سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

سایت رشد فردی | رشد ،توسعه و تعالی رشد شخصی {100% نتیجه بخش}

سایت رشد فردی | رشد ،توسعه و تعالی رشد شخصی {100% نتیجه بخش}
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/11/27 0 نظر

رشد فردی که با شناخت و توسعه آن می توانید به درجه اعلای رشد و تعالی شخصی برسید.


 

1-رشد شخصی چیست


وقتی می‌خواهید به‌عنوان یک فرد رشد کنید ، طبیعی است که بخواهید پیشرفت خود را ردیابی کنید. از آنجا که اهداف و ارزش‌های شخصی هر کس متفاوت است ، مهم است که ابتدا اندازه گیری کنید و کار کنید. مناطقی از زندگی خود را که می‌خواهید رشد و پیشرفت کنید ارزیابی کنید ، سپس اهداف خاصی را تعیین کنید تا به شما در دستیابی به رشد در آن مناطق کمک کند. همان‌طور که در راستای اهداف خود تلاش می‌کنید ، مرتباً با خودتان بررسی کنید تا نحوه عملکرد خود را ارزیابی کنید.


سایت رشد فردی ،تنظیم اهداف رشد فردی


1-فهرستی از ارزش‌های شخصی خود تهیه کنید

قبل از اینکه روی اندازه گیری رشد خود کار کنید یا حتی اهداف خود را تعیین کنید ، در مورد آنچه برای شما مهم‌تر است ، تأمل کنید. این به شما کمک می‌کند مناطق خاصی را که می‌خواهید رشد کنید تعیین کنید. هر آنچه را که احساس می‌کنید برای شما به‌عنوان یک فرد مهم باشد بنویسید. 
 

رشد و تعالی فردی

 

به‌عنوان مثال ، لیست شما ممکن است مواردی مانند ایجاد خانواده ، پیگیری حرفه رؤیایی شما یا کمک به افراد نیازمند را شامل شود.
برای کمک به شما در شناسایی ارزش‌های خود ، سعی کنید فهرستی از ارزش‌های اصلی را جستجو کنید و فکر کنید کدام یک از آن‌ها بیشترین کاربرد را برای شما دارند. 
همچنین می‌توانید در مورد افرادی که شما را تحسین می‌کنید فکر کنید و مشخص کنید کدام یک از خصوصیات آن‌ها برای شما مهم‌تر است. به‌عنوان مثال ، شاید شما برای شجاعت مادرتان ارزش قائل باشید و می‌خواهید آن کیفیت را در خود پرورش دهید.


2-آنچه را که می‌خواهید تغییر دهید تعیین کنید
 

هنگامی که فهمیدید که چه چیزهایی برای شما مهم است ، فکر کنید که می‌خواهید پیشرفت را ببینید. وقت بگذارید تا صادقانه در مورد چگونگی انجام کار و آنچه از نظر شما رضایت بخش نیست تأمل کنید.
 

توسعه فردی

 

به‌عنوان مثال ، اگر یکی از مهم‌ترین ارزش‌های شما بهبود محیط است ، در مورد آنچه انجام داده‌اید فکر کنید تا تغییری ایجاد کند. بازیافت می‌کنید؟ آیا شما درگیر برنامه‌های خدماتی جامعه متمرکز بر محیط زیست هستید؟ فکر می‌کنید چه‌کاری می‌توانستید انجام دهید؟
همان‌طور که به چیزهایی فکر می‌کنید که می‌خواهید تغییر یا بهبود دهید ، آن‌ها را بنویسید.


3-هر چیزی را که مانع از تغییر شما می‌شود ، شناسایی کنید

 

پس از مشخص کردن کارهایی که می‌خواهید رشد کنید و تغییر کنید ، سعی کنید آنچه را که مانع از رشد آن شده است تعیین کنید. بعضی اوقات شرایط غیرقابل اجتناب وجود دارد که کار را برای رسیدن به اهداف خود دشوار می‌کند ، اما در موارد دیگر ممکن است تغییراتی در شما ایجاد شود تا بتوانید رشد را آسان‌تر کنید.
 

رشد شخصی چیست

 

به‌عنوان مثال ، شاید شما می‌خواهید مهارت‌های نقاشی خود را بهبود ببخشید ، اما خیلی درگیر بوده‌اید. به برنامه خود نگاه کنید و در نظر بگیرید که آیا تعهدات یا فعالیت‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید فعلاً رها کنید ؟
گاهی اوقات تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که تفکر خود را تنظیم کنید. به‌عنوان مثال ، شاید شما در جهت هدف خود از نوشتن کتاب تلاش نکرده‌اید. زیرا فکر نمی‌کنید بتوانید آن را انجام دهید. از خود بپرسید ، "آیا این واقع‌بینانه است؟ 


4-تنظیم اهداف SMART

وقتی تصمیم گرفتید روی بعضی از زمینه‌های رشد شخصی تمرکز کنید ، زمان آن است که چند هدف را تعیین کنید. به اهدافی خاص ، قابل اندازه گیری ، دستیابی ، مرتبط و با محدودیت زمانی (SMART) بپردازید. 

منطقه خاص از زندگی خود را انتخاب کنید که می‌خواهید در یک زمان بهبود یابد. 

اهداف شما نباید بزرگ یا چشمگیر باشند. شما می‌توانید اهداف کوچک و ساده‌ای را برای خود تعیین کنید ، مثل این که روزانه 15 دقیقه پیاده روی کنید.


5-اهداف خود را در اولویت قرار دهید

وقتی می‌خواهید برای رشد شخصی اهداف خود را تعیین کنید ، اگر می‌خواهید به‌یک‌باره بیش از حد مقابله و یک‌باره پیشرفت کنید ، احساس ناراحتی می‌کنید. مدتی وقت بگذارید تا فکر کنید که اهداف برای شما مهم‌تر است تا بتوانید بیشترین وقت و انرژی را به آن‌ها اختصاص دهید.
 

مقاله رشد فردی

 

پس از رسیدن به برخی از اهداف ، می‌توانید بر روی اهداف درزمینه?‌های دیگر مانند خلاقیت یا تناسب اندام تمرکز کنید.
در نظر بگیرید که اهداف بسیار ضروری هستند. اگر با مدیریت پول خود مبارزه می‌کنید و این مانع از رسیدن به اهداف دیگر مانند دیدن دنیا یا شروع کار تجاری خود می‌شود ، با کار روی مهارت‌های مالی خود شروع کنید.


2-کار در راستای اهداف و توسعه رشد فردی


1-اهداف خود را در مراحل قابل کنترل بشکنید

به هر هدفی که می‌خواهید برای دستیابی به آن بپردازید نگاه کنید و به این فکر کنید که چگونه می‌توانید آن را به آرام‌آرام به دست آورید.
 

سایت رشد فردی

 

به‌عنوان مثال با 30 دقیقه دویدن در 2 بار در هفته برای ایجاد استقامت شروع کنید. بعد ، شما می‌توانید با هر بار به‌تدریج سرعت خود را افزایش دهید.
اگر هدفی برای نوشتن رمان دارید ، می‌توانید با تعیین یک هدف کوچک برای تکمیل یک طرح کلی شروع کنید. پس از انجام این کار ، هر روز هدف نوشتن را برای مدت معینی (مثلاً 1 ساعت) تعیین کنید.


2-یک دفتر از پیشرفت خود نگه دارید

پیگیری پیشرفت شما در نهایت بهترین روش برای اندازه گیری رشد شخصی شما است. همان‌طور که روی هر هدف کار می‌کنید ، هر قدم را که تمام کردید ، مهم نیست که کوچک باشد. این به شما کمک می‌کند پیشرفت خود را در هنگام وقوع تجسم کنید. 
برای کمک به رشد شخصی خود ، یک لیست "انجام کارها" و همچنین یک لیست "انجام شده" نگه دارید.
از دفتر خود برای نوشتن درباره احساسات خود در هنگام رسیدن به اهداف خود استفاده کنید. امیدها ، ترس‌ها و احساسات خود را در رابطه با رشد خود ثبت کنید. این به شما کمک می‌کند تا از طریق ناامیدی‌های خود کار کنید و احساسات خود را در مورد سفر رشد شخصی خود روشن کنید.


3-برنامه‌ای را امتحان کنید تا خود را در مسیر نگه دارید
 

تنظیمات هدف می‌توانند به شما در سنجش پیشرفت خود کمک کنند. به دنبال برنامه‌ای باشید که به شما امکان می‌دهد یک برنامه مشخص برای تکمیل اهداف خود ایجاد کنید. علاوه بر کمک به شما در مدیریت زمان خود ، می‌توانید بسیاری از این برنامه‌ها را برای ثبت هر پیشرفتی که انجام داده‌اید نیز استفاده کنید.


4-برای موفقیت‌ها به خود پاداش دهید

تجلیل از موفقیت‌های شما به شما کمک می‌کند پیشرفت خود را بشناسید و همچنین انگیزه‌ای برای ادامه کار بر روی اهداف رشد شخصی خود ایجاد کنید.


5-برای رفع مشکلات آماده باشید

هنگامی که شما در هر زمینه‌ای روی رشد شخصی کار می‌کنید ، مشکلات و عقب نشینی ها اتفاق می‌افتد. به یاد داشته باشید که این یک بخش عادی و غیرقابل اجتناب از پیشرفت است.کمی استراحت کنید و در صورت لزوم تأمل کنید ، دوباره امتحان کنید.


3-رشد و تعالی فردی ،ارزیابی رشد شخصی شما


1-لیست اهداف و ارزش‌های خود را به‌طور دوره‌ای مرور کنید

در حال کار کردن روی رشد شخصی ، گاهی وقت بگذارید به اهداف خود بنگرید و ببینید آیا آن‌ها هنوز هم باارزش‌های شخصی شما هماهنگ هستند. ممکن است متوجه شوید که باگذشت زمان ، نیازها و اولویت‌های شما تغییر می‌کند.

 

کتاب های رشد فردی

 


به‌عنوان مثال ، شاید شما باهدف شروع به کار در یک خانواده شروع کرده‌اید ، اما اکنون احساس می‌کنید تمرکز بیشتری در ساخت حرفه خود دارید.
اگر از مسیری که برداشتید ناراضی هستید ، درست است که چیز جدیدی را امتحان کنید.


2-پیشرفتی را که در اهداف خاص انجام داده‌اید بررسی کنید

همان‌طور که در راستای اهداف فردی خود تلاش می‌کنید ، به‌طور دوره‌ای میزان موفقیت خود را مرور کنید.
اگر از جایی که هدف خاصی راضی نیستید ، از خود بپرسید که چرا. آیا کاری وجود دارد که می‌توانستید متفاوت انجام دهید؟ آیا لازم است هدف خود را تنظیم کنید تا آن را خاص‌تر یا واقع‌بینانه‌تر کنید؟
فقط روی پیشرفت‌های اخیر و یا محدودیت‌های خود تمرکز نکنید. سعی کنید هنگام ارزیابی کار خود بر روی یک هدف ، به تصویر بزرگ نگاه کنید.


3- از معیارها استفاده کنید تا انواع رشد شخصی خود را اندازه بگیرید

همه انواع رشد شخصی را نمی‌توان با عدد اندازه گیری کرد. اگر می‌توانید آمار پیشرفت خود را حفظ کنید ، این یک روش عالی برای ارزیابی نحوه انجام کار است. 1 یا 2 معیار روشن و ساده را انتخاب کنید که به شما کمک می‌کند تا به‌راحتی در طول زمان رشد خود را تجسم کنید.

اگر می‌خواهید از نظر اقتصادی پایدارتر شوید ، می‌توانید با حفظ سابقه‌ای از درآمد خود در مقابل هزینه‌ها ، رشد خود را پیگیری کنید.


4-فهرستی از کارهایی تهیه کنید که هنوز باید آن‌ها را بهبود بخشید

پس از مدتی که روی رشد شخصی خود کار کردید ، کارهایی را که هنوز نیاز به تغییر یا رشد را مشاهده می‌کنید ، دوباره ارزیابی کنید. اهداف جدیدی را برای خود تعیین کنید یا رویکرد خود را با اهداف فعلی خود تنظیم کنید.


5-در صورت امکان چشم انداز بیرونی دریافت کنید

اندازه گیری رخی از انواع رشد شخصی آسان‌تر از سایرین است. اگر زمان سختی را برای شناسایی نقاط قوت ، ضعف و پیشرفت خود داشته‌اید ، با خانواده صحبت کنید. آن‌ها ممکن است قادر به ارائه بینش در روند رشد شما باشند که شما قادر به دیدن آن‌ها نیستید.

نکته: برای برخی از انواع رشد شخصی ، ممکن است از همکاری با یک متخصص که می‌تواند به شما در ارزیابی پیشرفت شما کمک کند ، بهره‌مند شوید. به‌عنوان مثال یک مشاور می‌تواند به شما در پیگیری رشد عاطفی کمک کند ، در حالی که یک متخصص تغذیه می‌تواند با شما درزمینه? اهداف تناسب اندام همکاری کند.

 

source: keramatzade

نظرات

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید