سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

8 انگیزه برای اینکه همیشه به خود افتخار کنیم

8 انگیزه برای اینکه همیشه به خود افتخار کنیم
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/05/18 0 نظر

برای مقابله با خودتخریبی و تقویت عزت نفس راهکارهایی وجود دارد. یکی از این راهکارها تهیه‌ی فهرستی از جزئیات ساده‌ی زندگی است که می‌توانید به داشتن آنها افتخار کنید. با این مقاله همراه شوید، برایتان راهکارهای مفید و مؤثری داریم.

8 انگیزه برای اینکه همیشه به خود افتخار کنیم


سرزنش شدن مدام برای اغلب ما اتفاق ناخوشایندی است. اینکه خودمان دائما در حال سرزنش و ایراد گرفتن از خودمان باشیم واقعا حس تنفربرانگیزی است. صدای درونی که ممکن است به مرور زمان ما را به خودتخریبی سوق دهد و عزت نفس ما را از بین ببرد. الزاما بازنده‌بودن و کارها را نصفه‌ و‌ نیمه رهاکردن باعث احساس سرخوردگی نمی‌شود، گاهی افراد موفق نیز دچار سرخوردگی می‌شوند، چون بسیاری از داشته‌های خود را ناچیز می‌دانند و برای کارهای خود ارزشی قائل نیستند.

برای مقابله با خودتخریبی و تقویت عزت نفس راهکارهایی وجود دارد. یکی از این راهکارها تهیه‌ی فهرستی از جزئیات ساده‌ی زندگی است که می‌توانید به داشتن آنها افتخار کنید. با این مقاله همراه شوید، برایتان راهکارهای مفید و مؤثری داریم.1. به مَنِش خود افتخار کنید


با شادی به استقبال هر آنچه که زندگی به شما ارزانی می‌کند، بروید. همین شیوه‌ی برخورد، شما را از بقیه متمایز می‌کند. با کسانی که با آنها تعامل دارید، گشاده‌رو و دوستانه رفتار کنید. این ویژگی ساده شما را دوست‌داشتنی‌تر می‌کند. هرچند حفظ اعتماد به نفس هنگام مواجهه با موقعیت‌های جدید، کار دشواری است اما با این ویژگی می‌توانید به الگوی صبر و بردباری تبدیل شوید.

 

8 دلیل برای افتخار ربه خود

2. به درس‌هایی که از زندگی آموخته‌اید، افتخار کنید


ترس از شکست را کنار بگذارید. با شکست‌ها روبه‌رو شوید، مسئولیت آنها را بپذیرید و مقاومت نشان دهید. پیروزی از آنِ کسانی است که پس از شکست، دوباره برمی‌خیزند. برای بهترشدن روح و جسم خود باید به نیازهای شخصی‌تان اهمیت دهید.


برای افزایش خودآگاهی زمانی را به تفکر و تعمق اختصاص دهید. این روش به شما کمک می‌کند تا درک بهتری نیز از شرایط دیگران داشته باشید.

با رفتارهای خشونت‌آمیز اطراف خود مقابله کنید، خواه این رفتارها در مدرسه برای شما اتفاق بیفتد یا در محله یا هر محیط دیگری؛ با مقابله با آنها می‌توانید در جامعه‌ای که به آن تعلق دارید، جنبشی را آغاز کنید.

سعی کنید در محیط کار به‌عنوان کسی که وظیفه‌ی خود را به بهترین نحوه انجام می‌دهد شناخته شوید.

خود رادوست داشته باش

 

3. به دستاوردهای خود افتخار کنید

خط‌ مشی مناسبی را درپیش بگیرید و هرگز دستاوردهای خود را با دیگران مقایسه نکنید. دستاوردهای شما به خودتان تعلق دارند و به همین دلیل شما را به انسان ویژه‌ای تبدیل می‌کنند. کاری پیدا کنید تا به‌وسیله‌ی آن خانواده‌ی خود را حمایت کنید، چراکه شما عضو کوچکی از جامعه هستید. روحیه ریسک پذیری داشته باشید و به‌دنبال شغلی بگردید که شما را خوشحال کند؛ فقط از این طریق می‌توانید به زندگی خود معنا ببخشید.


4. به تصمیمات مالی خود افتخار کنید

مقدار چشمگیری پول برای نیازهای آینده خود پس انداز کنید. تلاش کنید میزان بدهی کمتری داشته باشید. بدهی کم نشانه‌ی سبک زندگی سالم‌تر است. به‌اندازه‌ی توان مالی خود خرید کنید. 

خانه یا ملکی بخرید که مالکیت آن تمام‌ و کمال از آنِ شما باشد و میراثی برای خانواده‌تان محسوب شود. قبل از سرمایه گذاری در بورس و تجارت، دانش و اطلاعات کامل داشته باشید.


5. به روابط خود افتخار کنید و با دیگران مهربان باشید
همسر و شریک زندگی خود را بیابید، چراکه زندگی مشترک یکی از راه‌های درک سعادت جاودانه است. هیچ دو نفری شبیه به‌هم نیستند، پس تفاوت‌های شریک زندگی خود را بپذیرید. زمانی را برای همراهی با خانواده صرف کنید.

برای درک بهتر احساسات دیگران باید به گفته‌هایشان به‌خوبی گوش کنید؛ پس مهارت گوش دادن را در خود تقویت کنید و شنونده خوبی باشید.

با دیگران حتی با دشمنان و منتقدان خود مهربان باشید و در چهارچوب اعتقادات خود به نظرات آنها احترام بگذارید. (باور کنید مهربان بودن برای سلامتی مفید است!)

به عزیزان‌تان بگویید که دوست‌شان دارید تا ببینید قلب شما مالامال از عشق به آنهاست. به کسی که دوستش دارید زنگ بزنید و یا به ملاقاتش بروید، شاید دیگر فرصت دوباره‌ای وجود نداشته باشد.

به کسانی که از یک فاجعه جان سالم به‌در برده‌اند یاری برسانید. کمک‌های شما بسیار اثرگذار است.به خیریه‌ها کمک کنید؛ با این کار می‌توانید طعم شادی واقعی را بچشید.

 

به خودت افتخار کن


6. به بدن خود افتخار کنید


بدن خود را دوست داشته باشید و برای سلامتی بیشتر، سَبک زندگی بهتری را انتخاب کنید. در یک مسابقه‌ی دو شرکت کنید. با این کار می‌توانید هم توان فیزیکی خود را محک بزنید و هم برای آزمایش‌های دیگر زندگی خود را آماده کنید.

ورزش کنید. یکی از فواید ورزش این است که می‌تواند شما را ده سال جوان‌تر نشان دهد و زندگی سالم تری برای شما به‌ارمغان بیاورد. 


7.    به احساس محبت و روابطی که با دیگران دارید افتخار کنید

بهتر است برای یافتن راه سعادت خود، همسر و شریک زندگی خودتان را پیدا کنید. چون این یکی از بهترین راه هایی است که می تواند زندگی تان را متحول کند و شما را به نقطه ای برساند که بتوانید به خودتان افتخار کنید. در این راه یاد می گیرید هیچ دو نفری در دنیا شبیه به یکدیگر نیستند و باید برای پیدا کردن تفاوت های زندگی خود با شریک زندگیتان به درستی رفتار کنید و زمانی را برای همراهی با خانواده ی خود در نظر بگیرید.

برای این که بتوانید احساسات دیگران را به خوبی درک کنید باید به حرف هایی که می زنند به خوبی گوش کنید. پس مهارت گوش دادن و توجه به دیگران را در خود تقویت کنید و سعی کنید برای آن ها یار و همدم خوبی باشید و بتوانید به آن ها احساس خوبی منتقل کنید.
سعی کنید در زندگی خود تابع مقرراتی باشید و در چارچوب این مقررات حتی با منتقدان خود هم مهربان باشید و به آن ها احترام بگذارید. این کار می تواند برایتان بسیار مفید واقع شود و شما را به فردی محبوب تبدیل کند که به خود افتخار می کند. 

همیشه سعی کنید احساسات خود را بیان کنید و به عزیزانتان بگویید که آن ها را از صمیم قلب دوست دارید و زندگی تان با حضور آن هاست که شیرین و دلچسب می شود. این اجازه را به آن ها بدهید که بدانند چقدر برایتان مهم هستند و در زندگیتان چه نقشی دارند.


8.    به تجربیاتی که در زندگی کسب کرده اید، افتخار کنید

بهتر است در زندگی همیشه برای تجربیاتی که به دست می آورید ارزش قائل شوید و برای کسب تجربیات جدید از خود آمادگی نشان دهید. ترس از شکست می تواند شما را در برابر کسب تجربیات آسیب پذیر کند.

باعث می شود نتوانید به خوبی زندگی خود را ادامه دهید و همیشه در برابر اتفاقات جدید از خود مقاومت نشان دهید. بنابراین باید بدانید برای کمک به رشد خود باید همیشه پس از شکست دوباره برخیزید و به تجربیاتی که از آن شکست به دست آورده اید افتخار کنید و از آن ها درس خوبی بگیرید.

به دست آوردن تجربیات در زندگی مانند به دست آوردن پول و ثروت می باشد. یعنی شما می توانید بعد از مدتی به این دستاوردها مانند یک سرمایه ی بزرگ نگاه کنید و بدین وسیله به خود افتخار کنید.

نباید تصور کنید که تنها سرمایه ای که در طول زندگی خود به دست آورده اید همان پول و ثروتی است که تاکنون جمع کرده اید؛ چون چیزهای فراوانی وجود دارد که قادر است از این به بعد شما را صاحب ثروت کند و زندگی تان را به طور کلی تغییر دهد. به دست آوردن تجربیات سبب می شود در ادامه ی زندگی خود دچار اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شده اید نشوید. تنها این گونه است که می توانید زندگی راحتی را تجربه کنید. پس همیشه به تجربیاتی که در طول زندگی به دست آورده اید توجه داشته و به آن ها افتخار کنید.
 

 

دانلود PDF مقاله :8 انگیزه برای اینکه همیشه به خودافتخار کنیم

مطالب مرتبط

نظرات

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید