سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

16 سرگرمی که شما را باهوش تر و شادتر می سازد

16 سرگرمی که شما را باهوش تر و شادتر می سازد
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/03/01 0 نظر

اگر شما دنبال یک سرگرمی جدید هستید و مهارت هایی را به وجود می آورید که به شما کمک می کند مهارت و بهره وری خود را افزایش دهید

16 سرگرمی که شما را باهوش تر و شادتر می سازد

 

همانطور که بیان می شود، همه به یک سرگرمی نیاز دارند. سرگرمی ها به توسعه طعم های ما و لذت های ما در زندگی کمک می کند. آنها می توانند مانند باغبانی، پخت و پز، نوشتن، فست فود، کمدی و دوختن به نام، اما چندگانه باشند.

با این حال، سرگرمی های بسیار کمی هرگز سازنده نبوده اند، مگر این که شما متعلق به یکی از کسانی که کمی خوش شانس هستند و می توانید سرگرم کننده خود را به یک کار دوم تبدیل کنید ... و یا کسانی که موفق به استفاده از مهارت های خود  در سرگرمی  شده اند که برای تبدیل شدن به مولد تر، کارآمد و شادتر می باشند.

بنابراین، اگر شما دنبال یک سرگرمی جدید هستید و مهارت هایی را به وجود می آورید که به شما کمک می کند مهارت و بهره وری خود را افزایش دهید، این لیست از مزایای تولیدی را که می توانید برداشت کنید و مزایای آن را بررسی کنید:


1. سرگرمی پخت و پز

 

سرگرمی در جدول

حتما بخوانید: بالا بردن بهره وری با سرگرمی های جذاب

پخت و پز یکی از سرگرمی های تولیدی است و همه چیز باید در دستان خود را در نظر بگیرد.

پخت و پز شما را در لحظه لحظه قرار می دهد، تمرکز کامل بر محصول و فرآیندهای دستی. همچنین شما را مجبور می کند برنامه ریزی کنید.

به عنوان یک جایزه، با تمرین، شما در آماده سازی و غذا برای پیشبرد روزهای آینده واقعا خوب خواهید بود، به این معنی که شما حتی بیشتر از آنچه که متوجه شده اید، بسیار سازنده هستید.


2.سرگرمی پیاده روی

 

تعریف سرگرمی

 

یکی از آن سرگرمی های آخر هفته است، برای افرادی که علاقه زیادی به سفرهای طولانی دارند و زیبایی طبیعت را تجربه می کنند.

مطالعات نشان داده اند که چگونه پیاده روی می تواند به مغز ما کمک کند.  آنها همچنین می توانند تاثیر مثبت بر بهره وری شما داشته باشند، زیرا پیاده روی به شما اجازه می دهد ذهن خود را از همه نگرانی ها پاک کنید و تمرکز خود را بر روی حال و همچنین تمرینات ورزشی برای بهبود آمادگی جسمانی و استقامت داشته باشید.


3. سرگرمی نقاشی

 

سرگرمی چیست؟

حتما بخوانید: عاداتی که سبب تقویت رابطه خانواده و فرزند می شود

نقاشی ممکن است به نظر نرسد سرگرمی به خصوص تولیدی باشد، اما می تواند چشم انداز فوق العاده ای را در زندگی شما به ارمغان بیاورد و می تواند به سمت خلاقیت خود برسید.

نقاشی به شما امکان می دهد تا به افکار، خواسته ها و احساساتی که در سرتان می گذرد، درک کنید و می توانید آنها را به چیزی فیزیکی تبدیل کنید.

نقاشی شما حتی ممکن است شما را الهام بخشد که در محل کار مولد تر باشید، بنابراین پیش بروید و نقاشی کنید.


4. سرگرمی مجسمه سازی

 

سرگرمی برای ارامش اعصاب

 

در حالی که تعداد کمی از ما ممکن است در استاندارد مجسمه سازان مانند میکل آنژ یا رودین باشند، مجسمه سازی، حتی در قالب های اولیه آن، می تواند یک سرگرمی و ابزار تولیدی باشد.

مجسمه سازی با قدمت آن، شما را مجذوب خود می کند تا با موادی که دارید به آنچه که می خواهید، توجه داشته باشید. حتی اگر گام های گوناگون زیادی در یک زمان برداشته شود.


 

5. سرگرمی نوشتن

 

بهترین سرگرمی برای سالمندان

حتما بخوانید: 25 راه احساس خوشبختی که با آن میتوانید در زندگی به عشق و شادی برسید

یکی از پرطرفدارترین سرگرمی ها این است که در اوقات فراغت خود بنویسید. نوشتن یک شکل فوق العاده قدرتمند و مهم از خود بیان است و می تواند کمک کند تا انرژی خود را به چیزی که شما در آن احساس پرشوری می کنید و در آن شما می توانید افکار، رویاها و خواسته های خود را بچرخانید.

نوشتن مقالات، نمایشنامه ها، اسکریپت های رادیویی و یا یادداشت های دفتر خاطرات، نوشتن کمک می کند تا طرف خلاقیت خود را باز کنید و به شما کمک کند که به همان اندازه تولید کننده و سالم باشید.

برای شروع سریع نوشتن، نیازی به نوشتن بسیاری از کلمات و نوشتن مجله نیستید. فقط 750 کلمه در روز بنویسید.


 

6. سرگرمی رقص

 

سرگرمی وب

 

رقص واقعا به عنوان یک سرگرمی بسیار مهم از لحاظ بهره وری محسوب نمی شود. با این حال، هنگامی که کار سخت و فداکاری را که در هنر رقص غیرقابل انکار است بررسی می کنید، از نظر شایستگی بهره وری بهتر می شود.

رقص شما را مجذوب وسواس در یادگیری می کند، تمرکز خود را بر روی یک سری از حرکات تمرین می کنید و استفاده از آن به عنوان یک الگو برای دستیابی به بهره وری در موارد ذهنی زندگی روزمره، چیزی است که باید مورد توجه قرار گیرد.


7. سرگرمی یوگا

 

سرگرمی کودکان

حتما بخوانید: چگونه هوش مالی داشته باشیم

یوگا یکی از سرگرمی های پرطرفدار است که شما می توانید در برنامه خود قرار دهید، به شما این امکان را می دهد که تمام افکار بیرونی را کنار بگذارید و به طور کامل تمرین بدن خود را تمرین کنید.

شما قوی و متمرکز بر بهبود بدن و آمادگی جسمانی و همچنین رفاه احساسی و معنوی تمرکز می کنید و برای آینده آمادگی کامل و سازنده ای خواهید داشت.


8. سرگرمی بازی فوتبال

در حالی که ممکن است سرگرمی برای اکثر موارد جذابیت خاصی نداشته باشد، این چیزی جز جشن گرفتن عشق و احساسات برای یک شخصیت خاص یا رسانه نیست (نمایش تلویزیونی، فیلم و غیره).

بازی می تواند یک سرگرمی بسیار مفید باشد و راهی برای اجازه دادن به شما در جهت بیان خلاقانه شما به طور دقیق، به ویژه اگر شما در یک کار سخت و شدید هستید؛ این می تواند شما سخت تر کار کنید.


9. سرگرمی خواندن

 

سرگرمی ریاضی

 

خواندن یکی از پرطرفدارترین سرگرمی دنیای جهان است .

این سرگرمی بسیار سازنده است.مطالعه و تحقیق در مورد بهره وری، به نوبه خود باعث می شود عادت های جدید، رفتارها و الگوهای شما را یاد بگیرند که باعث می شود تا شما با زمان خود موثرتر باشید.

به طور خلاصه  خواندن می تواند به شما اجازه می دهد تا مثبت باشید.


10. سرگرمی بازی های ویدئویی

مطمئنا، بازی کردن بازی های ویدئویی ممکن است به عنوان اتلاف وقت، به نظر برسد، اما نقش ها و قوانین ذاتی در بازی های ویدئویی واقعا می تواند باعث افزایش کارایی شما شود.

بازی های ویدئویی تمرکز، عزم و اراده را تشویق می کنند. این ها همه صفات مفید و قابل تحسین هستند که باعث می شود افراد در کار بیشتر و مستحکم تر شوند.


11. سرگرمی باغبانی

 

صنعت سرگرمی چیست

حتما بخوانید: کودک درون ما چه چیزهایی باید بشنود؟

آیا چیزی ذاتا آرامش بخش تر از باغبانی است؟

باغبانی نه تنها سرگرمی دلپذیر و آرام است، بلکه یک راه فوق العاده برای افزایش بهره وری شماست.

چطور؟

باغبانی اجازه می دهد تا شما به استراحت و تفریح بپردازید و حفظ انرژی خود داشته باشید. همچنین در مورد مدیریت پروژه های مختلف (یا در این مورد گیاهان) همه در همان زمان آموزش می دهد.


12. سرگرمی بافندگی

 

سرگرمی مومن چیست

 

بافتنی معمولا به عنوان چیزی است که افراد سالخورده و طیف وسیعی از افراد مشهور هالیوود نیز ان را انجام می دهند.

بافتنی، به غیر از سرگرمی لذت بخش، ابزار فوق العاده برای افزایش بهره وری است. با استفاده از همان مهارت ها و برنامه ریزی که باعث محصول فیزیکی می شود.

علم بیشتر می گوید که بافت باعث می شود ذهن شما شادتر و گرمتر شود.


13. سرگرمی چوبکاری

چوبکاری یک سرگرمی شگفت انگیز و سازنده است به این دلیل که شما باید روی دیدگاه منحصر به فرد خود از چیزی که میخواهید بسازید تمرکز کنید.

چوبکاری می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس شما و ساختن مواد مورد نیاز برای کمک به زندگی شما شود.

 


14.سرگرمی بدن سازی

 

کتاب سرگرمی چیست

حتما بخوانید: 7 روش برای کشف استعداد کودکان خود

پرورش اندام ممکن است به عنوان یک سرگرمی اصلی یا شبیه به نظر نرسد.

با این حال، بدن سازی متمرکز بر ایجاد نیروی اصلی، کنترل، نظم انسانی و تمرکز بر یک دید کلی و یکنواخت که تمرکز کلیدی است که می تواند بسیار قابل توجه و قابل انتقال از لحاظ بهره وری در سایر حوزه های زندگی شما باشد.


15. سرگرمی شنا

 

سرگرمی شما چیست

 

شنا  آرامش بخش، تقویت و راه بسیار مثبت و سالم ورزش است.

شنا می تواند به همه ی نگرانی ها کمک کند تا چیزی مثبتی به بار بیاورید، ذهن را برای اقدامات مثبت و افکار مثبت پاک کنید، و می توانید انرژی بیشتری را پس از یک تمرین خشن از استخر بیرون بکشید.

شنا نشان داده است که مزایای بهداشت فیزیولوژیکی و روانی زیادی دارد، بنابراین هیچ دلیلی برای رفتن به استخر محلی نیست.


16. سرگرمی خیال پردازی

 

سرگرمی زمستان چیست

 

 شاید این آخرین چیزی نیست که به لحاظ فنی به عنوان "سرگرمی" شناخته شده است، اما در صورتی که به طور منظم به کار گرفته شود، مزایای آن همواره به کار میرود.

خیال پردازی از خلاقیت شما بیدار می شود .

اگر قصد رفتن به خواب را داشته باشید، حتی بهتر است - مطالعات نشان داده اند که 20 دقیقه در ظهر می تواند به شما کمک کند تا وضوح، حافظه را حفظ کنید و باتری های خود را دوباره شارژ کنید.

 

source : lifehack

مطالب مرتبط

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید