سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

فنون میلیاردرها برای افزایش ثروت

فنون میلیاردرها برای افزایش ثروت
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/05/21 0 نظر

اگر روی خودتان سرمایه‌گذاری نمی‌کنید، پس در زندگی هیچ سرمایه‌گذاری‌ای نکرده‌اید. اگر روی کسب‌وکارتان سرمایه‌ گذاری نکرده‌اید، احتمالا کار باکیفیتی انجام نمی‌دهید. اگر روی روابط‌تان سرمایه‌گذاری نکرده باشید، احتمالا به‌جای آنکه روی چیزهایی تمرکز کنید که می‌توانید ارائه دهید، روی آن چیزهایی متمرکز هستید که می‌توانید از دیگران بگیرید.

فنون میلیاردرها برای افزایش ثروت

 

تقریباً همه‌ی ما در زندگی‌مان آرزو داریم که برای این سوال چگونه پولدار شوم ؟ یک جواب خوب پیدا کنیم و به سطحی از ثروت برسیم تا بتوانیم بدون دغدغه و نگرانی از تأمین هزینه‌های زندگی‌مان روزگار بگذرانیم. اما در این که چه سطحی از ثروت در باور هر فردی سطح خوب و قابل قبولی است میان همه‌ی افراد متفاوت است.

اگر برای چیزی پول پرداخت نکنید، بعید است توجهِ لازم را به آن داشته باشید. بیشتر آدم‌ها به‌دنبال چیزهای مجانی هستند، اما اگر چیزی را مجانی به‌دست آورید، بعید است ارزشی برایش قائل باشید و آن را جدی نمی‌گیرید.

اصلا چقدر روی خودتان سرمایه‌گذاری می‌کنید؟
چقدر نسبت به خودتان متعهد هستید؟

اگر روی خودتان سرمایه‌گذاری نمی‌کنید، پس در زندگی هیچ سرمایه‌گذاری‌ای نکرده‌اید. اگر روی کسب‌وکارتان سرمایه‌ گذاری نکرده‌اید، احتمالا کار باکیفیتی انجام نمی‌دهید. اگر روی روابط‌تان سرمایه‌گذاری نکرده باشید، احتمالا به‌جای آنکه روی چیزهایی تمرکز کنید که می‌توانید ارائه دهید، روی آن چیزهایی متمرکز هستید که می‌توانید از دیگران بگیرید.

از منظر خودبهبودی، سرمایه‌گذاریِ 10 درصد از درآمدتان روی خود، بازدهی 100 برابر یا حتی بیشتر به‌همراه خواهد داشت. به‌ازای هر یک تومانی که روی تحصیلات، مهارت‌ها و روابط خود سرمایه‌گذاری می‌کنید، حداقل 100 تومان پس می‌گیرید.

 

فنون-ثروت

اگر می‌خواهید عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته باشید، باید دورِ خودتان را با مربیان درجه یک پر کنید. هر کار فوق‌العاده‌ای که در زندگی انجام داده‌اید، نتیجه‌ی تربیت باکیفیتِ یک مربی درجه‌ی یک بوده است. اگر در زمینه‌ای به بن‌بست خورده‌اید، به این خاطر است که مربی باکیفیتی در آن زمینه نداشته‌اید.

بهترین مربی‌گری‌های دنیا، آنهایی هستند که بابتش به مربی‌تان پول پرداخت می‌کنید. اغلب، هر قدر بیشتر پرداخت کنید بهتر است، زیرا این رابطه را به‌مراتب جدی‌تر می‌گیرید. در چنین رابطه‌ای، باری به هر جهت برخورد نمی‌کنید. وقت خود را هدر نمی‌دهید. در حقیقت سرمایه‌گذاری کرده‌اید و به همین دلیل، دقیق‌تر گوش می‌کنید. بیشتر اهمیت می‌دهید. باملاحظه‌تر و درگیرتر خواهید بود. اگر موفق نشوید، پیامدهای بیشتری گریبان‌تان را خواهند گرفت، به همین خاطر همه‌چیز را جدی می‌گیرید.

خودِ من برای کمک گرفتن در نوشتن اولین معرفی کتابم که باید به کارگزاران ادبی ارائه می‌دادم، 3000 دلار به نویسنده‌ی بسیار موفقی پرداخت کردم. آن 3000 دلار را به‌ازای شاید 4 یا 5 ساعت از وقت او پرداخت کردم اما در آن 4 یا 5 ساعت، آنچه باید برای نوشتن یک معرفیِ عالی درباره‌ی کتابم یاد می‌گرفتم به من آموخت. با در اختیار گذاشتن منابعی، این فرآیند را به طرز چشم‌گیری برایم بهتر و سریع‌تر کرد. درنتیجه، با کمک او توانستم کارگزار ادبی مناسبی پیدا کنم و بعد هم یک قرارداد برای شش جلد کتاب نوشتم.

اگر آن زمان بیش‌ازحد نگران پرداخت آن 3000 دلار بودم، مطمئنا تا امروز هم معرفی کتابی ننوشته بودم. اگر هم نوشته بودم، نهایتا معرفی‌نامه‌ای بسیار بد بود. مسلما به اندازه‌ی امروز انگیزه نداشتم و انجام اقدامات لازم بعید بود.


اگر دارید با خودتان می‌گویید شما چنین پولی برای پرداخت ندارید، مطمئنا می‌توانید از پس خرید حداقل یک کتاب بربیایید؛ کتابی که در چنین شرایطی بتواند نقش آن مربی را برای شما ایفا کند. خودِ شما چقدر پول یا زمان صرف سرگرمی، لباس یا غذا می‌کنید؟ مسئله‌ی اصلی، اولویت است.

فقط وقتی انگیزه‌ی لازم را برای انجام کاری خواهید داشت که روی آن سرمایه‌گذاری کنید.

فراتر از بحث مربی‌گری، باید روی برنامه‌های آموزشی، دوره‌های آموزش آنلاین، کتاب و البته خوراک و استراحت خودتان هم سرمایه‌گذاری کنید.

سطح موفقیت شما مستقیما با سطح سرمایه‌گذاری‌تان سنجیده می‌شود. اگر نتیجه‌‌ی دل‌خواه‌تان را به‌دست نمی‌آورید، به این خاطر است که به اندازه‌ی کافی سرمایه‌گذاری نکرده‌اید تا به آن نتایج دست یابید.

 

میلیارد شدن

 

اولویت شما در سرمایه‌گذاری باید خودتان باشید.


اینکه امروز چه کسی هستید، در حقیقت تعیین می‌کند که:

•    ازدواج‌تان چقدر باکیفیت خواهد بود؛
•    چقدر پدر یا مادر خوبی می‌شوید؛
•    کاری که انجام می‌دهید چقدر باکیفیت خواهد بود؛
•    سطح شادی‌تان چقدر خواهد بود. آدم‌های بسیار اندکی از ثروت حقیقی برخوردارند. حتی افرادی با درآمد بالا هم واقعا ثروتمند نیستند. سبک زندگیِ بیشتر آدم‌ها با درآمدشان سازگار است. وقتی پول بیشتری به‌دست می‌آورند، بیشتر مصرف می‌کنند. در حقیقت، خیلی‌ها فقط پول به‌دست می‌آورند تا خرج کنند.
آدم‌های کمی هستند که برای سرمایه‌گذاریِ پول، آن را به‌دست آورند.

بهترین کار این است که کسب‌وکار خود را تنها یک‌دومِ معادله‌ی درآمدی‌تان بدانید. شما کسب‌وکار خود را دارید که درآمد به‌همراه دارد. بعد از آن سرمایه‌گذاری‌تان است که آن درآمد را به پول بیشتری تبدیل می‌کند.

اینکه در مدیریت پول هایتان چقدر خوب عمل می‌کنید، مانند هر چیز دیگری با میزان کیفیت هدایت‌شدن‌تان تعیین می‌شود. اگر می‌خواهید در کار با پول عالی شوید، روی آموزش و تربیت سرمایه‌گذاری کنید.

بهترین زمان برای کاشت درخت 20 سال پیش بود. بهترین زمان برای آغاز سرمایه‌گذاری هم در گذشته بود. اما اگر هنوز شروع نکرده‌اید، ننشینید و حسرت گذشته را نخورید. برای کسانی که امروز کاری نمی‌کنند، فردایی وجود ندارد.

همین امروز شروع کنید. آموزش ببینید. کاری ایجاد کنید یا چندین کار که بتوانید 10 درصد از درآمدتان را آنجا صرف کنید. کم‌کم این سرمایه‌گذاری‌تان می‌تواند منافع بیشتری داشته باشد، حتی بیشتر از کسب‌وکار اصلی‌تان.


سود مرکب واقعیت دارد. اگر شما 10 درصد از درآمدتان را به سرمایه‌گذاری در مدت زمان طولانی اختصاص دهید، آینده را تضمین می‌کنید. برخلاف بسیاری از کسانی که درآمد بسیار بالایی دارند، شما هر زمان که بخواهید می‌توانید دست از کار بکشید، زیرا پولِ شما پول بیشتری برای‌تان به‌همراه می‌آورد؛ بیشتر از آنکه برای زندگی راحت نیاز داشته باشید 

 رسیدن به ثروت و به عبارت بهتر میلیاردر شدن فنون خاصی دارد که در ادامه به 4 فن آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید تا به این سوال چگونه پولدار شوم خود پاسخ دهید!


چگونه پولدار شوم

 

1. ثروت هدف نیست.

همه‌ی ذهن‌تان را درگیر به‌دست آوردن پول نکنید. پول به تنهایی هدف نیست بلکه باید ذهن‌تان را درگیر فعالیتی خلاقانه کنید. ثروتمندان همواره به این فکر می‌کنند که در هر شرایطی بهترین کار ممکن چه کاری است. وقتی تمام ذهن‌تان را درگیر کاری درست کنید ثورت نیز دنبال آن خواهدآمد.

 

چگونه پولدارشویم

2. کارآفرینی بسیار مهم است.


بسیاری از افراد با وجود اینکه شبانه‌روز برای ثروتمند شدن و رفاه مالی تلاش می‌کنند به نتیجه‌ای که در ذهن دارند، نمی‌رسند. تا به حال شده به جای اینکه به ارتقای مالی خود توجه کنید به این فکر کنید که با چه کاری می‌توانید در عین حال که به درآمدتان اضافه می‌کنید به مردم نیز خیری برسانید؟ ارادی که در زمینه مالی به ثروت خوبی دست پیدا کرده‌اند کمک به افراد را جزو یکی از برنامه‌های اصلی فعالیت‌هایشان قرار داده‌اند.


به این فکر کنید با ایجاد کارآفرینی چه تعداد افراد بیکار را وارد دنیای کار می‌کنید و درآمدی به آنها می‌رسانید. افراد ثروتمند به خوبی می‌دانند موفقیت‌شان به این موضوع بستگی دارد که تا چه اندازه به دیگران در رسیدن به آرزوها و اهداف‌شان کمک کرده‌اند. آنها همه تلاش‌شان را می‌کنند که کارمندان و مشتریان آنها راضی باشند و موفق عمل کنند زیرا به خوبی فهمیده‌اند تنها با موفقیت و احساس رضایت دیگران تجارت آنها نیز موفق خواهدبود. آیا شما هم‌چنین دیدگاهی در مورد کسب ثروت دارید؟


3. به مشتریان بیشتر فکر کنید نه پول بیشتر.


وقتی شما مشتریان کمی داشته باشید به این فکر می‌کنید که بیشترین سود ممکن را از مشتریان موجود به‌دست بیاورید، اما این راه کسب ثروت نیست. به جای این کار به ارائه خدماتی بیندیشید که در آن میلیون‌ها نفر را تحت پوشش خدمات یا کالای خود قرار دهید.

تنها با این روش است که ثروت قابل توجهی به‌دست خواهید آورد. وقتی مشتریان بیشتری داشته باشید کارمندان بیشتری نیز نیاز پیدا خواهید کرد. کارمندان جدید مهارت‌ها و تجربیات خود را در اختیار شما و مجموعه‌تان قرار خواهند داد که این اتفاق نیز در درآمد و رشد تجارت شما اهمیت زیادی خواهدگذاشت.


4. با کسب ثروت کارهای مورد علاقه‌تان را انجام دهید.


افراد در زمینه کسب و کار و تجارت 2 گروه هستند؛ گروه اول افرادی هستند که نوع کاری که انجام می‌دهند برایشان اهمیتی ندارد زیرا تنها به کسب درآمد فکر می‌کنند. آنها دست به کارهای مختلفی می‌زنند تا درآمد بیشتری به‌دست بیاورند، اما گروه دوم به این علت دنبال پول هستند که بتواند از طریق ثروت دست به کارهای مورد علاقه‌شان بزنند.


آن‌ها ثروت را برای ارتقای سطح تولیدات خود، ساختن یک فیلم، یک آلبوم موسیقی، یا چاپ یک کتاب و… می‌خواهند. این گروه از افراد به آنچه که انجام می‌دهند عشق می‌ورزند. و ثروت ابزاری است که آنها را قادر به برآوردن رویاهایشان می‌کند. افراد ثروتمند و موفق از گروه دوم هستند. این جمله والت دیزنی را شنیده‌اید؟ «ما فیلم تولید نمی‌کنیم که پول و ثروت به‌دست بیاوریم بلکه ما درآمدزایی می‌کنیم تا بتوانیم فیلم تولید کنیم.»

 

دانلود PDF‌مقاله :فنون میلیاردرها برای افزایش ثروت

مطالب مرتبط

نظرات

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید