سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

14 روش  برای افزایش فروش و درآمد بیشتر فوق العاده

14 روش  برای افزایش فروش و درآمد بیشتر فوق العاده
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/03/23 0 نظر

همه‌ی زندگی پول نیست، اما اهمیت پول چیزی شبیه اکسیژن است.ما وقتی درامدمان را افزایش دهیم میتوانیم زندگی بهتری را برای خود و اطرافیانمان رقم بزنیم

 

چه بخواهید و چه نخواهید، پول  و درامد یکی از واقعیت‌های زندگی است که همگی باید با آن روبرو شویم. شاید پول‌دار شدن و راههای کسب درآمد هدف شما نباشد و مفاهیم عمیق‌تری مثل خانواده و سلامتی بیش‌تر برایتان مهم باشد، اما این موضوع قابل انکار نیست که افزایش درآمد مزایای زیادی برای شما به همراه دارد و با افزایش فروش و افزایش درامد به بهبود کیفیت زندگی خود و خانواده‌ی خود کمک خواهید کرد. علاوه بر آن در صورتی که مشکلات مالی غیر منتظرانه‌ای برایتان پیش بیاید، شما به راحتی قادر خواهید بود آن را مدیریت کنید و به کمک دیگران نیاز پیدا نکنید. اگر هم فکر می‌کنید به پول اضافه‌ای و افزایش درامد نیاز ندارید، شاید با قدری افزایش درامدبیشتر بتوانید به سازمان‌های خیریه کمک کنید و یا فرشته‌ی نجات فرد نیازمندی شوید.


 روش های افزایش درامد :

استراتژی های گوناگونی برای افزایش درآمد یک سازمان وجود دارد که مدیران باید با در نظر گرفتن شرایط درون سازمانی و برون سازمانی و وضعیت کلی جامعه، استراتژی کارآمد و اثربخش را اتخاذ کنند. مهمترین عامل افزایش درآمد، افزایش فعالیت های فروش و بالا بردن میزان آن است.

 

بازاریابی و فروش مهمترین فعالیت یک بنگاه به شمار می آید. بدون فروش هیچ آینده ای برای یک سازمان وجود نخواهد داشت. رکود اقتصادی در سال های اخیر بسیاری از کسب و کارها را تحت شعاع خود قرار داده. عوامل متعددی می تواند منجر به کسب درآمد بیشتر گردد که اجرای هر یک از آنها به پارامترهای متعددی بستگی دارد. این استراتژی ها تحت هر شرایطی موثر و کارا هستند.

 

اگر بخواهید کسب و کارتان پول بیشتری به دست بیاورد، تنها 4 روش برای افزایش درآمد وجود دارد : افزایش تعداد مشتریان، افزایش متوسط ​​حجم معاملات، افزایش فرکانس معاملات برای هر مشتری و افزایش قیمت های خود.


باور کنید یا نه، تنها چهار راه برای افزایش درآمد شما وجود دارد:

 

 • تعداد مشتریان را افزایش دهید.
 • حجم معاملات متوسط ​​را افزایش دهید.
 • افزایش فرکانس معاملات در هر مشتری.
 • قیمت های خود را افزایش دهید

 

 

افزایش درامد

 

تصور کنید شما یک رستوران دارید و می خواهید میزان درآمد این رستوران را افزایش دهید. در اینجا نحوه اعمال این استراتژی ها را بیان می کنیم:

 

 1. افزایش تعداد مشتریان :

به این معنی است که شما در تلاش برای آوردن افراد بیشتری به داخل هستید. این استراتژی نسبتا ساده است: بازدیدکنندگان بیشتری در رستوران شما زبانه های بیشتری را در بر می گیرند که (با فرض اینکه اندازه معامله متوسط ​​باقی می ماند)، پول بیشتری به ارمغان می آورد.


2. افزایش میانگین اندازه معامله:  

به این معنی است که شما سعی می کنید هر مشتری را خریداری کنید. این معمولا از طریق یک فرایند به نام upselling انجام می شود. هنگامی که یک مشتری خریدی می کند، شما می توانید از غذاها، نوشیدنی ها و دسر را نیز به او توصیه کنید تا او سفارش دهد. و با خرید بیشتر مشتری درامد شما هم افزایش می یابد.


3. افزایش درامد و فرکانس معاملات در هر مشتری :

به معنای تشویق مردم به خرید بیشتر از شما است. اگر مشتری ​​شما به طور متوسط یک بار در ماه وارد رستوران شما میشود ، آنها را متقاعد کنید که یک بار در هفته به شما سر بزنند. هر چند اغلب آنها از استقرار شما بازدید می کنند، درآمد بیشتری که رستوران شما به دست می آورد، فرض بر این است که اندازه معامله متوسط ​​باقی می ماند.


 1. افزایش قیمت شما به این معنی است : که درآمد بیشتر را از هر خریدی که مشتری انجام می دهد، جمع آوری می کنید. با فرض حجم خود، اندازه متوسط ​​تراکنش و فرکانس یکسان باقی می ماند، افزایش قیمت ها باعث افزایش درآمد بیشتر با همان مقدار تلاش خواهد شد..

مقاله مرتبط:8 راه کار برای افزایش درآمد

همیشه اکثریت تلاش های خود را در خدمت به مشتریان ایده آل خود تمرکز کنید. مشتریان ایده آل شما به زودی خرید می کنند، اغلب خرید می کنند، بیشتر مصرف می کنند، این کلمه را گسترش می دهند و مایل به پرداخت هزینه ای هستند که شما ارائه می دهید.

هر چه بتوانید مشتریان ایده آل تر ی را جذب کنید، کسب و کار شما بهترمی شود

 

 پول برای کسانی که قوانین ساده را درک می کنند که برای کسب و کار شناخته شده است، بسیار زیاد است.”

جورج کلایدسون ، نویسنده از غنی ترین مرد در بابل

 

بازار خود را گسترش دهید

پایه مشتری موجود خود را با محصولات جدید، مناطق جغرافیایی جدید و منابع فروش اضافی افزایش دهید:

 

 1. اضافه کردن خدمات تکمیلی به محصولات موجود

اضافه کردن خدمات مکمل یا محصولات ممکن است به شما در دستیابی به مشتریان جدید کمک کند و همچنین حفظ موجودیت آنها. به عنوان مثال، یک شرکت چمن زنی و یا محوطه سازی می تواند خدمات ایجاد استخر و نگهداری ان را نیزبه خدمات خود اضافه کند.

 

این سرویس به لحاظ فنی پیچیده و یا دشوار برای ارائه نیست، هر دو نیاز به بازدید منظم خانه، و هر یک بار برای مالک خانه است.

به طور مشابه، یک شرکت تعمیر خانه می تواند به راحتی به بازار تجاری با همان خدمه و تجهیزات مورد استفاده در کسب و کار معمولی مسکونی خود خدمت کند. قرارداد برای ارائه نگهداری در آینده و یا ضمانت نامه های گسترده می تواند تقریبا با تمام تجهیزات سرمایه فروخته شود. محصولات رقبای خود را برای ایده ها بازبینی کنید. اگر کسی، حتی یک رقیب، دارای یک خدمت"اضافی" است که باعث جلب توجه مشتریان میشود، آن را کپی کنید.


 1. منطقه بازار جغرافیایی را گسترش دهید

بسیاری از کسب و کارهای کوچک، تلاش های بازاریابی و فروش خود را محدود به محیط فوری اطراف محل اصلی کسب و کار خود می کنند. توزیع کننده تجهیزات زمین بازی دالاس کشف کرد که هیچ کدام از رقبای خود در چند حومه شهر اطراف این شهر به فروش نرسید، احتمالا به این دلیل که هیچ توزیع کننده در این جوامع یافت نشد. هزینه اضافی برای پوشش بازار بزرگتر حداقل بوده و بیش از دو برابر فروش بالقوه است.

 

افزایش درامد-محصول

 

 1. قراردادهای فروش تعاونی را وارد کنید

تماس با شرکت هایی که یک محصول یا خدمات تکمیلی را با یک درخواست برای فروش محصولات خود نیز فروش می دهند. به عنوان مثال، شرکت های سخت افزاری کامپیوتر اغلب نرم افزاری را به فروش می رسانند که فروش سخت افزار خود را تسهیل می کند. علاوه بر این، توزیع کنندگان مواد غذایی حیوانات خانگی ویتامین و مواد حیوانی اختصاصی را ارائه می دهند و همچنین بازسازی خانه ها نیز محوطه سازی را به فروش می رسانند.

بسیاری از شرکت ها به طور جدی محصولات تکمیلی را دنبال می کنند، زیرا آنها به هزینه های بازاریابی و فروش بسیار کم توجه می کنند - این تنها مسئله یافتن شریک مناسب است. اضافه کردن فروشندگان اضافی بدون هیچ هزینه یک تقویت کننده فروش مطمئن است.


 

 1. استراتژی قیمت گذاری خود را به ارمغان بیاورد

قیمت تنها عامل مهم در تصمیم گیری برای خرید یک محصول یا خدمات است. قیمت پایین می تواند "معامله" یا کم کیفیت در ذهن خریدار باشد.

 

قبل از اجرای هر استراتژی قیمت گذاری، بدانید که چگونه مشتریان خود را در مورد محصول خود احساس می کنید، به طوری که تغییر قیمت باعث رفتار بازار شما می شود. همیشه قیمت های خود را "موقت" در نظر بگیرید و آنها را برای رفع شرایط بازار و رقابت تنظیم کنید.

مقاله مرتبط:6 راه برای ثروتمند شدن

 1. افزایش درامد یا کاهش قیمت

قیمت محصولات به طور مداوم تغییر می کند، بنابراین شما نباید تمایلی به تنظیم قیمت های خود برای رسیدن به اهداف خود یا شرایط بازار نداشته باشید. افزایش قیمت فوری، اگر افزایش قیمت تاثیری بر فروش نداشته باشد، درآمد و سود بیشتری را به شرکت خواهد رساند. کاهش قیمت باعث افزایش فروش بیشتر و سهم بازار در مقایسه با دیگر تامین کنندگان خواهد شد. دانستن اینکه چگونه محصولات شما با محصولات مشابه از دیدگاه خریداران، و همچنین قیمت محصولات رقابتی مقایسه می شود، به شما این امکان را می دهد که بهترین قیمت خود را در بازار قرار دهید.

 

تغییر قیمت ممکن است "همه چیز را بلرزاند"، بنابراین شما باید به طور واضح به واکنش مشتریان و چشم انداز خود حساس باشید، زیرا وقتی قیمت های جدید به اجرا درمی آید. اگر واکنش مثبت باشد، میتوانید تنظیمات بیشتری را انجام دهید، از جمله بازگشت به قیمتهای قدیمی.

 

شما همچنین ممکن است به طور منظم قیمت خود را افزایش دهید. مصرف کنندگان به ندرت به افزایش قیمت ها واکنش نشان می دهند و اغلب آنها را نادیده می گیرند. در حالی که افزایش کوچک در قیمت ممکن است در مقایسه با قیمت کامل به نظر نرسد، تاثیر افزایش در سود افزایش می یابد از آنجا که افزایش به طور مستقیم به خط پایین جریان می یابد.


 1. بسته بندی محصولات

به عنوان یک مرد جوان، کفش های خانم ها را در فروشگاه کفش آستین فروختم. کفش ها برای بازار انبوه و قیمت گذاری شده بودند تا زنان را جذب کنند که می خواستند بدون هزینه ی یک طراح برچسب ظاهر خوبی داشته باشند. فروشگاه همچنین کیف های دستی و کلاه برای هر جفت کفش طراحی کرده بود.

 

مدیریت فروشگاه اغلب "کفش"، کیف دستی و کلاه را "با هم" برای یک قیمت که 25٪ پایین تر بود، در مقایسه با کالاهای جداگانه  به فروش می رساند. نتیجه: بیش از نیمی از فروش کفش ها با حاشیه سود بالاتری همراه بود. اگر شما محصولاتی را که به طور طبیعی با یکدیگر همکاری می کنند یا برای همان وظایف یا در همان زمان استفاده می کنید، در نظر بگیرید، آنها را به عنوان یک بسته بندی در نظر بگیرید.

 

دسته بندی محصولاات-افزایش درامد

 

 1. افزودن، کاهش یا حذف هزینه های حمل و نقل برای افزایش درامد

به جای افزایش قیمت یک محصول، در نظر بگیرید اضافه کردن حمل و نقل و دست زدن به هزینه. اثرات خالص بر درآمد یکسان است، در حالی که اجتناب از واکنش خریدار به افزایش قیمت. اگر شما در حال حاضر برای حمل و نقل هزینه می کنید، در نظر گرفتن کاهش یا حذف هزینه برای یک دوره زمانی خاص برای تحریک فروش.


 1. پیشنهاد تخفیف ویژه

تخفیف ها، به درستی در بازار، فرصت خرید ویژه ای را در ذهن مصرف کنندگان ایجاد می کنند، و اغلب آنها را تحریک می کنند تا اقدام کنند. تخفیف را می توان به محصولات محدود، مانند یک نام تجاری تولید کننده، یک رده محدود مانند لوازم مدرسه یا تمام محصولات در یک فروشگاه در سراسر فروش اعمال کرد.

 

در واقع، شما می توانید تقریبا به هر دلیل یک محیط فروش ایجاد کنید:

 

Discount Quantity:  هنگامی که دو یا چند محصول مشابه در یک زمان خریداری می شوند

تخفیف در Tie-In ("Bundling"): هنگامی که دو یا چند محصول مختلف در یک زمان خریداری می شوند

تخفیف فصلی: هنگامی که محصولات در یک زمان خاص خریداری می شوند

تخفیف شرطی: هنگامی که محصولات خریداری شده استفاده می شود یا ترمیم می شود

تخفیف تخفیف: هنگامی که محصولات خریداری شده "یکپارچه" از یک یا چند ویژگی

مقاله مرتبط:رازهای برای ثروتمند شدن

 1. . تبلیغ فروش و افزایش درامد

اهمیت وثیقه فروش - بروشورها، سخنرانی ها، ورق های داده های محصول، تصاویر - اغلب توسط صاحبان کسب و کار نادیده گرفته می شود، گرچه تنها هدف وثیقه این است که تلاش های فروش را ساده تر و موثرتر کند. در نتیجه، اطلاعاتی که به خریداران بالقوه ارائه می شود، از تاریخ، نادرست و گمراه کننده می شود.

وثیقه فروش شما، از جمله وب سایت شما، بازتابی از شرکت شما است. یک سند پر جنب و جوش، رنگی با تصاویر و نقاشی ها توجه و هیجان را در محتوای آن ایجاد می کند؛ خسته کننده، مواد خسته کننده معمولا بدون تفکر دوم از بین می روند.

مواد فروش خود را بررسی کنید، آیتم بر اساس مورد، بررسی کنید که آیا تصویر و پیام را که می خواهید برای مشتریان خود ارائه دهید، انتقال دهید:

 

آیا همه محصولات شما و آخرین نوآوری های آنها را شامل می شود؟

آیا آنها با استفاده از ویژگی های مرتبط با مزایا، مزایای محصولات خود را به خوبی نشان می دهند؟

آیا آنها را با دستورالعمل های ساده برای خرید آشنا می کنند؟

اگر بروشورها، سخنرانی ها، ورق های داده های محصول، تصاویر یا وب سایت شما به سادگی و به وضوح اطلاعاتی را ارائه ندهید که چشم انداز شما را برای اقدام معرفی نمی کند، زمان طراحی مجدد آن است.

 

برای افزایش درآمد موقت، یک مسابقه فروش ایجاد کنید که در آن فروشندگان برای کسب جایزه نقدی، یک سفر لوکس، و یا برخی از دلایل دیگر مورد نظر برای رسیدن به سطح هدف فروش یا حساب های جدید رقابت کنند. اگر موفقیت آمیز باشد، هر بار با یک جایزه متفاوت یک مسابقه را دنبال کنید.


 1.  افزایش درامد وتغییر روابط قدیمی

فروش محصول به مشتری قدیمی آسانتر از پیدا کردن یک مشتری جدید است. محصولات قبلا خریداری شده از بین رفته، خراب شده یا منسوخ شده اند. یک برنامه بازاریابی برای برقراری ارتباط با مشتریان قدیمی و چشم انداز ایجاد کنید و با آنها به صورت منظم در مورد شرکت و محصولات خود تماس بگیرید. مشتریان قدیمی خود را برای ارجاع و ارجاعات کتبی بخوانید. جوری که انها احساس کنند که جزو ارزشمند موفقیت شما هستند.


سخن اخرافزایش درامد:

بسیاری از نظریه پردازان کسب و کار ادعا می کنند که یک کسب و کار رشد یا کاهش می یابد. شرکت های موفق، با گوش دادن به مشتریان خود و با تطبیق محصولات، استراتژی های فروش و فرآیندهای خود برای به دست آوردن یک پارادایم دائمی در حال تغییر، طور مداوم خود را مجذوب خود می کنند. هر یک از این استراتژی ها ژنراتورهای قدرتمند افزایش درآمد در شرایط مناسب هستند، اما انتخاب های بهینه برای شرکت شما بستگی به درک و دانش شما از مشتریانی است که در خدمت شما هستند.

 

 

برگرفته از: moneycrashers

احمدرضا کرامت

گروه تحقیقاتی و آموزشی کرامت زاده

 

دانلود PDF‌ مقاله14 روش برای افزایش درامد و فروش بیشتر

مطالب مرتبط

نظرات

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید