سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

روابط عاشقانه که می توانید خوشبخت و سعادتمند شوید

روابط عاشقانه	که می توانید خوشبخت و سعادتمند شوید
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/09/07 0 نظر

روابط عاشقانه و نیاز ضروری هر انسان و شما برای بکار بردن در زندگی ، ازدواج و روابط زناشوئی می باشد.

 

مانند سایر روابط در زندگی ما ، روابط عاشقانه نقش مهمی در تحقق نیازهای ما برای صمیمیت ، ارتباط اجتماعی و روابط جنسی ایفا می کنند. مانند دوستی ها ، روابط عاشقانه نیز مراحل کلی ایجاد و زوال را دنبال می کند. قبل از کشف این مراحل ، بیایید به تعریف خود از روابط عاشقانه بپردازیم.


رابطه عاشقانه چیست

در بسیاری از فرهنگ های غربی ، روابط عاشقانه داوطلبانه است. ما آزادیم که تصمیم بگیریم چه کسی را به روز و روابط عاشقانه مادام العمر تشکیل دهیم. در بعضی از فرهنگهای شرقی این تصمیمات ممکن است توسط والدین یا بزرگان جامعه انجام شود ، براساس آنچه برای خانواده یا گروه اجتماعی مفید است. حتی در جوامع غربی ، همه افراد به همان اندازه آزادی و قدرت در تعیین شرکای ارتباطی خود ندارند. والدین یا جامعه ممکن است روابط بین نژادی ، بین ادیان یا روابط بین طبقه را ناامید کنند. در حالی که اکنون ازدواج مجرد برای زوجین همجنسگرایان قانونی است ، بسیاری از زوج های همجنس گرا هنوز هم هنگام تصمیم گیری در مورد ازدواج و فرزندان ، محدودیت های سیاسی و اجتماعی دارند. بیشتر تحقیقات در مورد چگونگی توسعه روابط عاشقانه مبتنی بر روابط در غرب است.

 

رابطه عاشقانه چیست

حتما بخوانید: 30 روز رابطه عاشقانه زناشویی

 

 

در این زمینه،برای لحظه ای به روابط عاشقانه خود فکر کنید. به چه کسی جذب می شوید؟ شانس آنها افرادی است که با آنها مشترکات مشترکی با آنها دارید و در کارهای روزمره خود مانند مدرسه رفتن ، کار یا شرکت در سرگرمی یا ورزش با آنها روبرو می شوید. به عبارت دیگر ، خودشناسی ، شباهت و  نزدیکیسه تأثیر قدرتمند وقتی می آید که ما به عنوان شریک عاشقانه انتخاب می کنیم. ما غالباً دیگران را انتخاب می کنیم که از نظر آنها مناسب است ، زیرا آنها متناسب با هویت شخصی ما هستند. دگرجنسگرایان با سایر همجنسگرایان ، زنان لزبین با سایر زنان لزبین و غیره جفت می شوند. طبقه اجتماعی ، ترجیح مذهبی ، و هویت قومی یا نژادی نیز تأثیرات بزرگی دارند زیرا مردم به احتمال زیاد با دیگران با پیشینه های مشابه همگام می شوند. از نظر منطقی ، ملاقات با افراد خارج از منطقه جغرافیایی فوری ما دشوار است (هرچند که با شیوع رسانه های اجتماعی و خدمات آنلاین آشنایی غیرممکن نیست). به عبارت دیگر ، اگر حداقل فرصتی برای ملاقات و تعامل با کسی نداریم حداقل ، چگونه می توانیم بدانیم که آیا آنها فردی هستند که با آنها دوست داریم رابطه ای را کشف کنیم؟ ما نمی توانیم ملاقات کنیم اصل یک رابطه عاشقانه

چگونه دوست دارید؟

عشق می تواند به اشکال مختلف به وجود آید. بین مادر و فرزندش عشق وجود دارد. عشق بین دو برادر. عشق بین یک سگ و همراهان انسانی آن. این انواع مختلف عشق ، شباهتهای بسیاری دارند ، اما تفاوتهای پدیدهای دارند. عشق می تواند جنسی باشد ، اما قطعاً متنی است. یونانی ها بسته به متن شش کلمه مجزا برای عشق داشتند ، در حالی که اغلب ما از اصطلاح "عشق" برای توصیف بسیاری از چیزها استفاده می کنیم. من عاشق پیتزا هستم. من مادرم را دوست دارم. من سگم را دوست دارم. به جدول زیر نگاه کنید تا ببینید واژه یونانی عشق برای استفاده در این جملات چیست.

 

ما مطمئناً پیشنهاد نمی کنیم که فقط با نسخه های کربن خودمان رابطه عاشقانه داشته باشیم. در طی چند دهه گذشته ، وقتی صحبت از اعداد و ادراکات ازدواج نژادی صورت می گیرد ، تغییراتی چشمگیر رخ داده است. بیشتر و بیشتر دیده می شود که طیف گسترده ای از افراد تشکیل دهنده زوج های متاهل هستند.

 

درست مانند مراحلی که برای توسعه دوستی ها مورد بررسی قرار دادیم ، مراحل کلی وجود دارد که در توسعه و نگهداری از روابط عاشقانه دنبال می کنیم. بیایید به این شش مرحله از رشد در روابط عاشقانه نگاه کنیم.


اولین مرحله در توسعه روابط عاشقانه No Interaction است( راههای حفظ رابطه عاشقانه )

 

 همانطور که از نام این شخص پیداست ، مرحله اولیه یک رابطه عاشقانه زمانی اتفاق می افتد که دو نفر با هم تعامل نداشته باشند . به عنوان مثال ، ممکن است شما در روز اول کلاس کلاس کسی را جذب کنید که به خود جذب می شود و با خود فکر می کنید ، "من واقعاً می خواهم او را ملاقات کنم" امکان ایجاد یک رابطه عاشقانهدومین مرحله برای توسعه روابط عاشقانه ، ارتباطات دعوتی است( رابطه عاشقانه قبل از ازدواج )

 

هنگامی که ما جذب کسی می شویم ، ممکن است ما  آنها را به تعامل با ما بسپاریم یا دعوت می کنیم. به عنوان مثال ، می توانید این کار را با درخواست کردن آنها برای شام انجام دهید." من آن فیلم را خیلی دوست داشتم. شما چه فکر کردید؟ "اهمیت این است که در سطح رابطه ای وجود دارد (مردم نسبت به یکدیگر چه احساسی دارند) و نه سطح محتوا (موضوع) پیام. همانطور که شاعر ، مایا آنجلو توضیح می دهد ، "کلمات بیشتر از آنچه بر روی کاغذ گذاشته می شود معنی دارند.

 

اشتباهات رابطه عاشقانه

حتما بخوانید : راه هایی که روابط عاشقانه شما را بهبود می بخشد و محکم می شود

صدای انسان طول می کشد تا آنها را با سایه هایی از معنای عمیق تر تزریق کند. اغلب اوقات ، ما چگونه می توانیم به دنبال دعوت مردم به برقراری ارتباط با ما باشیم تا بتوانیم پیشرفت عاشقانه بالقوه را کشف کنیم.

 

شانست را امتحان کن ، راز عاشقی چیست

احتمال این وجود دارد که کسی باشد که جایی را در محوطه دانشگاه نگاه کرده است. احتمالاً در حال حاضر شخصی در کلاس شما وجود دارد که جذابیت خود را پیدا می کند (شاید شخصی در همین لحظه حتی شما را جذب کند) و دوست دارید آنها را بهتر بشناسید. چگونه می خواهید از مرحله "بدون تعامل" به مرحله "ارتباطات دعوتی" بروید؟ از فرصت استفاده کرده و خود را معرفی کنید. امیدوارم که همه چیز جادویی بین این دو شما به وجود بیاید. اگر هیچ چیز دیگری نیست ، شاید شما با یک دوست جدید ملاقات کنید.


سومین مرحله از توسعه روابط عاشقانه ، ارتباطات اکتشافی است

در شروع رابطه چگونه رفتار کنیم

وقتی افراد به ارتباطات دعوتی ما پاسخ مثبت می دهند ، ما درگیر ارتباطات اکتشافی می شویم. در این مرحله ، ما در حالی که به دنبال منافع متقابل ، نظرات سیاسی و مذهبی مشترک و شباهت هایی در زمینه خانوادگی هستیم ، درباره خودمان اطلاعاتی به اشتراک می گذاریم.

 

راه های حفظ رابطه عاشقانه

حتما بخوانید: نحوه رفتارهای عاشقانه با همسر

خود افشایی افزایش می یابد بنابراین می توانیم اطلاعات شخصی را به روشی فراهم کنیم که اعتماد و صمیمیت را تقویت کند. فعالیت های دوست یابی مشترک در این مرحله شامل رفتن به مهمانی ها یا سایر رویدادهای ساختاری عمومی مانند فیلم یا کنسرت می شود که باعث تعامل و افشای خود می شود.


چهارمین مرحله از روابط عاشقانه ارتباطات فشرده است

چگونه یک رابطه دوستی موفق داشته باشیم

 اگر همچنان به سمت خود جذب شویم (از نظر ذهنی ، عاطفی و جسمی) ، شروع به کار در تشدید ارتباط می کنیم. این مرحله خوشحال کننده ("رابطه عالی") است که نمی توانیم تحمل کنیم که از شخص دیگری دور باشیم. اینجاست که شما می توانید تمام وقت آزاد خود را با هم برنامه ریزی کنید و شروع به ایجاد یک فرهنگ رابطه ای خصوصی کنید. بیرون رفتن از مهمانی ها و معاشرت با دوستان ، صندلی عقب را برای فعالیت های بیشتر خصوصی مانند آشپزی شام در خانه یا پیاده روی های طولانی در ساحل در نظر می گیرید.

 

چگونه در رابطه عاشقانه موفق باشیم

حتما بخوانید: معنای عشق در یک رابطه عاطفی

خود افشایی همچنان در حال افزایش است زیرا هر فرد تمایل جدی به شناخت و درک دیگری دارد. در این مرحله ، ما به دنبال ایده آل کردن یکدیگر هستیم زیرا که گسل ها را کم می کنیم (یا اصلاً آنها را نمی بینیم) ، و فقط خصوصیات مثبت شخص دیگر را می بینیم.


نکات مهم در روابط عاشقانه

اغلب روابط به پایان می رسد ، و به دلایل مختلف این کار را می کنند. افراد ممکن است آن را برای مسائل جدی از قبیل بی دینی یا مبارزات از راه دور ترک کنند. در حالی که گاهی اوقات مردم به آرامی از هم جدا می شوند و متقابلاً تصمیم می گیرند بدون یکدیگر حرکت کنند. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود افراد به روابط خود پایان دهند. بعضی اوقات تجربه خوشایندی نیست: درک اولیه که رابطه متوقف می شود ، روند شکسته شدن و پس از آن وضعیت پس زمینه می تواند دشوار باشد. در تلاش برای صرفه جویی در دل دردناک احتمالی و کمک به شما برای مشاوره و دانش برای گذراندن ، در اینجا پیوندهای ویدیویی وجود دارد که بینشی در مورد برخورد با چنین مواردی ارائه می دهد.


پنجمین مرحله از توسعه روابط عاشقانه ، بازنگری ارتباطات است

رابطه سالم دوستی

هنگامی که "رابطه عالی" شروع به فرسودگی می کند ، زوج ها شروع به یک دید واقع بینانه تر از یکدیگر می کنند و رابطه به طور کلی. در اینجا ، ممکن است افراد گسل های شخص دیگر را که در مرحله قبل آنقدر ایده آل بوده ، تشخیص دهند. همچنین ، زوجین باید دوباره تصمیم بگیرند که در کجا باید با هم رابطه برقرار کنند - آیا آنها در کنار هم باقی می مانند و در جهت اهداف بلند مدت تلاش می کنند یا آن را به عنوان یک رابطه کوتاه مدت تعریف می کنند؟ یک زوج ممکن است به شدت عاشق باشند و همچنین به دلایل زیادی تصمیم به قطع رابطه بگیرند. شاید یک نفر بعد از فارغ التحصیلی بخواهد به سپاه صلح بپیوندد و قصد دارد به جهان سفر کند ، در حالی که دیگری می خواهد در زادگاه خود مستقر شود. نیازها و اهداف فردی آنها ممکن است برای حفظ تعهد بلند مدت سازگار نباشد.

 

در شروع رابطه چگونه رفتار کنیم

 

حتما بخوانید: کارهایی که باعث خراب شدن رابطه عاشقانه می شود

نمودار جریان  از بالا ، جعبه ها در جهت نزولی از "بدون تعامل" به "ارتباط دعوت" به "ارتباط اکتشافی" گرفته تا "تشدید ارتباطات" حرکت می کنند.  سپس جعبه ها به راست چرخانده و "بازبینی ارتباط" را به "تعهد" بخوانید


تعهد ششمین مرحله در توسعه روابط عاشقانه است

چگونه زندگی عاشقانه داشته باشیم

این اتفاق می افتد هنگامی که یک زن و شوهر  تصمیم می گیرند رابطه را به عنوان یک قسمت ثابت از زندگی خود تبدیل کنند . در این مرحله شرکت کنندگان فرض می کنند که برای همیشه در زندگی یکدیگر خواهند بود و تصمیمات مشترکی را درباره آینده اتخاذ می کنند. در حالی که ازدواج نشانه بارز تعهد است ، اما این تنها نشان دهنده این مرحله نیست. برخی ممکن است قصد خود را برای ماندن در یک مراسم تعهد یا ثبت نام به عنوان شرکای داخلی نشان دهند. به همین ترتیب ، همه زوج ها که قصد دارند آینده را با هم ازدواج کنند ، به طور قانونی ازدواج می کنند. در صورت ازدواج برخی ممکن است مزایای اقتصادی خود را از دست بدهند ، از جمله از دست دادن تأمین اجتماعی برای سالمندان یا سایرین ممکن است با این موسسه (و نابرابری آن) ازدواج مخالف باشند.

 

بدیهی است که انجام یک رابطه برای حفظ رابطه در دوران سختی که با رشد و تغییر زوج ها اتفاق می افتد کافی نیست. مانند یک کشتی که در یک مقصد قرار دارد ، یک زن و شوهر باید یاد بگیرند که امواج خشن و آب های آرام را هدایت کند. یک زوج می توانند با یادگیری ارتباط از طریق خوب و بد این کار را انجام دهند. پیمایش هنگامی است که یک زن و شوهر همچنان به بازخوانی ارتباطات و راه های تعامل خود می پردازند تا نیازهای متغیر هر شخص را منعکس کنند. خوب انجام شد ، وقتی به عنوان بخشی طبیعی از چرخه زندگی مشاهده می شود ، از تغییرات زندگی راحت تر لذت می برد. الگوهای اصلی برای مدیریت تنش های دیالکتیکی وقتی زوج شروع به همکاری کردند ، ممکن است در هنگام مدیریت دو شغل ، کودک و پرداخت وام مسکن کارایی نداشته باشد. فشارهای خارج از قبیل کودکان ، وظایف حرفه ای و مسئولیت های مالی فشارهایی بر روابطی ایجاد می کند که نیاز به توجه و مذاکره دارند. اگر یک زوج از برقراری ارتباط موثر با یکدیگر غفلت کنند ، مقابله با تغییرات به طور فزاینده ای تنش زا می شود و رابطه را به خطر می اندازد.

 

نه تنها زوج های عاشقانه طی یک سری مراحل رشد پیشرفت می کنند بلکه مراحل خراب شدن را نیز تجربه می کنند. بدتر شدن لزوماً به معنای خاتمه روابط زوجین نیست. درعوض ، ممکن است زوج ها از مراحل زوال به مراحل رشد در طول دوره روابط خود حرکت کنند.


مشکلات روابط عاشقانه
 

اولین مرحله از زوال ، Dyadic Breakdown ، هنگامی اتفاق می افتد که شرکای عاشقانه شروع به غفلت از جزئیات کوچک می کنند که همیشه آنها را به هم پیوسته است . به عنوان مثال ، آنها ممکن است هنگام کرایه فیلم ، نوازش کردن روی مبل را متوقف کرده و در صندلی های مخالف بنشینند. جدا از این مثال ، این بدان معنا نیست که رابطه در مشکل است. با این حال ، هنگامی که صمیمیت همچنان کاهش می یابد ، و شرکا احساس نارضایتی می کنند ، این نارضایتی می تواند باعث نگرانی در مورد رابطه شود.

 

چگونه یک رابطه را مدیریت کنیم

حتما بخوانید: عوامل مهم برای ایجاد یک رابطه محکم و پایدار

 

مرحله دوم خراب شدن ، یعنی فاز Intrapsychic ، زمانی اتفاق می افتد که شرکا نگران این هستند که به طریقی که قبلاً با آنها ارتباط برقرار نکرده اند ، یا اینکه دیگر کارهای تفریحی را با هم انجام نمی دهند . وقتی این اتفاق بیفتد ممکن است زندگی خود را بدون رابطه تصور کنند. این زوج به جای دیدن رابطه به عنوان یک مورد معین ، ممکن است تعجب کنند که زندگی مانند عدم مشارکت در زندگی چیست.

 

رومانتیک 

مرحله سوم وخامت ،  مرحله Dyadic اتفاق می افتد زمانی که شرکا تصمیم می گیرند در مورد مشکلات خود صحبت کنند . در این مرحله ، آنها در مورد چگونگی حل مسائل بحث می کنند و ممکن است از پزشکی برای کمک به خارج از خانه استفاده کنند تا از طریق دلایلی که از هم جدا می شوند ، به آنها کمک کند. این همچنین می تواند مرحله ای باشد که زوجین در مورد چگونگی تقسیم منابع مشترک مانند دارایی ، پول یا کودکان بحث های اولیه را آغاز می کنند.

 

مرحله چهارم زوال ، حمایت اجتماعی ، در شرایطی اتفاق می افتد که خاتمه اجتناب ناپذیر باشد و شرکاء برای حمایت اجتماعی شروع به نگاه به بیرون از روابط می کنند . در این مرحله ، زوج ها با گفتن به دوستان ، خانواده یا فرزندان ، این اخبار را به اطلاع عموم می رسانند که رابطه در حال پایان است. از آنجا که اعضای خانواده به مشکلات گوش فرا می دهند ، یا دوستان دعوت نامه هایی را برای بیرون رفتن و مشغول ماندن ارائه می دهند ، آنها پشتیبانی اجتماعی را ارائه می دهند. این زوج در روند رها کردن رابطه و رسیدن به شرایط خاتمه آن ، به حمایت اجتماعی از افراد خارج نیاز دارند.

 

مرحله پنجم وخامت ، Grave Dressing ، زمانی اتفاق می افتد که زوجین در یک رابطه به تعطیلی رسیده و با زندگی پیش می روند . مانند یک مرگ لفظی ، رابطه ای که پایان یافته است باید سوگواری شود. برای درک کامل معنای رابطه ، چرا این کار به پایان رسید و آنچه را که می توان از تجربه یاد گرفت ، افراد برای گذراندن این روند به زمان نیاز دارند. گذر از این مرحله به روش سالم به ما کمک می کند تا یاد بگیریم که با موفقیت بیشتری در روابط آینده حرکت کنیم.


چگونه رمانتیک باشیم

احتمالاً می توانید بسیاری از این مراحل را از روابط خود یا از روابطی که مشاهده کرده اید تشخیص دهید. تجربه به شما خواهد گفت که ما همیشه این مراحل را به روشی خطی دنبال نمی کنیم. به عنوان مثال ، یک زوج ممکن است وارد مرحله مشاوره شوند ، مشکلات خود را برطرف کرده و وارد یک دوره دوم تقویت ارتباط ، تجدید نظر و موارد دیگر شوند. سایر زوج ها ممکن است برخی مراحل را با هم پشت سر بگذارند. در هر صورت ، این مدل ها ارزشمند هستند زیرا آنها راهی را برای شناخت الگوهای ارتباطی عمومی و گزینه های موجود در هر مرحله از روابط ما به ما ارائه می دهند. دانستن اینکه انتخاب های ما چیست و پیامدهای احتمالی آنها ، به ما ابزارهای بیشتری می دهد تا بتوانیم نوع روابط مورد نظر خود را در زندگی شخصی خود ایجاد کنیم.

 

source : keramatzade

مطالب مرتبط

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید