سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

افزایش اعتماد به نفس در زنان که با آن جذابیت پیدا می کنید

افزایش اعتماد به نفس در زنان که با آن جذابیت پیدا می کنید
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/04/16 0 نظر

افزایش اعتماد به نفس زنان تأثیر زیادی در لذت‌بردن آن‌ها از زندگی دارد. زنانی که اعتماد به نفس دارند از زندگی خود راضی‌ترند. آن‌ها در کسب و کارشان هم موفق‌ترند و به احتمال زیاد فررزندان موفق‌تری هم پرورش می‌دهند.زنان برای افزایش اعتماد به نفسشان می‌توانند راه‌های خوب زیر را امتحان کنند

 

زنان بسیاری با مهارت‌های فوق‌العاده در کشورمان زندگی می کنند که فقط به خاطر نداشتن اعتماد به نفس هیچ‌گاه نتوانسته‌اند خود را به دیگران نشان دهند. از طرفی خانم‌هایی هم هستند که هیچ‌گاه فرصت یافتن استعدادهای خود را نداشته و حتی برای آن تلاشی هم نمی‌کنند و یکی از دلایل قطعی آن کمبود اعتماد به نفس است.

 اعتماد به نفس بالا یکی از نیاز های مهم هر فردی است و هر فرد باید در زندگی خود از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشد تا احساس مفید بودن و خوشبختی کند،باید بدانید خانم ها نسبت به آقایان بیشتر درگیر این مشکل هستند بنابراین راههایی که برای حفظ آن بکار می رود در خانم ها و آقایان بسیار متفاوت است 

 با اینکه بسیاری از خانم ها از چهره زیبا و توانایی های بارز و بالایی برخوردارند اما باز هم عدم داشتن اعتماد به نفس آن ها را درگیر مسائلی کرده است که برایشان بسیار آزار دهنده است و مانع پیشرفتشان شده است. قرار نیست کارهای پیچیده و سختی برای بالا بردن اعتماد به نفس انجام شود کافیست راه های ساده بدست آوردن آن را برای تقویت خود بکار برید تا فردی موفق و مفید در جامعه و زندگی شخصی خود باشید.

 

 

زنان با مردان از همه لحاظ برابرند و حتی در مواقعی هوش و زکاوتی از مردان بیشتر ولی در یک مورد با هم تفاوت دارد و آن مواجه با سختی و پیچیدگی های کار است که مردان با مواجه با آن تلاش خود را مضاعف می کنند ولی اکثر زنان هوشمند اول توانایی خود را زیر سئوال می برند و اعتماد به نفسشان را از دست می دهند و در نتیجه کارایی کمتری از خود نشان می دهند.

در زنان مسائلی چون حقوق پائین، توجه کم و استفاده کمتر از آنها در محل کار نمی تواند عزت نفس آنان را خدشه دار کند ولی متأسفانه خود آنانند که راه را برای خود تنگ کرده و در مقایسه با مردان با روبرویی با مشکلات اعتماد به نفس خود را از دست داده و توانایی کمتری از خود نشان می دهند.

در واقع اعتماد به نفس نشان دهنده احساس فرد نسبت به خود است. کسی که اعتماد به نفس دارد باید نظرش در هر حال نسبت به خودش مثبت باشد باید برای خودش احترام قائل شود و اجازه ندهد دیگران نیز به او بی‌احترامی کنند. در هر اتفاق کوچکی خودش را نبازد و باورش نسبت به خود را از دست ندهد در این موقع می‌گوییم که فرد دارای اعتماد به نفس کافی می‌باشد.

در صورتی که جواب‌تان به سوال‌های بالا منفی بود و نسبت به خودتان اساس خوبی نداشتید باید روش‌هایافزایش اعتماد به نفس زنان را یاد بگیرید و در زندگی شخصی خود به کار ببرید.

بیشتر اوقات عادت کرده ایم که خودمان را از دریچه نگاه دیگران بشناسیم و اگر در این راه افراد نگاه خوبی به ما نداشته باشند اعتماد به نفس مان تا اندازه زیادی پایین می آید و اگر شانس با ما باشد و کسی از ما خوشش بیاید، تقریبا در آسمان ها سیر می کنیم اما یادتان باشد که درک ما از خودمان تاثیر زیادی روی نوع نگرش دیگران دارد زیرا آدم ها همان طوری راجع به ما فکر می کنند که ما در مورد خودمان فکر می کنیم.

 

در این بین عوامل زیادی وجود دارند که تحت کنترل ما هستند و می توانیم با رعایت آن اعتماد به نفس مان را بالا ببریم.


1-افزایش اعتماد به نفس در زنان ،به سرو وضع و زیبایی خود برسید

تحقیقات نشان می دهد که انسان های با ظاهر بسیار زیبا به سمت هم جذب می شوند و وقتی با هم ازدواج می کنند، زندگی خانوادگیشان  بسیار عالی خواهد شد اما از آنجا که این تحقیقات بیشتر روی زوج های جوان انجام شده است می تواند نشان دهنده این باشد که زیبایی مطلق در مراحل اولیه رابطه اهمیت دارد. اما نقش زیبایی ظاهری در دوام بیشتر ازدواج و در سنین پیری تقریبا همچنان یک راز است. البته یک تحقیق جدید نشان می دهد ظاهر بعد از آن جذب شدن اولیه هم همچنان دارای اهمیت است اما به طریقی متفاوت.

 

افزایش اعتماد به نفس در مقابل زنان

 


روانشناسان با تحقیق روی روابط زوج های جوان به این نتیجه رسیده اند مردانی که چهره ای زیباتر از همسرشان دارند بیشتر احتمال دارد طی زندگی احساس نارضایتی کنند و نسبت به زندگی زناشویی شان چندان احساس خوبی نداشته باشند و حتی در مواردی احساس منفی هم داشته باشند.

یک گروه از محققان، زیبایی های ظاهری هر زوج را بین یک تا 10 کدگذاری کردند که عدد 10 بهترین و کامل ترین ظاهر را نشان می داد. تقریبا در یک سوم زوج ها، زیبایی زن ها بیشتر بوده، در یک سوم زیبایی مرد بیشتر بوده و سایر زوج ها ظاهری تقریبا هم ردیف داشتند.


وقتی ما هم با این عبارت مواجه شدیم، کمی تردید کردیم و گمان بردیم که احتمالا نتیجه این تحقیق تنها ناشی از باورهای عامیانه است، اما با کمی جست وجو به این نتیجه رسیدیم که موضوع علمی است تا حدی که مقاله هایی با این مضمون در مجلات علمی معتبر به چاپ رسیده است. ما هم سراغ همین مقالات رفتیم و با استفاده از آنها این مطلب را برای شما تدوین کردیم.


در واقع در همه آنها دانشمندان متفق القول بودند که در یک ازدواج موفق یا باید زن زیباتر باشد یا مرد و زن از نظر زیبایی در یک حد باشند اما بی گمان دلایل آنها خواندنی است.

 انسان های با ظاهر بسیار زیبا به سمت هم جذب می‌شوند و وقتی با هم ازدواج می‌کنند، زندگی خانوادگی​شان  بسیار عالی خواهد شد اما از آنجا که این تحقیقات بیشتر روی زوج‌های جوان انجام شده ‌است می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که زیبایی مطلق در مراحل اولیه رابطه اهمیت دارد. اما نقش زیبایی ظاهری در دوام بیشتر ازدواج و در سنین پیری تقریبا همچنان یک راز است. البته یک تحقیق جدید نشان می‌دهد ظاهر بعد از آن جذب شدن اولیه هم همچنان دارای اهمیت است اما به طریقی متفاوت.

 در مواردی که زن ظاهر بهتری نسبت به مرد داشت، زن و مرد مثبت‌تر رفتار می‌کردند.نتیجه این تحقیق بسیار منطقی به‌نظر می‌رسد؛ چراکه باورهای عمومی نشان می‌دهد که مردها حساسیت زیادی به زیبایی خانم‌ها دارند و زن‌ها بیشتر به قد و درآمد مردها اهمیت می‌دهند.

مردها همیشه در رویای یک زن زیبا هستند، حتی اگر خودشان بسیار زشت باشند یا زیبا باشند. این حس در تمامی مردان وجود دارد و تنها مختص به یک یا دو نفر نیست و در نهان تمام مردها این حس وجود دارد فقط درصد آن کمی بیشتر یا کمتر است. 
مردها حتی در روابط دوستانه قبل از ازدواج نیز به دنبال دخترهای زیبا هستند، در تحقیقی که بر روی درصد زیادی از مردها انجام شد مشخص شده است که این حس در تمامی مردان وجود دارد و تنها مختص به یک یا دو نفر نیست و در نهان تمام مردها این حس وجود دارد فقط درصد آن کمی بیشتر یا کمتر است.

2-افزایش اعتماد به نفس در زنان ،همواره ورزش را فراموش نکنید

‎تمرینات منظم ورزش سبب افزایش اعتماد به نفس در زنان  است یعنی کاهش فشار خون ، پائین آوردن تعداد ضربان قلب و کاهش درصد چربی بدن که تمامی این موارد به پیشگیری از بیماریهای قلبی کمک می کنند . به علاوه ، ورزش های توأم با اعمال وزن روی بدن ، سبب تقویت استخوانها و جلوگیری از پوکی استخوان بخصوص در خانمها می گردد 

 

زنان با اعتماد به نفس چگونه رفتار می کنند

 

‎بنابراین ورزش برای خانمها حتی در برخی مراحل مانند قاعدگی ، یائسگی ، پس از زایمان و … نه تنها ضرری ندارد بلکه بسیار مفید است و حتی خانمهای ورزشکار با قرار گرفتن در این مراحل نیازی به تغییر و یا قطع فعالیتهای ورزشی شان ندارند .
به علاوه ورزش های توام با اعمال وزن روی بدن، سبب تقویت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان می شوند.
زمانی تصور می شد که ورزش شدید به سیستم تولید مثل زنان آسیب می رساند. در ضمن عقیده داشتند که زنان به ویژه در جریان عادت ماهیانه نباید ورزش کنند. امروزه خلاف هر دوی این موارد ثابت شده است.


3-افزایش اعتماد به نفس در زنان ،مثبت اندیش باشید

زنان خوش بین اعتماد به نفس و عمر طولانی تری نسبت به دیگران دارند. در واقع خوش بینی با قرار گرفتن وضعیت چربی خون در سطح سالم و کاهش خطر مرگ بر اثر سرطان و بیماری های قلبی در زنان مرتبط است. 

 

بالا بردن اعتماد به نفس در زنان

 

زندگی زناشویی بدون مشکل وجود ندارد ، هیچ خانواده ای پیدا نمی شود که در آن اختلاف نظر و بحث وجود نداشته باشد اما باید بدانیم که با تدبیر خاص و مثبت نگری می توان بر همه مشکلات غلبه کرد و زندگی سرشار از محبت را تجربه کرد.

مثبت اندیشی فواید بسیار زیادی مانند بالا بردن اعتماد به نفس و سلامت روانی ، ارتقای سلامت فیزیکی دارد . بعضی اوقات در موقعیت هایی قرار می گیرید که افکار منفی به ذهنتان راه می یابد راه هایی برای رسیدن به مثبت اندیشی بیابید.مثبت اندیشی و افکار منفی هر دو به صورت مسری از فردی به فرد دیگر سرایت می کند. پس با دوستان و آشنایانی معاشرت کنید که مثبت اندیش هستند تا حمایت و رغبتی را که برای یک زندگی مثبت نیاز دارید به دست آورید.همچنین اجازه ندهید افکار منفی دیگران بر شما تأثیر بگذارد و روحیه شما را تضعیف کند. با این کار شما می توانید هم به اطرافیان خود کمک کرده و هم روحیه مثبت اندیشی خود را تقویت می کنید.

مغز انسان تمایل طبیعی به تفکر بیش از حد دارد زیرا افکار و خاطرات ما به طور ذاتی به یکدیگر مرتبط هستند پس وقتی پذیرفتید بیش از حد فکر می کنید، خود را ببخشید. به همین خاطر هنگام رخ دادن پیش آمد بد افکار منفی زیادی که با آن موضوع مرتبط نیستند نیز به ذهن راه پیدا می کند.

وقتی از انجام دادن کاری خوشحال می شوید و به انجام آنچه که دوست دارید ادامه میدهید، احساس نشاط پیدا میکنید. بنابراین بدون اینکه افکر منفی به ذهن راه دهید برای کسب موفقیت یک سرگرمی جدید یا فروش ابتکاری، چیزی را امتحان کنید که همیشه خواسته اید انجام دهید

گذشته ای را که پشت سر گذاشته اید، را نمی توانید تغییر بدهید پس هرگاه درباره ی گذشته افکار منفی به سراغ تان آمد ، افکار مثبت درباره ی آینده را جایگزین آنها کنید. برای خلاص شدن از یک موقعیت دشوار تسلیم نشوید . هرگز از دنبال کردن چیزی که واقعا میخواهید هر چقدر هم احساس تان منفی بود ، دست نکشید.

برای ایجاد تغییر مثبتی در زندگیتان از فرصت هایتان استفاده کنید و کارهایتان را پشت گوش نیاندازید زیرا پشت گوش انداختن هر کار فرصت کافی برای بهانه آوردن در اختیارتان قرار میدهد پس در اولین فرصت ممکن شروع کنید.

4-افزایش اعتماد به نفس در زنان ،مدیر باشید

خانم‌ها سبک مدیریت خود را با ریزبینی خاصی باید انتخاب کنند و چالش‌های مدیریت یک خانم در یک سازمان معمولاً بیشتر از یک آقا است. خانم‌ها در جایگاه یک مدیر ارشد به حمایت مدیران بالادستی خود نیاز دارند. این حمایت می‌تواند روند پذیرش مدیران زن را در سازمان تسهیل بخشد. عامل دیگری که منجر به افزایش اعتماد به نفس در زنان و موفقیت انها در جایگاه‌های مدیریتی می‌شود، اعتمادسازی است. تشکیل تیم و تفویض اختیار نیز می‌تواند به این روند کمک کند.

 

تقویت اعتماد به نفس در زنان

 

به صورت کلی زنان در مقایسه با مردان نسبت به اندیشیدن به مسائل و چالش های مختلف متفاوت هستند؛ به این معنا که آن‌ها به‌سرعت تمام جزئیات اطلاعات در دسترس را دریافت و در ذهن خود مرتب می کنند و به شکل ساختارهای پیچیده‌ای در می‌آورند. این ویژگی خانم ها در تصمیم‌گیری‌های گوناگون بسیار به کارشان می‌آید؛ چون می‌توانند با دریافت جزئیات موضوع مورد نظرشان، به گزینه‌های متفاوتی فکر کنند و برای یک مشکل چند راه‌حل پیشنهاد دهند. این موضوع می تواند نقطه قوت مدیریت زنان در مقایسه با مردان باشد.

زنان در کنار مهارت‌های اجتماعی اجرایی‌شان، توانایی بسیاری در ایجاد شبکه ارتباطی، همکاری و دلسوزی نسبت به اطرافیان خود دارند. آن‌ها برخلاف مردها به‌راحتی می‌توانند قدرتشان را با دیگران تقسیم کنند. در این خصوص مردها به سلسله مراتبی بیشتر می‌اندیشند و رتبه و درجه برایشان بسیار مهم است اما زن‌ها از محفل‌های کوچک گرفته تا شبکه‌ای از ارتباطات وسیع و پشتیبان تشکیل داده و به این صورت به دنبال قوی تر شدن هستند.

گرایش اخیر به سمت رهبری تحول گرا و تاکید آن بر توانمندسازی و همکاری (ویژگی هایی که از قدیم به زنان نسبت داده می شد) به این معنی است که رهبری دارد به طور فزاینده ای به محدوده ای که بیشتر مناسب زنان است تبدیل می شود!


5-افزایش اعتماد به نفس در زنان ،شوخ طبع باشید

زنی که شوخ طبع‌ است اعتماد به نفس بیشتری دارد و در نظر مردها جذاب‌تر از زن زیباست. بررسی‌های انجام شده در دانشگاه پنسیلوانیا نشان داد افراد شوخ‌تر، بااعتماد به نفس تر و جذاب‌ترند و احتمال اینکه همسر مناسبی پیدا کنند بیشتر است. 

 

راههای افزایش اعتماد به نفس در زنان

 

شوخ طبعی و بذله گویی زنان یک ویژگی روانی است. بنابراین نمی توانیم بگوییم هر شخصی که شوخ طبع و بذله گو است الزاماً مشکلی دارد و برای پنهان کردن غم ها و مشکلاتش این گونه رفتار می کند. گاهی هم هستند افرادی که در زندگی شخصی و بیرونی خود زیاد موفق به نظر نمی رسند. ولی شادمانشان ناشی از خلق ویژه و دنیای درون آنهاست و وقتی با این افراد بیشتر معاشرت داشته باشیم متوجه می شویم این آدم ها زیاد هم زندگی را سخت نمی گیرند. برداشت های ذهنی این افراد نسبت به پدیده ها با خیلی از ما متفاوت است و زیاد حساسیت به خرج نمی دهند. این افراد برداشت های منفی ندارند. یعنی نقاط منفی کمتر به چشمشان می آید و زودرنج نیستند. چنین افرادی وقتی با ناکامی و شکستی در زندگی شان مواجه می شوند، دنیا برایشان به آخر نمی رسد.

زنان در اسلام از مقام والایی برخوردار هستند در واقع زنها قلب خانه اند! زن ها اگر شاد و شوخ طبع باشند قلب خانه می تپد. شوخ طبع بودن و مزاح باعث می‎شود تا صمیمیت بین آنها بیشتر شود. شوخ طبعی و سیمای گشاده از مهم ترین عوامل تندرستی و پیروزی است. زن ها اگر شوخ طبع و با نشاط باشند، موهایشان را شکل دهند، اگر صورتشان را آرایش کنند، اگر لباسهای شاد بپوشند زندگی در خانه جاری می کند.

اگر کودک درون زن ها هنوز شیطنت کند، اگر شوخی کنند، بخندند، همه اهل خانه را به زندگی کردن، دعوت می کنند و قاعدتا کل اعضای خانواده از فضای خانه و خانواده لذت می برند.

شوخ طبع کسی است که فی‎البداهه در شرایط مختلف حرفی بزند یا نکته ای بگوید که لبخند را بر لب دیگران بنشاند.

هم خانم ها و هم آقایون هر دو به یک میزان به دنبال یافتن حس شوخ طبعی در شریک زندگی خود هستند. به هر حال کاملاً طبیعی است که هر کس به دنبال همسری باشد که خوش مشرب، جذاب و خوشمزه باشد. 
می توان گفت که این روزها شوخ طبعی به شکل مقوله ای در آمده که در میان عامه ی مردم رواج زیادی پیدا کرده. لازم به ذکر است پژوهشگرانی که در مورد شوخ طبعی تحقیق و بررسی می نمایند سال هاست که متوجه اختلافاتی در مورد مفهوم و کاربرد حس شوخ طبعی در میان خانم ها و آقایون شده اند. به این معنا که خانم ها علاقه دارند با مردی ازوداج کنند که با مزه باشد، و برایشان جک های خنده دار تعریف کند؛ این در حالی است که آقایون تمایل دارند با خانم هایی ازدواج کنند که به جک های مضحک و مسخره ی آنها بخندند. 


6-افزایش اعتماد به نفس در زنان ،در جمع صحبت کنید و مجلس را دست بگیریید

برای خوش صحبت بودن هنگام صحبت کردن...سر خود را بالا بیاورید و با اعتماد به نفس صحبت کنید. سعی کنید به صورت شنوندگان نگاه کنید و با آن ها ارتباط چشمی برقرار کنید. راجع به هر مطلب، اطلاعات خود را در آن زمینه افزایش دهید تا با اعتماد به نفس صحبت کنید. خلاصه صحبت کنید و از بسط بیش از حد یک موضوع جلوگیری کنید و گزیده سخن بگویید.

 

راهکارهای افزایش اعتماد به نفس در زنان

 

 به نظرات و صحبت های شنوندگان نیز توجه کنید و نظر آن ها را نیز جویا شوید. به آراستگی خود توجه کنید. از خوردن مواد غذایی نفخ آور و خواب آور اجتناب کنید زیرا سبب تنش و کاهش اعتماد به نفس شما در سخنرانی می شود. سعی کنید با صلابت و محکم برخی کلمات و جملات مهم را بیان کنید.

 موسیقی و زیر و بمی صدایتان را حفظ کنید تا صحبت شما کسل کننده نشود. بین کلماتتان سکوت و درنگ را فراموش نکنید. از تند و بیش از حد بلند صحبت کردن بپرهیزید.  رعایت احترام و ادب را فراموش نکنید و در عین حال صمیمی باشید.

قبل از به اشتراک گذاشتن افکارمان، زمان زیادی را برای تحلیل آن‌ها در اختیار داریم. اگر مکالمه یا جلسه شما ارزش برنامه‌ریزی را دارد، ارزش آن را هم دارد که دقایقی را برای ایجاد طرحی کلی صرف کنید. برای یک مکالمه مهم، گفت‌وگو را با یک همکار قابل اعتماد انجام دهید تا بتوانید اشکالات را رفع کنید.نقطه‌نظری که با منطق و اطمینان بیان شود، کمتر با خصومت رو‌به‌رو می‌شود. نکته این است که گفت‌وگو را تا جای ممکن با دلایلی که با داده‌ها و حقایق همراه شده‌اند پیش ببرید.

مهم است بدانید که احساسات، اغلب از منطق پیشی می‌گیرد. تأثیر احساسات را در درک پیام‌تان نادیده نگیرید و بدانید کلماتتان چه احساساتی را برانگیخته می‌کنند.


7-افزایش اعتماد به نفس در زنان ،برنامه ریزی و هدف داشته باشید

یکی از بزرگ‌ترین تغییراتی که زنان با اعتماد به نفس باید به‌ وجود بیاورند این است که طرز تفکر خود را در مورد روایت‌های پیرامون زنان و مدیریت زمان تغییر بدهند. همه‌ی ما دوست داریم داستان‌های هیجان‌انگیزی را در مورد مدیریت زمان برای دیگران تعریف کنیم. 

کارهایی را که انجام می‌دهید، یادداشت کنید. زمان خود را صرف انجام کارهای مختلف کنید، هم کارهای مربوط به شغل‌تان و هم امور شخصی.

 

راههای بالا بردن اعتماد به نفس در زنان

 

برنامه‌ی خود را مرور کنید و ببینید از چه چیزی در مورد برنامه‌تان بیشتر خوش‌تان می‌آید. بیایید امیدوار باشیم چیزی هست که از آن خوش‌تان بیاید. بیشتر زنان با اعتماد به نفس هنگامی که یادداشت‌های خود را مرور می‌کنند از اینکه می‌بینند ساعات کار معقول و زمان کافی برای خواب و استراحت داشته‌اند، شگفت‌زده می‌شوند.

فکر کنید چه کاری را دوست دارید بیشتر انجام بدهید؟ در یک ستون خالی زمان آن را یادداشت کنید. «وقتش رو ندارم» معمولا به این معناست که «این کار فعلا در اولویت نیست.» زمان یک انتخاب است؛ ما زنان باهوشی هستیم و قادریم زندگی‌مان را با چیزهایی پر کنیم که شایسته است.

برای ایجاد روابط در محل کار خود وقت صرف کنید. گاهی حتی وقتی سخت کار می‌کنید و تیم‌تان نیز نتایج خوبی را به‌دست می‌آورد، ممکن است این‌طور به نظر بیاید که دیگران چندان از شما خوش‌شان نمی‌آید. اما ممکن است تنها به این دلیل باشد که آنها شما را نمی‌شناسند.

بهره‌وری در کارهایی که اهمیت ندارند بی‌معناست. شما می‌توانید تمام روز این طرف و آن طرف بدوید ولی به جایی نرسید. از زمان‌های خالی نترسید و فکر نکنید که حتما باید تمام وقت خالی خود را پر کنید. وقت‌های آزاد به فرصت‌ها اجازه‌ی ظهور می‌دهند. اگر یک مشتری تازه می‌خواهد با شما صحبت کند، تمام توجه خود را به او اختصاص بدهید و نگران باشید که مبادا به فلان کار نرسید. مراقبت از خود همان چیزی است که به زنان امکان می‌دهد زندگی پرمشغله‌ی خود را اداره کنند. اهمیت دادن به خود، انرژی لازم برای تمرکز و بهره‌وری بیشتر را در اختیار شما می‌گذارد.


8-افزایش اعتماد به نفس در زنان ،موسیقی شاد گوش کنید

گوش دادن به موسیقی می تواند بر چگونگی دیدن چهره های افراد تاثیر بگذارد. بنابراین می تواند میزان درک جذابیت را تغییر دهد. موسیقی تاثیر بسیار کمتری بر روی تمرکز زنان نسبت به مردان دارد. در تحقیقات و بررسی های اخیر، بر روی تاثیر مثبت و منفی موسیقی بر روی مغز و فعالیت انسان در زمان انجام دادن کاری که نیاز به تمرکز دارد،نشان داد که تاثیر موسیقی بر روی زنان در هنگام کار کردن بسیار کمتر از مردان است.

 

افزایش اعتماد به نفس در زنان  سایت موفقیت کرامت زاده

 

گوش دادن به موسیقی می‌تواند سرگرم کننده باشد، اما آیا ممکن است شما را سالم‌تر کند؟ موسیقی می‌تواند منبعی از لذت و خوشنودی باشد، اما تحقیقات نشان می‌دهد فواید روانشناسی دیگری نیز دارد. این باور که موسیقی می‌تواند روی افکار، احساسات و رفتارهای شما اثر بگذارد، چندان عجیب نیست.

موسیقی می‌تواند ذهن را آرام کرده، به بدن انرژی بدهد و حتی به مدیریت بهتر درد کمک کند. 

تحقیقات نشان می‌دهد پخش موسیقی به عنوان زمینه، هنگامی که فرد در حال انجام فعالیت دیگری است و روی آن تمرکز کرده می‌تواند عملکرد او را در کارهایی که نیاز به درک و شناحت دارد بالا ببرد. مطالعه‌ای دریافت موسیقی با ریتم تند منجر به افزایش سرعت در کار و پردازش شده و موسیقی با ریتم تند و ریتم ملایم هم می‌تواند حافظه را تقویت کند.


بهتر است این بار اگر قصد انجام کاری را داشتید، موسیقی زمینه پخش کنید تا عملکرد ذهنی‌تان بهتر شود. البته توصیه می‌کنیم سراغ تِرک‌های بدون کلام بروید تا تمرکزتان با شعر و کلام بهم نریزد.یکی دیگر از فواید روانی موسیقی این است که شما را شادتر می‌کند. در یک بررسی که در مورد دلایل گوش دادن افراد به موسیقی صورت گرفت محققان دریافتند موسیقی پخش شده، نقش مهمی در بهبود خلق و خو دارد. موسیقی به افراد کمک کرده بود بهتر بتوانند به خلق بهتری دست پیدا کرده و خودآگاهی بیشتری پیدا کنند.


مطالعه‌ی دیگری دریافت گوش دادن آگاهانه و انتخابی به موسیقی مثبت می‌تواند در عرض دو هفته، اثرش را به خوبی نشان بدهد. از افراد خواسته شد سعی کنند به مدت دو هفته هر روزحس و حال خود را با گوش دادن به موسیقی مثبت تقویت کنند. وقتی بعدا از آنها خواسته شد میزان احساس شادی‌شان را توصیف کنند، گزارش کردند که بعد از دو هفته احساس شادتر بودن و با اعتماد به نفس بودن می‌کردند.

پژوهشگران دریافتند موسیقی درمانی می‌تواند روشی موثر و بی‌ضرر برای انواع اختلالات مانند افسردگی باشد. مطالعه‌ای نشان داد موسیقی درمانی علاوه بر کاهش افسرگی و اضطراب در بیماران دچار بیماری‌های نورولوژیکی مانند زوال عقل، سکته‌ی مغزی و پارکینسون، هیچ عارضه‌ی جانبی به جا نگذاشته بود، یعنی این روش درمانی، بسیار بی‌ضرر و کم ریسک است. مطالعه‌ی دیگر هم نشان داده که نوع موسیقی نیز مهم است. محققان دریافتند موسیقی کلاسیک و آرامشبخش، بیشترین تاثیر را از جهت تقویت خلق و خو دارد، در حالیکه نوع هوی متال و تکنو، بی‌اثر و حتی مضر است.


9-افزایش اعتماد به نفس در زنان ،همواره شکرخدا کنید

از کتاب های “دارن هاردی” و اثر مرکب گرفته تا سخنرانی های بزرگترین سخنران جهان از جمله:
“برایان تریسی ” و “تونی رابینز” رد پایی از شکرگزاری زنان وجود دارد و توصیه جدی این بزرگان برای بکارگیری و استفاده از کلید راز آلود و قدرتمند سپاسگزاری.
شکرگزاری در زنان موجب اعتماد به نفس بالاتر و بهبود سلامتی،بهبود روابط عاطفی،استارت کسب و کار،کسب ثروت و درامد بیشتر خود بهره مند می شدند.

 آزادی از روی اشتیاق باعث آشتی از درون می شود. راز بزرگ در زندگی این است که بتوانیم برای چیزهایی که داریم شکرگزار باشیم. مربی وودن ما را تشویق می کند تا برای چیزهایی که می خواهیم را به دست بیاوریم تلاش خود را بکنیم، مثل زندگی مان، زیبایی جایی که در آن زندگی می کنیم و دوست داشتن دوستان و خانواده مان.

 

افزایش اعتماد به نفس در زنان سایت کرامت زاده

 

علم ثابت کرده شکرگزاری روزانه سلامتی و اعتماد به نفس شما را بیشتر می کند. تحقیقات قبلی که نشان دادند سلامتی جسمی با شکرگزاری ارتباط دارد، نشان دادند میزان استرس را پائین می آورد و باعث خواب بهتر می شود.

هر شب که می خواهید بخوابید، کمی فکر کنید و به خاطر کارهایی که در طول روز انجام داده اید، شکرگزاری کنید. مخصوصاً وقتی مهم است که روزی بدی داشته اید و چیزی برای شکرگزاری ندارید. من این را موقع کار کردن فهمیدم، مخصوصاً وقتی احساسات منفی به شما غلبه می کند. گاهی اوقات شما باید خود را جلوحرکت دهید. با انجام فرایند شکرگزاری روزانه درک می کنید که زندگی زیباست.

اگر بخواهیم سپاسگزار باشیم باید بر آن متمرکز باشیم. بعضی عبارات و افکار هستند که می توانید تمرین کنید و از آنها استفاده نمایید تا به بهترین صورت شکرگزاری خود را داشته باشید.


10-افزایش اعتماد به نفس در زنان ،از افراد منفی گرا و بدبین دوری کنید

طبیعی است که انتقادات مثبت و منفی از افراد دریافت کنید با این حال، برخی افراد هستند که باید از آنها دوری کنید، افرادی هستند که همیشه دلیلی برای انتقاد از نحوه عمل شما و آنچه می گویید یا انجام می دهید، دارند. زمانی که کسی در مورد زندگی خود احساس خوبی نداشته باشد، هرگز از آنچه که انجام می دهند راضی نیستند، یا احساس ناراحتی می کنند.
این نوع افراد منفی به طور ناخودآگاه سعی می کنند شما را تا سطح خود پایین بیاورند.این گونه افراد با آسیب رساندن به عزت نفس و اعتماد به نفس زنان، به راه خود ادامه می دهند و به اهداف خود می رسند ، این افراد اغلب بی رحمانه هستند و برایشان مهم نیست که اگر به شما آسیب برسانند.

بدبینی، یک حالت ذهنی است که می تواند موقعیتی را ایجاد کند، چه اتفاق بیافتد و چه اتفاق نیافتد، با تردید و پیش بینی ها دیدی منفی و بدتر از انچه هست را پیش می آورد بدبینان افرادی منفی هستند که باید بیشتر از همه از این افراد دوری کنید ؛ آنها فقط بدی هر چیزی را می بینند.

 

افزایش اعتماد به نفس در زنان سایت کرامت

 

همیشه این نظر را دارند که باید از اینجا دور شوند و بروند و شما را در بدترین حالت ذهنی قرار می دهد. بدتر از همه، در اکثریت مواقع، این اشخاص بدبین هستند، که باعث ایجاد شرایط وحشتناک در وهله اول می شوند بدون در نظر گرفتن هزاران راه حل که شما به آنها ارائه میدهید، بدبین ها همیشه چیزهای اشتباه خواهند یافت ، داشتن این افراد باعث می شود زندگیتان خسته کننده شود.

 افراد بدبین و منفی کسانی هستند که شما را آدم حساب نمی‌کنند، به اعتماد‌تان خیانت می‌کنند و اعتماد به نفس زنان را می گیرند و به جای این‌که به شما انرژی بدهند، دائم افکار منفی را به شما منتقل می‌کنند. بدبختی این‌جاست که انسان یک موجود اجتماعی است و نمی‌تواند برود تنهایی در جنگل زندگی کند و گرنه بد فکری نبود. در واقع همین الانش هم ما در جنگل زندگی می‌کنیم.

منفی بودن این افراد ممکن است ضعیف یا قوی باشد اما در کمترین شدت منفی بودن هم باز این افراد موجب پایین کشیدن شما و گرفتن اعتماد به نفس زنان می‌شوند. برای این آدم‌ها بتوانند بر شما تاثیر منفی بگذارند لازم نیست حتماً به بدترین و دشمنانه‌ترین حالت رفتار کنند.

دور و اطرافتان را از افراد مثبت پر کنید.افراد مثبت گرا از آمال و آرزوهای شما حمایت و سبب افزایش اعتماد به نفس در زنان می شوند. هرچقدر هم که ایده‌ها و اهدافتان ترسناک، خطرناک و با نتیجه نامعلوم باشد، از آن دفاع می‌کنند چون می‌دانند که تا چه اندازه برای شما مهم است. اهدافی بزرگ دارند. شما تحسینشان می‌کنید چون زندگی فوق‌العاده‌ای دارند.


نتیجه گیری

زنان برخوردار از اعتماد به نفس و خودباوری، ارزشی واقعی توانایی‌ها، افکار و عقاید خود را می دانند و کمتر دچار سرخوردگی می‌شوند.محققان معتقدند که اعتماد به نفس زنان در چهره، رفتار و حرکات آنها نمود پیدا می‌کند و یکی از مهم‌ترین عوامل جذابیتِ خانم‌ها به حساب می‌آید؛ در واقع اعتماد به نفس در زنان باعث می‌شود که دیگران از بودن در کنار چنین زنانی حس خوبی داشته باشند و آنها را برای روابط طولانی مدت برگزینند.

آنها رک و صادق هستند و وعده‌های بی‌جا نمی‌دهند؛ چرا که حقیقت را بر دروغ مصلحتی و رفتارهای عجیب ترجیح می‌دهند و به جای انجام کارهایی که دیگران را خشنود می‌کند، ترجیح می‌دهند وقت‌شان را صرف اموری‌ کنند که واقعا از آن لذت می‌برند. زنان معتمد به نفس شنونده‌ی خوبی هستند و در حالی که به قضاوت‌های خود ایمان دارند، به اظهارنظر دیگران نیز به خوبی گوش می‌دهند. البته همه آنچه را که می‌شنوند، دوست ندارند ولی از شنیدن دریغ نمی‌کنند و معتقدند که انتقاد سازنده و گوش دادن به نظرات دیگران، راهی خوب برای رسیدن به حل و فصل موضوعات است.

زنانی که اعتماد بنفس بالایی دارند، حتی در زمان ناراحتی به روی خودشان نمی آورند که ناراحتند یا رفتار تند طرف مقابل را مثل خودشان پاسخ نمی‌دهند، بلکه خیلی عادی برخورد می‌کنند و کنترل رفتاری دارند. زنان در جستجوی علایق درونی خود هستند و هرگز برای جلب رضایت اطرافیان هم‌رنگ جماعت نمی‌شوند. آنها به اندازه‌ کافی شجاع هستند و هیچ‌گاه کاری را که به آن اعتقاد قلبی ندارند انجام نمی‌دهند. علاوه بر این، با شکست‌های عاطفی مقابله می‌کنند و اگر رابطه‌ی عاطفی‌شان با شکست مواجه شد خود را نجات میدهند.

امیدوارم مقاله جامع و کامل افزایش اعتماد به نفس در زنان که با آن جذابیت پیدا می کنید ، بتواند به تمام خانم ها در زندگی و افزایش اعتماد به نفس کمک نماید.موفق و پیروز باشید.

احمدرضا کرامت

گروه تحقیقاتی و آموزشی کرامت

 

source : keramatzade

نظرات

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید