سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

عاشق شدن که رابطه صمیمی را برایتان به ارمغان می آورد

عاشق شدن که رابطه صمیمی را برایتان به ارمغان می آورد
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/04/14 0 نظر

علامت های عاشق شدن در جنس مخالف چیست ؟ انسان ها همیشه درفهم سیگنال های رفتاری یکدیگر مخصوصاً میان دوجنس مخالف، مشکل داشته اند. اما می توان نشانه هایی را یافت که در اکثریت مشترک است. وقتی عاشق شدن را تجربه می کنید بی‌قراری‌های‌تان فقط از درون نیست بلکه می‌توان نمود بیرونی‌ آن را نیز مشاهده کرد.

مفهوم عاشقی برای همه افراد متفاوت است بعضی افراد عاشق بوده اند و حس آن را درک کرده اند و دیگران خیلی مطمئن نیستند که آیا این عشق است یا فقط یک حس پرستش عمیق می باشد. خوشبختانه بدن شما دارای برخی از روش های بسیار پنهانی است که شما را مجذوب شخص دیگری می کند ، زمانی که عاشق میشوید به این نشانه ها توجه کنید شما نمی توانید از زل زدن به فرد دست بکشید.

نشانه عاشق شدن

تماس چشمی به این معنی است که شما بر روی چیزی ثابت شده اید، بنابراین اگر متوجه شوید که چشمان شما بر روی همسرتان ثابت شده است، به این معنی است که عاشق هستید ؛ مطالعات همچنین نشان داده اند که زوج هایی که ارتباط چشمی دارند رابطه عاشقانه قوی تری دارند از سوی دیگر می توان گفت:هنگامی که طی یک مطالعه غریبه ها با هم ارتباط چشمی برقرار کردند احساسات عاشقانه ای را نسبت به یکدیگر گزارش کردند

 

 

تغییر و تحولات مغز " عاشق " منحصر به فرد و دوره ای تعریف شده است که کاملا در مغز مشخص و قابل پی گیری است.13 نشانه برای این که نشان دهد عاشق شده اید وجود دارد.

نمی توانید آن دختر یا پسر را از سرتان بیرون کنید؟ 

زمانی که باید مشغول کار باشید درباره او خیالبافی می کنید؟ 

آینده خود را با هم تصور می کنید؟

این افکار گیج کننده ممکن است نشان عشق باشد.

در حقیقت دانشمندان این علایم را به " عاشق شدن " ربط می دهند.

محققان دریافته اند که یک مغز عاشق بسیار متفاوت از تجربه شهوت صرف است و شباهتی هم به مغز یک فرد متاهل، ندارد. مطالعات انجام شده توسط هلن فیشر Helen Fisher، انسان شناس دانشگاه راتگرز و یکی از کارشناسان برجسته بیولوژی عشق نشان داده است که تغییر و تحولات مغز " عاشق " منحصر به فرد و دوره ای تعریف شده است که کاملا در مغز مشخص و قابل پی گیری است.

با این وجود کلمه «عشق» در شرایط مختلف معانی مختلفی را بازگو می‌کند: علاوه بر عشق رمانتیک که آمیخته‌ای از احساسات و میل جنسی است، انواع دیگر عشق مانند عشق عرفانی و عشق افلاطونی، عشق مذهبی، عشق به خانواده را نیز می‌توان متصور شد، در واقع این کلمه را می‌توان در مورد علاقه به هر چیز دوست داشتنی و فرح بخش، مانند فعالیت‌های مختلف و انواع غذا به کار برد.

عاشق شدن و احساسی که به واسطه این اتفاق در انسان پدیدار می شود تا به امروز هرگز به سادگی قابل توضیح نبوده است. اما عاشق شدن از هر نوعی که باشد باعث می شود که فرد عاشق تصمیمات منطقی و گاها عاقلانه ای در آن رابطه نگیرد زیرا منطق عشق با هیچ معیار مادی قابل توضیح نیست. بنابراین باید بدانیم که چرا عاشق می شویم و اصولا احتمال اینکه عاشق چه کسی بشویم بیشتر است.

با اینکه در دنیای مدرن زندگی می‌کنیم اما هنوز طرز فکر ما نسبت به عاشق شدن، مدرن نشده است. عقیده داریم که کافی است که هنگام عاشق شدن به حسی که در درونمان بوجود می‌‌آید اعتماد داشته باشیم. اما این حس درونی از کجا می‌آید؟

تاحالا از خودتان پرسیده‌اید که چرا در اغلب موارد، عاشق شدن یک احساس دوطرفه است؟

ما جذب ظاهر و باطن زیبای شخصی میشویم که به ما حس خوبی میدهد. به عبارتی شخصی که از با او بودن خوشحال باشیم.


عاشق شدن و حس درونی

نگاه یک عاشق به معشوق خود، یک نگاه گرم و مهربان است، تصور او این است که قرار است حالا دیگر تمام ارتباطات ناکام گذشته‌اش تمام شود چون اکنون همدم همیشگی خود را پیدا کرده‌ و حتی قرار است با او ازدواج کند. اما این نگاه از کجا می‌آید و چقدر می‌توان به این حس درونی اعتماد داشت؟

 

روانشناسی عاشق شدن

 

در واقع بزرگترین مشکلی که در عاشق شدن وجود دارد، این است که ما فقط به غریزه درونی خودمان اعتماد می‌کنیم و فقط حس درونی را مد نظر قرار می‌دهیم. اما در اغلب موارد دیده شده که این اعتماد چشم‌ و گوش بسته به حس درونی، فاجعه بار است.

وقتی در کنار برخی افراد قرار می‌گیریم، احساس خاص خوب یا بدی نسبت به آنها داریم مثلا در یک میهمانی، یا یک کلوپ، یا در ایستگاه قطار، یا در فضای مجازی ناگهان دچار یک حس رمانتیک نسبت به فردی می‌شویم و تصور می‌کنیم با اون بودن ما را به سوی خوشحالی سوق می‌دهد.

در قرون وسطا، یک زن و شوهر توسط دو دادگاه سلطنتی به ازدواج هم در‌می‌آمدند و ازدواج آنان شبیه به حکمی‌ برای حفظ همیشگی یک قطعه زمین اجدادی بود. در آن زمان عاشق شدن در ازدواج، جایگاه کمتری داشت و سایر محاسبات منطقی و اصطلاحا دو دو تا چهارتایی، جایگاه بیشتری داشتند، در نتیجه داستانهای عاشقانه‌ پرشوری که از آن زمان‌ها شنیده می‌شود، برگرفته از نبودن عشق در ازدواج بوده است.

  1. نیاز به قطعیت : داشتن حس کنترل روی زندگی، اطمینان از اینکه در آینده، زندگی شما دارای یک امنیت حداقلی است(مثلا اینکه مطمئن باشید یک شغل ثابت دارید و در آینده، در بدترین حالت نیز گرسنه نخواهید ماند)
  2. نیاز به عدم قطعیت یا تنوع : این نیاز به نوعی متضاد نیاز اول است. اگر همه چیز زندگی شما، قابل پیش بینی، قطعی و صد در صد باشد، همه چیز کسل کننده خواهد شد. دقیقا مانند فیلمی که انتهای آنرا میدانید. ارضا نشدن این نیاز میتواند باعث شود که یک فرد با زندگی فوق العاده، به فکر خودکشی بیفتد.
  3. نیاز به حس مهم بودن، با ارزش بودن و مورد نیاز واقع شدن : همه ی انسانها نیاز دارند حس مهم بودن را داشته باشند. همه انسانها نیاز دارند که حس کنند دیگران به آنها ارزش قائل بوده و فرد مهمی هستند.
  4. نیاز به ارتباط، عشق : انسانها موجوداتی اجتماعی هستند و ذاتا نیاز دارند با دیگران ارتباط برقرار کنند و از آنها انرژی بگیرند.
  5. نیاز به رشد : انسانها از درجا ماندن متنفر هستند و دوست دارند رشد کنند. حتی کسی که صد میلیارد سرمایه دارد، اگر تا یک سال آینده آنرا افزایش ندهد، حس بدی خواهد داشت.
  6. نیاز به بخشش به جهان اطراف، پا گذاشتن به فراتر از مرز تنهایی خود و کمک به دیگران : حتی اگر فرد بسیار بینقصی باشید و هیچ نیازی نداشته باشید، نیاز 6 ام بسیار حیاتی است و انسان نیاز دارد که با دادن حس خوب به دیگران، خود را آرام کند.

خوب ، تا اینجا 6 نیاز اصلی هر انسانی را گفتیم. اما این نیازها چه ارتباطی با عاشق شدن دارند ؟

میخواهیم یک نکته ی بسیار جنجالی بگوییم ، خوب دقت کنید :

“اگر عاشق شده اید، یعنی در ارضا و سیر کردن یک یا چند مورد از 6 نیاز اصلی خود، ناتوان بوده اید.”

بگذارید یک بار دیگر، این جمله را از طرف قدرت نامحدود به شما بگوییم :

وقتی عاشق میشوید ، این مساله یک پیغام از سوی جهان به شماست که نشان میدهد شما در ارضا و برآورده کردن یک یا چند مورد از 6 نیاز اصلی خود، ناتوان بوده اید.

خوب دقت کنید، ما در قدرت نامحدود هرگز قصد نداریم جمله ای را با تعصب گفته و از آن کورکورانه حمایت کنیم، و باور جدیدی را روی ذهنتان نصب کنیم. در قدرت نامحدود هدف فقط یک چیز است : افزایش آگاهی و هوشیاری شما. روی جمله ای که گفتیم ، به خوبی فکر کنید.

شاید در حال حاضر عشق را یک حس ناب و فوق العاده ببینید که بی دلیل و به یکباره آغاز میشود و چه بسا فکر کنید که شما عاشق کسی هستید، و این عشق کاملا صادقانه و پاک و… است. ما نیز نمیخواهیم چیزی را قضاوت کنیم. اما بد نیست جمله قدرت نامحدود را نیز دوباره خوانده و هوشیارانه مد نظر قرار دهید.

جمله ای که به رنگ قرمز نوشتیم را خواندید ؟ عاشق شدن، تنها یک پیام از سوی جهان به شماست که نشان میدهد در تامین یکی از 6 نیاز اصلی خود، ناموفق بوده اید. این ، چیزی است که قدرت نامحدود میخواهد به شما بگوید. اگر عاشق میشوید، این عشق اصلا به این دلیل نیست که او با همه فرق دارد، اصلا به این دلیل نیست که شما میخواهید بدون هدف یا منظور به او خوبی کنید و این عشق واقعا پاک است و… یا… ، تنها دلیل این است که شما در تامین یکی از 6 نیاز اصلی خود، ناموفق بوده اید.

بعنوان مثال، ممکن است یک خانم که در تامین نیاز اول خود، یعنی نیاز به داشتن حس امنیت و نیاز به داشتن یک زندگی با ثبات، عاجز بوده است، به سادگی عاشق مردی شود که رفتارش، ثبات و استواری را میرساند یا ثروتمند است. دقت کنید که این عاشق شدن، تماما بصورت ناخودآگاه رخ میدهد. به همین علت حتی خود آن خانم نیز ممکن است دلایل دیگری برای عاشق شدن خود مطرح کند زیرا خود او از علت اصلی آگاه نیست. پس برای ضد گلوله شدن در برابر عشق، باید در زندگی، به تنهایی شرایط خود را بهبود دهید.

اگر کسی در تامین نیاز دوم خود ، یعنی نیاز به تنوع در زندگی، ناتوان بوده باشد و زندگی او کسل کننده بوده و سطح هیجانی متنوعی را نداشته باشد، این مساله میتواند باعث شود که عاشق فردی دیگر شود تا این نیاز او را تامین کند. البته باز هم بدون اینکه خود او، علت عاشق شدنش را متوجه شود. پس برای ضد گلوله شدن در برابر عشق، باید در زندگی روزمره ی خود، سطح کیفی و احساسی و هیجانی خارق العاده و پرانرژی را داشته باشید.

به نیاز سوم توجه کنید! نیاز به حس مهم و با ارزش بودن و پذیرفته شدن توسط دیگران، یکی از نیازهای بسیار مهمی است که انسانها به آن نیاز دارند. مثلا ممکن است فردی که از ابتدای زندگی خود، تابحال حس با ارزش بودن را از اطرافیان خود دریافت نکرده است، به سادگی عاشق اولین نفری شود که این حس مهم بودن را به او هدیه میدهد. پس برای ضد گلوله شدن در برابر عشق، باید در زندگی به تنهایی رشد کرده و حس مهم بودن را از تحسینهای دیگران بخاطر کارهای با ارزشتان یا… دریافت کنید و به نوعی این نیاز را تامین کنید. پس برای ضد گلوله شدن در برابر عشق، باید طوری شخصیت درونی خود را بسازید که توسط عده ی زیادی تحسین شوید.

 

عاشق شدن مردان

 

نیاز چهارم، عشق و رابطه است. فردی که با مردم ارتباطات خوبی ندارد و در این بخش دچار نقاط ضعف است، به سادگی برای تامین نیازهای عاطفی و روحی خود، به یک رابطه عشقی پناهنده میشود و آسیب پذیر خواهد بود. پس برای ضد گلوله شدن در برابر عشق باید در زندگی خود، ارتباطات انسانی قوی به وجود بیاورید و احساسات عمیق انسانی را در اطراف خود داشته باشید و کسانی را داشته باشید که عاشقشان هستید.

نیاز پنجم، نیاز به رشد است. کسی که در رشد خود عاجز است و نمیتواند رشد کند، به سادگی به رابطه ای پناهنده میشود، به امید اینکه با ورود به رابطه رشد او آغاز گردد. حال آنکه اگر فرد از درون نتواند خود را هدایت کند، هیچ عامل خارجی نمیتواند اوضاع را بهتر کند. پس برای ضد گلوله شدن در برابر عشق، باید در زندگی خود، به تنهایی رشد کنید. رشد با سرعتی باورنکردنی.

نیاز ششم یعنی نیاز به بخشیدن به دنیا و پا گذاشتن به فراتر از مرز های درونی خود. این نیاز، نیاز بسیار فریبنده و جالبی است. حتی اگر انسان بسیار قدرتمند و بی نقصی باشید، اگر انرژی خود را در سطح دنیا پخش نکرده و خدمتی جهانی ارائه نکنید، به سادگی آسیب پذیر خواهید بود و فقط برای اینکه حس حمایت کردن دیگران را تجربه کرده و به دیگران خوبی کنید، ممکن است به یک رابطه عشقی پناهنده شوید. اما نکته ی ظریف اینجاست ! حتی بزرگترین و بینقص ترین افراد که 5 نیاز قبلی را پوشش داده اند نیز ممکن است به سادگی ، به خاطر نیاز ششم ، عاشق شوند. بنابر این پس از رشد درونی ، باید به دنیا ببخشید و دیگران را کمک و حمایت کنید.


عاشق شدن به هورمون ها ارتباط دارد

فرضیه‌های متعددی در مورد اساس زیستی عاشق شدن وجود دارد. برخی می‌گویند که عشق نتیجه اوج‌‌گیری میزان ماده فنیل ایتلامین، مولکولی پیام‌دهنده در مغز که ساختمان شیمیایی مشابه آمفتامین دارد، است. بعضی افکار ناخوانده عشق را به کاهش یافتن سیستم‌های سروتونین یک ماده شیمیایی پیام‌رسان دیگر در مغز نسبت می‌دهند. اما بیشتر پژوهشگران بر این باورند که عاشق شدن عاطفه‌ای است که با اضطراب و ترس ارتباط دارد. آنها اعتقاد دارند افراد اغلب در شرایط ترسناک پیوندهای قوی عاطفی و صمیمی برقرار می‌‌کنند و معیار آنها برای افراد عاشق فکر کردن به معشوق دست‌کم چهار ساعت در روز و رابطه داشتن با او برای بیشتر از شش ماه است و گروهی از روان‌شناسان معتقدند احساس عاشق بودن حدود 18 ماه تا 30 سال ادامه پیدا می‌کند ولی نه به شدت اولیه.


اصلی‌ترین هورمونی که در افراد عاشق بالا می‌رود همان هورمونی است که هنگام استرس در بدن ترشح می‌شود بنابراین وجود استرس و برانگیختگی در مراحل اولیه یک رابطه عاشقانه بارزتر است.

جالب اینجاست که در مردان درگیر عشق میزان تستسترون،‌ همان هورمونی که مسوول ایجاد میل جنسی و رفتار پرخاشگرانه در دو جنس مرد و زن است، کمتر از مردان غیرعاشق است. اما در زنان عاشق میزان این هورمون افزایش می‌یابد که این تغییرات این فرضیه را در بین دانشمندان قوت می‌بخشد که ممکن است عاشق شدن تا حدی تفاوت‌های میان دو جنس را از بین ببرد، یعنی مردان را ملایم‌تر و زنان را تهاجمی‌تر کند.

 

عاشق شدن زن

 

 

عاشق شدن ،هورمون‌هایی که شما را عاشق می‌کنند


دانش امروز نشان می‌دهد احتمالا نوع عمل هورمون‌های ما در داشتن یک زندگی سعادتمند دخیل هستند. همه مردها و زن‌هایی که با هم ازدواج می‌کنند، دوست دارند زندگی‌شان دوام داشته باشد، بنابراین سال‌هاست که علم در حال کاوش منشاء عصبی – زیستی احساسات انسان است. داستان‌های رمانتیک پر است از عشق در اولین نگاه، ازدواج، بچه‌دار شدن، خوشبخت شدن و مرگ که با وجود پیچیدگی‌های زندگی امروز، داشتن چنین زندگی‌ای آرزوی هر زوجی است و همه مردها و زن‌هایی که با هم ازدواج می‌کنند خواهان یک زندگی عاشقانه و پایدار هستند.


در اولین برخورد، بدن شما و مرد مقابل‌تان اطلاعات متفاوتی را رد و بدل می‌کند که تبادل اطلاعات با فرومون‌ها نوعی ترکیبات حیاتی که از غدد لنفاوی زیر بغل ترشح می‌شوند، انجام می‌گیرد.


بعد از طی مرحله نخست، در صورتی که نگاه، خنده یا ژستی از فرد مقابل باعث جذب زن یا مرد شود، شخص احساس می‌کند دلبسته طرف مقابل است. دلیل آن هم افزایش آدرنالین در بدن است که فعالیت مغزی را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود فرد احساس خوبی داشته باشد.


وقتی فردی حس می‌کند عاشق طرف مقابل شده حالت سرخوشی به او دست می‌دهد و این حالت نتیجه فعالیت فنیل اتیل آمین یا نوعی آمفتامین مغزی طبیعی است که در شکلات هم وجود دارد و انرژی و اشتیاق فرد را افزایش می‌دهد البته اثر فنیل اتیل آمین دوام چندانی ندارد و برای اینکه این حالت در فرد بماند به فعالیت‌هایی نیاز است تا دوباره سبب ترشح آن شوند.


نگران نباشید طبیعت برای آنکه شما را همچنان مجذوب همسرتان نگه دارد ماده دیگری در گنجه دارد. دوپامین، مسبب حس خوشبختی و آرامش در بدن است. اکسی‌توسین هم هورمونی است که «بانوی عشق» لقب گرفته است. صدای فرد مورد علاقه، خاطرات شیرین، حتی یک نگاه مهربان باعث ترشح این هورمون در بدن می‌شود. اکسی‌توسین به مقدار زیادی در اولین رابطه عاشقانه در بدن ترشح می‌شود (این هورمون عامل انقباض‌های دوره زایمان هم هست). وقتی دو نفر به هم وابسته می‌شوند و اعتماد کامل بین‌شان شکل می‌گیرد ترشح این هورمون در بدن آغاز می‌شود و در حقیقت می‌توان گفت این هورمون جزو هورمون‌هایی است که ترشح آنها نه‌ تنها دلایل فیزیولوژیک، بلکه احساسی دارد. اکسی‌توسین باعث وابسته شدن و عشق دو فرد به هم می‌شود و افراد را به داشتن یک زندگی بادوام، رابطه زناشویی مکرر و داشتن فرزند و …. ترغیب می‌کند.

اگر کسی عاشق و به شدت علاقمند شما باشد به احتمال زیاد هرگز این مساله را مستقیما به شما نخواهد گفت البته تا زمانیکه از احساسات متقابل شما نسبت به خود مطمئن نشده است. با این وجود ممکن است باتوجه به شخصیت فرد، واکنشهای مختلفی را دریافت کنید. چه بسا برخیها به سادگی این مساله را به شما بگویند.

به هرحال حتی اگر سعی در مخفی کردن احساساتش نسبت به شما نیز داشته باشد، در پشت صحنه، ضمیر ناخودآگاه او بدون اینکه خودش آگاه باشد، سیگنالهایی را به شما ارسال خواهد کرد که نشان میدهد به شدت علاقمند شماست. عاشق شدن در سطح ناخودآگاه رخ میدهد و به همین علت با تحت نظر قرار دادن سیگنال های ناخودآگاه، میتوانید احساسات واقعی یک فرد را نسبت به خودتان کشف کنید.

 

عاشق شدن چیست

 

فاصله شخصی :  وقتی کسی علاقمند شما باشد، نسبت به زمانی که بادیگران است، فاصله شخصی کمتری را حفظ خواهد کرد. تاکید میکنیم که این کار کاملا ناخودآگاه رخ میدهد و فرد مذکور دوست دارد فاصله خود با شما را مدام کمتر کند. لازم به ذکر است که انتظار نداشته باشید اگر رابطه شما هنوز صمیمی نیست، این نزدیکی بصورت اغراق آمیزی رخ دهد، بلکه همین که فرد سعی میکند اطراف شما باشد و به بهانه هایی در کنار شما حضور یابد، این مورد یک سیگنال واضح است از جانب ناخودآگاه اوست.

زاویه ایستادن :  اینکه فرد مذکور خود را مدام در جهت شما نگاه دارد یک سیگنال آشکار است. اگر فرد مذکور با دوستانش ایستاده باشد اما بدن خود را بسمت شما نشانه گرفته است، این موضوع یک سیگنال بسیار قوی است که او جذب شما شده است. وقتی که شانه های فرد، موازی شانه های شماست و پاهایش به سمت شما اشاره میکند، یک نشانه قدرتمند از سوی ضمیر ناخودآگاه اوست که باید به آن توجه کنید.

چیز مشخصی نمی خواهد :  اگر کسی شما را دوست داشته باشد، خواهید دید که بدون دلیل مشخصی، با شما ارتباط برقرار کرده و مثلا طی یک تماس سوالاتی میپرسد. درواقع سوالهایی میکند که میداند شما پاسخ آنرا میدانید. اگر فرد مذکور باهوش باشد، دلایل خوبی را خواهد یافت که با شما تماس بگیرد اما به هر شکل وقتی تعداد این تماسها زیاد میشود، معمولا نشان دهنده این است که حسی در پشت این تماسها وجود دارد.

خوشحالی و حس خوب :  او زمانی که با شما حرف میزند، مدام لبخند میزند حتی اگر دلیلی برای لبخندهایش وجود نداشته باشد. در اکثر موارد او سعی خواهد کرد که لبخند خود را مخفی کند و به همین علت طوری بنظر میرسد که گویی قصد دارد لبخند خود را مخفی نگاه دارد.

خانم یا آقای همه جا حاضر : دیدن چندین باره ی او بصورت اتفاقی و در مکانهای مختلف، نشان دیگری است. البته این دیدارها اتفاقی نیستند، بلکه آن فرد بصورت ناخودآگاه سعی دارد برنامه خود را با برنامه شما هماهنگ کند.

حرکات ارزیابی مثبت : در زبان بدن، دست کشیدن روی ابروها با انگشتان و تنظیم کردن عینک، بدین معناست که از چیزی خوشتان آمده است و درباره آن افکار مثبتی داشته اید. حال اگر کسی هربار که شما را میبیند این حرکات را انجام دهد، معنی آن چیست ؟ معنی آن این است که عاشق شماست.

خنده هایی که به سرعت محو نمی شوند :  اگر فرد مذکور واقعا عاشق شما باشد خنده هایش به سرعت محو نخواهد شد. تنها لبخند های مصنوعی هستند که به سرعت محو میشوند و درعوض، لبخند های واقعی قبل از محو شدن، بیشتر دوام می آورند.

گرم و سرد شدن متناوب :  روزی با شما بسیار گرم است و روز دیگری شما را صرفنظر میکند ؟ این مورد یکی از نشانه های بسیار واضح جذب شدن است. منطق پشت آن بسیار روشن است. در ابتدا او بسیار تلاش خواهد کرد که با شما به گرمی برخورد کند اما وقتی حس میکند که شما به او توجه نمیکنید و در ازای تلاشهای او، هیچ توجهی دریافت نمیشود، با شما سرد خواهد شد. این فرد با خود زمزمه میکند : “من دیروز با او بسیار خوب رفتار کردم اما او به من هیچ توجهی نکرد ! پس وقت آن است که امروز با او سرد برخورد کنم.” به همین علت است که باید بدانید وقتی فردی ،یک روز با شما خوب است و یک روز بد، او عاشق شماست و میخواهد با بیتوجهی در برخی روزها، رد پای حسهای خوب خود نسبت به شما را مخفی کند یا اینکه با سرد شدن در برخی روزها، انتقام بیتوجهی شما را بگیرد.

توجه بیشتر به دوستهای شما:  وقتی فرد شروع به توجه ویژه تری به دوستانتان میکند، این مورد یک نشانه بسیار واضح است که او به شما علاقمند است. خصوصا اگر قبلا، این اهمیت را به دوستان شما نمیداد.

کنسل کردن هرچیزی برای بودن با شما :  وقتی کسی حاضر است همه برنامه های دیگر خود را لغو کند تا شما را ببیند، این مساله یک نشانه قوی برای علاقمند بودنش به شماست.

کجا رفتی ! ؟ فردی که عاشق شماست، سعی خواهد کرد که در همه حالات، شما را در محدوده نگاه خودش نگاه دارد و مدام بررسی خواهد کرد که مطمئن شود شما کماکان هستید و حضور دارید. همچنین یک نکته جالب این است که در جهت معکوس، اگر شما برای مدت طولانی در چشمان کسی نگاه کنید، او عاشق شما خواهد شد زیرا این کار باعث ترشح هورمونهایی میشود که تنها با خیره شدن بیش از حد به چشمان ایجاد شده و باعث وابستگی میشوند. البته باید دقت کنید که حین اجرای این تکنیک ضمیر خودآگاه فرد متوجه نشود. دادن تماس چشمی و نگاه طولانی و یا حتی گرفتن نگاه برای مدت طولانی و اصلا نگاه نکردن میتواند نشان دهنده علاقه باشد و این سیگنال بسیار قوی است.

بیش فعالی پس از دیدن شما : وقتی کسی حس خوبی نسبت به بودن شما داشته باشد، پس از رفتن شما پر انرژی و فعالتر خواهد شد. این موضوع را یک دوست نزدیک میتواند به شما اعلام کند.

وقتی کنار شماست مضطرب می شود : یک نشانه بسیار بسیار واضح دیگر مبنی بر این است که او عاشقتان است. اگر ضربان قلب فرد بالا رفته و بی قرار میشود مطمئن شوید که او عاشق شماست.

وقتی یک زن موهای خود را به عقب میزند گویی میخواهد گوش و گردنش را نشان دهد(با زاویه مایل سر) : اگر این حرکت چندبار تکرار شود، نشان دهنده این است که آن دختر به شما علاقمند است. هرچقدر این حرکت حین یک مکالمه بیشتر تکرار شود، میتوانید با اطمینان بیشتری این نتیجه گیری را داشته باشید. این حرکت، یعنی نشان دادن گردن از نظر بیولوژیکی باعث ترشح هورمونها در زنان میشود و به آنها حس خوبی میدهد به همین علت این کار بصورت ناخودآگاه انجام داده خواهد شد. ممکن است برخی خانمها بگویند این حرکت بسیار سطح پایین است و فقط دختران جوان این کار را انجام میدهند ! اما در واقعیت خواهید دید که این حرکت در برخی لحظات بصورت ناخودآگاه انجام میشود.

عبارات ارزیابی کننده : وقتی فرد مدام میگوید من و او هردو از فلان چیز متنفریم. یا اینکه : من و تو از این جهت خیلی شبیه همیم. من هم این رنگ را دوست دارم و غیره. همه اینها نشانه های مثبتی هستند.

وقتی یک دختر حین صحبت با شما، موهایش را با انگشتانش تاب میدهد یا آنها را میلرزاند : نشانه بسیار واضحی از علاقمند بودن او است. محددا ممکن است برخی خانمها بگویند این حرکت بسیار سطح پایین است و فقط دختران جوان این کار را انجام میدهند ! اما در واقعیت خواهید دید که ضمیر ناخودآگاه این حرکت را ایجاد خواهد کرد.

وقتی احتمال می دهد شما را ببیند، لباسهای مورد علاقه اش را میپوشد و به ظاهر خود اهمیت میدهد ! این مورد نیز یک سیگنال بسیار روشن علاقه است.

وقتی مدام درباره شما حرف می زند : وقتی افراد عاشق کسی میشوند، مدام درباره او حرف میزنند، به هربهانه ایی از او میگویند و در شرایط مختلف از او نام میبرند. باید بدانید که این رفتار نیز بصورت ناخودآگاه رخ میدهد و فرد دوست دارد جملاتش را به کسی که به او علاقه دارد گره بزند.


عاشق شدن چه پروسه ای دارد؟

دانشمندان و محققان عاشق شدن را به سه مرحله تقسیم کرده‌اند:

مرحله اول: شهوت است که در هر دو جنس زن و مرد به دلیل وجود هورمون‌های جنسی استروژن و پروژسترون پدید می‌آید که دوره کوتاهی دارد.
مرحله دوم: مجذوبیت و دل‌باختن است. از این مرحله است که واقعا عشق پا می‌گیرد. در این مرحله فرد دیگر نمی‌تواند به چیزی جز معشوقش فکر کند. این مرحله از علاقمند شدن باعث فعال شدن واکنش‌های استرس‌زا و افزایش سطح آدرنالین و کورتیزول در خون می‌شود. این فرآیند تاثیر فریبنده‌ای در فرد ایجاد می‌کند. وقتی او را برای اولین بار می‌بینید بدن‌تان عرق می‌کند، قلب‌تان سریع‌تر می‌تپد و دهان‌تان خشک می‌شود.

 

عاشق شدن خردادی ها


مرحله سوم: دل‌بستن است که تعهد طولانی‌مدت را به همراه دارد. فکر کنید اگر مرحله اول یعنی شهوت و مرحله دوم یعنی مجذوبیت طولانی بنابراین، هر فردی که عاشق می‌شد نابودیش هم حتمی بود. ولی وقتی فرد وارد این مرحله می‌شود احساساتش کنترل‌شده‌‌تر می‌شود. این احساسی است که زوج‌ها را به هم متعهد می‌کند و هورمون‌هایی که در این مرحله به وسیله سیستم عصبی آزاد می‌شوند، هورمون‌هایی هستند که باعث می‌شود دو نفر به هم وفادار بمانند.


چرا با وجود این هورمون‌ها چطور همسران عشق را فراموش می‌کنند؟


برای ترشح مداوم این هورمون‌ها به‌خصوص اکسی‌توسین لازم است زوجین دینامیک و فعال باقی بمانند چون به مرور زمان میزان دوپامین در بدن کاهش می‌یابد و از میزان اشتیاق کاسته می‌شود. برای افزایش آن لازم و ضروری است که زن و مرد خلاق باشند و مدام در مورد خاطرات یا آرزوهایشان صحبت کنند. هر جرقه‌ای می‌تواند سبب ترشح اکسی‌توسین شود؛ اگرجرقه‌ای نباشد طبیعی است که به مرور آتش خاموش می‌شود.برای تداوم زندگی، ایجاد خلاقیت و تازگی برعهده هر دو جنس زن و مرد است در غیر این صورت عشق به راحتی از بین می‌رود و کاری از دست هورمون‌ها برنمی‌آید.


 عاشق شدن و دوست داشتن چه دلیلی دارد

هر فردی در زندگی خود حداقل یک بار هم که شده عشق را تجربه می کند. عشق و عاشقی هیچ ارتباطی به سن و سال، جنسیت، شغل و موقعیت اجتماعی ندارد و تقریبا افراد در همه جوامع و فرهنگ ها عاشق می شوند.

عاشق شدن

عشق را نمی توان در یک کلمه یا جمله خلاصه کرد. عشق آرامش، شادی، دوستی و... است. عشق را نمی تواند ساده پیدا کرد. اما به راستی علت آن چیست؟ ما انسان ها چگونه و چرا عاشق می شویم؟ روان شناسان سالها برای یافتن پاسخ این سوالات تحقیق کردند و در نهایت به نتایجی رسیدند که ما خلاصه ای از آنها را در اینجا برایتان آورده ایم.

عاشق شدن ،خندیدن

خانم هایی که می خندند، همیشه جذاب به نظر می رسند، اما این موضوع برای آقایان صحت ندارد. تحقیقی که در سال 2011 روی 1000 نفر انجام شد، این موضوع را ثابت می کند. در این تحقیق به افراد عکسی از جنس مخالف شان را نشان دادند و از آنها خواستند تا جذاب ترین چهره ها را جدا کنند.

نتایج این تحقیق نشان داد زنانی که چهره ای شاد داشتند، جزو جذاب ترین ها بودند و آنهایی که غرور در چهره شان به جای خنده نقش داشت، کمترین رای را آوردند. از طرف دیگر، زنان به مردهایی رای دادند که در تصویر مغرورتر بودند و نمی خندیدند.

عاشق شدن ،شباهت با عشق قبلی

زنان بیشتر به سمت مردانی کشیده می شوند که شبیه به عشق قبلی زندگی شان هستند. اگر چه این موضوع در مورد آقایان صحت دارد اما نسبت به زنان احتمالش کمتر است.

عاشق شدن ،حالات دست

اگر می خواهید دل فردی را به دست آورید، هنگام صحبت کردن از دستان تان بیشتر کمک بگیرید. در تحقیقی که در سال 2016 انجام شد، از دو گروه زن و مرد خواستند که با جنس مخالف شان قراری بگذارند. نتیجه این پژوهش ثابت کرد افرادی که هنگام صحبت کردن دست هایشان را بیشتر تکان می دادند، بیشتر مورد توجه جنس مخالف قرار گرفتند طوری که فرد مقابل تمایل داشت بار دیگر با آنها قرار ملاقاتی بگذارد.

عاشق شدن ،شباهت ظاهری و باطنی

این که می گویند تفاوت جذابیت می آورد، اشتباه است. آنچه افراد را به هم جذب می کند، شباهت های میان شان است نه تفاوت ها. به عنوان مثال افرادی که شخصیت مشابهی دارند، بدین علت که مسیر زندگی و هدف شان را یکی می بینند، احتمال عاشق شدن شان بیشتر است. در واقع شباهت هاست که موجب می شود دو نفر یکدیگر را به بهترین شکل ممکن درک کنند.

 

نشانه های عاشق شدن مردان مغرور

 

عاشق شدن ،زل زدن به چشم هم بیش از 2 دقیقه

محققان از تعدادی زن و مرد خواستند که به چشم های یکدیگر در مدت زمان بیش از 2 دقیقه زل بزنند. در انتها از آنها خواست تا احساسات شان را بیان کنند. آنها نیز در پاسخ گفتند که حسی از عشق و دوست داشتن را تجربه کردند. و این تحقیق ثابت کرد که تماس چشمی به مدت طولانی می تواند جرقه های عشق را در درون افراد روشن کند، حتی اگر فرد مقابل تان را برای اولین بار دیده باشید.

عاشق شدن ،عطر

عطرهای هم می توانند نقش زیادی در عاشق شدن داشته باشند. به عنوان مثل تحقیقی در کالیفرنیا ثابت کرد که خانم های بسیاری مجذوب عطر پیراهنی که تن آقایان است، و شامل مقدار زیادی تستسترون می باشند، می شوند. این عطر با هورمون های دیگر خانم ها هماهنگ شده و در نهایت حس عاشقی را منتقل می کند.

عاشق شدن ،شباهت با خانواده

جالب است بدانید که پدر و مادر نیز نقش مهمی در عاشق شدن دارند. محققان می گویند مردانی که هنگام تولد، مادرانی زیر 30 سال داشتند، به دختران جوان تمایل بیشتری نشان می دهند و برعکس. این موضوع در مورد خانم هم صادق است. زنانی که هنگام تولد پدرانی مسن داشتند، عاشق مردان سن بالا و زنانی که پدرانی جوان داشتند، عاشق مردان جوان می شوند. البته این را هم بگوییم که این موضوع برای رابطه های بلند مدت صادق است.

عاشق شدن ،جذابیت ظاهری

در مطالعه ای که در سال 1996 انجام شد، محققان ابتدا میزان جذابیت افراد را شناسایی کردند، سپس آنها را به قرار ملاقاتی با جنس مخالف فرستادند. نتایج نشان داد افرادی که جذابیت ظاهری زیادی دارند، در انتخابات خود نیز سخت گیرترند، حتی اگر طرف مقابل آنها نیز جذابیتی برابر با آنها داشته باشد. البته این موضوع برای افرادی صادق است که زیبایی شان بی انتهاست. افراد معمولی به آنهایی که جذابیتی یکسان با خودشان دارند، جذب می شوند.


عاشق شدن چه نشانه هایی دارد

1- عاشق شدن ، برای او اهمیت قایلید: اگر عاشق کسی باشید دوست دارید همه چیز را در مورد او بدانید. اینکه او کیست؟ به چه فکر می‌کند و چه چیز او را می‌خنداند. به او و احساساتش اهمیت می‌دهید. اگر به فردی علاقه واقعی داشته باشید اگر او روز بدی داشته باشد یا به خاطر موضوعی ناراحت باشد، شما نیز غمگین و پریشان می‌شوید.

2- عاشق شدن ،نمی‌توانید به او فکر نکنید: فکر شما سراسر از یاد و اندیشه اوست. بی‌دلیل به فکر شما می‌آید و از خود می‌پرسید که آیا به اندازه‌ای که به او فکر می‌کنید، او هم به شما فکر می‌کند؟ همیشه به این فکر هستید که در ذهن او چه می‌گذرد یا حتی فکر تماس گرفتن با او به سرتان می‌زند اما به دلیل ترس از نپذیرفتن او از این کار خودداری می‌کنید.
اگر او آخرین چیزی است که پیش از خواب به فکر شما می‌آید و اولین چیزی است که بعد از بیدار شدن به ذهن شما خطور می‌کند و حتی چندین بار رویای او را دیده‌اید، دیگر لازم نیست ادامه این مطلب را بخوانید تا بفهمید عاشق شده‌اید یا نه.

 

نشانه عاشق شدن پسر مغرور

 


3- عاشق شدن ،نامزد قبلی خود را فراموش کرده‌اید: بعد از برهم خوردن یک رابطه تا زمانی طولانی طرفین به یکدیگر فکر می‌کنند و اغلب به این فکر می‌‌کنند که آیا راه درستی را انتخاب کرده‌اند یا خیر، ولی از زمانی که او را دیده‌اید دیگر فکر برگشت به نامزد قبلی خود را به سر راه نمی‌دهید و تمایلی به برقراری رابطه مجدد ندارید. نامزد قبلی شما دیگر مانند گذشته برایتان جالب نیست.


4- عاشق شدن ،شخصیت و خصوصیاتش برای شما فریبنده و دلرباست: حرکات او هنگام غذا خوردن، قدم زدن، صحبت کردن و همچنین عادت‌هایش در انجام کارها برای شما شادمانی فراوانی به دنبال خواهد داشت.او چیزهایی می‌گوید که موجب تمایز او با دیگران می‌شود و شما این را دوست دارید.


5- عاشق شدن ،ارتباط تنگاتنگی با او دارید: شما نمی‌توانید عاشق کسی باشید که با او هیچ تناسخی نداشته باشید. اگر شما و او در یک طول موج قرار داشته و عقاید مشابهی دارید، این نشانه محکمی محسوب می‌شود. هم فکر بودن در مسایل گوناگون، گرفتن تصمیمات مشابه و یکسان حاکی از آن است که می‌توانید عاشق او باشید.


6-عاشق شدن ، افراد دیگر زیاد به چشم‌تان نمی‌آید: هنگامی که عاشق باشید دیگر رادار شما برای ردیابی دیگران خوب کار نکرده و بقیه در مقایسه با فرد مورد علاقه شما جالب نخواهند بود؛ به علاوه به تدریج احساس خواهید کرد که او تنها فرد مورد توجه شما در یک جمع است و کسی است که به دنبالش بوده‌اید.


7- عاشق شدن ،عاشق وقت‌ گذراندن با او هستید: این مساله واضح ولی در عین حال بااهمیت است. شما به دنبال دیدن او هستید. اخیرا قدم زدن با او، زیباترین راه گذراندن یک بعدازظهر است؛ به‌علاوه وقتی از او دورید، آرزو می‌کنید که کاش پیش شما بود.


8-عاشق شدن ، مطابق با میل او رفتار کنید: سعی می‌کنید با اینکه برخی از کارها مثل رفتن به کتابخانه یا نمایشگاه برای شما خوشایند نیست ولی به خاطر خواسته او بدون جبهه‌گیری و مخالفت به انجام آنها بپردازید. متوجه خواهید شد که خود را با امیال و برنامه‌های او وفق داده و در موارد گوناگون همراهی‌اش می‌کنید.


9-عاشق شدن ،اولویت‌های دیگر عقب‌نشینی می‌کنند: شما عادت دارید ظهرها به باشگاه ورزشی بروید اما اگر او برای ناهار وقت داشته باشد ترجیح می‌دهید با هم به رستوران بروید. شما دیگر مانند گذشته آدم سخت‌کوشی که کارهای ناتمام خود را آخر هفته‌ها با خودش به خانه می‌آورد تا آنها را انجام دهد، نیستید و به‌جای آن ترجیح می‌دهید آخر هفته خود را با او بگذرانید. فهرست کارهای روزانه که همیشه اصرار در انجام دادن آنها داشتید اکنون به علت با او بودن دیگر رونقی ندارد و توجهی به آن نمی‌شود.


10-عاشق شدن ، شما به آینده‌ای فکر می‌کنید که او نیز جزیی از آن است: در ذهن‌تان با او آینده‌ای نامحدود دارید. این آینده فقط محدود به چند روز و چند هفته نمی‌شود بلکه سالیان سال ادامه خواهد یافت. هنگامی که برای سه ماه بعد به یک جشن عروسی دعوت می‌شوید با اینکه سه ماه مانده، از اکنون از او می‌خواهید که همراه شما در آن مراسم شرکت کند.


عاشق شدن زنان ،چگونه متوجه عاشق شدن زن بشویم

زنان در بیان احساسات واقعی خود ریسک پذیر نیستند و اغلب مردان بر این باورند که پی بردن به عشق و احساس درونی یک زن در رابطه عاطفی بسیار سخت و طاقت فرساست و هیچ گاه نمی توان فقط با گوش کردن به حرف های او از تمایلات و احساس رمانتیکش سر درآورد!

 

نشانه های عاشق شدن یک مرد مغرور

 

وقتی دو نفر وارد یک رابطه عاطفی می شوند آینده رابطه برای هردوی آن ها مبهم است، یک مرد به دو دلیل ممکن است بخواهد از احساسات واقعی طرف مقابل آگاه شود:

دلیل اول اینکه عاشق این خانم شده و دوست دارد بداند آیا این عشق دوطرفه است یا خیر.

دلیل دوم ممکن است مردی به دلایل مختلف کاری یا خانوادگی با یک زن روابط دوستانه ای برقرار کند که دلیلی بر عشق نیست اما با مشاهده نشانه های غیرمعمول در خانم شاید بخواهد رابطه را قطع کرده یا در به تعادل رساندن احساسات او تلاش کند.

نشانه های عشق زن به مرد

 یک زن عاشق گزینه های دیگر را پاک می کند

دختران در سن ازدواج معمولا گزینه های مختلف را بررسی می کنند تا بهترین انتخاب را داشته باشند. اگر با وجود خواستگاران متعدد، به آن ها جواب رد داده و تمام حواس و تمرکزش روی شما معطوف شده و رفتارهای انحصارطلبانه در رابطه نشان می دهد، احتمالا عاشق شما شده است!

 یک زن عاشق درباره آینده دور برنامه ریزی می کند

از نشانه های عشق یک زن این است که درباره آینده با شما صحبت خواهد کرد، برنامه ریزی های او به تعطیلات آخر هفته کفایت نمی کند بلکه ممکن است برای شش ماه یا یک سال بعد نیز از شما نظرخواهی کند.

یکی از واضح ترین مثال ها در این زمینه پرسیدن سوالاتی از این قبیل است: “اگر مجبور شوم از این شهر بروم چه می کنی؟” یا ” اگر محل کارم به جای دیگری منتقل شود با من می آیی؟” او برنامه های طولانی مدت زندگی اش را با عشقش در میان گذاشته و با توجه به نظر او برای آینده برنامه ریزی می کند.

یک زن عاشق هدایای معنی دار می خرد

وقتی زنی عاشق شود با خرید هدیه های خاص با طرف مقابل صحبت می کند.

وقتی از خانمی هدیه دریافت می کنید تقریبا می توانید مطمئن باشد که با خرید این هدیه خواسته چیزی به شما بگوید. هدیه خاص یک زن معمولا گران نیست بلکه نشان دهنده توجه خاص او و بهانه ای برای نشان دادن احساساتش است.

ممکن است مشغول خواندن کتاب مورد علاقه تان در کامپیوتر باشید و او با خرید نسخه کاغذی آن کتاب شما را شگفت زده کند یا لابه لای صحبت های شما متوجه شود به کارتون خاصی در کودکی علاقه داشته اید و نسخه قدیمی کارتون را برایتان تهیه کند.

یک زن عاشق عکس پروفایل عاشقانه انتخاب می کند

اگر به عشق او نسبت به خودتان شک دارید به عکس پروفایل یا بیو اینستاگرام او دقت کنید.

اگر قبلا از عکس پروفایل خاص افراد مجرد استفاده می کرده اما مدتی است عکس نوشته عاشقانه برای پروفایل انتخاب می کند، عکس نوشته غمگین یا عکس عاشقانه معنی دار در گروه های مشترک ارسال می کند یا عکس نوشته زیبا منظور دار برای شما می فرستد احتمال دارد به عشق تان گرفتار شده باشد.

 یک زن عاشق همیشه شما را تشویق می کند

هرکس در زندگی گاهی دست به کارهایی می زند که ممکن است از نظر دیگران اشتباه باشد. اما عشق نگاه را تغییر می دهد. اگر دختر خانمی تفاوت های شما با دیگران را قبول کرده و حتی شما را تشویق می کند به احتمال زیاد عاشق شده، این از واضح ترین نشانه های عشق است.

 یک زن عاشق به جای “من” از “ما” استفاده می کند

اگر زن مورد نظرتان هنگام صحبت کردن از کلمه “ما” استفاده می کند یعنی برای او تنها یک دوست معمولی نیستید بلکه خودش را با شما یکی در نظر گرفته و شادی هایش در گرو شادی شما خواهد بود.

یک زن عاشق برای دو نفر برنامه ریزی می کند نه یک نفر!

 یک زن عاشق احساسش را ابراز می کند

اگرچه نمی توان تنها با شنیدن “دوستت دارم” به عشق یک نفر پی برد اما اگر زنی بعد از مدت ها برای اولین بار به شما می گوید دوست تان دارد شک نکنید که احساس قوی نسبت به شما دارد.

معمولا زنان در بیان احساسات خود ریسک زیادی نمی کنند، بنابراین اگر احساسش را به کلام می آورد مطمئنا عشق یا احساس مشابه آن را در وجود خود حس کرده است.

نشانه های دیگر …

وقتی زنی مدام به شما لبخند می زند، تن صدایش هنگام صحبت کردن تغییر می کند، جزئیات زندگی اش را برای تان تعریف می کند یا به بهانه های مختلف با شما تماس گرفته یا سر راهتان سبز می شود! احتمالا عاشق شده است.

چه باید کرد؟

روش مواجهه با این مسئله از دو حالت خارج نیست. اگر عاشق زنی شده و نشانه های عشق را در او نیز مشاهده می کنید تبریک می گوییم! به خاطر این کشف هیجان انگیز در رابطه تان جشن بگیرید.

اما اگر احساس متفاوتی دارید ممکن است لازم باشد با احترام در این مورد با او صحبت کنید. البته نباید در این مسئله شتاب زده عمل کنید اما نیاز است صادق و صریح باشید. بدون شک ادامه دادن رابطه ای که در آن عشق یک طرفه به وجود آمده به صلاح هیچ کدام از شما نخواهد بود.

 

 

عاشق شدن زنان ،همیشه همراه و همگام با شما است

از نشانه های یک زن عاشق این است که ناگهان متوجه می‌شوید که او همه جا حضور دارد. او “به طور اتفاقی” هر کجا شما هستید پیدایش می‌شود، یا در راهروی محل کارتان مرتب جلوی شما قدم می‌زند، یا “تصادفی” به شما برخورد می‌کند، یا در میهمانی در اطراف شما مانور می‌دهد.

آنچه که او انجام می‌دهد تلاش برای جلب توجه شما است، و بـرای این اسـت که خود را در موقعیتی قرار دهد تا شما “قدم اول” را بردارید. مسئله اینـجا اسـت کــه بـسـیـاری از مردان نسبت به این عمل زنان بی‌توجه هستند و به همین دلیـل بسیاری از فرصت‌ها را از دست می‌دهند. توجه کنید مردان مستقیم عمل می‌کنند، زنان غیرمستقیم.

بنابرایـن اگر زنـی مکررا” شروع به قـرار گـرفـتـن سـر راه شـما نـمود، احتمال اینکه او این کار را عمدا” انـجام می‌دهد زیاد است.

 

مراحل عاشق شدن

 

 عاشق شدن زنان ،حرکاتی مخصوص انجام می‌دهد

یک جمله‌ی قدیمی می‌گوید: “جسم دروغ نمی‌گوید.” طبیعت بشر را طوری برنامه‌ریزی کرده که هنـگام ابـراز عـلاقه بی‌اخـتیـار شـروع بـه انـجام یـک سـری حرکات جسمانی مشخص می‌کند. این اعمال غیرشفاهـی از گـشاد شـدن چشم هنگام نظاره به چیزی جالب گرفته تا لبخند زدن متغیر است.

در اینجا برخی از علائم زبان جسمانی یک زن عاشق را مشاهده می‌کنید:

 

اشاره نمودن در جهت شما با پاها یا شانه‌ها

خم شدن به طرف شما هنگام صحبت

بازی کردن با مو و دست کشیدن لای موها

نوازش کردن جواهرات (مانند گوشواره) و لمس نمودن دسته عینک

چشم برنداشتن از شما هنگام صحبت و گفت‌وگو

تقلید از حرکات شما ( مثلاً اگر دست خود را روی میز بگذارید او هم همین کار را می‌کند.)

لبخند زدن هنگامی‌که شما او را برانداز می‌کنید.

اگر برخی از این علائم را هنگام حضور طرف مقابل مشاهده کردید، تقریبا” می‌توانید مطمئن شوید که او چراغ سبزی برای شروع یک رابطه‌ی خوب که شاید هم به ازدواج منجر شود را به شما نشان می‌دهد.

 

 عاشق شدن زنان ،هیچ‌گاه برای شما سرش شلوغ نیست

این اصلی‌ترین قانون بازی عشق است. اگر زنی به برقراری رابـطـه و ازدواج شما علاقه داشته باشد، همیشه خودش را در دسترس قرار می‌دهد. یـعنـی او یـک شـمـاره تلفن کاری یا آدرس ایمیل به شما خواهد داد. در اسرع وقت به تلفـن یا ایـمیـل شـما جواب خواهد داد. دعوت شما را برای با هم بودن خواهد پذیرفت – و اگر در روزی که شما تعیـین کرده‌اید وقت نداشت، چیزی شبیـه این خواهد گفت: “خوب، این پنج‌شنبه نمی‌تونم، اما اگر اشکال نداره بیندازیم برای پنجشنبه دیگه، باشه؟ ”

شـمـا هـرگـز از یـک زن عـلاقـمـند چـنین جملاتی را نخواهید شنید: ” الان واقـعـاً سـرم شلوغه”، یا “بذار بینم وقت دارم”، یا “نمی‌دونم بتونم بیام یا نه”

 

عاشق شدن زنان ،در مورد شما کنجکاو است

زنی که به شما علاقمند است دوست دارد همه چیزتان را بداند تا بتواند در این مـورد با دوستان دیگرش (عموما دخترهای دیگر) صحبت کند. او درمورد خانواده، پیشینه، سلیقه غذایی، موسیقی، فیلم و مسائل گوناگون شما پرسش خواهد کرد. انگیزه‌ی اصلی او این اسـت کـه عـلایـق شما را بشناسد تا بتواند با شما علایق مشــتـرک پیدا کند و پـیـوسـتـگـی بیشتری ایجاد کند- اگر از قایق سواری خوش‌تان نمی‌آید، او نیز ناگهان از این کار متنفر می‌شود.

 

عاشق شدن زنان ،وضعیت مالی شما را می‌سنجد

زن علاقمند دوست دارد منابع و بنیه‌ی مالی همسر آینده‌ی خود را مورد سنجش قرار دهد. سؤالاتی مانند: “کجا زندگی می‌کنی؟”، “چه ماشینی داری؟” و “شغلت چیه؟” می‌تواند نشانه‌ی علاقمندی وی باشد. اگر پاسخ این سؤالات مطابق با “استانداردهای” او باشــد، علائم بعدی ظاهر خواهند شد وگرنه او در غباری از مه فرو خواهد رفت.

 

عاشق شدن زنان ،در مورد آینده صحبت می‌کند

زن عاشق همیشه دوست دارد در مورد نقشه‌های آینده و کارهایی که می‌توانید با هم انجام دهید اشتیاق نشـان دهد. درواقع او اغلب چیزی شـبـیـه ایـن می‌گوید: “وای… تـو هـم از بـولیـنگ خوشت میاد؟ باید یه بار با هم بریم بازی کنیم.” اگر او چنین عمل کرد، شک نکنید که دوست دارد از وی بخواهید با شما بیرون برود.

 

عاشق شدن زنان ،بی‌قراری و بی‌تابی می‌کند

اگر او واقعا” علاقمند باشد، همانند یک گربه دور و بر شما دستپاچه و بیقرار خواهد بود، بخصوص هنگامی‌که شما نتوانید متوجه علائم اشتیاق او شوید. البته ممکن است که ذاتا” یک شخص خجالتی نرمال باشد – اگر او فقط پیش شما بی‌قراری می‌کند، احتمالاً در سرش فکر ازدواج دارد.

 

 عاشق شدن زنان ،نسبت به زنان دیگر، حسادت می‌ورزد

یک زن عاشق سعی می‌کند از مـرد مـورد علاقه‌ی خود همانند یک عقاب مراقبت کرده و او را با چنگ و دندان حفظ کند. بنابراین اگر در حـال جوک گفـتن بـرای زنـان دیـگر متـوجـه حرص خوردن و جلز و ولز کردن او شـدیـد، بـدانـید کـه او انـتظار دارد برایش بیشتر از یک دوست باشید.


نشانه عاشق شدن زنان را بدانیم

نشانه های عاشق شدن زنان از این جهت برای مردان مهم است که اگر دوست داشتن و عاشق شدن خانمی را به اشتباه برداشت کنند ، برایشان گران تمام می شود. اگر شیوه ابراز علاقه و عشق طرف مقابل را بدانید شاید هر گز جواب رد از زن جذاب و مورد علاقه خود نشنوید.

چشم برنداشتن خانم از یک مرد در هنگام صحبت کردن ، لبخندش هنگام نگاه کردن به او ، بازی با موهای خود شاید از نشانه های عاشق شدن زنان باشد. کنجکاوی زنان در مورد مردان مخصوصا یک مرد جذاب ، صحبت آنها از آینده ، حسادت به زنی دیگر که شما با او در ارتباط هستید ،عوامل مهمی است که در دوست داشتن و ابراز علاقه زنان به مردان مهم است.

شما مردها می توانید با تعریف کردن یک داستان خنده دار یا جوک ، عاشق شدن زنان را امتحان کنید. شناخت تیپ شخصیتی زنان در فهمیدن میزان دوست داشتن آنها تاثیر زیادی دارد.

نشانه های عاشق شدن زنان پیچیده و سخت است. دنیای خانم ها به گونه ای است که به راحتی دوست داشتن یا عشق خود را نشان نمی دهند. به ویژه به صورت کلمات رک و صریح. شما مردان می توانید با زیرکی خاص و از روی نشانه های خاص رفتاری و گفتاری خانم ها ، نشانه های عاشق شدن زنان را تشخیص بدهید. خانمی که همیشه همراه و همگام با شما باشد می تواند نشانه این باشد که علاقه مندی خود را نشان می دهد.

زنان معمولا برای ابراز عشق خود از حرکاتی مخصوص دست و صورت استفاده می کنند. آنها به راحتی به تماس های شما جواب می دهند و هیچ‌گاه برای شما وانمود نمی کنند که سرشان شلوغ است. مدتی از رابطه گذشته آنها در مورد شما کنجکاوی می کنند. از شما می پرسند: “در مورد مسافرت هایت بگو ، دوستانت چه افرادی هستند؟ شغلشان چیست؟”

آنها دوست دارند از وضعیت مالی شما با خبر شوند و در مورد آینده شغلی و درآمد شما صحبت می‌کنند. اگر شما سربه سرشان بگذارید آنها بی‌قراری و بی‌تابی می‌کنند. اگر در یک جمع یا مهمانی مشترکا شرکت کنید ، به خاطر عشق به شما نسبت به زنان دیگر، حسادت می‌ورزد.


 عاشق شدن زنان و عشق واقعی آنها

برای مردان فهم دنیای زنان با پیچیدگی های مخصوص به خود، گاهی بسیار دشوار است. درک نشانه های علاقه مندی زنان به مردان کمک میکند تا در برقراری رابطه با زنان اندکی آسوده خاطر تر باشند. از نظر مردان، زنان هنگام ابراز علاقه به صورتی زیرکانه و پیچیده عمل می کنند و اکثر آنها جوابهای ضد و نقیضی می دهند چون خودشان مطمئن نیستند که چه چیزی در سرشان می گذرد. بنابراین آنچه که اغلب آقایان به دنبالش هستند، یک سری علائم و نشانه هایی است که به وسیله آنها متوجه علاقمندی حقیقی طرف مقابلشان می شوند.

زنان برای بروز دادن علاقه مندی و عشق خود از زبان جسمانی خود زیاد استفاده می کنند. مثلا با دست یا پاهای خود به سوی شما اشاره دارند. در هنگام صحبت کردن بدن خود را به سوی شما خم می کنند. اگر خانمی باشد که شال به سر داشته باشد ، معمولا با موهای خود بازی می کند. دخترانی که از جواهرات استفاده می کنند هنگام رضایت از یک رابطه ، با جواهرات خود زیاد ور می روند. اگر در یک رستوران نشسته باشید طرف مقابل به جای نگاه به اطراف ، چشم از شما بر نمی دارد.

زنان هنگام عاشق شدن دوست دارند از حرکات شما تقلید کنند. اگر پاهای خود روی هم بگذارید آنها هم تقلید می کنند.


عاشق شدن زنان ،زنان چگونه عشق خود را به شوهر نشان می دهند

عشق زنان را بیشتر می توان از میزان احترام به همسر و چگونگی روابط جنسی با او تشخیص داد. البته در این موارد هم ، زنان چندان صریح و روشن عمل نمی کنند و ملاحظات زیادی را در عمل خود لحاظ می کنند. اما به هر حال در این دو زمینه عملکرد روشن تری را نشان می دهند. در مورد زنان نیز مردها فکر می کنند وقتی زنان از خانواده خودشان جانب داری می کنند، نشان می دهند که خانواده خود را به همسرشان ترجیح داده اند. برای قضاوت در چنین مواردی باید در نظر گرفت که شاید جانبداری زن به خاطر ترس از قدرناشناسی، ترس از ایجاد اتفاقات ناخوشایند، نوع تربیت خانوادگی و یا … باشد .

زنان هنگام عشق به همسر نگاه خاصی دارند. اگر می خواهید همسر جذاب خود در آینده را بیشتر بشناسید، ابتدا به نحوه نگاه کردن او دقت کنید. از این طریق متوجه می شوید که رابطه شما در چه سطحی است. اگر نگاه او به شما از روی مهربانی و بدون هیچگونه تردیدی باشد، متوجه خواهید شد که رفتار شما با او مناسب بوده است و همسرتان از بودن با شما رضایت دارد.

زنان عاشق، انجام کارهای دو نفره را پیشنهاد می دهند. یکی از نشانه های عاشق شدن زنان ، پیشنهاد آنان به همسر برای انجام کارهای دو نفره است. زنی که اصرار بر نوشیدن چای با همدیگر دارد و یا پیشنهاد رفتن به پارک و سینما دارد ، دوست داشتن خود را بیان می کند.

 

مضرات عاشق شدن

 

همسر عاشق ، با شما در ارتباط است. خانمی که در هنگام رفتن شوهر خود به محیط کار ، با لخند و آغوشی باز همسر را بدرقه می کند و یا در هنگام ورود به منزل با با روی خوش برخور می کند ، این رفتارها نشانه های عاشق شدن زنان است. زنان عاشق در طول روز ارتباط خود با همسر را قطع نمی کنند. از اینکه همسر شما جویای حال شما می شود ، استقبال کنید و آن را نشانه گیر دادن یا چک کردن یا شکایت ندانید.

اگر می بینید همسرتان در مورد مسائلی حتی کم اهمیت که برایش بازگو می کنید مشتاقانه اظهار نظر و ارائه پیشنهاد می کند، شاید در نظر اول این حرکت همسرتان را دخالت در امور کارتان تصور کنید در حالی که شاید این اظهار نظر همسرتان نشانه این باشد که او شما را بسیار دوست دارد و حتی کوچکترین مسائل شما نیز برای او دارای اهمیت است.

به پدر و مادر شما احترام می گذارد. خانمی که همسرش را دوست بدارد ، پدر و مادر شوهر را به منزله پدر و مادر خود می داند. اگر از همسرتان دلخور هستید اما شاهد احترام او به خانواده شما هستید ، ابرزا علاقه او را قدر بدانید.

عشق زن به غیر از شوهر

روابطی مانند مرد متأهل با زن شوهر دار و زن شوهر دار با مرد متأهل در دل خود عشق زن به غیر از شوهر را نشان می دهد. مرد و زن در کنار همسران خود به نیازها و انتظارات و خواسته خود نمی رسند. این رابطه از سوی جامعه و عرف پذیرفتنی نیست و غیر منطقی محسوب می شود، بدون اینکه عواقب این گونه روابط را در نظر بگیرند، تنها به آرامش موقتی در کنار همدیگر فکر می کنند، با این که حتی آرامش موقتی همراه با احساس گناه و تعارض درونی می باشد.

این گونه روابط باعث کاهش هر چه بیش تر تحمل روانشناختی همسر شده ، در طرف مقابل هم نیازهایی به وجود می آید که به تدریج طرف مقابل هم به دلیل کمبودهای به وجود آمده ممکن است رابطه ای غیر منطقی با افرادی داشته باشند که بتوانند درک بهتری از شرایط روحی شان داشته باشند. اینجاست که رابطه به سمت خیانت می رود.

عاشق شدن دختران ،دخترها چگونه عاشق می شوند

بیشتر دختر ها شاید به ویژگی اعتماد به نفس و وضعیت اجتماعی پسر توجه می کنند و از این طریق جذب آنها می شوند و عشق خود را بیان می کنند اما هر دختری به طور جدا یک ملاک جداگانه و خاص عاشق شدن دارد.

قبل از اینکه بخواهید بدانید آیا دختری عاشق شماست ، باید او را بیشتر بشناسید. دختران نشانه های دوست داشتن یا علاقه مندی خود را زیرکانه نشان می دهند. در اینجا زیرکی مردان برای تداوم عشق آنان مهم است. آنها در شرایط بحرانی و زمانی هم که دچار مشکل هستید همراه با شما هستند.

پس از اینکه مدتی از رابطه شما بگذرد ، متوجه میشوید که او در همه شرایط و جاهایی که شما هستید او هم حضور دارد. به طور ناگهانی هر کجا شما هستید پیدایش می شود، یا در راه روی محل کارتان مرتب جلوی شما قدم می زند، یا تصادفی به شما برخورد میکند، یا در میهمانی در اطراف شما مانور می دهد.

برای جلب توجه شما کارهای زیادی انجام می دهد ، او تلاش می کند که خود را در موقعیتی قرار دهد تا شما قدم اول را بردارید.

اگر شما مردان نسبت به این کار زنان بی توجه باشید، بسیاری از فرصت ها را از دست می دهند و خود را از عشق زنان محروم می کنید. مردان مستقیم عمل می کنند، زنان غیر مستقیم. بنابرایـن اگر خانمی به طور زیاد در سر راه شما سبز می شود ، احتمال اینکه او اینکار را از روی قصد یا نیتی انجام می دهد زیاد است.


عاشق شدن مردان را بدانید

پشتوانه مالی، ظاهر زیبا، خانواده‌ای محترم و شغل خوب معیار خیلی‌ها برای تشکیل یک زندگی مشترک است اما اکثریت انسان‌ها نخستین و مهم‌ترین ملاک پذیرش یک نامزد را وجود یک حس عاشقانه می‌دانند. آن‌ها احتمال این‌که زندگی‌شان به موفقیت ختم می‌شود را نه با شمارش معیارهای ظاهری و مالی بلکه با میزان عشقی که در نامزدشان احساس می‌کنند، تخمین می‌زنند. اگر شما هم جزو آن افراد هستید احتمالا این سوال برای شما پیش می‌آید که چگونه می‌توانید عشق فردی که قرار است یک عمر در کنارش زندگی کنید را بسنجید.

مردها معمولا در ابراز احساسات ضعیف هستند. منظور این نیست که نمی‌توانند درباره احساساتشان صحبت کنند – منظورم آن است که این ما زنان هستیم که بیشتر اوقات نمی‌توانیم به آنها فکر نکنیم. احساسات، بویژه نوع عاشقانه آن، برای ما مثل موسیقی است که در آسانسور پخش می‌شود. صدای آن را به آرامی در پشت سرمان می‌شنویم، اما بیشتر اوقات، آن را گوش نمی‌دهیم.

 

فواید عاشق شدن

 

مردها 4 خواسته اصلی و اولیه ارتباطی دارند که گاهی اوقات با کوچکترین برخورد و رفتار شما اغنا می شود. 

همه چیز به تو بستگی دارد. فقط کافی است یک سری مسائل را رعایت کنی تا دیوانه وار عاشقت شوند. در این مقاله چند مورد کوچک آمده که با انجام آن مردها عاشق و دلشیفته شما می شوند.

آیا لحظه خاص یا اتفاق خاصی وجود دارد که با توجه به آنها مردها به طور ناگهانی عاشق شوند؟ بسیار خب، جواب این سوال روشن نیست اما اصول کلی برای آن وجود دارد. مردها نیازهای ذاتی و غریزی ای دارند که بایستی قبل از اینکه با شما ارتباط عمیقی داشته باشند، با شما مطابقت دهند. وقتی مردی متوجه می شود که شما برای همه این نیازهایش ایده آل به نظر می رسید، در آن لحظه وارد عمل می شود و برای پیشنهاد ازدواج به شما اقدام می کند.

1- عاشق شدن مردان ،حس حمایت


مردها در مواقع سختی نیاز به یک پشتیبان دارند. پروفسور دیوید گیونس نویسنده کتاب "نشانه های عاشقی" معتقد است درصورتی که شما برای او نقش یک حامی و پشتیبان را داشته باشید برایش رضایت بخش است و حس خوبی را به او منتقل می کند. نه تنها نباید دربرابر او بی تفاوت باشید و از هرگونه کمکی دریغ کنید بلکه حتی باید آغوش خود را برای کمک به او باز کنید. بنابراین به او برای انرژی دوباره و متعهد بودن در کارهایش فرصت دهید و پس از بهبود وضعیت روحیش از او تشکر کنید. این کارهای کوچک می تواند از او یک قهرمان بسازد.

به او کاری برای انجام دادن بدهید: از او بخواهید تا چیزی را تعمیر کند. با این کار، احساس موفقیتش افزایش می یابد.
نظر او را بخواهید: حتی اگر به انتخاب و سلیقه خودتان می خواهید کاری را انجام دهید، از او نظر سنجی کنید و نظر او را هم بپرسید.
گاهی اوقات لباسهای او را بپوشید: این نشان می دهد که شما او را از بین چندین مرد انتخاب کرده اید و او را قبول دارید.2- عاشق شدن مردان ،حس آزادی


پروفسور دن نیوهارت می گوید: مردان به خودشان اطمینان دارند که شخصیتشان بعد از ازدواج هیچ تغییری نمی کند. به او نشان دهید که شما نمی خواهید شخصیتش را تغییر دهید، با این کار به او ثابت می شود که شما او را همانطور که هست قبول دارید اما هرگز شخصیتش را خرد نکنید. با این کار به او حس آزادی می دهید.

برایشان محدودیت ایجاد نکنید: مردها از محدود شدن متنفرند. بنابراین، برایشان محدودیت ایجاد نکنید. با این کار او احساس بهتری نسبت به شما دارد.

مردها را در احساساتتان شریک کنید: اگر عصبانی بودید اجازه دهید او هم احساس شما را بفهمد. او در این مواقع به شما قوت قلب می دهد.

برای خلوت و تنهایی او احترام قائل شوید: فاصله فیزیکی از همسرتان نماد استقلال برای یک مرد است. با این کار به او نشان می دهید که برای او ارزش و احترام قائلید.3- عاشق شدن مردان ،حس ارزش و احترام


شاید درظاهر از خودراضی به نظر برسند اما این طور نیست. مردها نیاز دارند تا مورد احترام بقیه قرار بگیرند و قدردانی شوند. دکتر دوبرانسکی می گوید: اگر زمانی که کنار شماست، به او احترام بگذارید، او هم متقابلا دوست دارد که بیشتر به شما نزدیک شود.

او را شاد کنید: فیلم های کمدی ببینید. وقتی همسرتان ناراحت است او را بیرون ببرید.

بازی های فکری انجام دهید: فعالیتهایی که به توان ذهنی نیاز دارند انجام دهید مثل جدول حل کردن و شطرنج. شاید کمی احمقانه به نظر برسد اما اشتباه نکنید. توانایی حل مسائل و مشکلات به او ثابت می کند که شما گاهی اوقات می توانید مانند او باشید.

متفاوت و خاص باشید: وقتی شما را با دیگران مقایسه کند به خاص بودن شما پی می برد. او را به جمعی دعوت کنید که در آن جمع شما از همه سر هستید.

4- عاشق شدن مردان ،حس راحتی و آسایش


الن هیرچ پزشک متخصص درمان های بویایی و چشایی معتقد است که عاشق شدن حاصل وابستگی شدیدی است که زمانی اتفاق می افتد که اکسی توسین در مغز فوران می کند. شما هورمون های عشق را که توسط آنها برای هم متناسب به نظر میرسید رها می کنید. زمانی که او با شما احساس راحتی و لذت می کند، به قلمرو عشق نزدیک شده است. پس موارد زیر را امتحان کنید.

اجازه دهید شما را مرتب و اراسته ببیند: ارایش کردن جلوی همسرتان حس صمیمیت و علاقه را بینتان بیشتر می کند زیرا این همان چیزی است که مردهای دیگر از دیدن آن ناتوان اند و فقط و فقط همسرتان شاهد آن است. پس آراسته باشید.

با یکدیگر غذا درست کنید: هرچه بیشتر با یکدیگر غذا درست کنید، او بابت پختن غذا بیشتر از شما قدردانی می کند.
موارد زیر مردها را از عاشق شدن دور می کند:اگر مردها فرصتی برای عاشق شدن نداشته باشند:صرف کردن زمان زیاد در محل کار یا شرکت در کلاس های مختلف و مواردی از این قبیل فرصت عاشقی را از مردها می گیرد. آنها به جای یک زندگی عاشقانه به کارشان اولویت می دهند و معتقدند که داشتن یک رابطه عشقی آنها را از کارشان دور می کند و فرصتی برای پیشرفت ندارند.

هرگز با او نجنگید: مطمئن باشید مردها از بحث و جدل کردن متنفرند اما این اشتباه است که هرگز نسبت به چیزی عکس العمل منفی نداشته باشید.

حس ترس و اضطراب:اغلب مردها نگرانند که اگر عاشق شوند دوستها و خیلی چیزهای دیگر را از دست می دهند. به عقیده خودشان وقتی مردی عاشق می شود، ممکن است برای مدتی از بسیاری موارد کناره گیری کند. 
نشانه های عاشقی مردان متفاوت است و برای همه انها به یک صورت صدق نمیکند اما شاید با دیدن علائم زیر امیدوار شوید که مرد مورد نظرتان عاشق شده است


نشانه های عاشق شدن مردان را بشناسید


وقتی با کسی آشنا می‌شویم و تصمیم می‌گیریم با او نامزد و در نهایت ازدواج کنیم، شاید گاهی شک و تردید سراغ‌مان بیاید و از خودمان بپرسیم آیا این فرد واقعا به ما علاقه دارد؟ چگونه می‌توانیم از عشق و احساس او مطمئن باشیم؟

شاید فهمیدن این موضوع به مرور زمان امکان‌پذیر باشد اما اگر می‌خواهید در همان مراحل اولیه به این موضوع پی ببرید لازم است زبان بدن آن شخص را بلد باشید. این روش به صورت قطعی نمی‌تواند به تمام سوالات ما پاسخ دهد اما با کمک آن می‌توانیم تا حدودی این موضوع را تشخیص دهیم. در این مقاله پویا ودایع، سخنران و مدرس زبان بدن به شما می‌گوید چطور می‌توانید یک خواستگار عاشق را تشخیص دهید.

 

نشانه های عاشق شدن دختر مغرور

 

اگر زمانی که با خواستگار یا نامزدتان به گردش می‌روید در اغلب اوقات چشمان نامزدتان به شما دوخته شده است، نشانه این است که او عاشق شماست و اطلاعات درونی و شخصیت پنهان شما را واکاوی می‌کند اما اگر زمانی که با یکدیگر هستید چشمان او به اطراف می‌چرخد؛ این حالت می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که او در انتخاب خود مردد است. البته هر نگاه به اطراف نشانه این مردد بودن و شکاک بودن نیست. افرادی که در انتخاب مردد هستند سعی می‌کنند به دفعات مختلف از نگاه مستقیم پرهیز کنند.

مردها مغزی تصویری و کاملا مبتنی بر تصاویر دارند. زمانی که یک مرد نامزدش را می‌بیند دوست دارد دوباره به او نگاه کند. مردمک چشم افراد عاشق بزرگ‌تر می‌شود و فرد دارای چشم‌های شفاف‌تر و درشت‌تری می‌شود که حس خیس بودن یا اشک‌آلود بودن به او دست می‌دهد.

عاشق شدن مردان ،چشم‌هایش چه می‌گویند؟

شما می‌توانید عشق نامزدتان را از نگاهش بشناسید. اگر هنگام صحبت کردن یا در مواقعی که کنار هم هستید، زیاد به شما نگاه می‌کند، این اتفاقات را بی‌معنا ندانید. شاید هم او فردی خجالتی باشد و علاقه به دیدن شما را با نگاه‌های کوتاه، دزدکی و مکررش نشان دهد. از طرف دیگر اگر نامزدتان عاشق‌تان باشد، با چشم‌هایش رفتارهای‌تان را کنترل می‌کند. وقتی در مورد موضوعی می‌خندد، به شما نگاه می‌کند تا ببیند که آیا شما هم می‌خندید؟ یا وقتی که احساس می‌کند از موضوعی رنجیده‌اید، فورا به شما نگاه می‌کند تا ببیند که در چه شرایطی هستید. یادتان نرود که چشم‌ها دروغ نمی‌گویند پس چه این نگاه‌ها به شما اطمینان دوست داشته شدن را بدهد و چه شما را ناامید کند، هیچ‌کدام‌شان را در این ماه‌های نامزدی بی‌معنا ندانید.

عاشق شدن مردان ،آیا شما برای او خاص هستید؟

نگاه کردن به رفتاری که او با افراد دیگر دارد هم می‌تواند یکی از این نشانه‌ها باشد.

آیا رفتارش با شما مثل دیگران است یا این‌که با شما متفاوت و خاص‌تر برخورد می‌کند؟ این نشانه را با حسادت اشتباه نگیرید. قرار نیست او به دلیل عشق به شما تمام روابط اجتماعی‌اش را کنار بگذارد بلکه همین‌که نگاهی متفاوت و رفتاری خاص با شما داشته باشد، کافی‌ است تا نوع رابطه خود و نامزدتان را متفاوت از نوع رابطه‌ای بدانید که با دیگر آدم‌ها دارد؛ تفاوتی که مهم‌ترین دلیل به‌وجود آمدنش حسی است که او نسبت به شما دارد.

عاشق شدن مردان ،چیزی را می‌پسندد که شما دوست دارید؟

مرد‌ها گاهی علاقه‌شان را با توجه‌کردن به خواسته‌های کسی که دوستش دارند نشان می‌دهند. اگر نامزدتان شما را به کنسرت خواننده مورد علاقه‌تان دعوت کرده یا سعی می‌کند لباس‌هایش را از میان رنگ‌های مورد علاقه شما انتخاب کند، بیشتر به حسش اعتماد کنید. او به دلیل علاقه‌ای که به شما دارد سعی می‌کند، چیزهایی را دوست داشته باشد که شما دوست دارید و به شیوه‌ای زندگی کند که شما زندگی می‌کنید.

اگر شما از برنامه‌های آینده‌تان با او صحبت کنید، او سعی می‌کند برنامه‌های خودش را با شما تنظیم کند و آینده‌اش را به سمت خواسته‌های شما ببرد؟ چنین مردی آماده ازدواج با شماست و به خاطر علاقه‌ای که به شما دارد دوست ندارد بی‌گدار به آب بزند و از همین حالا می‌خواهد فکر همه چیز را بکند

عاشق شدن مردان ،آیا شما را به دوستانش معرفی کرده؟

اگر او شما را دوست داشته باشد، قطعا با دوستانش در مورد شما صحبت کرده و از حسی که به شما دارد برای‌شان گفته است. در این مواقع ممکن است دوستانش با دیدن شما احترامی متفاوت برای‌تان قائل شوند یا این‌که با نیش و کنایه سعی کنند با نامزدتان در مورد حسی که به شما دارد شوخی کنند. از طرف دیگر، زمانی که شما را دوست داشته باشد و از این‌که قرار است در آینده با شما زندگی کند مطمئن باشد، خیلی راحت‌تر شما را به دیگران معرفی می‌کند و دیگر با دیدن ناگهانی یک آشنا در خیابان دست و پایش را گم نکرده و با اعتماد به نفس شما را به او معرفی می‌کند.

عاشق شدن مردان ،آیا تغییرات کوچک را می‌بیند؟

قدر تمام تعریف‌هایی که از شما می‌کند را بدانید. اگر او دوست‌تان داشته باشد، هر لباس تازه‌ای که می‌پوشید و هر کار تازه‌ای که می‌کنید برایش زیبا و رویایی جلوه می‌کند. برای نامزدی که عاشق شماست، هر تغییر کوچکی در ماه‌های اول بزرگ و مهم جلوه می‌کند و البته او نمی‌تواند حسش را نسبت به این تغییرات مهم از شما پنهان کند. بهتر است نشانه‌های این موضوع را هم در حرف‌ها و نگاه‌هایش جست‌و‌جو کنید.

عاشق شدن مردان ،پیام دوست داشتن مردان عاشق بدون حرف زدن

نامزد شما قرار نیست که با حسادت زندگی شما را مختل کند اما اگر بدون‌‌ایجاد چنین دردسری دوست داشته باشد که بیش از دیگران در کنارتان باشد، بدانید که عاشق‌تان شده است. زمانی که با دیگر دوستان‌تان سر یک میز نشسته‌اید و صحبت می‌کنید، ممکن است بی‌آن‌که چیزی بگوید به شما این پیام را بدهد که دوست دارد روی‌تان را بگردانید و بیشتر با او صحبت کنید تا دیگران. این حرف ممکن است از طریق سکوت طولانی او یا نگاه‌های مکررش به شما منتقل شود پس نسبت به آن بی‌توجه نباشید.

عاشق شدن مردان ،احساس او حسادت دیگران را برانگیخته؟

اگر برخی فامیل‌هایش به شما کمی حسادت می‌کنند، می‌توانید مطمئن باشید که او به شما متفاوت‌تر از دیگران نگاه می‌کند. قطعا آدم‌های اطرافش این تفاوت را در رفتارهایش مشاهده کرده‌اند و به همین دلیل احساس می‌کنند که شما جایگاه ‌شان را گرفته‌اید. برای کسانی که سال‌هاست او را می‌شناسند، تشخیص عاشق شدن او از یک رابطه ساده کار سختی نیست، پس اگر آن‌ها احساس می‌کنند که او عاشق شماست، حرف‌شان را دست کم نگیرید.

زمانی که با دیگر دوستان‌تان سر یک میز نشسته‌اید و صحبت می‌کنید، ممکن است بی‌آن‌که چیزی بگوید به شما این پیام را بدهد که دوست دارد.

ممکن است نامزد شما پیش از این زیاد از حد به کارش اهمیت می‌داده یا این‌که با دوستانش وقت می‌گذرانده. اگر آمدن شما باعث شده که برنامه زندگی‌اش تغییر کند، بدانید که جایگاه خاصی را برای‌تان درنظر گرفته است. اگر در ماه‌های اخیر ترجیح می‌دهد به جای کار کردن شبانه روزی یا سفر رفتن با دوستانش، در کنار شما باشد و آن‌طور که شما دوست دارید وقت بگذراند، از این رفتارهایش چشم‌پوشی نکنید. برای چنین مردی این تغییرات دلیلی جز عشق نمی‌تواند داشته باشد.

عاشق شدن مردان ،آیا زمان را فراموش می‌کند؟

آیا ساعات ملاقات‌تان طولانی‌تر از انتظارتان می‌شود وقتی او شما را دوست دارد زمان را فراموش می‌کند و ترجیح می‌دهد به جای فکر کردن به هر چیز دیگری در کنار شما باشد و با شما صحبت کند. او دوست ندارد این زمان تمام شود و از هم جدا شوید. اگر نامزد شما این‌طور رفتار می‌کند، پس قطعا با یک مرد عاشق طرف هستید.

عاشق شدن مردان ،مردی که هدف پیدا می‌کند

آیا برنامه‌های مالی‌اش را منظم‌تر کرده است و بیشتر به فکر فراهم کردن امکانات زندگی آینده‌اش است؟ یا این‌که در کارش پویا‌تر شده و با جدیت بیشتری برای زندگی و فعالیت‌هایش برنامه‌ریزی می‌کند؟ اگر این‌طور است حتما او در حال آماده‌کردن شرایط خوب برای زندگی مشترک است. او شما را دوست دارد و به همین دلیل تلاش می‌کند تا امکانات بهتری را برای آینده شما فراهم کند. به خاطر این عشق است که خودش را در برابر شما مسئول می‌داند و این حس مسئولیت را در تمام جنبه‌های زندگی‌اش وارد می‌کند.

عاشق شدن مردان ،مردان عاشق مدام از آینده صحبت می‌کند؟

آیا بیشتر از همیشه از آینده مشترک‌تان صحبت می‌کند و هیجان‌زده برایش برنامه می‌ریزد؟ وقتی به سفر می‌رود به شما تلفن کرده و آرزو می‌کند که آن مناطق را در سال‌های آینده با یکدیگر ببینید؟ یا وقتی شما از برنامه‌های آینده‌تان با او صحبت می‌کنید سعی می‌کند برنامه‌های خودش را با شما تنظیم کند و آینده‌اش را به سمت خواسته‌های شما ببرد؟ چنین مردی آماده ازدواج با شماست و به خاطر علاقه‌ای که به شما دارد دوست ندارد بی‌گدار به آب بزند و از همین حالا می‌خواهد فکر همه چیز را بکند.


عاشق شدن مردان ،عشق یک بیماری دوست‌داشتنی است

با تصویر‌برداری از افراد عاشق، پژوهشگران دریافتند یک نقطه خاص در تصاویر مغزی بیشترین ارتباط را با عشق دارد. این نقطه مسئول بیشتر اعمال حیاتی مانند خوردن، آشامیدن و حرکات چشم است. دانشمندان روی این موضوع تحقیق کردند و متوجه شدند همانند خوردن، خوابیدن و... عاشق شدن هم جزء نیازهای بدنی و روحی ماست و جالب است بدانید روانشناسان هم بیشترین شباهت را بین عشق و یک بیماری خاص روانی به نام وسواس اجباری مشاهده کرده‌اند.

در این بیماری، افکار خاصی به مغز هجوم می‌آورد که فرد از آنها گریزی ندارد؛ این افکار او را مجبور به انجام رفتارهای خاصی می‌کند که اگر انجام ندهد دچار اضطراب و استرس زیادی می‌شود. درست مانند شخصی که وسواس دارد و خانه و محل کار خود را روزی دو بار تمیز و گردگیری می‌کند. این علاقه شدید قلبی یا همان عشق در ظاهر نشانه‌های بالینی شبیه بیماری وسواس اجباری دارد که از نظر آزمایشگاهی هم به آن شبیه است. در بیماری وسواس اجباری، یک ناقل خاص در سلول‌های پلاکت خون بیمار افزایش پیدا می‌کند.

 

عاشق شدن مردان ،آیا او، واقعا عاشق من شماست؟!

پژوهشگری به نام مارازیتی، افراد عاشق را به این طریق آزمایش کرده و به این نتیجه رسیده که آنها هم درست همین حالت را دارند، پس عشق حالت وسواس اجباری ایجاد می‌کند در آن فرد عاشق دچار افکار و عادت‌های خاصی می‌شود که نمی‌تواند از دست آنها خلاص شود؛ مثل دیدار‌های پی در پی، تماس گرفتن مکرر با طرف مقابل خود و فکر کردن مداوم به او که عملکرد عادی مغزش را مختل می‌کند.


عاشق شدن مردان ،زبان بدن مردان عاشق

افراد عاشق همان‌طور که گفتیم دچار فعل و انفعالاتی می‌شوند که مغز وظیفه انتقال این اطلاعات و حالت‌ها را به اندام‌شان برعهده دارد، در نتیجه بدن‌شان دچار تغییر و تحول خواهد شد. بسیاری از نشانه‌ها وجود دارد که می‌توانیم از روی آنها حدس بزنیم یک فرد عاشق شده است یا خیر. برخی از راه‌های ابراز اطلاعات مربوط به احساسات از طریق زبان بدن فرد عاشق حالات چهره، تماس چشمی، صدا و زبان بدن است. به این ترتیب هر یک از این حالت‌ها دارای نشانه‌های مخصوصی هستند که می‌توانند در رفتار غیرکلامی ما انسان‌ها دیده شوند.

 

عاشق شدن مردان ،لبخند زدن مردان عاشق

زمانی‌که نامزدتان به شما علاقه‌مند است، عمیق و صمیمی به شما لبخند می‌زند. اگر او لبخندی خشک و مصنوعی دارد انگار که آن لبخند به زور به او دیکته شده است. در این صورت بهتر است بدانید او از روی ادب کنار شماست و به محض اینکه فرصتی پیدا کند، شما را ترک خواهد کرد. لبخند مصنوعی را می‌توانید از هماهنگ نبودن ابرو‌ها با گوشه‌های لب در خندیدن تشخیص دهید.

در خندیدن واقعی گوشه‌های لب بالا و ابرو‌ها کمی مچاله می‌شوند. افراد عاشق سعی می‌کنند جوری بخندند که لب‌شان به گوشه کشیده‌تر شده و دندان‌های آنها همراه چشم‌های گرد شده دیده می‌شود. آنها خندیدن را با چشم‌های‌شان هم اجرا می‌کنند و می‌توانید آثار خندیدن یک عاشق را در چشم‌های گرد شده او هم ببینید.


عاشق شدن مردان ،شخصیت مردان عاشق

مردی که به نامزدش علاقه داشته باشد سعی می‌کند در مقابل او مانند یک جنتلمن رفتار کند. کمک می‌کند تا مانتو یا پالتویش را بپوشد، مراقب اوست و سعی می‌کند زندگی را برای او ساده‌تر کند. با این نشانه‌ها می‌توانید بفهمید که مادرش او را به خوبی تربیت کرده و این علامتی است برای اینکه بفهمید علاقه مرد به نامزدش چقدر واقعی است و فقط از روی ادب با خانم‌ها رفتار نمی‌کند. این نوع مردان همیشه در تمام موارد اولویت را با خانم ها می دانند و در موضوعات مهم در زندگی با آنها مشورت می کنند.


عاشق شدن مردان ،مردان عاشق که زبان عشق ندارند

بسیاری از مردان علاقه‌ شان را پشت حرف‌های آزاردهنده و نیش‌دارشان پنهان می‌کنند. آنها ممکن است جوک یا حرف خنده‌ داری بزنند یا نامزدشان را دست بیندازند اما این نوع مردان با کارهای‌شان در واقع به خانم‌ها نشان می‌دهند که عاشق‌شان هستند. ادبیات اغلب آقایان در این نوع خشونت کلامی خلاصه می‌شود و به مرور زمان هم خانم‌ها به این نوع ادبیات عادت می‌کنند.

 

علائم فیزیکی دختر عاشق

 


عاشق شدن مردان ،زبان بدن افراد عاشق در اجتماع

افراد عاشق وقتی در مقابل معشوق قرار می‌گیرند بدن خود را به فرد مورد علاقه مایل کرده و سعی می‌کنند که همیشه رو به او قرار گیرند. در آقایان معمولا بدن به صورت یک حمایت کننده و در برگیرنده است و در خانم‌ها بدن کوچک و ضعیف‌تر نشان داده می‌شود تا حمایت مورد نیاز را از مرد دریافت کند. مرد‌ها غالبا دوست دارند نامزدشان در سمت چپ‌شان قرار گیرد و اندازه یک کف پا هم فاصله راه رفتن مرد از خانم بیشتر باشد.

موقع راه رفتن مرد با کج کردن سر به سمت نامزدش سعی در ارتباط چشمی با او دارد. بیشتر وقت‌ها افراد عاشق مات و خیره به یک نقطه نگاه کرده و از شنیدن صدای بیرون و خارجی اجتناب می‌کنند. سر فرد عاشق معمولا متمایل به یک طرف است و سعی می‌کند هنگام شنیدن هم لبخند کوچکی بر لب داشته باشد و با حرکات سر معشوق خود را همراهی می‌کند.


بازوها ،عاشق شدن مردان

زمانی‌ که نامزدتان با دستانی باز به استقبال شما می‌آید، نشان‌دهنده علاقه به ایجاد صمیمیت و آشنایی بیشتر است اما اگر کسی بازوهایش بسته باشد به این معنی است که او علاقه ندارد شما به حریم شخصی‌اش وارد شوید. دست‌های عرق کرده و بازی کردن با وسایل دم‌دست خود یکی از نشانه‌های عاشق شدن مرد‌هاست.


شانه‌ها،عاشق شدن مردان

زمانی‌که مردان در حال صحبت و گفت‌وگو با نامزد مورد علاقه‌شان هستند شانه‌های‌شان به‌طور غیر ارادی به سمت جلو خم می‌شود. این کار به خاطر بهتر گوش کردن به فرد مقابل انجام می‌شود. این حالت نشان‌دهنده این است که آن مرد می‌خواهد شما در مرکز توجهش باشید و تمام تمرکز و توجهش به شماست.


اندام بالاتنه و عاشق شدن مردان

زمانی که مردی با نامزدش قدم می‌زند، سینه‌اش را جلو داده و بازوهایش به عقب متمایل می‌شود. این حالتی است که مردان سعی می‌کنند جنس مخالف‌شان را با آن تحت تاثیر قرار دهند و قدرت و استواری خود را به دیگران نشان دهند. معمولا هم تنفس‌های عمیق و بلندمدت می‌کشند یا تپش قلب ناشی از هیجان را کنترل می‌کنند.


پاها ،عاشق شدن مردان

اگر مردی به نامزدش علاقه‌مند شده باشد سعی می‌کند در راه رفتن خانم را راهنمایی کند یا هنگام ورود به محل خاصی بعد از خانم حرکت کند حتی در را برای خانم باز کند و صندلی‌اش را به جلو بکشد. موقعیت و حالتی که او به خود می‌گیرد نشان‌دهنده میزان صمیمیت و علاقه او به نامزدش است. او سعی می‌کند نامزدش را حمایت کند و به طرف مقابل بفهماند که همیشه در کنار اوست.


نشستن مردان عاشق

فرد عاشق برای فرار از دیده شدن استرس‌ها و علائم ظاهری، متمایل به جلو می‌نشیند و نشیمنگاه خود را از صندلی کمی فاصله می‌دهد. او با این کار به نامزدش توجه کرده و خود را به او نزدیک‌تر می‌کند و البته در تلاش است بدن خود را کنترل کند.

افراد عاشق موقع نشستن سعی می‌کنند روبه‌روی یکدیگر بنشینند اما در روابط بسیار نزدیک‌تر سعی می‌کنند کنار هم و در یک محل قرار گیرند حتی برای استفاده از یک بشقاب برای غذا و نوشیدنی ترجیح می‌دهند کنار هم بنشینند.

افراد عاشق موقع نشستن سعی می‌کنند هیچ مانعی روبه‌روی شان نباشند و هیچ چیز خارجی بین آنها قرار نگیرد. لباس‌های اضافی و وسایل اضافی خود را در کنار دیگری قرار می‌دهند و از فاصله انداختن یا مانع گذاشتن بین خود و نامزدشان پرهیز می‌کنند.

این افراد هنگامی که می‌نشینند و به گوش کردن و نگاه کردن نامزدخود ادامه می‌دهند، مشت خود را گره می‌کنند و کنار سر می‌گذارند و با علاقه و یک حسرت کوچک به فرد خیره می‌شوند.


نتیجه گیری: 

از نظر دانشمندان عاشق شدن تحولی بیولوژیک است و نتیجۀ تماس چشم‌ها، شنیدن صدا، استشمام بو و فعالیت‌های هورمونی و از نظر روانپزشکان، یک «جور شدن» ناخودآگاه.

اما با عاشق شدن، چه اتفاقاتی در بدن می‌افتد؟

در کسری از ثانیه، تیر عشق به سمت شما رها می‌شود اما این تیر برخلاف تصورها مغز را هدف می‌گیرد و نه قلب شما را.

عشق چهار منطقه از مغز را فعال می‌کند: دو نقطه در کورتکس مغز در یکی از تکامل یافته‌ترین مناطق مغز، دو نقطۀ دیگر در بخش‌هایی کمتر تکامل یافته. فعال شدن این چهار نقطه باعث ایجاد احساس وابستگی می‌شود.

اینگونه است که پس از عاشق شدن، احساس شادی و سرخوشی می‌کنیم زیرا مولکول‌های شیمیایی سرخوشی که در واقع دوپامین، اکسیتوسین، آدرنالین و وازوپرسین هستند آزاد می‌شوند؛ مولکولهایی که حسی شبیه مصرف کوکائین را به انسان می‌دهند.

اینجاست که میل به بوسیدن زنده می‌شود. خود بوسیدن هم، علاوه بر اینکه حس آرامش می‌دهد، باز مواد شیمیایی جدیدی را آزاد می‌کند.

برای آمیزش و تولید مثل نیز سه اتفاق در بدن روی می‌دهد و باز در این بخش، سه سیستم مغزی نقش مهمی ایفا می‌کنند:

اولین اتفاق، ایجاد میل جنسی است که با ترشح تستوسترون مشهور به هرمون مردانه ایجاد می‌شود. البته این هورمون هم در بدن زنان ترشح می‌شود و هم مردان.

دوم؛ ایجاد عشقی پر شور و حرارت و وسواس‌گونه است که باعث تمرکز بر یک فرد خاص می‌شود. این کار هم نتیجۀ افزایش سطح دوپامین است.

و سوم دلبستگی که باعث می‌شود یک زوج در کنار یکدیگر باقی بمانند. این هم نتیجۀ بالا رفتن سطح هورمون اکسیتوسین در بدن است؛ هورمونی که در خلق رابطه‌ای عاشقانه، لذت جنسی و خلق رفتارهای مادرانه نقش مهمی دارد.

بیش از 90 درصد انسانها عمل بوسیدن را انجام می‌دهند. این رفتار در میان دیگر پستانداران هم دیده می‌شود از جمله شامپانزه ها، روباه‌ها و تمام حیواناتی که عشق خود را با لیسیدن نشان می‌دهند.

دانستن اینکه کسی عاشق شماست یا خیر ساده نیست اما با خواندن این مقاله، فقط کافیست چشمان خود را باز کنید و به دنبال علایمی که در بالا گفته شد باشید و اگر تعداد زیادی از آنها را دیدید، مطمئن باشید که آن شخص شما را دوست دارد. توجه داشته باشید که حضور فقط یکی از نشانه ها، برای دانستن اینکه کسی شما را دوست دارد، کافی نیست و بنابراین قبل از قضاوت درمورد احساسات فرد شما باید به دنبال بیش از یک نشانه باشید.

 

source : keramatzade

 wikihow

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید