سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

6 اصل علم متقاعد کردن که می توانید به مشتری زیاد و فروش بالا برسید

6 اصل علم متقاعد کردن که می توانید به مشتری زیاد و فروش بالا برسید
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/10/17 0 نظر

اگر فکر می کنید که موفقیت تنها بر اساس شانس است، به زودی در مورد بعضی از ابزارهای قدرتمند برای دریافت مشتری زیاد ،به شما می گوییم : ذهن وفادار مشتری یا علم  نفوذ بر مشتری.  معمولی

6 اصل علم متقاعد کردن که می توانید به مشتری زیاد و فروش بالا برسید

 

 موفقیت خود را به شانس، موقعیت، کاریزما و یا قدرت اقتصادی اختصاص دهید. اما این قطعا تصویر کامل نیست. اگر چه این عوامل مهم هستند، روانشناسی نیز نقش مهمی در افزایش فروش و موفق دارد.

اگر فکر می کنید که موفقیت تنها بر اساس شانس است، به زودی در مورد بعضی از ابزارهای قدرتمند برای دریافت مشتری زیاد ،به شما می گوییم : ذهن وفادار مشتری یا علم متقاعد کردن و نفوذ بر مشتری زیاد .

پیش از این که از این علم متقاعد کردن بپرسید، می خواهم به شما بگویم که شگفت انگیز، جذاب و فوق العاده است، عمیقا سودمند است. 


علم تعقیب و علم متقاعد کردن و مشتری زیاد و فروش بالا

 

ما  توانایی جذب مردم، تأثیر مطلوب و ایجاد انگیزه خرید را داریم. جادو درکار نیست، بلکه دانش علمی است. علم متقاعد کردن یا علم تأثیر  از روانشناسی اجتماعی می آید.

 نظریه ارتباطات متقاعد کننده توسعه یافته است. این مبتنی بر استفاده از الگوهای خاص رفتاری است که به طور کلی در روان انسان وارد شده اند تا بتوانند بر رفتار انسان اثر گذارند .  در مورد درک اینکه چگونه می توانیم مهارت های ارتباطی خود را به منظور تاثیر بر تصمیم گیری افراد توسعه دهیم.

بنابراین ما قصد داریم  6 اصول علم متقاعد کردن را تشریح کنیم و به شما نشان دهیم چگونه می توانید آنها را به استراتژی کسب و کار یا استراتژی بازاریابی خود اعمال کنید. 

• 1: متقابل

• 2: سازگاری

• 3: اثبات اجتماعی 

• 4: همدردی / مانند-توانایی

• 5: اقتدار

• 6: کمبود

هدف اصلی در اجرای این اصول، فروش بالا ، مشتری زیاد ، بازدید بیشتر به وب سایت شما و دریافت پول بیشتر است. این به این معنی است که شما قادر به گرفتن  کاربران وب سایت خود  و تبدیل آنها به مشتریان هستید!

اجازه دهید نگاهی به چگونگی اعمال برخی از این تکنیک ها برای به دست آوردن مزایا (تبدیل مشتری،فروش بالا ، ایمیل، مشتری زیاد) نگاهی بیندازیم .

اگر شما یک بازاریاب، مدیر رسانه های اجتماعی هستید یا می خواهید کار پروژه خود را بهتر انجام دهید، این  6 اصل علم متقاعد کردن مشتری را بخوانید :


1-اصل اولویت :  متقابل- علم متقاعد کردن

 

 

هنر متقاعد سازی

حتما بخوانید: متقاعد کردن

برای استفاده از اصل متقابل برای نفوذ بر دیگران، ابتدا باید درباره مخاطبان هدف خود ، اینکه چرا ما میخواهیم بر آنها تاثیر بگذاریم و آنچه که دقیقا آن افراد  چه میخواهند، روشن شود و اصل متقابل را با موفقیت پیاده سازی کنید.

مثال دیگری از استفاده از این اصل در بازاریابی رسانه های اجتماعی در محتوا است . خوانندگان خود را با اطلاعات و آموزش رایگان با محتوای بسیار کاربردی که زندگی آنها را بهتر خواهد کرد. این کار باعث می شود آنها از سایت شما بازدید کنند و محتوای شما را در شبکه های مختلف اجتماعی به اشتراک می گذارند و  بر اساس قانون متقابل ، احتمال دارد که خوانندگان ما احساس کنند مجبور به خرید در سایت شما هستند یا توصیه به دوستان خود برای خرید از شما..

Kobo یک صفحه اختصاصی برای خواندن دیجیتالی است که برای کاربران صدها کتاب الکترونیکی را برای خرید و دانلود فراهم می کند. کوبو به سرعت یک رهبر جهانی در خواندن دیجیتال شده است، ارائه یک پلت فرم جهانی برای خوانندگان.  این سایت برنامه های رایگان برای کاربران خود ارائه می دهد تا آنها بتوانند  به کتاب های الکترونیکی خود دسترسی پیدا کنند (چه در Apple، BlackBerry، Android و Windows). در این مثال از بهینه سازی تبدیل ، ما می توانیم روابط متقابل را مشاهده کنیم. زمانی که Kobo به بازدید کننده یک برنامه رایگان ارائه می دهد که مزایای عملی برای مصرف محصول خود را فراهم می کند.

 

 

متقاعد سازی در روانشناسی اجتماعی

حتما بخوانید: چگونه با راه متقاعد کردن دیگران فرد با نفوذی بشویم؟

در اینجا ما قصد داریم به شما ایده هایی را ارائه دهیم که امروز می توانید از این اصل استفاده کنید.

ارائه کتاب الکترونیکی با اطلاعات مربوطه (که شگفت انگیز، الهام بخش، و یا فوق العاده جالب است!) برای دانلود رایگان

مشتری زیاد و مورد نظر خود را به دوره ها، رویدادها و آموزش ها دعوت کنید

• مشتری بالقوه خود را به عنوان موردی که ارزشمند است در نظر بگیرید


2-اصل علم تضمین :  "تعهد" (و ثبات)در علم متقاعد کردن

 

دوره متقاعد سازی

حتما بخوانید: راز متقاعد کردن افراد

این اصل توضیح می دهد که چرا مشتری قدیمی بهتر از جذب یک مشتری زیاد و جدید است.

هنگامی که ما  به چیزی یا فردی متعهد هستیم ، برنامه ریزی بیشتری می کنیم

بازاریاب ها  می توانند بازدیدکنندگان سایت را به کاری رایگان مانند پر کردن یک فرم یا ایجاد یک حساب متعهد کنند . این باعث می شود که بازدید کنندگان سایت در طول زمان خود را به عنوان مشتریان وفادار ببینند و اجازه دسترسی آسان به خرید محصولات یا پیوستن به خدمات خاص را فراهم می کنند و در خرید محصولات و دوره ها شرکت می کنند.

 

متقاعد سازی مشتری
 
حتما بخوانید: چگونه دیگران را متقاعد کنیم؟

به عنوان مثال، Spotify در بهینه سازی تبدیل کاربر به مشتری زیاد  و استفاده از اصل تعهد برای هدایت بازدید کننده به یک دوره برای فروش بالا می باشد. ایجاد یک حساب کاربری در سایت  برای این هدف کار می کند.

  • آزمایش رایگان برای محصول شما برای مدت زمان محدود
  • اگر شما یک محصول با قیمت بالا را به فروش می رسانید ابتدا سعی کنید YES را در موارد محصولات کوچک تر به دست آورید. به عنوان مثال: سعی کنید مشتری بالقوه خود را برای عضویت در لیست کاربران خود، خواندن یکی از مقالات خود و یا تماشای یکی از وبینارهای خود را امتحان کنید. سپس، مشتری به دلیل اصل انسجام، بیشتر متعهد به خرید از شما خواهد شد.
  • سعی کنید کاربر را به کلیک بر روی چیزی در سایت خود ترغیب کنید و سپس در دیگری و سپس در دیگری. هر کلیک یک تعهد کوچک و قاعده سازگاری است. بازدید کننده ای که بیشتر کلیک می کند، بیشتر احتمال دارد که خرید کند.

3-اصل برابری :   "اثبات اجتماعی" در علم متقاعد کردن و مشتری زیاد

 

اصول متقاعد سازی مشتری

 

حتما بخوانید: رازهای متقاعد کردن اطرافیان

شما به یک شهر جدید می رسید که با آن آشنا نیستید و به دنبال یک رستوران می روید. شما در مرکز شهر هستید و دو رستوران بسیار شبیه هم وجود دارد. با این حال، یک تفاوت اساسی وجود دارد: یکی تقریبا پر از مشتری است و دیگری کاملا خالی است. شما کدام یک را انتخاب می کنید؟

ما به همان شیوه ای عمل می کنیم که جامعه ما (یا زیر گروه های اجتماعی) به آن عمل می کند.

 شما می توانید قدرت اثبات اجتماعی به طور چشمگیری برای افزایش نرخ تبدیل و خرید از وب سایت خود استفاده کنید . پیام هایی از قبیل: "9 نفر از 10 نفر توصیه می کنند ...." نمونه های خوبی از اصل اثبات اجتماعی اثبات شده برای بازاریابی هستند. در این مثال، سطح فروش بر اساس میزان تایید جمعی است.

 

 

چگونه مشتری را راضی به خرید کنیم

 

Amazon.com یک شرکت شناخته شده در سراسر جهان برای فروش بالا کالاها از طریق اینترنت است. ما می توانیم ببینیم که چگونه اثبات اجتماعی را با استفاده از نظر مشتریان و فروشندگان نسبت به رتبه بندی هایی که دیگران در مورد محصولاتشان انجام داده اند، استفاده می کنند. این به تسهیل تصمیم گیری کمک می کند، زیرا این تصمیم با تجارب دیگران پشتیبانی می شود. این با رتبه بندی ستاره (1 تا 5)، از جمله تعداد بازخورد دریافت شده مشخص می شود. شما همچنین می توانید نظرات دیگر کاربران را پیدا کنید.


4-اصل علم حصول اطمینان : "همدردی / مانند-توانایی" در علم متقاعد کردن

 

چگونه با مشتری حرف بزنیم

حتما بخوانید: افزایش فروش آنلاین

شرکت هایی که از نمایندگی های فروش در جامعه استفاده می کنند از این اصل با موفقیت بسیار خوبی نتیجه می گیرند. به همین دلیل مهم است که مشتریان بالقوه خود را بشناسید.

همدردی کلید فروش است. به ندرت کسی چیزی  که دوست ندارد بخرد.

علم متقاعد کردن را می توان برای بازاریابی رسانه های اجتماعی به شرح زیر اعمال کرد: شرکتی که می خواهد نرخ تبدیل و فروش خود را افزایش دهد، باید با ایجاد یک صفحه زیبا  که احساس بازدید کننده را با تصاویر، رنگ ها، کلمات را درگیر که نهایتا منجر به فروش شود.

بخشی از "درباره ما" در یک صفحه فرود، فرصتی عالی برای  نشان دادن مشتریان بالقوه و شباهت بین آنها و ما است. و باعث می شود مشتریان  با کسی یا چیزی را که دوست دارند ارتباط برقرار کنند.

در واقع شما می توانید یک نمونه واضح از این اصل را با رفتن به هر فروشگاه اپل تجربه کنید. همانطور که وارد می شوید، متوجه خواهید شد که فروشندگان در شلوار جین و پیراهن آبی هستند (و نه در کت و شلوار)! آنها غیر رسمی لباس می پوشند زیرا آنها نماینده خریدار معمولی اپل (آرام، هوشمند و خلاق است).

 

نکات:

  • لباس را به نحوی تنظیم کنید که با مشتریان شما هماهنگ باشد.
  • زبان بدن خود را با مشتری کپی کنید

5-اصل برابری  : "مقام" در علم متقاعد کردن

مردم به طور کلی تمایل دارند که از شخصیت های حکومت اطاعت کنند .

این فقط طبیعت انسانی است.

 

چگونه مشتری را قانع کنیم

 

هنگامی که مشتریان در مورد یک خرید مطمئن نیستند، معمولا به دنبال یک شهادت  «شخص با اقتدار در موضوع » به عنوان راهنما هستند. به همین دلیل نظر متخصصان یا کارشناسان در حال حاضر یک سند در دنیای تبلیغات است.

 

متقاعد سازی در روانشناسی اجتماعی

حتما بخوانید: هدف گذاری در فروش و روش های  پیاده سازی آن

آدیداس از لیونل مسی به عنوان یک شخصیت غیرقابل انکار در جهان ورزش، به ویژه فوتبال، استفاده می کند. شکی در مورد آن وجود ندارد. نفوذ و محبوبیت او باعث می شود  به عنوان فرد قابل اطمینان در کمپین های تبلیغاتی زیادی استفاده شود. 

برخی از کتاب های فروش در Amazon.com شرح هایی دارند که ما می توانیم شهادت مردم معروف را در این موضوع ببینیم. به عنوان مثال، اگر ما می خواهیم کتاب "Principle of Fortune Cookie" را بخریم، می توانیم نظر ، مقامات جهانی در زمینه بازاریابی را ببینیم . 

 

نکات :

  • اگر یک مقام یا رهبر در صنعت شما یک نظر مثبت در مورد محصول یا خدمات خود داشته باشد، با نشان دادن آن در صفحه اصلی یا صفحه قیمت گذاری خود، آن را در محصول خودتان بکار ببرید. این به فروش شما کمک می کند!

6-اصل برابری در علم متقاعد کردن : "کمبود" 

با  اصل علم حصول اطمینان ، مردم باید بدانند که در صورتی که اقدام برای خرید محصول شما نکردند، آن را از دست می دهند . این عمدتا به این واقعیت متکی است

وقتی که رسیدن به محصول و محصولات  محدود است ، یا زمانی که ما در معرض خطر از دست دادن فرصت  هستیم، جذابیت بیشتری ایجاد می شود.

 

تعریف متقاعد سازی

حتما بخوانید: 3 نکته مهم روانشناسی فروش که شما باید استاد باشید

قانون عرضه و تقاضا در اصل کمبود ،نقش مهمی ایفا می کند . اگر مشتری ، تقاضای بالای  محصول را درک می کند، نشان می دهد که آنها بلافاصله علاقه مند هستند و حتی مایل به پرداخت بیشتر قیمت هستند .فرصت هایی که ارزشمندتر می شوند، زمانی که به سختی می شود آنها را بدست آورد.

 

اصول متقاعد سازی ارسطو

حتما بخوانید: 25 ایده تبلیغات برای فروش بیشتر

Ticketmaster از اصل کمبود به عنوان یکی از منابع اصلی خود استفاده می کند. وب سایت آنها پر از معاملات ارائه شده تنها برای مدت زمان محدود و بسته های بلیط منحصر به فرد است. آنها یکی از شرکت های پیشرو برای خرید بلیط به مسابقات موسیقی، فیلم و یا ورزشی هستند.

 

 

 

Orbitz.com به شما می گوید که هنگام جستجو برای اتاق ها و پروازها، تنها چند نقطه وجود دارد. اگر شما در آن لحظه خریداری نکنید،احتمال از دست دادن ان وجود دارد.

 

نکات:

  • اگر یک محصول را به فروش بالا برسانید ،مردم می خواهند محصول را حتی بیشتر خریداری کنند.
  • وقتی می دانیم نمی توانیم بیش از 5 عدد  خرید کنیم و محدودیت وجود دارد،بیشتر به خرید تمایل پیدا می کنیم.

ترکیب کردن

در مورد استفاده از این اصول جالب توجه است که:

  6 اصول علم متقاعد کردن به ندرت به طور مستقل استفاده می شود، بلکه همه با هم به عنوان بخشی از یک استراتژی جامع بازاریابی ترکیب شده است.

اگر این ابزار بسیار مفید برای طراحی استراتژی های بازاریابی است، شما نباید آنها را مورد سوء استفاده قرار دهید، زیرا اگر آنها بیش از حد آشکار شوند، در واقع می توانند برند را به شکل منفی تحت تأثیر قرار دهند.

این 6 اصل اعتقاد و نفوذ برای چندین دهه توسط شرکت ها، فروشندگان و برای هر یک از ما در زندگی روزمره ما مورد استفاده قرار گرفته اند.

از زمان انفجار تجارت الکترونیک در اینترنت، شش اصول متقاعد کردن دیگران به این طرح جدید اقتباس شده است.

شاید شما پیش از این از این آگاه نبودید. اما اکنون می دانید که اگر شما آنها را به درستی اعمال کنید، در طی زمان ، می توانید یک افزایش قابل قبول در نرخ تبدیل و فروش بالا خود ایجاد کنید . نگران نباشید مشتری های بالقوه خود را به یک نمونه رایگان بفرستید و به آنها بگویید  محصول شما برای قیمت های خاصی و با تخفیف برای مدت طولانی در دسترس نخواهد بود.

این تصمیم مشتری است که کل فرایند بازاریابی را منتقل می کند، بنابراین این جایی است که ما باید تاثیر گذار باشیم. ممکن است هزاران راهنمایی برای به دست آوردن مشتریان وجود داشته باشد، اما اصول علم متقاعد کردن تضمین می کنند که شما آنها را تحت تاثیر قرار داده و منجر به افزایش نرخ تبدیل (کاربران به مشتریان) و فروش بالا خواهید رسید. امیدوارم این مقاله در کسب و کار شما و مشتری زیاد و فروش بالا کمک نماید.موفق باشید.

احمدرضا کرامت

 

sourcepostcron

مطالب مرتبط

نظرات

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید