، این رابطه احتمالاً عملی نخواهد بود."


3. آنها شما را فریب داده اند


خیانت لزوماً نباید دلال باشد ، اما مطمئناً چیزی است که ممکن است شما را برای رسیدن به عروسی مکث کند. اگر شریک زندگی شما واقعاً پشیمان است و مایل به انجام کار برای کشف آنچه در وهله اول باعث شده است که آنها بی دین باشند ، این نشانه خوبی است. قبل از گره زدن گره ، همچنین ارزش این است که به هر یک از مسائل اساسی نقشه راه موفقیت در رابطه که می تواند به خیانت کمک کند ، نگاهی دقیق بیندازیم .

کورت اسمیت ، درمانی که متخصص در مشاوره با مردان است ، گفت: "در حالی که من با گفتن مخالفم ،" یک بار متقلب ، همیشه یک کلاهبردار "، همیشه تغییراتی در طرز فکر و رفتار لازم وجود دارد تا از تکرار این رفتار جلوگیری شود . "این تغییرات جدید باید قبل از ازدواج ثابت شود."


4- آنها رابطه جنسی با شما را متوقف کرده اند - یا صحبت نمی کنند


در طول یک رابطه ، برای هر دو سطح جنسی تمایل جنسی به نوسانات طبیعی است . آنچه مهم است این است که آیا شما و شریک زندگی تان می توانید در مورد این فراز و نشیب های اجتناب ناپذیر بحث سالم داشته باشیم و بتوانید آنچه را که شما انجام می دهید (و دوست ندارید) در رختخواب بیان کنید . اگر شریک زندگی شما از شما سنگسار می کند یا از جدی نگرانی های شما امتناع می ورزد ، بعید است که این مسائل پس از گفتن "من انجام دهم" جادویی خود را حل کنند.

اندرسون به هافپوست گفت: "اگر اکنون در روابط جنسی خود احساس سستی می کنید ، تصور کنید که چند سال دیگر قرار است احساس کنید." وی گفت: "یک عمر طولانی است که رابطه جنسی بد نداریم. مردم فکر می کنند که مشکلات جنسی یک دلیل بسیار کم عمق برای انصراف از نامزدی است ، اما آنها حتی اگر علت رابطه یا طلاق باشند ، درک کمتری دارند. اکنون تصمیم نقشه راه موفقیت بگیرید یا مشکل را قبل از گره زدن برطرف کنید. "


5- آنها با اعتیاد سر و کار دارند: مواد مخدر ، الکل یا قمار


اگر شریک زندگی شما واقعاً نسبت به بهبودی خود متعهد باشد ، مجبور نیستیم که این یک معامله گر باشید. اما اعتیاد درمان نشده می تواند فشار زیادی بر رابطه قرار داده است، بنابراین شما باید نه فقط به نوبه خود گونه دیگر - مهم نیست که چقدر شما ممکن است این فرد را دوست دارم. اگر آنها آماده و مایل به کمک باشند ، این یک چیز است. اما اگر آنها هنوز در انکار هستند ، این مورد دیگر است.

اسمیت به هافپوست گفت: "اعتیاد به راحتی یا به سرعت حل نمی شود." این یک اشتباه بزرگ برای یک شریک است که فکر کند قادر است این رفتار مشکلی را در مورد همسر آینده خود تغییر دهد. من نمی توانم به شما بگویم که چه تعداد از همسران من در ابتدا مشاوره داده ام که از این امر غافل بوده اند ، زیرا آنها فکر می کردند که این خیلی بد نیست. "


6. آنها اخیراً یک رویداد مهم زندگی مانند تغییر شغلی ، حرکت بزرگ یا بیماری یا فوت والدین را پشت سر گذاشته اند


اینها دلایلی برای لغو عروسی در کل نیست ، اما ممکن است برای شما کافی باشد که حداقل زمان نپال خود را در نظر بگیرید. ممکن است ارزش ازدواج را به تعویق بیندازد تا همه چیز حل شود و برخی از سطح عادی به زندگی شریک زندگی شما بازگردد.

سوزان پیاز گادو ، درمانگر ازدواج و همکار مجله The New I Do: Reeshaping ازدواج برای بدبینان ، رئالیست ها و شورشیان ، به هافپوست گفت: "تلاش برای ایجاد پایه و اساس در زمین لرزان هرگز ایده خوبی نیست." وی گفت: " یک زوجی که با او کار کردم ، در اثر بیماری پدر شوهر ، که شوهر تازه ازدواج کرده را از همسرش دور کرد ، دست و پنجه نرم کردند. اگرچه او از یک سو فهمید ، اما از اینکه او چقدر باید از پدر خود مراقبت می کرد ، عصبانی بود. از دید او ، این باید زمان تازه ازدواج مجدد آنها باشد. "

گادووا ادامه داد: "به نوبه خود ، او نسبت به عروس جدیدش خشمگین شد زیرا او رابطه او با پدرش را نفهمید." زن گفت: "با نگاهی به عقب ، زن می تواند ببیند که شوهرش در روز عروسی و ماههای قبل کاملاً حضور نداشت. به طور شهودی ، او می دانست که او در موقعیتی برای ازدواج نیست ، اما او فکر می کرد که آنها می توانند طوفان را با هم سوار کنند. "


7. آنها کنترل کننده و از نظر عاطفی بی ثبات هستند


همه ما روزهای خوبی و روزهای بد را داریم. در روزهای بد ، ما ممکن است بهترین نسخه های خودمان نباشیم - چه بسا دچار مزاحمت و کم تحرکی شویم. اما آیا رفتار بد استثنا یا قاعده با شریک زندگی شماست؟ اسمیت به HuffPost گفت اگر بیش از پیش ، شریک زندگی شما دچار طغیان عاطفی است ، سعی در کنترل شما (که می تواند نشانه سوء استفاده عاطفی باشد ) یا نمایش رفتارهای خودشیفتگی باشد ، این علائم هشدار دهنده اصلی است که نباید از آنها چشم پوشی کرد.

اسمیت گفت: "هرگونه رفتار از این نوع باید با یک متخصص بهداشت روان مورد بررسی قرار گیرد تا اهمیت آن مشخص شود." اگر خصوصیاتی مانند این یا دیگران باعث شوند که آیا ممکن است مشکل ایجاد شود ، نباید نادیده گرفته شوند. اینها برخی از دلایل عمده شرکای بعدا مشاوره ازدواج است. "


8- آنها با موضوعات قابل توجهی در زمینه سلامت روان سروکار دارند


در یک سال معین ، نزدیک به 1 از 5 بزرگسال آمریکایی وضعیت سلامت روان را تجربه می کنند. این متداول است. اما اگر شریک زندگی تان با مسئله ای شدید و ناتوان کننده روبرو است ، استرس عروسی در آینده ممکن است فقط به بار روحی و روحی بسیار سنگین آنها بیفزاید.

"من تا به حال مشتریان که در برای درمان قبل از ازدواج یک ماه قبل از تاریخ عروسی و با هر جلسه آمد، مشتری مرد عمیق تر و عمیق تر تضعیف به یک سوراخ تاریک افسردگی،" لورا هک ، زوج درمانگر و خالق زوج آنلاین سری درمانی " ForBetter ، "گفت به هافپوست . وی گفت: "او یک درمانگر شخصی را که متخصص افسردگی است ، استخدام کرد و توصیه کرد که خود را برای چند روز در بیمارستان معاینه کند تا او را از آسیب در امان نگه دارد. این یک پرچم بزرگ قرمز بود و نقطه ای که باید مشخص می کرد که تاریخ عروسی دیگر اولویت اصلی نیست. "

در برابر توصیه های هک برای به تعویق انداختن عروسی ، این زوج چند روز پس از آزادی داماد از بیمارستان ازدواج کردند.

عروسی ها می توانند رویدادهای استرس زا باشند. در واقع یک عروسی 50 از 100 را در مقیاس واحد تغییر زندگی بدست می آورد. " "هر کس می تواند افزایش اضطراب یا هر شرایط موجود را تجربه کند. با این حال ، افکار خودکشی و رفتارهای آسیب زا باید اولویت داشته باشند و تصمیم خود را برای حرکت به جلو با یک تاریخ عروسی ناگهانی مکث کنند. توصیه من این است که آنرا به تعویق بیندازید و به جایی برسید که این علائم از کجا به وجود می آیند. "


9. آنها اسرار را از شما حفظ می کنند


بگویید شریک زندگی شما یک ماه بودجه رفته یا با شام سابق شام خورد: آیا آنها به شما می گویند یا چیزی نمی گویند و امیدوارم که متوجه نشوید؟ اذعان به اشتباه ما آسان نیست؛ آن نیاز به صداقت و آسیب پذیری . اما در نهایت ، مقدم بودن در مورد این اشتباهات می تواند به ایجاد یک پایه محکم برای آینده شما در کنار هم کمک کند.

تسینا به هافپوست گفت: "دروغ گفتن به شریک زندگی خود در مورد اینکه توافق نامه را نقض کرده اید بیشتر از شکستن توافق است." اگر صعود کنید ، حقیقت را بگویید. اگر این شریک زندگی شما است که لغزش کرده است ، بدون سرزنش و ناراحت کردن به او گوش دهید ، بنابراین شما دو نفر می توانید برای حل مسئله مذاکره کنید. "

تسینا افزود: در هر رابطه موفق ، اعتماد باید متقابل باشد.

وی گفت: "با این تعریف ، اگر راز شما نمی خواهید به اشتراک بگذارید ، ممکن است چیزی در مورد اعتماد بین شما اشتباه باشد." وی گفت: "به اشتراک گذاشتن اسرار مخرب راهی عالی برای آزمایش زنده ماندن در روابط است. من طرفدار اشتراک همه هستم. "


25-نتایج تصمیم گیری درست در خرید

خرید خانه یکی از اساسی ترین نیازها و یک هدف بسیار مهم مالی و نقشه راه موفقیت زندگی برای بیشتر افراد است. با توجه به منابع مالی مرتبط با آن ، خرید خانه بخش قابل توجهی از روند برنامه ریزی مالی را اشغال می کند.

ابعاد زیادی در تصمیم گیری نقشه راه موفقیت برای خرید خانه وجود دارد. اما قبل از همان شخص باید تصمیم بگیرد که آیا این برای خود اشغال است یا برای سرمایه گذاری. دو جنبه مهم تصمیم گیری عبارتند از:

1. زمان مناسب برای خرید خانه

2. قیمت مناسب برای خرید خانه

در حالی که زمان مناسب برای خرید عملکرد سن و مرحله چرخه زندگی فرد است ، قیمتی که در آن یک ملک خریداری می شود بستگی به عوامل داخلی مانند ظرفیت مالی فرد و عوامل خارجی مانند مکان ، امکانات دارد. ، جامعه و غیره

قابلیت دسترسی مهمترین عاملی است که در تصمیم خرید شخص تأثیر می گذارد

 

با فرض افزایش سطح درآمد فرد در طول سالها ، او همچنین ممکن است وام مسکن را تا آن حد در نظر بگیرد که بازپرداخت بدهی های خرید خانه از نیمی از درآمد خالص وی تجاوز نکند.

ارزش خانه ای که یک فرد می تواند از آن برخوردار باشد به طور مستقیم با درآمد و دارایی های مالی مرتبط است. بخش قابل توجهی از درآمد به بازپرداخت وام مسکن منتقل می شود و بخش عمده ای از دارایی های مالی ممکن است نیاز به خرید یک خانه نیز داشته باشد.

بنابراین ، عامل مقرون به صرفه استنباط اینکه چه عواملی از درآمد می تواند به سمت بازپرداخت وام مسکن پیش رود در حالت ایده آل ، بازپرداخت بدهی ها نباید از یک سوم درآمد خالص یک فرد عبور کند ، یک سوم بعدی نیز باید به عنوان پس انداز حفظ شود و مانده حساب یک سوم ممکن است برای هزینه ها استفاده شود.

حفظ نظم و انضباط برای پس انداز و سرمایه گذاری بسیار مهم است ، بنابراین باید یک سوم درآمد در هر زمان صرفه جویی شود.


26-یک حدیث درباره ی تصمیم گیری

در سیره‌ی مدیریتی پیامبر(ص) موارد متعددی وجود دارد که نشان می‌دهد، ایشان نیز چنین بود. به عنوان نمونه ایشان به منظور برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری نقشه راه موفقیت در شهر مدینه، اقدام به سرشماری مسلمانان و ثبت اطلاعات مربوط به آنان نمود.

نقل شده است که ایشان فرمودند: «أحصوا کل من تلفظ بالاسلام» تمام افرادی که به اسلام گرویدند، را سرشماری کنید


27-شعر در مورد تصمیم گیری

زندگی شما نتیجه انتخاب های شما تا این لحظه است. هر جا که هستید و هر کسی که هستید. به دلیل انتخاب ها و تصمیم هایی است که تا این لحظه گرفته اید.

 

تصمیم بگیرید به مجموعه افراد مثبت ملحق شویدو وگرنه افراد منفی شما را پایین می‌کشند و اصلا متوجه چنین اتفاقی هم نمی‌شوید!


28-نقاشی در مورد تصمیم گیری

 

نقاشی در مورد تصمیم گیری

 

 


29-تصمیم گیری در اسلام

زندگی انسان های موفق سر شار از این مهارت مهم است و می توان در لحظه های حساس و مهم زندگی آنها این مهارت را به خوبی مشاهده کرد چرا که همه ما در زندگی  فردی و اجتماعی خود با تصمیم های غلطی که اتخاذ کردیم با مشکلات جدی مواجه شدیم و به همین جهت برای رسیدن به اهداف و نقشه راه موفقیت خود نیازمند این مهارت هستیم .


30-توسعه فردی

برنامه توسعه فردی (IDP) ابزاری برای سازماندهی و هدف گیری توسعه حرفه ای نقشه راه موفقیت و شخصی شما است. هدف اصلی آن کمک به شما در دستیابی به اهداف شغلی کوتاه مدت و بلند مدت و همچنین تقویت عملکرد شغلی فعلی با ارائه یک رویکرد ساختاری است. آوارگان داخلی در تراز کردن فعالیتهای یادگیری با شایستگیهای خاص مانند صلاحیتهای اصلی UC یا با مأموریت ،و اهداف یک سازمان سودمند هستند. با داشتن هدف و نقشه راه موفقیت در قلب خود ، یک برنامه توسعه حرفه ای ایده های شما را در یک برنامه منسجم سازماندهی می کند که با اهداف کوتاه مدت شروع می شود و به سمت اهداف نقشه راه موفقیت متوسط ​​و بلند مدت حرکت می کند. سپس آنچه را که می خواهید برای دستیابی به آن یا صلاحیت هایی که می خواهید توسعه دهید ، با فعالیتهایی که به شما در رسیدن به آنجا کمک می کند ، پیوند می دهید.

 

source : keramatzade

مطالب مرتبط

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 7

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید