سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

کارآفرین و کارآفرینی | راههای کسب درامد و پولدار شدن خارق العاده

کارآفرین و کارآفرینی | راههای کسب درامد و پولدار شدن خارق العاده
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/07/03 1 نظر

ابزار ناگفته کارآفرین  و کارآفرینی که بسیار مهم است و برای کسب درآمد و جذب پول و ثروت نیاز می باشد.

 

کارآفرین کسی است که نیاز جامعه به واقع و تلاش می کند تا دیدار با همان، با / ایده های نوآورانه خود است. از سوی دیگر ، " کارآفرینی" که به فرایند تأسیس یک نهاد تجاری ، که قصد دستیابی به سود را دارد ، به عنوان بازده در آینده اطلاق می شود.


1-کارآفرین کیست

کارآفرین فردی است که مشاغل جدیدی ایجاد می کند و بیشتر خطرات را تحمل می کند و از بیشتر پاداش ها لذت می برد. کارآفرین معمولاً به عنوان یک مبتکر ، منبع ایده های جدید ، کالاها ، خدمات و تجارت / یا رویه های جدید دیده می شود.
کارآفرینان با استفاده از مهارتها و ابتکارهای لازم برای پیش بینی نیازها و ایجاد ایده های جدید خوب به بازار ، نقش اساسی در هر اقتصادی ایفا می کنند. کارآفرینانی که ثابت می کنند در گرفتن خطرات یک استارتاپ موفق هستند ، با سود ، شهرت و فرصت های رشد مداوم پاداش می گیرند. کسانی که شکست می خورند ، ضرر می کنند و در بازار رواج کمتری پیدا می کنند.

کارآفرین

نحوه کار کارآفرینان


کارآفرینی یکی از منابعی است که اقتصاددانان آن را جزء تولید جدایی ناپذیر می دانند و سه مورد دیگر زمین یا منابع طبیعی ، کار و سرمایه است. یک کارآفرین سه مورد اول از اینها را برای تولید کالا یا ارائه خدمات ترکیب می کند. آنها به طور معمول برنامه کاری ایجاد می کنند ، نیروی کار را استخدام می کنند ، منابع و منابع مالی را به دست می آورند و رهبری و مدیریت را برای تجارت فراهم می کنند.

کارآفرینان معمولاً هنگام ساخت شرکتهای خود با موانع زیادی روبرو هستند. سه موردی که بسیاری از آنها به عنوان چالش برانگیزترین آنها ذکر می کنند به شرح زیر است:

غلبه بر بوروکراسی
استعداد استخدام
به دست آوردن بودجه


کارآفرین و تأمین مالی


با توجه به ریسک پذیری یک سرمایه گذاری جدید ، دستیابی به بودجه سرمایه به ویژه چالش برانگیز است و بسیاری از کارآفرینان از طریق راه اندازی بوت با آن مقابله می کنند: تأمین مالی یک تجارت با استفاده از روش هایی مانند استفاده از پول خود ، تأمین سهام عرق برای کاهش هزینه های کار ، به حداقل رساندن موجودی و فاکتور فاکتور پذیرش.

 

کارآفرینی چیست و کارآفرین کیست؟

 

در حالی که برخی از کارآفرینان تنها بازیگرهایی هستند که در تلاشند تا مشاغل کوچک را از روی کفش بکشند ، اما برخی دیگر شرکای مسلح با دسترسی بیشتر به سرمایه و منابع دیگر را در اختیار دارند. در این شرایط ، شرکت های جدید ممکن است از سرمایه داران سرمایه گذار ، سرمایه گذاران فرشته ، صندوق های تامینی ، سرمایه گذاری یا از طریق منابع سنتی تر مانند وام های بانکی سرمایه گذاری کنند.


تعریف کارآفرینی


اقتصاددانان هرگز تعریف کاملی از "کارآفرین" یا "کارآفرینی" نداشته اند (کلمه "کارآفرین" از فعل فرانسوی entreprendre گرفته شده است ، به معنای "تعهد"). گرچه مفهوم یک کارآفرین قرن ها وجود داشته و شناخته شده بود ، اما اقتصاددانان کلاسیک و نئوکلاسیک کارآفرینان را از مدل های رسمی خود رها نمی کردند: آنها تصور می کردند که اطلاعات کامل توسط بازیگران کاملاً منطقی شناخته می شود و جایی برای ریسک پذیری یا کشف نمی گذارد. تا اواسط قرن بیستم بود که اقتصاددانان به طور جدی سعی کردند کارآفرینی را در الگوهای خود بگنجانند.

سه متفکر برای ورود کارآفرینان محوری بودند: جوزف شوپتتر ، فرانک نایت و اسرائیل کرزنر. شومپیتر اظهار داشت که کارآفرینان - نه فقط شرکتها - مسئول ایجاد چیزهای جدید در جستجوی سود هستند. نایت روی کارآفرینان به عنوان حامل عدم اطمینان تمرکز کرده و معتقد است که آنها مسئول حق بیمه ریسک در بازارهای مالی هستند . کرزنر از کارآفرینی به عنوان روندی که منجر به کشف شد فکر کرد.


کارآفرین چیست؟


کارآفرین فردی است که مشاغل جدیدی ایجاد می کند و بیشتر خطرات را تحمل می کند و از بیشتر پاداش ها لذت می برد.
کارآفرین سرمایه ، زمین و نیروی کار را برای تولید کالا یا ارائه خدمات از طریق تشکیل یک شرکت ترکیب می کند.
در بازاری مملو از عدم قطعیت ، این کارآفرین است که در واقع می تواند به پاک کردن عدم اطمینان کمک کند ، زیرا داوری می کند یا ریسک را بر عهده می گیرد.
کارآفرینی پر خطر است ، اما همچنین می تواند پاداش بالایی داشته باشد زیرا در خدمت ثروت اقتصادی ، رشد و نوآوری است.


کارآفرینان بر اقتصاد تأثیر می گذارند


از نظر اقتصاددانان ، یک کارآفرین به عنوان یک عامل هماهنگ کننده در یک اقتصاد سرمایه داری عمل می کند . این هماهنگی به شکلی از منابع هدایت شده به سمت فرصتهای سود بالقوه جدید هدایت می شود. کارآفرین منابع مختلف ، اعم از ملموس و نامحسوس را ترویج تشکیل سرمایه می کند.

در بازاری مملو از عدم قطعیت ، این کارآفرین است که در واقع می تواند به پاک کردن عدم اطمینان کمک کند ، زیرا داوری می کند یا ریسک را بر عهده می گیرد. تا آنجا که سرمایه داری یک سیستم پویا سود و ضرر است ، کارآفرینان کشف کارآمد را انجام می دهند و دانش را به طور مداوم آشکار می کنند. شرکت های تأسیس شده با افزایش رقابت و چالش های کارآفرینان روبرو هستند که اغلب آنها را به سمت تلاش های تحقیق و توسعه نیز سوق می دهد. از نظر فنی اقتصادی ، کارآفرین مسیر را به سمت تعادل حالت پایدار مختل می کند .


کارآفرینان به اقتصاد کمک می کنند


پرورش کارآفرینی از چند طریق می تواند تأثیر مثبتی بر اقتصاد و جامعه داشته باشد. برای مبتدیان ، کارآفرینان مشاغل جدید ایجاد می کنند. آنها کالاها و خدمات را اختراع می کنند ، در نتیجه اشتغال ایجاد می شود و اغلب اثر کم رنگی ایجاد می کنند که منجر به توسعه بیشتر و بیشتر می شود. به عنوان مثال ، پس از آغاز فعالیت چند شرکت فناوری اطلاعات در دهه 1990 در هند ، مشاغل در صنایع وابسته مانند عملیات مرکز تماس و ارائه دهندگان سخت افزار نیز شروع به توسعه و ارائه خدمات و محصولات پشتیبانی کردند.

کارآفرینان به درآمد ناخالص ملی اضافه می کنند . مشاغل موجود ممکن است محدود به بازارهای خود باقی بمانند و سرانجام با سقف درآمد مواجه شوند. اما محصولات یا فن آوری های جدید باعث ایجاد بازارهای جدید و ثروت جدید می شوند. و افزایش اشتغال و درآمد بالاتر به پایه مالیات یک کشور کمک می کند و باعث می شود هزینه های بیشتر دولت برای پروژه های عمومی فراهم شود.

کارآفرینان تغییر اجتماعی ایجاد می کنند. آنها سنت را با اختراعات منحصر به فردی که باعث کاهش وابستگی به روش ها و سیستم های موجود می شود ، شکستند و گاه آنها را منسوخ می کنند. به عنوان مثال تلفن های هوشمند و برنامه های آنها باعث تغییر در کار و بازی در سراسر جهان شده اند.

کارآفرینان در پروژه های جامعه سرمایه گذاری می کنند و به خیریه ها و سایر سازمان های غیرانتفاعی کمک می کنند و از علل فراتر از خود حمایت می کنند. به عنوان مثال ، بیل گیتس از ثروت قابل توجه خود برای ابتکارات آموزش و بهداشت عمومی استفاده کرده است.


فرآیند کارآفرینی


تحقیقاتی وجود دارد که نشان می دهد سطح بالایی از خود اشتغالی می تواند توسعه اقتصادی را متوقف کند: کارآفرینی اگر به درستی تنظیم نشود ، می تواند منجر به شیوه های ناعادلانه بازار و فساد شود و بسیاری از کارآفرینان می توانند نابرابری درآمدی در جامعه ایجاد کنند. با این حال ، به طور کلی ، کارآفرینی محرک اساسی نوآوری و رشد اقتصادی است. بنابراین ، تقویت کارآفرینی بخش مهمی از راهبردهای رشد اقتصادی بسیاری از دولتهای محلی و ملی در سراسر جهان است.

برای این منظور ، دولت ها معمولاً در توسعه اکوسیستم های کارآفرینی کمک می کنند ، که ممکن است شامل خود کارآفرینان ، برنامه های کمک مالی تحت حمایت دولت و سرمایه داران سرمایه گذار باشد. آنها همچنین ممکن است شامل سازمانهای غیر دولتی مانند انجمنهای کارآفرینان ، انکوباتورهای تجاری و برنامههای آموزشی باشند.

به عنوان مثال ، دره سیلیکون کالیفرنیا اغلب به عنوان نمونه ای از یک اکوسیستم کارآفرین کارآمد ذکر شده است. این منطقه دارای یک پایگاه سرمایه گذاری خوب و پیشرفته ، استخر بزرگی از استعداد تحصیل کرده ، به ویژه در زمینه های فنی ، و طیف گسترده ای از برنامه های دولتی و غیر دولتی برای تقویت سرمایه گذاری های جدید و ارائه اطلاعات و پشتیبانی از کارآفرینان است.


تبدیل شدن به یک کارآفرین

 

برخلاف حرفه های سنتی ، جایی که غالباً مسیری مشخص برای دنبال کردن وجود دارد ، مسیر کارآفرینی برای اکثر افراد مهجور است. آنچه برای یک کارآفرین ممکن است برای فرد بعدی کار نکند و بالعکس. گفته می شود ، پنج مرحله کلی وجود دارد که بیشتر ، اگر نه همه ، کارآفرینان موفق دنبال کرده اند:

1. از ثبات مالی اطمینان حاصل کنید
این مرحله اول یک الزام جدی نیست اما قطعاً توصیه می شود. در حالی که کارآفرینان مشاغل موفق ایجاد کرده اند در حالی که از نظر مالی کمتر است (به فکر بنیانگذار فیس بوک مارک زاکربرگ به عنوان دانشجوی کالج باشید) ، شروع با تهیه پول نقد کافی و اطمینان از بودجه جاری فقط می تواند به یک کارآفرین مشتاق کمک کند ، باند شخصی خود را افزایش دهد و به جای اینکه نگرانی در مورد پول درآوردن سریع داشته باشد ، به او فرصت بیشتری دهید تا در ساختن یک تجارت موفق کار کند.

2. مجموعه مهارت های متنوعی را ایجاد کنید
هنگامی که یک فرد مالی قوی داشته باشد ، ایجاد مجموعه متنوعی از مهارت ها و سپس استفاده از آن مهارت ها در دنیای واقعی مهم است. زیبایی مرحله دوم این است که می تواند همزمان با مرحله یک انجام شود.

ایجاد یک مجموعه مهارت می تواند از طریق یادگیری و تلاش برای انجام کارهای جدید در تنظیمات دنیای واقعی حاصل شود. به عنوان مثال ، اگر یک کارآفرین مشتاق سابق in مالی داشته باشد ، می تواند در شرکت موجود خود به نقش فروش برود تا مهارتهای نرم لازم برای موفقیت را بیاموزد. هنگامی که مجموعه مهارت های متنوعی ساخته شد ، ابزاری را به کارآفرین می دهد که وقتی در مواجهه با اجتناب ناپذیری شرایط سخت قرار دارد ، می تواند به آن اعتماد کند.

3. از طریق کانال های چند محتوا مصرف کنید
به همان اندازه که ایجاد یک مجموعه مهارت متنوع بسیار مهم است ، نیاز به مصرف انواع متنوعی از محتوا نیز به همین اندازه است. این محتوا می تواند به صورت پادکست ، کتاب ، مقاله یا سخنرانی باشد. نکته مهم این است که محتوا ، بدون توجه به کانال ، باید در آنچه پوشش می دهد ، متنوع باشد. یک کارآفرین مشتاق همیشه باید خود را با دنیای اطراف خود آشنا کند تا بتواند با نگاهی تازه به صنایع نگاه کند و به او توانایی ایجاد یک تجارت در یک بخش خاص را می دهد .

4. یک مسئله برای حل کردن را مشخص کنید
یک کارآفرین مشتاق قادر است با استفاده از مطالب در چندین کانال مختلف ، مشکلات مختلفی را برای حل کردن شناسایی کند. یکی از حرفهای تجاری اینگونه بیان می کند که محصول یا خدمات یک شرکت نیاز به حل یک درد خاص دارد - چه برای مشاغل دیگر و چه برای یک گروه مصرف کننده. از طریق شناسایی یک مشکل ، یک کارآفرین مشتاق قادر به ایجاد مشاغل پیرامون حل آن مشکل است.

ترکیب سه مرحله و چهار بسیار مهم است بنابراین می توان با نگاه به صنایع مختلف به عنوان یک شخص خارج از خانه ، یک مشکل را برای حل آن شناسایی کرد. این کار اغلب یک کارآفرین مشتاق را برای دیدن مشکلی که ممکن است دیگران نباشند فراهم می کند.

5. حل این مشکل
راه اندازی های موفق نقطه درد خاصی را برای سایر شرکت ها یا عموم مردم حل می کنند. این به "افزودن ارزش در مسئله" معروف است. کارآفرین تنها با افزودن ارزش به یک مشکل خاص یا نقطه درد ، موفق می شود.

مثلاً بگویید ، شما تعیین می کنید که تعیین وقت دندانپزشک برای بیماران پیچیده است و دندانپزشکان در نتیجه مشتری را از دست می دهند. ارزش این امر می تواند برای ساختن یک سیستم قرار ملاقات آنلاین باشد که امکان رزرو جلسات را آسانتر می کند.


شور به عمل


داستانهای موفقیت کارآفرینی چه چیز دیگری دارند؟ آنها به طور همواره افراد کاری را درگیر چیزهایی می کنند که به آنها علاقه مند هستند.

با اعتماد به نفس تبلیغ ، "راهی برای دریافت هزینه برای کاری که می خواهید بصورت رایگان انجام دهید" بیابید ، اشتیاق مسلماً مهمترین مؤلفه ای است که صاحبان مشاغل نوپا باید داشته باشند ، و هر راه حلی کمک می کند. در حالی که چشم انداز تبدیل شدن به رئیس خود و دستیابی به ثروت ، برای رؤیای کارآفرینانه جذابیت دارد ، حرکت نزولی احتمالی برای حلق آویز کردن زونا شخص بسیار گسترده است. درآمد تضمین نمی شود ، مزایای حمایت مالی از کارفرمایان در کنار هم قرار می گیرد ، و هنگامی که کسب و کار شما پول را از دست می دهد ، دارایی های شخصی شما می تواند به یک نتیجه برسد - نه فقط خط پایین شرکت. اما پایبندی به چند اصولگرای محرمانه و واقعی می تواند در افزایش خطر راه زیادی را طی کند.


دستان خود را کثیف کنید


هنگام شروع کار ، لازم است شخصاً فروش و سایر تعاملات مشتری را در هر زمان ممکن انجام دهید. تماس مستقیم مشتری روشن ترین راه برای بدست آوردن بازخورد صادقانه در مورد آنچه در بازار هدف دوست دارد و آنچه می توانید انجام دهید بهتر است. اگر همیشه واسطه تنها مشتری عملی نباشد ، کارآفرینان باید به کارمندان آموزش دهند که البته مشتریان را دعوت کنند. این امر نه تنها باعث می شود که مشتری احساس قدرت کند ، بلکه مشتاقان شادتر نیز احتمالاً مشاغل را به دیگران توصیه می کنند.

پاسخگویی شخصی به تلفن ها یکی از مهمترین جنبه های رقابتی است که کارآفرینان مستقر در خانه نسبت به رقبای بزرگتر خود دارند. با توجه به واکنش های پیشرفته و پیشرفته ، که در آن مشتریان از پاسخ های خودکار و منوهای لمسی ناامید شده اند ، صدای انسان را می شنوید و یکی از راه های مطمئن برای جذب مشتری های جدید و ایجاد احساس قدردانی است - یک واقعیت مهم با توجه به اینکه حدود 80 of از کل مشاغل از مشتریان مکرر ایجاد می شود.

به طور متناقض ، در حالی که مشتریان از دسترسی تلفنی با لمس بالا بهره می برند ، انتظار یک وب سایت بسیار جلا را نیز دارند. حتی اگر تجارت شما در یک صنعت پیشرفته نیست ، کارآفرینان هنوز هم باید از فناوری اینترنت برای به دست آوردن پیام خود سوء استفاده کنند. یک کسب و کار مبتنی بر گاراژ می تواند یک وب سایت برتر از یک شرکت 100 میلیون دلاری تأسیس داشته باشد. فقط مطمئن شوید که یک انسان زنده در انتهای دیگر شماره تلفن ذکر شده قرار دارد.


دانستن چه موقع تغییر دوره


معدود صاحبان مشاغل موفق فرمولهای کاملی را مستقیم از دروازه پیدا می کنند. در عوض: ایده ها باید با گذشت زمان تغییر شکل دهند. این که آیا طراحی محصول یا تغییر دادن مواد غذایی در یک فهرست ، پیدا کردن یک نقطه شیرین مناسب ، آزمایش و خطا است.

هاوارد شولتز رئیس و مدیرعامل سابق استارباکس در ابتدا فکر می کرد که پخش موسیقی اپرا ایتالیایی بر روی بلندگوهای فروشگاه ، تجربه کافه ایتالیایی را که سعی در تکثیر داشت ، برجسته کند. اما مشتریان چیزهای متفاوتی را می دیدند و به نظر نمی رسید با اسپرسوهای خود آریا را دوست داشته باشند. در نتیجه ، شولتز اپرا را جتیسون کرد و به جای آن صندلی های راحت را معرفی کرد.


مدیریت پول خرد


از طریق قلب هر مشاغل موفق جدید ، سرمایه گذاری می تواند جریان خون ثابت و ثابت از پول را برای خرید موجودی ، پرداخت اجاره ، حفظ تجهیزات و ارتقاء مشاغل ضروری کند. مهمترین نکته برای ماندن در سیاه و سفید ، حسابداری دقیق درآمد در مقابل هزینه ها است. و از آنجا که بیشتر مشاغل جدید در سال اول سود نمی برند ، با کنار گذاشتن پول برای این احتمالی ، کارآفرینان می توانند به کاهش خطر کمبود بودجه کمک کنند. در ارتباط با این امر ، جدا نگه داشتن هزینه های شخصی و تجاری ضروری است و هرگز برای تأمین هزینه های زندگی روزمره در بودجه های تجاری غرق نشوید.

البته ، این مهم است که به خود حقوق واقعی بدهید که به شما امکان می دهد ملزومات را تأمین کنید ، اما نه خیلی بیشتر - به خصوص در مواردی که سرمایه گذاران در آن دخیل هستند. البته چنین فداکاری هایی می تواند روابط با عزیزان را که ممکن است نیاز به تعدیل معیارهای پایین تر از زندگی داشته باشند ، تنگتر کند و از خطر کردن دارایی های خانواده نگران شود. به همین دلیل ، کارآفرینان باید این موضوعات را خیلی زودتر از موعد ارتباط برقرار کنند و اطمینان حاصل کنند که عزیزان قابل توجهی از نظر معنوی در کنار هم هستند.


سؤالاتی برای کارآفرینان


راه رفتن در مسیر شغلی کارآفرینی به "رئیس خود بودن" هیجان انگیز است. اما در کنار تمام تحقیقات خود ، حتماً تکالیف خود را در مورد خود و وضعیت خود انجام دهید.

چند سوال برای پرسیدن از خود:
آیا من شخصیت ، خلق و خوی و طرز فکر گرفتن دنیا را با شرایط خودم دارم؟
آیا من از محیط و منابع لازم برای اختصاص تمام وقت خود به سرمایه گذاری برخوردارم؟
آیا در صورت عدم موفقیت کار سرمایه گذاری من ، یک برنامه خروج با یک جدول زمانی مشخص مشخص آماده دارم؟
آیا برای ماههای "x" بعدی برنامه مشخصی دارم یا بخاطر تعهدات خانوادگی ، مالی یا سایر موارد با مشکل روبرو می شوم؟ آیا من یک برنامه کاهش برای این چالش ها دارم؟
آیا من شبکه مورد نیاز برای درخواست کمک و مشاوره در صورت نیاز را دارم؟
آیا من با مربیان با تجربه پل هایی را شناسایی و ساخته ام تا از تخصص آنها مطلع شوم؟
آیا من پیش نویس تقریبی یک ارزیابی کامل از خطر ، از جمله وابستگی به عوامل خارجی را تهیه کرده ام؟
آیا من واقع بینانه پتانسیل پیشنهاد خود را ارزیابی کرده ام و چگونه می توان آن را در بازار موجود نشان داد؟
اگر قرار است پیشنهاد من جایگزین کالای موجود در بازار شود ، رقبای من چگونه واکنش نشان می دهند؟
برای حفظ امنیت پیشنهاد من ، آیا گرفتن حق ثبت اختراع منطقی خواهد بود؟ آیا این ظرفیت را دارم که مدت طولانی منتظر بمانم؟
آیا من پایه مشتری هدف خود را برای مرحله اولیه شناسایی کرده ام؟ آیا برنامه های مقیاس پذیری آماده برای بازارهای بزرگتر دارم؟
آیا کانال های فروش و توزیع را شناسایی کرده ام؟
سؤالاتی که به عوامل خارجی منتقل می شود:
آیا کارآفرینی من مقررات و قوانین محلی را رعایت می کند؟ اگر به صورت محلی امکان پذیر نباشد ، آیا می توانم و باید به منطقه دیگری نقل مکان کنم؟
گرفتن مجوز یا مجوزهای لازم از مراجع ذیربط چه مدت طول می کشد؟ آیا می توانم آنقدر زنده بمانم؟
آیا من در مورد گرفتن منابع لازم و کارمندان ماهر برنامه ای دارم و آیا برای همین موارد ملاحظات هزینه ای را ایجاد کردم؟
زمان بندی آزمایشی برای معرفی اولین نمونه اولیه به بازار یا عملیاتی شدن خدمات چیست؟
مشتریان اصلی من کی هستند؟
منابع تأمین مالی برای بزرگنمایی این منابع ممکن است چه کسانی نیاز داشته باشند؟ آیا سرمایه گذاری من به اندازه کافی مناسب است تا ذینفعان بالقوه را متقاعد کند؟
به چه زیرساخت های فنی نیاز دارم؟
آیا پس از تأسیس تجارت ، آیا بودجه کافی برای به دست آوردن منابع و دریافت سطح آن را خواهم داشت؟ آیا شرکت های بزرگ دیگر مدل من را کپی کرده و عملیات من را خواهند کشت؟


2-انواع کارآفرینی

انواع کارآفرینی ممکن است در نکات زیر طبقه بندی شود:

 

1. کارآفرینی خصوصی


هنگامی که یک فرد یا گروهی از افراد یک تجارت را شروع می کنند ، ریسک می کنند و نوآوری ها را در بخش خصوصی آغاز می کنند ، به آن کارآفرینی خصوصی گفته می شود.

هدف اصلی چنین کارآفرینی سودآوری است. توسعه چنین کارآفرینی ها به دلیل شرکت های خصوصی امکان پذیر است. کارآفرینی خصوصی در انگلیس ، آمریکا ، آلمان ، ژاپن و فرانسه و غیره محبوب است.


2. دولت یا کارآفرینی عمومی


هنگامی که دولت برای رفاه عمومی بنگاه های اقتصادی را در دولت یا بخش دولتی راه اندازی می کند و خطرات مربوط به آنها را در پی دارد ، به عنوان دولت یا کارآفرینی عمومی شناخته می شود.

چنین کارآفرینی در کشورهای سوسیالیستی و کمونیستی مانند روسیه ، چین ، یوگسلاوی قابل مشاهده است . غیره. کارآفرینی عمومی نیز پس از استقلال در هند نیز به سرعت توسعه یافته است.


3. کارآفرینی مشترک


هنگامی که مالکیت خصوصی و دولتی به طور مشترک در هر شرکت یا مشاغل درگیر می شود ، به آن کارآفرینی مشترک گفته می شود.

در زیر ویژگی های بارز چنین کارآفرینی وجود دارد:

این شکل مختلط مالکیت خصوصی و دولتی است.
این سیستم فرصت های سرمایه گذاری را برای کارآفرینان بخش خصوصی فراهم می کند ، اما نقش اصلی دولت ها است ، به این معنی که دولت با آمادگی خاصی با سرمایه گذاران خصوصی و عمومی سرمایه گذاری می کند.
در هند ، کارآفرینی مشترک به دلایل مختلف مانند دستیابی به اهداف برنامه ها ، بررسی غلظت قدرت اقتصادی ، تشویق کارآفرینان جدید و توسعه صنعتی مناطق عقب مانده و غیره اتخاذ شده است.


4- کارآفرینی تعاونی


وقتی چندین نفر بصورت جمعی شرکت ها را تأسیس می کنند ، ریسک می کنند و نوآوری ها را بر اساس تعاونی انجام می دهند ، به عنوان کارآفرینی تعاونی شناخته می شود. بنابراین هدف اصلی این کارآفرینی ، تشویق روحیه استقلال و رفاه متقابل در بین شهروندان است.

در هند صنایع مختلفی مانند صنعت قند ، صنعت نساجی ، واحدهای پردازش محصولات کشاورزی ، صنایع لبنی ، صنایع کوچک و کلبه و غیره با کارآفرینی شرکت تأسیس شده است.


5- کارآفرینی سنتی یا تکاملی


وقتی تولید در هر بنگاه اقتصادی مبتنی بر روشهای سنتی باشد ، سرعت تغییرات بسیار کند بوده و توجه به فعالیتهای تحقیق و توسعه توجه نمی شود ، به عنوان کارآفرینی سنتی شناخته می شود.

ویژگی های اصلی چنین کارآفرینی به شرح زیر است:

کارآفرینان سنتی به سرعت طبیعی توسعه اعتقاد دارند.
آنها دوست ندارند ریسک های بیش از حد کنند.
آنها به نوآوریها توجه می کنند.
چنین کارآفرینی ترجیح نمی دهند چیز جدیدی نصب کنند یا ماشین آلات جدیدی را نصب کنند.
چنین کارآفرینی تمایل به ورود فقط به صنایع موجود را دارند.
در هند ، بیشتر این نوع کارآفرینی مشهود است.


6. کارآفرینی مدرن یا انقلابی


برخلاف کارآفرینی سنتی ، هنگامی که کارآفرینان طرحهایی را ایجاد می کنند که شامل ریسک های زیاد است ، تصمیمات شجاعی اتخاذ می کنند و از تکنیک های جدید تولید استفاده می کنند و بسرعت کار را با سرعت بالا گسترش می دهند ، چنین کارآفرینی را کارآفرینی انقلابی می نامند.


در عصر مدرن ، بیشتر جوانان تحصیل کرده به کارآفرینی انقلابی اعتقاد دارند.

برخی از کشورها مانند روسیه ، چین و اروپای شرقی و بالاترین سطح توسعه صنعتی خود را فقط از طریق کارآفرینی انقلابی انجام می دهند.


7. کارآفرینی متمرکز


وقتی بیشتر شرکتها در یک مکان یا منطقه مستقر می شوند. به دلیل در دسترس بودن امکانات زیرساختی اساسی مانند آب ، برق ، جاده ها ، وسایل حمل و نقل ، ارتباطات. موقعیت مطلوب و به دلیل استقرار واحدهای قبلی در محل و غیره. چنین کارآفرینی را کارآفرینی متمرکز می نامند.

به عبارت دیگر ، هنگامی که حتی کارآفرینان جدید نیز ترجیح می دهند صنایع و یا انجام برخی کارهای دیگر در مناطق توسعه یافته صنعتی را به کار گیرند ، از مزایای استفاده از امکانات موجود استفاده کنند ، این امر به عنوان کارآفرینی متمرکز شناخته می شود .

از دیدگاه اقتصاد ، سودآوری کارآفرینی متمرکز فقط تا حدی است. پس از آن چندین مشکل و موانع بوجود می آید.


8- کارآفرینی غیر متمرکز


وقتی کارآفرینان شرکتهایی را در مکانها ، بخش ها و مناطق مختلف کشور ایجاد می کنند ، به عنوان کارآفرینی غیر متمرکز شناخته می شود.

هدف از این نوع کارآفرینی ، توسعه برنامه ریزی شده ، توسعه مناطق عقب مانده ، ایجاد اشتغال و توزیع عادلانه درآمد و ثروت است.

دولت ها تسهیلات ، یارانه و انگیزه های مختلفی برای تشویق کارآفرینی غیر متمرکز فراهم می کنند. در نتیجه ، توسعه کلی جامعه تسهیل می شود.


9. کارآفرینی کوچک


سازمانی که در آن سیستم تولید ساده است ، سرمایه گذاری سرمایه ، تعداد کارگران و اندازه شرکت کوچک است ، که به عنوان کارآفرینی کوچک شناخته می شود.

در زیر ویژگی های کارآفرینی کوچک ذکر شده است:

کارآفرینی کوچک شدت کار دارد.
این مبنای مهم عدم تمرکز قدرت اقتصادی ، اعتماد به نفس ، اشتغال ، توسعه متوازن منطقه ای و استفاده مناسب از منابع محلی است.
کارآفرینی کوچک برای بهره برداری از صنایع روستایی و کوچک استفاده می شود . توسعه صنایع روستایی و کلبه ای در کشور توسط کارآفرینی کوچک تسهیل می شود و مردم محلی از مزایای فرصت های شغلی بهتر هستند.


10. کارآفرینی بزرگ


درمقابل کارآفرینی کوچک ، وقتی سیستم تولید پیچیده است ، سرمایه بالاتری نیز سرمایه گذاری می شود ، تعداد کارگران بیشتر است ، اندازه بنگاه اقتصادی بزرگ است ، تولید به مقدار زیادی است ، مدرن و ماشین آلات و تکنیک ها مورد استفاده قرار می گیرند و شرکت ها هستند. توسط مدیر حرفه ای اداره می شود ، این کارآفرینی بزرگ نامیده می شود.

در هند ، تاتا بیرلا ، دالمیه ، بنگار ، سراباهی ، امبانی و غیره کارآفرینان بزرگی هستند. انواع مختلفی از این نوع کارآفرینی مانند صنایع آهن و فولاد ، کالاهای مهندسی ، صنایع شیمیایی ، صنایع برقی ، کارخانه های سیمان ، بهترین کارخانه های زغال سنگ و غیره

کارآفرینی بزرگ ، از یک طرف ، اشتغال تعداد زیادی از افراد را فراهم می کند ، اما از طرف دیگر ، انحصارها و شرارت های دیگر را نیز تشویق می کند ، که برای جامعه و اقتصاد مساعد نیست.


11. کارآفرینی روتین


کارآفرینی روتین حاکی از عملکردهای مدیریتی است ، مانند برنامه ریزی ، سازماندهی ، جهت ، انگیزه و کنترل و غیره. کدام بخش های اساسی فعالیت های روزانه است؟

به عبارت دیگر ، این شامل مدیریت موفق شرکت ، از طریق برنامه ریزی مناسب ، تصمیم گیری ها و برنامه ها ، به عنوان اصلی ترین کارکردها می باشد. کارآفرینی روتین با هدف عملیاتی کردن شرکت با کمترین هزینه و با کمترین ریسک انجام می شود.


12. کارآفرینی نوع جدید


انواع جدید کارآفرینی به معنای کارآفرینی خلاقانه یا خلاق است. چنین نوع کارآفرینی شامل ایجاد و پیاده سازی ایده های جدید ، جستجوی فرصت های جدید ، استفاده از تکنیک ها و ماشین آلات جدید و تولید کالاهای جدید و غیره است.  8 تفاوت بین کارآفرین و سرمایه داری - توضیح داده شده است .


13. کارآفرینی فردی


هنگامی که کلیه کارکردهای مدیریت و عملکرد هر مشاغل تنها توسط یک فرد واحد انجام شود ، آن را کارآفرینی فردی می نامند.


به عبارت دیگر ، کارآفرینی که وظایف زیر را انجام می دهد ، رهبری فردی نامیده می شود:

تصمیم گیری در مورد تولید و توزیع کالاها.
رهبری و کنترل شرکت فقط در دست یک فرد است.
چنین نوع کارآفرینی فقط در صنایع کوچک و نه در صنایع بزرگ امکان پذیر است.


14. کارآفرینی گروهی


به این کارآفرینان "مروج" نیز گفته می شود. در چنین کارآفرینی ، رهبری از یک فرد به گروه سازمان یافته متخصصان منتقل می شود. بنابراین به آن کارآفرینی گروهی گفته می شود.

در زیر ویژگی های بارز کارآفرینی گروهی وجود دارد:

کارآفرینی مبتنی بر "ترکیب فنی" جامعه است.
این کارآفرینی به دلایل مختلف مانند تولید در حجم بالا ، تقسیم کار ، مکانیزاسیون ، نوسازی و غیره پدید آمده است.
شخصی که رهبری به آنها منتقل شده است معمولاً صاحبان بنگاه اقتصادی نیست.
رهبری گروه به سرعت سریع توسعه صنعتی کمک می کند. اما ، چنین کارآفرینان سرمایه گذاری را در مناطق عقب مانده سرمایه گذاری نمی کنند ، زیرا به دلیل کمبود امکانات زیرساختی هیچ گونه چشم انداز بازده در چنین مناطقی را تجسم نمی کنند.


15. کارآفرینی نوآورانه


کارآفرینی مبتکرانه به معنی آزمایش سریع نوآوری ها و تلاش برای ایجاد شکل عملی به امکانات جذاب است.

نوآوری ها انواع مختلفی دارند:

نوآوری های کاهش هزینه ها ، مانند ارائه روش های جدید تولید ، استفاده از منابع جدید مواد اولیه و اتخاذ الگوهای جدید سازمانی.
نوآوری تولید تقاضا ، مانند ارائه کالای جدید یا افزایش تنوع کالا و ورود به بازارهای جدید .
کارآفرینی که برای اولین بار انواع نوآوری را پذیرفته است به عنوان کارآفرین با "کارآفرینی نوآورانه" شناخته می شود.


16. کارآفرینی تقلید


کارآفرینی تقلید کننده نوآوری است که در آن نوآوری های پذیرفته شده توسط کارآفرینان موفق دنبال می شود.


17. کارآفرینی فابیان


این کارآفرینی است که منتظر فرصت های مطلوب و فرصت هایی برای اجرای نوآوری ها است. فرد آنها را فقط در صورت اطمینان از عدم ضرر در اجرای آنها ، پیاده سازی می کند.


18- کارآفرینی بدون سرنشین


این کارآفرینی است که هیچ علاقه ای به تغییر هرگونه تکنیک تولید و غیره و کسر هرگونه نوآوری سودآور و غیره نشان نمی دهد ، اگرچه ممکن است سایر کارآفرینان با اتخاذ نوآوری ها و تغییرات به دست بیایند.


19. کارآفرینی شهری و روستایی


وقتی توسعه کارآفرینی فقط به شهرها محدود می شود ، به عنوان کارآفرینی شهری شناخته می شود. چنین کارآفرینی باعث بروز مشکلات مختلفی از قبیل آلودگی ، ازدحام جمعیت ، مناطق زاغه نشین ، تخلفات اجتماعی و مشکلات مسکن و غیره می شود.

هنگامی که کارآفرینی در روستاها و شهرهای کوچک توسعه یافته است ، به عنوان کارآفرینی روستایی شناخته می شود که دارای چندین مزیت مانند ریشه کن کردن فقر ، توسعه اقتصادی روستاها و توزیع عادلانه ثروت و غیره است.


20. کارآفرینی سیستمی


کارآفرینی سیستمی به معنای چنین کارآفرینی است که سیستم نوآورانه توسط کارآفرینان انجام می شود و آنها عملکردهای زیر را انجام می دهند:

جستجوی مشتریان جدید ، بازارهای جدید و فرصتهای جدید.
آنها اصول سیستماتیک را رعایت می کنند.
آنها از فن آوری های تحقیقاتی منظم استفاده می کنند.


3-کارآفرینی چیست

کارآفرینی عمل ایجاد شغل یا مشاغل در حین ساخت و مقیاس آن برای ایجاد سود است.

با این حال ، به عنوان یک تعریف اساسی کارآفرینی ، کمی محدود کننده است. تعریف کارآفرینی مدرن تر نیز در مورد تغییر جهان با حل مشکلات بزرگ است. مانند آغاز تحولات اجتماعی ، ایجاد یک محصول ابتکاری یا ارائه یک راه حل جدید در حال تغییر زندگی.

آنچه تعریف کارآفرینی به شما نمی گوید این است که کارآفرینی همان کاری است که افراد می کنند تا حرفه و رویاهای خود را به دست بگیرند و آن را در مسیر انتخاب خودشان هدایت کنند. این در مورد ساختن یک زندگی به تعبیر خود شماست . بدون رئیس بدون برنامه محدود. و هیچ کس شما را عقب نگه ندارد. کارآفرینان می توانند اولین گام را برای تبدیل شدن به جهان به مکانی بهتر برای هر کس که در آن است بردارند.


4-کارآفرینی در ایران

شرایط اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی کشور در سالهای اخیر موجب گردیده که در برنامه سوم توسعه به کارآفرینی خصوصا در ابعاد پژوهشی و اموزش و پرورش کارآفرینان توجه شود و اعتباراتی نیز در این راستا پیش بینی گردد. علاوه بر آن، منافع اعتباری برای پژوهش اشاعه فرهنگ کارآفرینی و نیز برنامه ریزی و حمایت از کارآفرینان توسط دستگاههای اجرایی مختلف یعنی ستادی و صنعتی و کشاورزی و غیره در نظر گرفته شده است.
بر اساس این، برنامه سوم توسعه طرحی تحت عنوان طرح توسعه کارآفرینی در دانشگاههای کشور که به اختصار کاراد نام گرفته است تدوین و اجرای آن با نظر سازمان مدیریت برنامه ریزی وزارت علوم تحقیقات فناوری و 12 دانشگاه کشور شروع و مسئولیت پیگیری اجرا و امور ستادی آن از سوی وزارت علوم در اواخر سال 1379 به سازمان سنجش آموش کشور واگذار شد.


5-طرح های کارآفرینی

ارائه پشتیبانی از ابتکارات کارآفرینی به دانشجویان و اعضای جامعه ، از توسعه تجارت پشتیبانی می کند. هدف ما ایجاد نیروی کار منطقه ای است که نوآوری را در بر می گیرد. ما با همسویی با شرکای خود با یک مأموریت و تمرکز مشابه ، قادر به ارائه شبکه پشتیبانی هستیم. این به ما توانایی ارائه راهنمایی به کارآفرینان و مشاغل جدید و در عین حال حمایت از توسعه صنایع جدید را می دهد.

ما همچنان ابزارهایی را در برنامه خود وارد می کنیم که نوآورانه بوده و در رأس صنعت قرار دارند که به ما کمک می کند تا به شما کمک کنیم:

آنچه را که باید در مراحل مختلف توسعه کسب و کار خود داشته باشید در اولویت قرار دهید.
چالش ها و فرصت های خود را مشخص کنید.
ایده های جدید را پرورش دهید.
یک ایده تجاری جذاب ایجاد کنید.


6-تعریف کارآفرینی از نظر دانشمندان


فراتر از هدایای طبیعت ، ما با خلاقیت هایی که از علم ناشی می شود ، محاصره شده ایم. با این حال ، دانشمندان به ندرت کسانی هستند که از پیشرفت هایی که دنیای ما را شکل می دهد ، درآمد کسب می کنند. در حالی که سیلیکون ولی قبل از 30 سالن ، میلیاردرهایی ایجاد می کند ، هیچ برنده جایزه نوبل تاکنون میلیاردر نشده است.

استیو بلان که غالباً به عنوان یکی از خدایان دره سیلیکون خوانده می شود ، می خواهد آن را تغییر دهد. بنیاد ملی علوم (NSF) پس از نزدیک شدن به بزرگترین نهاد تأمین اعتبار در ایالات متحده ، برنامه ای را برای آموزش دانشمندان برای کارآفرینی راه اندازی کرد .


7-تاریخچه کارآفرینی

کارآفرینی به عنوان فرایند شروع یک تجارت تعریف می شود. امروزه ، کارآفرینان به عنوان سنگ بنای یک اقتصاد موفق سرمایه داری ، عاشقانه می شوند.
اما کارآفرینی از کجا آغاز شد؟ اولین کارآفرینان چه کسانی بودند؟ در اقتصاد جهانی تحت تسلط مشاغل بزرگ ، آینده چه چیزی را برای کارآفرینی نگه می دارد؟

امروز می خواهیم همه چیزهایی را که باید در مورد تاریخ کارآفرینی بدانید به شما بگوییم.


آغاز کارآفرینی و تجارت


باور کنید یا نه ، اولین کارآفرینان را می توان تقریباً در حدود 20،000 سال پیش ردیابی کرد. اولین تجارت شناخته شده بین انسان ها در حدود 17000 سال پیش از میلاد در گینه نو انجام شد ، جایی که افراد محلی ابسیدین (لیوان آتشفشانی را که به دلیل استفاده از آن در ابزار شکار به دست می آمد) برای سایر کالاهای مورد نیاز - مانند ابزار ، پوست و مواد غذایی - مبادله می کردند.

این نوع اولیه کارآفرینی هزاره ها ادامه داشت. قبایل شکارچی جمع می کردند از مناطق مختلف مناطق خود کالاهایی می کردند تا منافع کلی برای قبیله خود فراهم کنند.


انقلاب کارآفرینی کشاورزی


اولین تغییر بزرگ کارآفرینی در طول انقلاب کشاورزی اتفاق افتاد که حدود 12000 سال پیش اتفاق افتاد.


شما احتمالاً از قبل در مورد انقلاب کشاورزی می دانید ، اما در اینجا خلاصه ای کوتاه وجود دارد: انسان ها شروع به اهلی کردن گیاهان و حیوانات کردند. به جای مجبور شدن به پرسه زدن ، علوفه رفتن ، و شکار غذاهای خود در مناطق مختلف در طول سال ، جمعیت های انسانی می توانند در یک مکان ثابت بمانند و زمین های مزرعه را پرورش دهند.

 

انواع کارآفرینی

 

این یک تغییر اساسی در تاریخ بشر بود. دهکده ها و شهرها در نزدیکی زمین های حاصلخیز شروع به توسعه کردند. دیگر نیازی نبود که همه افراد جامعه مستقیماً درگیر تولید مواد غذایی باشند. مردم نیازی به صرف شکار و اجتماع خود را برای حفظ و نگهداری خود نداشتند - این امکان را فراهم می کرد که اجازه دهیم تعداد کمتری از کشاورزان بتوانند تولید مواد غذایی را کنترل کنند ، در حالی که بقیه جمعیت روی کارهای دیگر متمرکز بودند.

با تخصص در حرفه های مختلف ، اعضای جامعه می توانند کالاهای ارزشمندی را برای غذا تجارت کنند. اینها اولین کارآفرینان تمدن بشری بودند. برخی از زمینه های مشترک تخصصی شامل موارد زیر است:

شکار و جمع آوری
ماهیگیری
آشپزی
ساخت ابزار
پناهگاه
ساخت لباس

کشاورزان می توانند برای حمایت از خانواده خود ، غذای بیشتری از آنچه مورد نیاز است ، پرورش دهند. بنابراین ، آنها می گویند که یک لباس تولید کننده ، در بازار مواد غذایی می فروشد. خانواده کشاورز دیگر نیازی به تهیه لباس شخصی خود ندارند. آنها می توانند برای ارائه خدمات به خدمات تخصصی درون یک جامعه اعتماد کنند.

با گذشت زمان ، این متخصصان در زمینه های تخصصی و منحصر به فرد خود بهتر و بهتر شدند. ترفندهای تجارت از طریق خانواده ها منتقل می شود. سرعت نوآوری سرعت گرفت. هرچه متخصصان در نقش های منحصر به فرد خود بهتر و بهتر شدند ، مزایای بیشتری را برای کل جامعه به ارمغان آورد.

شهرها و شهرها رشد کردند و هزاران نفر را در بر گرفت. منابع قابل اعتماد مواد غذایی مردم را به ساخت شهرکها و خانه های دائمی تشویق می کردند. نهادهای اجتماعی مختلفی پیرامون این ساختارهای دائمی ، از جمله مراکز مذهبی ، دادگاهها و اماکن بازار ایجاد می شود. این فرصت تجاری جدیدی را برای کارآفرینان فراهم کرد.

با گذشت زمان ، زمینه های جدیدی از تخصص آغاز شد. کارآفرینان اولیه در مناطقی مانند:

کوزه گری
نجاری
ساخت پشم
سنگ تراشی

استانداردهای زندگی همچنان در حال افزایش است. کارآفرینان دائماً در صدر نوآوری قرار داشتند. در صورت نیاز به حل مشکل ، این کارآفرینان اولیه تشخیص داده اند که می توانند با حل آن مشکل ، سود کسب کنند.

 


گسترش کارافرینی از سال 2000 پیش از میلاد به بعد


بین انقلاب کشاورزی و 2000 پیش از میلاد ، شهرها در سراسر جهان ظاهر شدند. مناطق اولیه تمدن در اطراف رودخانه ها ، بویژه نیل ، دجله و فرات ، هندوها ، و زرد و یانگ تسه متمرکز شده بود.

در سال 3000 پیش از میلاد ، شهرهای سومریه (عراق مدرن عراق) ده ها هزار نفر را در خود جای داده بود. شهر ارووک که در سواحل فرات یافت شده بود ، در همان فضای مسکن 50،000 نفر را در خود جای داده بود که قبلاً فقط از یک قبیله شکارچی جمع می کردند.

با گسترش شهرها در سراسر جهان ، کارآفرینی چرخش مهمی گرفت. کارآفرینان هنوز در تمام مناطق ذکر شده در بالا تخصص داشتند (سفال ، نجاری ، ساخت ابزار و غیره). اما آنها دریافتند که می توانند با تجارت بین شهرها و فرهنگ ها سود کسب کنند.

مسیر درست تجارت بین المللی می تواند یک کارآفرین را بسیار ثروتمند کند. برخی از مسیرهای تجاری محبوب در آن زمان شامل:
تجارت نمک از آفریقا در سراسر امپراتوری روم
فن آوری های بازرگانی مانند کاغذ سازی چینی در سراسر جهان
تجارت برنج از چین در سراسر آسیا
تجارت قهوه ، لیمو و پرتقال از عربستان به اروپا
تجارت ایده های پیچیده مانند سیستم عربی عربی به اروپا (این اتفاق در سال 1200 به لطف یک تاجر ایتالیایی به نام لئوناردو فیبوناچی انجام شد).
تجارت باروت (ترکیبی از کربن ، گوگرد و نیترات پتاسیم) از چین به سایر نقاط جهان
تجارت سلاح ها در این اوایل دوران از اهمیت ویژه ای برخوردار بود. آهن در حدود 2000 سال قبل از میلاد کشف شد ، و تمدنهایی که کنترل آهن را داشتند ، توانستند بر تمدنهای دیگر مسلط شوند. این امر منجر به نخستین امپراتوری های جهان از جمله امپراتوری اسکندر کبیر ، امپراتوری هان چین ، امپراتوری روم و امپراتوری فارسی خواهد شد.

کارآفرینانی که قادر به تجارت کالاهای نظامی و ایجاد امپراطوری بودند ، به دلیل کارشان پاداش قابل قبولی داشتند. بنابراین ، برخی از موفق ترین کارآفرینان اولیه ابزارهای جنگ را در سراسر جهان معامله می کردند.

البته مسیرهای تجاری چیزی بیش از منابع و کالاهای اولیه نبود. آنها همچنین در مورد ایده ها و فناوری ها بودند. از این طریق ، کارآفرینان مسئولیت پخش ایده ها در سراسر جهان را بر عهده داشتند.


کارآفرینی و اختراع پول


یکی از تحولات مهم در تاریخ کارآفرینی (و در تاریخ بشر) اختراع پول بود.

پیش از اختراع پول ، همه کارآفرینی و تجارت از طریق سامانه باربری صورت می گرفت. اگر جان 5 میله آهن می خواست ، شاید برای بدست آوردن آن میله ها مجبور شد 1 اسب بفروشد. البته او همچنین به پیدا کردن یک بازرگان آهنی که به اسب نیاز داشت نیز نیاز داشت .

محدودیت های سیستم باربری به عنوان یک "تصادف خواسته ها" شناخته می شد. بدیهی است که این تجارت و کارآفرینی بسیار محدود در تاریخ اولیه.

ارز همه اینها را تغییر داد. برخی از اولین شکل های ارز در عراق باستان به شکل حلقه های نقره ای و میله های نقره ای یافت شد. از آغاز سال 2000 پیش از میلاد ، اشکال اولیه پول کشف شده است. این اشکال پول به صورت خاص شناخته می شد و به طور گسترده ای در سراسر جهان تغییر می کرد: برخی از فرهنگ ها به عنوان مثال از صدف های دریایی استفاده می کردند ، در حالی که برخی دیگر از برگ های تنباکو ، مهره یا سنگ های بزرگ دور استفاده می کردند.

با گذشت زمان ، پول و سکه کاغذ توسعه می یابد. ارز به کارآفرینان چندین نکته مهم داد:

تجارت را از راه دور تسهیل می کرد
این به عنوان یک مبادله عمل می کرد
این راهی برای کارآفرینان برای ذخیره ارزش فراهم کرد
بدیهی است ، ارز سرنوشت کارآفرینی را برای همیشه تغییر داد.


کارآفرینی و آغاز بازار در دوره قرون وسطایی


با شروع از دوره قرون وسطی ، بازارها بیشتر و بیشتر محبوب شدند. جمعیت بزرگتر به مکانهای بزرگتر نیاز داشتند که بتوانند غذا ، لباس ، خدمات و سایر موارد مهم را خریداری کنند.

جمعیتی که از حدود سال 1470 شروع شده است ، ارتباط بازار را با کارآفرینی تقویت کرد. در اینجا برخی از تحولات مهمی که در این دوره در کارآفرینی رخ داده است آمده است:

بانکداری به ارتفاعات و پیچیدگی های جدیدی رسید زیرا صاحبان مشاغل کوچک نیاز بیشتری به تأمین مالی داشتند.
سیستم صنفی گسترش یافت و به صنعتگران ماهر و سایر کارآفرینان راهی برای سازماندهی مشاغل خود ، تنظیم کیفیت کالاهای تولید شده و توسعه اعتبار برای کالاهای خاص در شهرهای مختلف قرون وسطایی داد.
کارآفرینان توانستند کالاهایی را از خارج خریداری کنند ، آن کالاها را به کالاهای نهایی تبدیل کنند و سپس آن کالاها را برای سود در مقیاس وسیع تر از گذشته بفروشند.


خفه کردن غیر منتظره از نوآوری


این همه خبر خوب برای کارآفرینان در این دوره نبود. بسیاری از کارآفرینان اختراعات و نوآوری های خود را خفه کردند.

پیش از پیشرفت بازرگانان و اکتشافگران ، بسیاری از مردم از تجمع سرمایه اخم کردند. نوآوری اغلب در سراسر جهان مسدود شده بود. حتی نمونه هایی وجود دارد که کارآفرینان بینایی اختراعات خود را به دلیل اینکه به نظر نمی آمد برای جامعه سودمند باشد ، دچار اختلال شدند.


8-ویژگی های کارآفرینی

موفقیت در کارآفرینی فقط به ایده و پول شما مربوط نمی شود. بسیاری از مردم ایده های جالب و یا پول زیادی برای دور انداختن دارند - و آنها هرگز کاملاً موفق نمی شوند در سرمایه گذاری های خود موفقیتی پیدا کنند.

 

کارآفرینی در ایران

 

اگر می خواهید یک کارآفرین باشید ، قدمی به عقب بردارید و ارزیابی کنید که آیا شما خصوصیات زیر را دارید یا خیر. (و به یاد داشته باشید: اگر اکنون این خصوصیات را ندارید ، می توانید آنها را در جاده پیشرفت دهید تا شانس موفقیت خود را بهبود بخشید.)


1. خود انگیزشی


یکی از مهمترین صفات کارآفرینان ، خود انگیزش است . وقتی می خواهید موفق شوید ، باید بتوانید خود را تحت فشار قرار دهید. شما پاسخگو به هر کس دیگری به عنوان یک کارآفرین نیست، و گاهی اوقات بدان معنی است که آن را سخت به در حال حرکت بدون هر کسی که به را  شما. شما باید به برنامه خود اختصاص دهید و به پیش بروید - حتی اگر یک چک فوری دریافت نکنید.


2. آنچه را ارائه می دهید درک کنید


به عنوان یک کارآفرین ، شما باید بدانید که چه چیزی را ارائه می دهید و چگونه آن را در بازار جا می دهد. آیا این یک محصول یا یک سرویس است ، شما باید بدانید که در کجای آن قرار دارید. این بدان معنی است که شما باید بدانید که زمان آن است که کمی مسائل را تغییر دهید. این همچنین شامل دانستن این است که آیا شما سطح بالایی دارید ، میانه راه یا معامله شوید. توانایی قرار گرفتن در موقعیت خود و سپس تنظیم کردن در صورت نیاز ، بخش مهمی از کارآفرینی است.


3. ریسک کنید


کارآفرینان موفق می دانند که برخی اوقات ریسک کردن مهم است. بازی ایمن تقریباً هرگز به عنوان یک صاحب مشاغل منجر به موفقیت نمی شود. این مسئله در مورد ریسک کردن نیست. شناخت ریسکهای محاسبه شده که احتمالاً بیشتر از آن پرداخت می شوند ، بخش مهمی از کارآفرین بودن است. برای موفقیت باید مایل باشید چند ریسک را انجام دهید.


4. می دانید که چگونه به شبکه بپردازید


دانستن نحوه شبکه سازی بخش مهمی از کارآفرینی است. بعضی اوقات کسی که می دانید بخش مهمی از موفقیت است. قادر به برقراری ارتباط با دیگران و به رسمیت شناختن فرصت های شراکت می توانید شما را به عنوان یک صاحب مشاغل طولانی طی کنید. دریابید که در کجا باید به دنبال فرصت های شبکه بروید و آن را به یک نکته تبدیل کنید تا یاد بگیرید چگونه موثر باشید.


5- مهارت و دانش پایه مدیریت پول


ما اغلب از کارآفرینان موفق به عنوان افرادی "تصویر بزرگ" فکر می کنیم که نگران مدیریت روزانه نیستند. و این درست است که شما ممکن است یک حسابدار یا سایر اعضای تیم داشته باشید تا به شما در مدیریت کسب و کار کمک کند. با این حال ، اگر می خواهید موفق باشید ، باید مهارت و دانش پایه و اساس مدیریت مالی را داشته باشید. درک کنید که پول چگونه کار می کند تا بدانید که در کجا ایستاده اید و به همین ترتیب تجارت خود را بر اساس اصول صحیح اداره می کنید.


6. انعطاف پذیری


تا حدودی ، شما باید به عنوان یک کارآفرین انعطاف پذیر باشید. شود مایل به تغییر به عنوان مورد نیاز است. در صدر صنعت خود بمانید و آماده باشید تا در فرآیندهای مورد نیاز خود تغییراتی را ایجاد کنید. بعضی اوقات ، شما نیز به فکر انعطاف پذیری نیاز دارید. این یک بخش اساسی برای حل مسئله است. می خواهید راه حلهای منحصر به فرد و مؤثر برای مسائل پیدا کنید.


7. شور


سرانجام ، کارآفرینان موفق پرشور هستند. آنها عمیقاً نسبت به محصول یا خدمات یا رسالت خود احساس می کنند. اشتیاق همان چیزی است که به شما کمک می کند در هنگام دلسردی انگیزه پیدا کنید و این شما را به جلو سوق می دهد. Passion سوخت کارآفرینی موفق است. اگر احساس می کنید اشتیاق خود را از دست می دهید ، این ممکن است سرنخی باشد که وقت آن رسیده است که به سمت چیز دیگری بروید (که اشتیاق شما را بر می انگیزد). بسیاری از کارآفرینان سریال وجود دارند که مشاغل موفقی ایجاد می کنند ، آنها را می فروشند و بعد چیز دیگری ایجاد می کنند.

همانطور که ویژگی های خود را در نظر می گیرید ، در مورد چگونگی توسعه بهتر آنها فکر کنید تا به شما کمک کنند تا به یک کارآفرین بهتر تبدیل شوید.


9-انواع کارآفرینی اجتماعی

کارآفرینان اجتماعی بازرگانی بسیار متنوعی را باز می کنند ، چه به روش تجارت و چه در اهدافی که می خواهند با بنگاه های خود محقق شوند. آنها همچنین در راه های مختلفی که برای تقویت ثروت اجتماعی و استراتژی هایی که از آنها استفاده می کنند برای تسهیل این وسیله استفاده می کنند ، هر دو متفاوت است. کارآفرینان اجتماعی برای تولید راه حل های ماندگار که به طور مداوم تغییر زندگی زندگی افرادی را که امیدوارند تحت تأثیر قرار بگیرند ، فوق العاده کار می کنند. این خلاصه های خلاصه کپسول چهار نوع از رایج ترین کارآفرینان اجتماعی را شرح می دهیم


کارآفرین اجتماعی جامعه


این نوع از کارآفرینان اجتماعی به دنبال ایجاد مشاغل به منظور تأمین نیازهای اجتماعی یک جامعه در یک منطقه جغرافیایی نسبتاً باریک است. این بنگاهها بطور کلی پیرامون مشارکت فعال افرادی که در جامعه خدمت می کنند ، ساختار یافته اند.
این نوع کارآفرین از این مزیت برخوردار است که سرمایه گذاری های وی با گذشت زمان بیشتر پایدار می شود ، زیرا برای همه طرفین منافع واگذار شده است. یکی از ایرادات بارز قابل توجه این است که تصمیم گیری ممکن است به دلیل تعداد بیشتری از افراد درگیر روند کندتر باشد.


کارآفرین اجتماعی غیرانتفاعی


این کارآفرینان اجتماعی بیشتر به ثروت اجتماعی متمرکز هستند تا ثروت مادی. در نتیجه ، هر گونه سود حاصل از آن برای تسهیل در گسترش بیشتر خدمات ارائه شده ، به تجارت مجدداً سرمایه گذاری می شود. برای این نوع کارآفرین اجتماعی ، اهداف (های) اجتماعی همیشه مهمتر از سود صرف هستند.
در حالی که کارآفرین اجتماعی به دلیل در دسترس بودن آماده تر بودجه ، اغلب قادر به دستیابی به اهداف اجتماعی خود است ، ممکن است انگیزه تولید این پولها به همان میزان کمتر باشد.


کارآفرین اجتماعی تحول گرا


در اینجا ، تمرکز بر ایجاد شرکتی است که بتواند آن نیازهای اجتماعی را تأمین کند که توسط دولتها و مشاغل دیگر تأمین نشود. این مشاغل گهگاه در موسسات تکامل می یابند و کارآفرین اجتماعی درگیر باید مهارت و ظرفیت لازم برای اداره یک تیم بزرگ را داشته باشد.
یکی از مزیت های کارآفرین اجتماعی تحول گرا بودن این است که جذب داوطلبان عالی بسیار ساده تر است. یک نقطه ضعف ناچیز این نیست که پیروی از وب متشکل از قوانین ، مقررات و سیاست بهم پیوسته می تواند چالش برانگیزتر باشد.


کارآفرین اجتماعی جهانی


کارآفرین اجتماعی جهانی برای تحقق کامل نیازهای اجتماعی و تغییر ساختار جامعه در سراسر جهان ، در جهت تحقق کامل یک سیستم اجتماعی تلاش می کند. دامنه کارآفرین اجتماعی جهانی بین المللی است و هدف وی ایجاد شرکتی است که در زمان آزمون ایستادگی کند.
اگر او موفق باشد ، مزیت خالص این خواهد بود که نیازهای اجتماعی مورد غفلت یا ناکافی قرار گرفته باشد. ضرر این است که بررسی بیشتری در مورد تجارت و نحوه انجام امور آن صورت خواهد گرفت. اگر شرکت نتواند حمایت های لازم از جامعه جهانی را بدست آورد ، تمام تلاش های این کشور بی فایده خواهد بود.


10-کارآفرینی فردی

کارآفرینی فردی یک فعالیت ابتکاری مستقل از شهروندان جمهوری قزاقستان ، دهان شفاهی است که با هدف بدست آوردن درآمد خالص ، براساس دارایی خود افراد و به نمایندگی از افراد انجام می شود ، به دلیل ریسک و مسئولیت آنها.

 

ایده های کارآفرینی در ایران

 

کارآفرینی فردی به صورت زیر انجام می شود:

 • شخصی؛
 • کارآفرینی مشترک.

کارآفرینی شخصی

کارآفرینی شخصی توسط فردی انجام می گیرد که بطور مستقل براساس املاکی که در حق مالکیت از او برخوردار است و همچنین به موجب حق دیگری که اجازه استفاده و (یا) دفع اموال) را دارد ، انجام می شود.

برای انجام کارآفرینی شخصی توسط شخص حقیقی که متاهل است ، رضایت همسر لازم نیست.

در مواردی که شخص جسمی برای کارآفرینی شخصی از دارایی مشترک همسران استفاده می کند ، رضایت نامه محضری همسر دیگر برای چنین مواردی ضروری است ، مگر اینکه در قانون یا قرارداد ازدواج یا توافق دیگری بین همسران تصریح شده باشد.

کارآفرینی شخصی با استفاده از فرم کشاورزی قابل اجرا است.


کارآفرینی مشترک

کارآفرینی مشترک توسط گروهی از افراد (کارآفرینان منفرد) بر اساس املاک متعلق به آنها در حق مالکیت مشترک و همچنین به موجب حق دیگری انجام می شود که امکان استفاده مشترک و (یا) دفع املاک را فراهم می کند) انجام می شود.

اشکال کارآفرینی مشترک     

 • کارآفرینی همسران ، که براساس مالکیت مشترک مشترک همسران انجام می شود.

 • مشاغل خانوادگی ، که براساس مالکیت مشترک مشترک مزرعه دهقانان یا مالکیت مشترک مشترک مسکونی خصوصی انجام می شود.

 • مشارکت ساده ای که در آن کارآفرینی خصوصی بر اساس مالکیت مشترک مشترک انجام می شود.
 • اشکال دیگر مطابق با قوانین جمهوری قزاقستان.

در فعالیت مشاغل همسران در گردش مالی به نمایندگی از همسران ، یک همسر با رضایت همسر دیگر اقدام می کند که می توان آن را تأیید کرد:

 • هنگام ثبت نام کارآفرین فردی؛
 • یا به صورت کتبی بیان شده باشد و در مواردی که فعالیت یک کارآفرین شخصی بدون ثبت نام ایالتی انجام شود ، به صورت کتبی بیان شده و به دفتر اسناد رسمی نیز گواهی دهید.     

در صورت عدم رضایت یکی از همسران به گفتار همسر دیگر در گردش مالی از طرف آنها ، فرض بر این است که همسر با اقدام به گردش مالی ، کارآفرینی فردی را در قالب کارآفرینی شخصی انجام می دهد.


کارآفرینی فردی تحت نام خود

شخص کارآفرین:

 • مشغول فعالیت کارآفرینی است.
 • حقوق و تعهدات خود را تحت نام خود به دست می آورد و آنها را تمرین می کند.

شهروند ، متدین ، ​​هنگام انجام معاملات مربوط به فعالیت کارآفرینی خود ، باید نشان دهد که وی به عنوان کارآفرین فردی عمل می کند.

عدم وجود چنین دستورالعمل ، کارآفرین فردی را از خطر و مسئولیتی که یک کارآفرین فردی در قبال تعهدات خود بر عهده دارد ، رها نمی کند.    

در هنگام انجام فعالیت های خود ، کارآفرین فردی حق دارد از فرم های مشاغل شخصی ، مهر و موم ، تمبر استفاده کند ، متون آن باید به روشنی بیانگر این باشد که شخص کارآفرین فردی است.

کارآفرین فردی حق استفاده دارد:

 • اشکال مشاغل شخصی
 • چاپ
 • تمبرهایی که متون آن باید به وضوح نشان دهد که این شخص یک کارآفرین فردی است.    

11-کارآفرینی مستقل

هیچ تعریفی از یک کارآفرین مستقل در این قانون وجود ندارد. به عنوان مثال در قانون مالیات بر درآمد مالی فنلاند ، فعالیت یک کارآفرین مستقل به طور گسترده ای به عنوان حرفه یا فعالیت تجاری تعریف می شود. معامله گر معمولاً به فردی (معامله گر خصوصی) یا شرکتی که فعالیت تجاری داشته باشد ، مراجعه می کند. اصطلاح معامله گر خصوصی در عمل با نام تجاری یا تجارت (به فنلاندی: toiminimi) بصورت متقابل استفاده می شود. ابهام پیرامون تعاریف مفاهیم به این معنی است که تصمیم گیری بین یک رابطه اشتغال و فعالیت کارآفرینی لازم است به صورت موردی صورت گیرد.

ویژگی های اصلی یک کارآفرین مستقل عبارتند از: سودآوری ، ریسک های مالی ، میزان فعالیت تجاری و کلی بودن آن ، تبلیغات ، استقلال و خطر از دست دادن سرمایه گذاری شده.

در نتیجه ، همواره مشخص نیست که آیا رابطه مورد نظر رابطه یک کارآفرین مستقل است یا اینکه این یک قرارداد کار است. برای مثال ، ممکن است رابطه بین یک مدیر و یک پیمانکار فرعی به عنوان رابطه بین یک کارفرما و یک کارمند درک شود.


12-انواع کارآفرینی سازمانی

سه نوع اساسی از شرکتهای کارآفرینی وجود دارد که می توانید شروع کنید. نوع اصلی زمانی است که شغل خود را شروع می کنید. دو کارافرینی دیگر در حال شروع یک تجارت و خرید یک تجارت موجود هستند. هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. انجام تحقیقات دقیق قبل از شروع کار مهم است.

سوالاتی که ممکن است شما داشته باشید عبارتند از:

کسب و کار خود را شروع می کنید؟
یک حق رای دادن چگونه کار می کند؟
خرید یک شغل موجود چیست؟


13-انواع کارآفرینی در منزل

40 بهترین ایده در مورد مشاغل خانگی
نوشتن آزاد
دستیار مجازی
تحقیق و بررسی واقعیت
مدیریت رسانه های اجتماعی
وبلاگ نویسی و بازاریابی
طراحی مستقل
کد نویسی مستقل
ورود اطلاعات
مشاوره کالج
آموزش آنلاین
ترجمه
مشاوره در زمینه امنیت سایبری
رونویسی
برنامه ریزی سفر
جذب سرمایه
صورتحساب پزشکی و برنامه نویسی
تولید ویدئو
روابط عمومی
خدمات مشتری
نشستن حیوان خانگی
کاردستی
حسابداری
کسب و کار تی شرت
خدمات نظافت
ماساژ درمانی و مشاوره سلامتی
آموزش شخصی
تزئینات داخلی
برنامه ریزی رویداد
پذیرایی
مدیریت خواب و صبحانه
باغبانی / آرایش گل
مدیریت مهد کودک
راننده رانندگی
عکاسی
مدیریت املاک
آرایش مو / آرایش آرایش
نگهداری از سالمندان
دم کردن
خیاطی


14-تعریف کارآفرین

کسی که با سازماندهی سرمایه گذاری ، از ابتکار عمل بهره می برد و از فرصت استفاده می کند و به عنوان تصمیم گیرنده تصمیم می گیرد چه چیزی ، چگونه و چه میزان از کالاها یا خدمات تولید شود.
یک کارآفرین سرمایه ریسک را به عنوان یک ریسک پذیر تأمین می کند و فعالیت های تجاری را نظارت و کنترل می کند. کارآفرین معمولاً یک مالک تنها ، شریک زندگی یا شخصی است که اکثر سهام را در یک سرمایه گذاری مشترک در اختیار دارد.


15-کارآفرینی چیست و کارآفرین کیست؟

ما اغلب می شنویم که چنین است و کارآفرینی که فعالیت خود را آغاز کرده است نیز چنین است. همچنین اینگونه است که وقتی اصطلاح کارآفرین را می شنویم ، تمایل داریم آن را با شخصی که سرمایه گذاری های خود را آغاز کرده یا در حال شروع فعالیت خود بوده یا به عبارت دیگر ، به خودی خود اعتصاب می کند ، مرتبط کنیم . این در واقع به این صورت است که تعریف رسمی کارآفرینی این است که این روند شروع یک تجارت یا سازمان برای سود یا نیازهای اجتماعی است . ما از این عبارت برای سود یا نیازهای اجتماعی استفاده کرده ایم تا کارآفرینی تجاری را از کارآفرینی اجتماعی و خیریه ترسیم و جدا کنیم. پس از تعریف کارآفرینی ، اکنون زمان آن رسیده است که یک کارآفرین را مشخص کنیم و چه کاری انجام دهد.

 

تعریف کارآفرین و کارآفرینی

 

کارآفرین کسی است که یک مدل تجاری ایجاد می کند ، سرمایه های جسمی و انسانی لازم را برای شروع سرمایه گذاری جدید بدست می آورد و آن را عملیاتی می کند و مسئول موفقیت یا عدم موفقیت آن است . توجه داشته باشید که عبارت عبارت از موفقیت یا عدم موفقیت است زیرا کارآفرین از مدیر حرفه ای متمایز است به این معنا که سابق یا منابع خود را سرمایه گذاری می کند یا سرمایه را از منابع خارجی بالا می برد و بدین ترتیب مقصر ناکامی و همچنین شکست می باشد. پاداشها را در صورت موفقیت پاداش می دهد در حالیکه این مدیر یا مدیر حرفه ای وظیفه و کارهایی را که برای بررسی پولی به وی اختصاص داده شده انجام می دهد. به عبارت دیگر ، کارآفرین علاوه بر اینکه خالق بنگاه های جدید است ، ریسک پذیر و مبتکر نیز محسوب می شود ، در حالی که مدیر حرفه ای به سادگی مجری آن است.

ویژگیهای کارآفرینان


با پیشرفت به مهارت ها و توانایی هایی که یک کارآفرین باید داشته باشد ، قبل از هر چیز ، او باید یک مبتکر باشد که دارای ایده تغییر بازی یا یک مفهوم بالقوه جدید است که می تواند در بازار شلوغ موفق شود. توجه داشته باشید که سرمایه گذاران معمولاً تمایل به سرمایه گذاری در ایده ها و مفاهیمی را دارند که احساس می کنند بازده کافی برای سرمایه و سرمایه گذاری خود ایجاد می کند و از این رو ، کارآفرین باید برای یک سرمایه گذاری جدید ایده واقعی داشته باشد.


16-لیست شغل های کارآفرینی

اگر روی مشاغل متمرکز با آرمانهای خود متمرکز شوید ، می توانید مهارتهای مورد نیاز خود را توسعه دهید تا بتوانید سرمایه گذاری خود را به صورت تمام وقت شروع کنید یا به عنوان یک شغل جانبی یا حرکات لازم برای سرانجام انتقال به تمام وقت خود استفاده کنید. کسب و کار. مشاغل مناسب برای شما به شما کمک می کنند تجربه خود را در زمینه حرفه یا صنعت جایی که می خواهید تجارت شخصی خود را راه اندازی کنید ، بدست آورید. اینها برخی از موقعیت هایی است که تجربه کلی مورد نیاز برای تجهیز خود را برای رفتن به تنهایی به شما می دهد.


تبلیغات ، بازاریابی و روابط عمومی:  کار در تبلیغات ، بازاریابی یا روابط عمومی این دانش را برای شما فراهم می کند که بتوانید در هنگام آمادگی برای شروع کار ، محصول یا خدمات خود را به مخاطب برسید. ممکن است بتوانید برای سرمایه گذاری جدید به اتصالات ارزشمندی که در این کار ملاقات کرده اید ضربه بزنید.


توسعه تجارت:  اگر مهارت های توسعه اقتصادی شغلی قوی دارید ، می توانید از آنها برای شناسایی فرصت های شغلی در آینده خود استفاده کنید. شما همچنین می توانید توانایی رشد و مدیریت یک شغل را بدست آورید ، که هنگام کار خودتان ارزشمند خواهد بود.
طراحی:  چه در مد ، چه در خانه و یا در طراحی محصول کار کنید ، این مهارت ها به شما کمک می کند تا محصول یا خدمات خود را بسازید و آن را آماده راه اندازی کنید.


تجارت الکترونیکی و رسانه های اجتماعی:  اکثر مشاغل دارای حضور آنلاین هستند و اگر در مورد فروش آنلاین و بهینه سازی موتور جستجو (سئو) آگاهی داشته باشید ، سر و کار خود را شروع می کنید. این که آیا شما در حال شروع یک شرکت محلی کوچک هستید یا قصد دارید سرمایه گذاری خود را در مقیاس بزرگتر انجام دهید ، مهارت های قوی در رسانه های اجتماعی بسیار ضروری است.


مدیریت:  در هر صنعت موقعیت های مدیریتی وجود دارد. این که آیا شما در یک برنامه آموزش مدیریت شروع کرده اید یا نردبان شغلی را بالا برده اید ، کار در مدیریت به شما منجر به تجربه رهبری ، مردم و ارتباطات خواهد شد که باید موفق باشید.


توسعه دهنده نرم افزار ، وب یا برنامه ها:  هر شغلی به فناوری نیاز دارد و کارهایی که برای کارفرمای خود انجام می دهید مجموعه مهارتهای شما را ارتقا می بخشد و مهارتهای قابل انتقال به شما می دهد تا بتوانید از آن برای شروع و رشد کسب و کار خود استفاده کنید.
املاک و مستغلات:  کار در املاک و مستغلات می تواند باعث ایجاد فروش ، بازاریابی ، مالی ، ارتباطات ، انگیزش خود و سایر مهارتهایی شود که کارآفرینان موفق به آن احتیاج دارند.


مدیر فروش / مدیر حساب:  موقعیت های مدیریت فروش و فروش فروش تجربه و فرصت هایی را برای برتری و ایجاد درآمد ، تحقق و دستیابی به اهداف و از همه مهمتر توانایی فروش محصول یا خدمات فراهم می کند.


مشاور:  کار برای یک شرکت بزرگ مشاوره تجربه ای را در انواع صنایع و انواع شرکت ها به شما می دهد. علاوه بر کسب تجربه ، چشم انداز خودی در مورد انواع مختلف سازمان ها خواهید داشت.


مدیر محصول:  مدیران موفق محصول روی یک محصول از طریق تحقیق ، توسعه ، مهندسی ، ساخت ، زندگی مستقیم و توزیع روی یک محصول کار می کنند. این تجربه یکپارچه از کالای شخص دیگری به شخصی شما منتقل می شود.


17-کارآفرینان موفق ایرانی

موسس شعبه های هایدا
موسس شرکت صنایع چوبی بهار نارنج
موسس شرکت الکترو کویر
موسس شرکت تماس گسترکیش(تولیدکننده تابلوی مدیریت انرژی ساختمان)
موسس شرکت نخ و طناب مظفری
موسس،مخترع و تولیدکننده خمیر سوسک کش " امحاء"
موسس صنعت کفش ملی ایران
موسس شرکت گروه صنعتی گلرنگ

موسس شرکت ترخینه
موفق ترین فروشنده ایرانی
موسس بزرگترین فروشگاه اینترنتی
موسس شرکت اسباب بازی آذین
موسس شرکت بهروز
موسس شرکت کاچیران
دکتر جلیل صمدآقایی
دکتر جهانگیر یدالهی


18-زندگینامه یک کارآفرین موفق ایرانی

علی اصغر جهانگیری متولد اسفندماه سال 1325 در روستای کندلوس از توابع کجور در استان مازندران است. وی پس از اتمام دوران تحصیلات ابتدایی و متوسطه در ایران راهی آمریکا می‌شود و در ایالت تگزاس در رشته حفاری چاه نفت ادامه تحصیل می‌دهد . پس از تحصیل به ایران بازمی‌گردد و به دلیل پذیرفته‌شدن در بورس سازمان‌ملل متحد در دانشکده وین در رشته پلمیر و الیاف مصنوعی تحصیل خود را آغاز می‌کند. پشتکار فراوان، عشق به ایران و کار، مدیریت ریسک و اخلاقگرایی ، تنوع، نوع آوری را میتوان از بارزترین خصوصیات این کارآفرین نمونه دانست. 


19-کارآفرین برتر ایران

فاطمه مقیمی تحصیلات دکترا دارد و در گروه کالایی حمل و نقل مشغول به فعالیت است. وی شرکت کشتیرانی و حمل و نقل بین المللی سدیدبار را در سال 1368 تأسیس کرده و سمت مدیرعامل آن را دارد. 36 نفر از شاغلین وی را زنان تشکیل می‌دهند. وی موفق شده عنوان کارآفرین برتر جهان اسلام توسط بانک توسعه اسلامی بین 56 کشور را به دست آورد و کارآفرین برتر کشوری در چندین سال متوالی باشد.


20-کارآفرین برتر جهان

جف بزوس بنیانگذار و مدیر عامل غول تجارت الکترونیکی آمازون است. وی با خالص 131 میلیارد دلار ، در صدر لیست ثروتمندترین کارآفرینان قرار دارد. وی در سال 1994 آمازون را به عنوان یک کتابفروشی آنلاین تأسیس کرد. پس از آن ، دیگر کسی به دنبال جستجوی بزوس نبود ، زیرا همچنان به کالاهای جدید اضافه می کرد. امروز ، آمازون نه تنها نیستجهان بزرگترین پلت فرم خرید آنلاین بلکه دارای علاقه های متنوعی در بسیاری از مشاغل دیگر مانند خدمات وب آمازون ، الکسا ، جنگل ، شنیداری و غیره است.


21-ایده کارآفرینی

امروز ، ده‌ها هزار نفر به دلایل خوب در حال شروع کار خود هستند  . به طور متوسط ​​، افراد می توانند انتظار داشته باشند که در طول زندگی کاری خود دو یا سه شغل داشته باشند. کسانی که یک حرفه را ترک می کنند ، اغلب در مورد حرکت دوم یا سوم حرفه ای خود فکر می کنند که می توانند از خانه خودشان فرار کنند. خبر خوب: شروع مشاغل مستقر در خانه تقریباً در دسترس هر کسی است که بخواهد ریسک کند و به سختی کار کند ، مانند یکسری ایده های کم هزینه دیگر.

خدمات
تحریریه امکانات توسعه ای دارد

در اینجا برخی از خدمات سرمقاله ای که می توانید از آرامش خانه خود تهیه کنید ، آورده شده است:

ویرایش کپی. اینجاست که بررسی واقعیت انجام می شود و در آنجا خطاهای دستوری ، سبکی و حروف شناسی گرفتار می شوند.
نسخه برداری این آخرین توقف برای یک قطعه "تمام شده" است. تصحیح کننده اطمینان می دهد که تغییرات کپی شده به درستی انجام شده و هیچ خطای جدیدی در این فرآیند ایجاد نشده است.
نمایه سازی دوره های نمایه سازی در دسترس است و می توانید از نرم افزار نمایه سازی استفاده کنید.
ویرایش توسعه. ویرایشگر توسعه با یک نسخه خطی در مورد چیزهای بزرگ مانند موضوعات مربوط به سازمان و محتوا کار می کند.
دکترای کتاب این یک سرویس تحریریه است که برای نسخه های خطی نوشته شده توسط کارشناسان ارائه شده است. آنها یک نسخه خطی را به بهترین شکل ممکن تهیه می کنند و سپس یک پزشک کتاب آنرا به شکل منتشر می کند.
نوشتن داستان شما به عنوان یک نویسنده ارواح ، شما واقعاً تحقیق می کنید و کتاب می نویسید و نام شخص دیگری به عنوان نویسنده در آن ضمیمه شده است.
نوشتن مقاله همچنین به عنوان نوشتن مشاغل شناخته می شود ، این نوشتن است که محصول یا خدمات را ارتقا می بخشد.
کتاب نویسی آیا شما در کاری حرفه ای مانند حسابداری یا تزئینات داخلی تخصص دارید؟ یا شخصاً مثل بافندگی؟ چرا کتابی در مورد آن نمی نویسیم؟
مقاله نویسی مجله. مجلات و روزنامه ها راهی عالی برای انتشار مقاله شما قبل از پرداختن به وظیفه دلهره آور نوشتن یک کتاب کل هستند.
ارائه دهنده محتوای صفحه وب تهیه محتوا برای وب سایت روش خوبی برای نوشتن پول است.


22-کارآفرینی با سرمایه کم

رئیس خود بودن ، دعوت کردن از تمام عکس ها ، وادار کردن به هدف های خود - برای بسیاری از افراد ، کارآفرینی هدف نهایی شغلی است.

اما به همان اندازه جالب که اجرای مشاغل شخصی شما به نظر می رسد ، بسیار دشوار است.

چقدر دشوار است 75٪ از استارتاپ ها شکست می خورند .

کارآفرینان همچنین نسبت به سایر افراد مضطرب تر هستند و استرس روزانه بیشتری را تجربه می کنند. از این گذشته ، وقتی مسئولیت خط مقدم را بر عهده دارید ، هر بازگشتی شخصاً روی شما قرار می گیرد.

این خبر خوب است: راه اندازی یک شرکت می تواند یکی از با ارزش ترین ، هیجان انگیزترین و جالبترین فرصت هایی باشد که تاکنون به دست می آورید. اگر از خطرات آگاه هستید و هنوز کارآفرین بودن را مرده اید ، از استراتژی ها و توصیه ها در این راهنما استفاده کنید.


چگونه یک تجارت بدون پول شروع کنیم؟
 

ایده راه اندازی سودآور را شناسایی کنید
 

ایده راه اندازی خود را اعتبار دهید
بنیانگذار پیدا کنید
برای شروع یک تجارت بودجه دریافت کنید
مشاغل خود را درگیر کنید
شما بدون ایده نمی توانید یک تجارت ایجاد کنید.

یک ایده راه اندازی سودآور را شناسایی کنید.


23-تحقیق در مورد کارآفرینی یک شغل

نخستین گام جهت شناخت و تبیین درست هر مفهوم یا پدیده، ارائه تعریف روشنی از آن است. کارآفرینی مانند سایر واژه‌های مطرح در علوم انسانی هنگامی قابل تحلیل و تبیین است که بتوان تعاریف روشن و مشخصی از آن ارائه کرد. در مورد کارآفرینی تعریف واحدی وجود ندارد و از ابتدای طرح آن در محافل علمی، تعاریف متفاوتی از دیدگاه‌های گوناگون برای آن بیان گردیده است. اکنون در عرصه جهانی افراد خلاق، نو‌‌آور و مبتکر به عنوان کار‌آفرینان منشاء تحولات بزرگی در زمینه‌های تولیدی و خدماتی شده‌اند که از ‌آنها به عنوان قهرمانان ملی یاد می‌شود. طی سال‌های 1960 – 1980  در هندوستان، تنها 500 مؤ‌سسه کارآفرینی شروع به کار کرده‌اند، و حتی شرکت‌های بزرگ جهانی برای حل مشکلات خود به کارآفرینان روی آورده‌اند. در واقع چرخ‌های توسعه اقتصادی همواره با توسعه کارآفرینی به حرکت در می‌آیند. در ایالات متحده هر سال بیش از یک میلیون فعالیت تجاری جدید شروع به کار می‌کند. این در حالی است که در ایران حتی یک مؤ‌سسه کارآفرینی در دهه‌های اخیر نداشته‌ایم. از سوی دیگر تغییر فراگیر روش‌ها و نگرش‌ها طی دو دهه اخیر، توجه بسیاری را به آموزش و پرورش و نیز جذب و به کارگیری مدیران کارآفرین سوق داده ‌است. بنابراین از ابتدای دهه 60 توجه بیشتری به کارآفرینان مبذول شد. توجه به کارآفرینی و ایجاد و توسعه آن علیرغم وجود بعضی انگیزه‌های مشخص گام مثبتی در جهت ایجاد فضای مناسب جهت توسعه، افزایش منابع ملی، کاهش نرخ بیکاری، تعادل ساختاری و توسعه در شهرها و روستاها خواهد بود.


24-تحقیق در مورد یک کارآفرین موفق

واژه کارآفرین از کلمهEntrepreneur (به معنای متعهد شدن) مشتق شده که در اصل از زبان فرانسه به دیگر زبان‌ها راه یافته ‌است. انگلیسی‌ها سه اصطلاح با نام‌های ماجراجو، متعهد و کارفرما را در مورد کارآفرین به کار می‌بردند. از نظر آنها، کارآفرین کسی است که متعهد می‌شود مخاطره‌های یک فعالیت اقتصادی را سازماندهی، اداره و تقبل کند.

در واقع کارآفرین کسی است که نوآوری خاص داشته باشد. این نوآوری می‌تواند در ارائه یک محصول جدید، ارائه یک خدمت جدید، در طراحی یک فرآیند نوین و یا نوآوری در رضایت مشتری و... باشد.

کارآفرینان در واقع به تغییر به عنوان مقوله تعیین کننده می‌نگرند، آنها ارزش‌ها را تغییر می‌دهند و ماهیت آنها را دچار تحول می‌کنند. آنان برای تحقق این ایده، قدرت ریسک‌پذیری خود را به کار می‌گیرند. به درستی تصمیم‌گیری می‌کنند و از این رو هر کس به درستی اتخاذ تصمیم نماید به نوعی کارآفرین تلقی می‌شود.

از نظر «شومیتر» کارآفرین نیروی محرکه و موتور توسعه اقتصادی است. وی مشخصه کارآفرین را نوآوری می‌داند. همچنین «جفری تیمونز» معتقد است که کارآفرین فردی است که باعث خلق بینشی ارزشمند از هیچ می‌شود.


25-تحقیق کارآفرینی پرورش قارچ

مواد پروتئینی ، یکی از مهم ترین اجزای مواد غذایی مورد استفاده انسانها است. نیاز طبیعی بدن انسان به این مواد ، مبین ضرورت استفاده آنها در سبد غذایی خانواده ها است. از دیرباز انواع گوشت ها، خصوصا گوشت قرمز‌ منبع اصلی تامین پروتئین موردنیاز انسان بوده است.

لکن در حال حاضر ، به واسطه تغییر روش زندگی از سنتی به ماشینی و کاهش تحرک افراد در زندگی روزمره ، استفاده از گوشت قرمز بدلیل دارا بودن مقدار زیادی مواد چرب رو به کاهش نهاده و در عوض، استفاده از مواد غذایی ای که با داشتن مقدار کافی پروتئین، برای سلامتی زیان آور نباشند مورد توجه واقع شده است. حبوبات ، سویا و قارچ خوراکی مهم ترین منابع پروتئین غیر حیوانی هستند که امروزه به طور وسیع مصرف می‌شوند. در این میان بازار مصرف قارچ خوراکی به دلیل افزایش سطح آگاهی جامعه نسبت به فواید و روش مصرف آن ، روند رو به رشدی را تجربه می‌کند.

قارچ ، به علت اینکه سرشار از مواد پروتئینی ، گلوسیدی ، ویتامین‌ها و لیپیدها است می‌تواند غذای مناسب و کاملی برای انسان به شمار آید. ضمن اینکه به واسطه سهولت پرورش قارچ های خوراکی می‌توان آنها را به صورت تازه ، خشک ، کنسرو و پودر به بازار عرضه نمود.

اجرای این طرح به عنوان یک فعالیت تولیدی ، ضمن اینکه گامی به سوی خود اتکایی کشور در صنایع غذایی به شمار می‌رود، می‌تواند بسترساز اشتغال به کار نیروهای متخصص ( خصوصا در علوم کشاورزی ) و فاقد تخصص گردد.

 

source : keramatzade

نظرات

مجید رشیدی حسین آبادی
۱۳۹۸/۰۸/۱۲۰۰
پاسخسلام . بنده با چهل میلیون تومان چه شغلی را میتوانم راه اندازی کنم ؟ تشکر

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید