سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

18 نشانه ی که نشان می دهد عاشق شده اید

18 نشانه ی که نشان می دهد عاشق شده اید
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/10/16 3 نظر

تغییر و تحولات مغز " عاشق " منحصر به فرد و دوره ای تعریف شده است که کاملا در مغز مشخص و قابل پی گیری است.18نشانه برای این که نشان دهد عاشق شده اید وجود دارد:

عاشق شدن


از کجا بفهمیم که عاشق شدیم؟

اضطراب‌های ناگهانی و تپش‌های شدید قلب را می‌توان به عشق (یا شیفتگی دوران جوانی) نسبت داد. موارد زیر هنگام عاشق شدن در بدن ظاهر می‌شوند.


 

عاشق شدن مثل معتاد شدن است

تحقیقات نشان می‌دهند فرد با عاشق شدن و با آزاد کردن هورمون‌های مغز مثل دوپامین، اکسی‌توسین، آدرنالین و وازوپرسین به رابطه عاطفی اعتیاد پیدا می‌کند. محققان این اعتیاد را شبیه اعتیاد به مواد مخدر می‌دانند.

 

به گفته یک متخصص و درمانگر خانواده، این مواد شیمیایی زمانی که به شخص مورد علاقه مان جذب می‌شویم در بدنمان آزاد شده و وابستگی به آن فرد را برای ما تشدید می‌کند. درست مثل مواد مخدر، هرچه بیشتر با آن شخص وقت می‌گذرانید احساس اعتیاد بیشتری به او می‌کنید.

 

اما اگر شک دارید که واقعا عاشق هستید و مرتب هر شخصی که از کنارتان رد میشود فکر میکنید عاشق هستید پیشنهاد میکنم این مطلب اگر مدام عاشق و بعد قطع رابطه با دیگری دوست می شوید را بخوانید


 

آیا واقعا عاشقی؟

برخی نشانه‏ ها می ‏تواند به شما اثبات کند که عاشق طرف مقابل هستید و او هم به همان اندازه شما را دوست دارد.در ادامه نشانه های عاشق شدن را بیان خواهیم کرد.

 

 1. به سمت هم کشیده شدن از علائم عاشق شدن

 

یکی از نشانه ‏های عشاق این است که از کنار هم بودن احساس غرور می‏کنند و همدیگر را در مقابل دیگران به‏ گونه ‏ای توصیف می‏کنند که انگار برترین هستند. در مقابل افرادی که همدیگر را دوست دارند اما عاشق واقعی نیستند، عیوب همدیگر را بیشتر از خوبی‏های هم می‏بینند و هر یک در رابطه احساس حقارت می‏کنند.


 

 1. از نشانه های عاشق شدن این است که با هم خوش می‏گذرانید

 

وقتی عاشقید حضور طرف مقابل لذت‏بخش است و در عین داشتن اضطراب، فرد عاشق احساس لذت می‏کند و این درواقع همان تقابل عقل و احساس است. وقتی با فردی قراری عاشقانه دارید، اما احساس افسردگی خستگی و سردرگمی می‏کنید یعنی یا شما عاشق نیستید یا طرف مقابلتان.


 

 1. عاشق شدن-همیشه برای هم وقت دارید

 

یکی از نشانه های عاشق شدن این است که برای هم همیشه وقت دارید و وقتی با او تماس می‏گیرید حتی اگر در جلسه کاری باشد پاسخ شما را کوتاه هم که شده می‏دهد. همیشه خوش خلق است و به دنبال فرصتی برای دیدنتان می‏گردد. تمامی این کارها یک معنا دارد طرف مقابل عاشق شماست. شما اولویت اول او هستید، او می‏خواهد این حس را نشانتان دهد. اگر طرف مقابلتان به شما زنگ نمی‏زند خود را با کار سرگرم کرده و وقتی با شماست مرتبا با تلفن حرف می‏زند یعنی عاشقتان نیست.


 

 1. نشانه عاشق شدن نگران هم بودن است

 

نشانه عاشق شدن : وقتی با هم هستید از شما می‏پرسد که روز خوبی را گذرانده‏ای یا نه و اینکه شما مشکلی نداری؟ به عبارت دیگر فرد عاشق نیازهای نارسیسیک خود را فراموش می‏کند و به دیگری گرایش می‏یابد. این گرایش نه از روی احترام، بلکه به خاطر عشق است. اگر طرف مقابلتان توجه زیادی به شما نشان نمی‏دهد و مشکلات درگیری‏ هایتان برای او مهم نیست، چشم و گوشتتان را بهتر باز کنید.


 

 1. عاشق شدن-آسیب‏ پذیرید

فرد عاشق دوست دارد برای طرف مقابل از خود بگوید؛ از هر آنچه که دوست دارد از کودکی ‏اش و موقعیت‏هایی که از دست داده. او سعی می‏کند اعتماد طرف مقابل را به دست بیاورد البته با توصیف آنچه که هست نه آنچه که باید باشد. معمولا خود را آسیب‏ پذیر نشان می‏دهد تا در پناه دیگری امنیت و محبت را بیابد. اگر طرف مقابل شما اظهار می‏کند که مردها و زن‏ها را خوب می‏شناسد، مراقب باشید. او تنها می ‏خواهد مدتی را با شما خوش بگذراند.


 

 1. عاشق ها شجاع‌تر می‌شوند

 

بر اساس مطالعات دانشگاه برمینگام،  اکسی‌توسین آزاد شده حین عاشقی که “هورمون عشق” نیز نام دارد، شخصی جسور، مغرور و شجاع از شما می‌سازد.

 

سرخ شدن گونه‌ها، عرق کردن کف دست و تپش شدید قلب این علائم اضطراب تنها ناشی از حالت‌های روحی نبوده و در واقع هورمون‌های آدرنالین و نوراپی‌نفرین نیز در بروز آن‌ها نقش ایفا می‌کنند.


 

 1. عاشق شدن-انبساط مردمک چشم از نشانه های عاشقی

 

افراد بعد از این‌که به شخصی وابسته می‌شوند یا در محلی به تماشای فرد دلخواه می‌پردازند، اتفاقاتی در شبکه‌های سمپاتیک دستگاه عصبی‌شان رخ می‌دهد که گشادتر شدن مردمک چشم آنان را در پی دارد.


 

 1. عاشق شدن-احساس کسالت و از دست دادن اشتها از نشانه های عاشقی

 

از دست دادن اشتها و احساس کسالت در زمان عاشقی کاملاً عادی محسوب می‌شود. هورمون استرس کورتیزول آزاد شده با انقباض رگ‌های خونی موجود در شکم باعث این علائم می‌شود. به همین دلیل گاهی مشاهده می‌شود که عروس و داماد در مراسم ازدواج اشتهای خود را به طور کامل از دست می‌دهند. این حالت‌ها به مرور زمان برطرف می‌شوند.


 

 1. عاشق شدن احساس قدرت می آورد

 

آزاد شدن اکسی‌توسین در زمان عاشقی باعث افزایش تحمل و توان فیزیکی فرد می‌شود. شاید از این بابت بتوان یک فرد عاشق را به مادری شبیه دانست که حاضر می‌شود برای نجات فرزند خود یک ماشین را از زمین بلند کند!


 

 1. نمی‌توانید چشم از شخص مورد نظر بردارید

این‌که عده‌ای عکس‌های شخص دلخواه خود را در جایی نگه می‌دارند یا عکس معشوق را به عنوان تصویر پس‌زمینه گوشی‌های هوشمند یا کامپیوتر خود انتخاب می‌کنند، دلیل کاملاً علمی دارد. گفته می‌شود، هنگام مشاهده این عکس‌ها، مغز دوپامین آزاد می‌کند.


 

 1. شدت صدا

 

زمانی که دوران شیفتگی را پشت سر گذاشته‌اید و به مرحله‌ای رسیده‌اید که احساس تعهد و متکی بودن به شخص می‌کنید، ممکن است متوجه تغییرات فیزیکی عجیب‌تری در خود شوید. برای مثال بلندتر و در عین حال ملایم‌تر صحبت کردن از نشانه‌های فیزیکی علاقه‌مندی محسوب می‌شود. تحقیقات نشان داده‌اند زمانی که خانم‌ها مجذوب افراد مورد علاقه‌شان می‌شوند، تمایل بیشتری برای بلند صحبت کردن دارند.


 

 1. زمانی که معشوق حضور فیزیکی ندارد، حس خوبی ندارید

 

آزاد شدن هورمون کورتیکوتروفین عامل اصلی این حالت است. زوج‌هایی که به مدت طولانی از هم دور می‌مانند، به تدریج راه‌های مقابله با این حالت‌ها را یاد می‌گیرند. برای مثال با گوش دادن به صدای فرد آرام می‌شوند.


 

 1. افزایش وزن بخاطر عاشق شدن

 

تحقیقات فراوانی این واقعیت را تایید کرده‌اند که افراد هنگامی که در یک رابطه رضایت‌بخش قرار می‌گیرند، به وزنشان افزوده می‌شود. برای مثال یکی از این تحقیقات نشان داد زنان بعد از ورود به یک رابطه عاطفی به خوردن غذاهایی با مقادیر فراوان شکر و روغن میل بیشتری پیدا می‌کنند.


 

 1. بی‌خوابی یکی از نشانه های عاشق شدن

 

هیجان ناشی از فکر کردن به اتفاقات شیرین بعضی اوقات باعث بی‌خوابی در فرد عاشق به خصوص در اوایل رابطه می‌شود. این فرد هنگام صبح و عصر احساس انرژی بیشتری می‌کند. این انرژی مضاعف از مثبت‌اندیشی وی نشات می‌گیرد و باعث می‌شود فرد تمایلی برای خوابیدن نداشته باشد.


 

 1. عاشق شدن-خلاق‌تر شدن از نشانه های عاشقی

 

گرچه عده‌ای از نویسندگان افسردگی را الهامگر کارهای مبتکارانه خود دانسته‌اند، تحقیقی در سال 2015 نشان داد عشق خلاقیت افراد را بر می‌انگیزد. بر اساس نتایج این تحیق، افراد عاشق نگاهی عمیق‌تر و دوراندیشانه نسبت به مسائل دارند، به طوری که با رویکرد کل‌گرایی می‌توانند زوایای مختلف مسائل را درک کنند.


 

 1. التیام دردهای مزمن

 

تحقیقی در سال 2010 در دانشکده پزشکی استنفورد نشان داد رابطه عمیق عاشقی در تسکین دردهای مزمن همانند یک دارو عمل می‌کند. به گفته محققان، روابط عاشقانه در همان نقاط از مغز که داروهای آرامش‌بخش عمل می‌کنند، تاثیر می‌گذارند. شاید به همین دلیل تجویز عشق از سوی پزشکان به جای داروهای آرامش‌بخش چندان غیر منطقی به نظر نرسد.


 

 1. عاشق شدن-نگران شدن از نشانه های عاشقی

 وقتی با هم هستید از شما می‏پرسد که روز خوبی را گذرانده‏ای یا نه و اینکه شما مشکلی نداری؟ به عبارت دیگر فرد عاشق نیازهای نارسیسیک خود را فراموش می‏کند و به دیگری گرایش می‏یابد. این گرایش نه از روی احترام، بلکه به خاطر عشق است. اگر طرف مقابلتان توجه زیادی به شما نشان نمی‏دهد و مشکلات درگیری‏ هایتان برای او مهم نیست، چشم و گوشتتان را بهتر باز کنید.


 

 1. عاشق شدن-آسیب‏ پذیرنشان دادن از نشانه های عاشقی

 فرد عاشق دوست دارد برای طرف مقابل از خود بگوید؛ از هر آنچه که دوست دارد از کودکی ‏اش و موقعیت‏هایی که از دست داده. او سعی می‏کند اعتماد طرف مقابل را به دست بیاورد البته با توصیف آنچه که هست نه آنچه که باید باشد. معمولا خود را آسیب‏ پذیر نشان می‏دهد تا در پناه دیگری امنیت و محبت را بیابد. اگر طرف مقابل شما اظهار می‏کند که مردها و زن‏ها را خوب می‏شناسد، مراقب باشید. او تنها می ‏خواهد مدتی را با شما خوش بگذراند.

 

دانلودpdf مقاله :18 نشانه ی که نشان می دهد عاشق شده اید

مطالب مرتبط

نظرات

Dnnsjwjwkwk
۱۴۰۰/۱۰/۱۶۰۱
پاسخسلام ازتون میخام جوابم رو بدید من واقعا دوران خوبی رو نمیگذرونم..من یک دختر 16 ساله میدونم سنم کمه اما.. من چند سال پیش عاشق پسر داییم شدم به دلایلی دو سال جدا بودیم رفته رفته فراموشش کردم ادمی نیستم که وا بدم.. سن بدی بود بعد اون بعد یک سال با یکی آشنا شدم تو مجازی که با بدبختی بهم اعتراف کردیم .. و عاشقش بودم واقعا شک نداشتم اما الان نه و واقعا می‌ترسم شایدم بخاطر درساس که از هم دور شدیم ... بگذریم من از یک دی شب یلدا که پسر داییمو دیدم پریشونم بعد دوسال دیدمش و تا امروز که نزدیک بیست رور میگذره نفهمیده بودم و فکر میکنم عشقم زنده شده امکان داره... من چیکار کنم دارم روانی میشم اصلا حالم خوب نیس و نمیدونم رلمو چیکار کنم دوسش دارم اما نمیدونم چمه????????????????????????????????????????
علی
۱۳۹۹/۰۳/۱۳۰۱
پاسخمن مدت مدت ها بود که یک دختر را دوست داشتم و بنا به دلایلی نتونستم اونو خوب بشناسم و بعد یک ماه سختی و تحمل نبودنش اون حسی که نسبت بهش داشتم از بین رفت.من سنم کمه و کم کم دارم میرم تو سن 17 سال ولی نمیدونم چرا میخوام به یک دختر محبت کنم و از ته قلب دوستش داشته باشم.بزارید از خودم بگم.من در یک خانواده ی مذهبی به دنیا اومدم و به شدت به وجود خدا معتقدم و برای همین همیشه سعی میکردم نامحرم هارو به چشم خواهر خودم ببینم.ولی خوب بعد از سن بلوغ احساس کردم میخوام یک دختر رو دوست داشته باشم و بهش وفادار باشم.احساس میکنم با خیلی از دوستام فرق دارم و این مسائلو بهتر درک میکنم.من میخوام در اینده به یک کشور خارجی برای تحصیل سفر کنم و خیلی دوست دارم دختری رو که درنظر دارم،بهش برسم،ولی میترسم بعد سال ها منتظر بودن،به دلیل مشهور بودن اون فرد،ضربه بخورم و جواب منفی بشنوم،اما با این حال نمیتونم بهش فکر نکنم.اولش اونو به چشم یک هنرمند میدیدم و طرفدارش بودم ولی نمیدونم چرا احساس میکنم دوستش دارم و همیشه تو ذهنم تصاویر خوبی رو از اون و خودم،تو ذهنم تصور میکنم.من ادمی نیستم که هر زیباییی رو دوست داشته باشم.من خودمو بهتر از هرکس دیگه ای میشناسم و میدونم که هیچوقت بخاطر زیبایی یه اعمال زشت تحریک نمیشم،چون اینطوری بزرگ نشدم ولی تنها دوتا ارزو در این دنیا دارم.اولیش رسیدن به یک شغل و درامد خوب و دومی رسیدن به اون شخص.من اونو بخاطر شهرتش انتخاب نکردم چون به شهرت اهمیتی نمیدم و میدونم هرکسی میتونه مشهور بشه.از نظر من شهرت مهم نیست،محبوبیت مهمه و اگر قرار باشه کسی منو دوست داشته باشه بخاطر خودم باشه نه بخاطر شهرت اون دختری که دوستش دارم.التماستون میکنم.خواهش میکنم،تمنا میکنم بهم بگید چیکار کنم.به نظرتون این عشق و علاقه در این سن خیلی بده؟نباید بهش فکر کنم؟و منتظر بالا رفتن سنم برای تصمیم درباره ی زندگی مشترک نباشم؟من از دوچیز بدم میاد.یک اینکه شکست عشقی بخورم و ذهنم درگیر بشه،دو اینکه اون بخاطر من ضربه بخوره و نتونه در ایندش پیشرفت کنه،ولی اگر قرار باشه همچین اتفاق بدی برای اون بیفته حاظرم من جای اون باشم.من با این حال نمیخوام عاشق نباشم و این توهم باشه.یجورایی به خودم شک دارم چون از سنم میترسم.خواهشن کمکم کنید.برام بیشتر در این مورد توضیح بدید.
نرگس
۱۳۹۸/۰۶/۲۶۰۰
پاسخممنون از مطالب تون ولی از نظر من عشق واقعی تا زمان اردواج به عشقش نگاه نمیکنه عشق واقعی اصلا به ظاهر نیست

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 86

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید