سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

13 رفتار مخرب برای ادم های با اعتماد به نفس بالا

13 رفتار مخرب برای ادم های با اعتماد به نفس بالا
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/17 0 نظر

افراد با اعتماد به نفس واقعی نیازی ندارند که دیگران آرامش و ثبات آنها را ببینند، چون اهمیتی به این مسئله نمی‌دهند. آنها می‌دانند که کدام طرف شمال است و به توانایی مسیریابی خود اعتماد دارند

13 رفتار مخرب برای ادم های با اعتماد به نفس واقعی و بالا

اعتماد به نفس واقعی با خود شیفتگی متفاوت است. هرچند این دو اغلب اشتباه گرفته می شوند، ولی افراد خود شیفته می‌خواهند، همه فکر کنند که آنها انسان‌های ویژه‌ای هستند. آنها به تحسین دیگران نیاز دارند و حس می‌کنند سزاوار تحسین و توجه دیگران هستند و این احساس، در ناامنی‌های عمیق آنها ریشه دارد؛ ولی اعتماد به‌ نفس واقعی هیچ ارتباطی با خودخواهی یا نیاز به تأیید دیگران ندارد. این دوباهم متفاوت هستند، چون با پاداش و تأیید دیگران ایجاد نمی‌شود، بلکه با سخت کوشی و ایجاد عادت‌های عالی در خود شکل می‌گیرد. همراه ما باشید، در این مقاله 13 عادت مخرب را برایتان برشمرده‌ایم که می‌توانند اعتماد به‌ نفس‌ شما را تحت‌ تأثیر قرار بدهند. همچنین به شما می‌گوییم چطور با ترک این عادات، می‌توانید به اعتماد به‌ نفس واقعی و شگفت‌انگیزی که همیشه آرزویش را داشتید، برسید.

افراد با اعتماد به نفس واقعی نیازی ندارند که دیگران آرامش و ثبات آنها را ببینند، چون اهمیتی به این مسئله نمی‌دهند. آنها می‌دانند که کدام طرف شمال است و به توانایی مسیریابی خود اعتماد دارند. برای آنها اهمیتی ندارد که چه موانعی بر سر راه‌شان قرارمی‌گیرد، چون به راهی که درپیش گرفته‌اند، ایمان دارند و می‌دانند که می‌توانند به مقصد نهایی‌شان برسند. جالب اینکه این عقیده‌ی آنها دیگران را نیز جذب می‌کند، چون باعث می‌شود که همه اعتماد به‌ نفس واقعی بیشتری نسبت‌ به خود داشته باشند.

متأسفانه برای ایجاد اعتماد به نفس واقعی (چیزی که همه‌ی ما می‌خواهیم) باید تلاش کنیم. شما نمی‌توانید فقط با خریدن لباس‌های جدید انتظار داشته باشید که اعتماد به‌ نفس واقعی خود را درطول فرازو نشیب‌های زندگی حفظ کنید، بلکه باید با کمک تمرین‌های توسعه فردی، اعتماد به‌ نفس تزلزل‌ ناپذیر که آرزوی آن را داشتید، در خود ایجاد کنید.


1. اعتماد به نفس واقعی و درگیر خودگویی منفی شدن

 

اعتماد به نفس پایین

حتما بخوانید: خودشیفتگی و نشانه های افراد خودشیفته چیست؟

بدون شک آن مربی درونی بداخلاق، در مقطعی از زندگی‌تان به شما انگیزه داده است، ولی الان شما را عقب نگه داشته است و عزت نفس شما را پایین آورده است.


2. اعتماد به نفس واقعی ،اهمیت‌ دادن بیش‌ از حد به چیزهایی که دیگران می‌گویند

 

اعتماد به نفس در سخنرانی

حتما بخوانید: 14 اصول افزایش اعتماد به نفس درمقابل دیگران

به دنبال تأیید دیگران بودن، این فکر را تقویت می‌کند که شما به تأیید و تصدیق بیرونی نیاز دارید، ولی حقیقت این است که عشق درونی شما کافی نیست. برای اهمیت ندادن به حرف مردم و اینکه بتوانید شخصیت خودتان را بسازید، از تلاش برای برآورده‌ کردن انتظارات دیگران دست بردارید و قدر خودتان را بدانید.


3. اعتماد به نفس واقعی ،هدر دادن زمان برای کارهایی مانند تماشای فیلم و سریال

برای ایجاد اعتماد به‌ نفس واقعی ، باید بتوانید به شایستگی‌ها و توانایی‌هایتان افتخار کنید. پس به‌ جای غرق‌شدن در سرگرمی‌های موقتی، روی خودتان سرمایه گذاری کنید.


4. اعتماد به نفس واقعی ،فقط دیدن کاستی‌ها به‌جای توجه‌ کردن به فرصت‌های موجود برای رشد

تمرکز کردن بر محدودیت‌ها فقط باعث قدرت‌گرفتن آنها می‌شود. ضعف‌ها و کاستی‌ها را به زمینه‌هایی برای رشد تبدیل کنید و سپس اقدام‌ کردن برای رسیدن به پیشرفتی معنی‌دار را شروع کنید.


5. اعتماد به نفس واقعی ،پرکردن زندگی‌تان با صفحه‌های نمایش به‌جای تفکر و خوداندیشی

 

اعتماد به نفس کاذب

حتما بخوانید: انگیزه چیست؟چرا برای ادامه زندگی به انگیزه نیاز داریم؟

مغزتان را تمام روز درگیر خیره‌شدن به صفحه‌های نمایش نکنید. تمام افراد باهوش و با استعداد، می‌خوانند و تفکر می‌کنند. به‌جای اینکه به‌دنبال سرگرمی‌ها و تفریح‌های سطحی باشید، زمان آن رسیده است که به دنبال راه‌های رسیدن به موفقیت و اعتماد به نفس وافعی و بیشتر باشید.


6. اعتماد به نفس واقعی ،همیشه به گذشته فکرکردن

فرقی نمی‌کند که چه شرایط خوب یا بدی در گذشته داشته‌اید، چون آن اتفاق‌ها قبلا رخ داده‌اند. توجه خود را به امروزتان معطوف کنید و ساخت آینده‌ای بهتر را شروع کنید.


7. اعتماد به نفس واقعی ،با نگرانی پیش‌بینی‌کردن آینده

 

اعتماد به نفس در رانندگی

حتما بخوانید: 10 چیز که می توانید برای تقویت اعتماد به نفس خود انجام دهید

تنها راه رسیدن به آینده‌ای که می‌خواهید این است که همین الان مفید و کارآمد باشید. خیال‌ها و رؤیاهایتان درمورد آینده ارزشی نخواهند داشت، مگر اینکه در همین لحظه دست‌ به‌ کار شوید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید.


8. اعتماد به نفس واقعی ، پرسیدن نظرات دیگران قبل از بیان نظر خود

 

اعتماد به نفس چیست

حتما بخوانید: افزایش عزت نفس با چند روشی که شخصیت شما را می‌سازد

تجربیات و نظرات خودتان را بشناسید، موضع خودتان را داشته باشید و با پذیرابودن نسبت‌ به اطلاعات جدید، دیدگاه‌های دیگران هم گوش دهید. سعی کنید همیشه در جایگاهی منفعل و تسلیم قرارنگیرید.


9. اعتماد به نفس واقعی ،تمرکز بیش‌ ازحد بر جزئیات و به اندازه‌ی کافی فکرنکردن به مسائل کلی

چشم‌انداز متعادلی داشته باشید تا بتوانید در کاری که انجام می‌دهید درگیر شوید، بدانید به کجا خواهید رسید و ببینید که چقدر پیش رفته‌اید.


10. اعتماد به نفس واقعی ،به‌ دنبال اشیاء (یا افراد یا چیزهای) بیرونی بودن، برای آرام‌کردن زخم‌های درونی

 

اعتماد به نفس بالا داشتن

حتما بخوانید: غرور و خودبینی چیست؟

کسانی‌ که واقعا اعتماد به‌ نفس دارند، از دردهای عاطفی خود آگاه هستند و فعالانه با درمان این دردها یا دریافت آموزش‌های لازم برای رفع آنها تلاش می‌کنند و گرفتار مکانیسم‌های دفاعی و لذت‌های موقتی‌ای نمی‌شوند که به برطرف‌کردن مشکل اصلی و زمینه‌ای کمکی نمی‌کنند.


11. اعتماد به نفس واقعی ،تأکید بر مشکلات کوچکی که واقعا اهمیتی ندارند

ایجاد مشکل و استرس غیرضروری را متوقف کنید، چون با این کار فقط از انرژی با ارزشی که باید بر رشد فردی و حرفه‌ای‌تان سرمایه‌گذاری کنید، خالی می‌شوید.


12. اعتماد به نفس واقعی ،فکرکردن درمورد اشتباه‌ها، پشیمانی‌ها و شکست‌ها به‌جای تمرین قدرشناسی

 

اعتماد به نفس در کودکان

حتما بخوانید: چگونه بر استرس خود غلبه کنیم؟

بیشتر مردم دقیقا همان چیزی نیستند که می‌خواهند باشند. آدم های شاد و با اعتماد به‌ نفس واقعی، قدر داشته‌هایشان را می‌دانند و این قدرشناسی باعث می‌شود که به رشد بیشتر و ساختن زندگی رضابت‌ بخش برای خود ادامه دهند.


13. اعتماد به نفس واقعی ،هدردادن زمان برای مقایسه‌کردن خود با دیگران

از اینستاگرام بیرون بیایید؛ حسادت کردن و غبطه‌ خوردن به زندگی دیگران، وقتی می‌توانید ارزش واقعی خودتان را کشف کنید، هیچ فایده‌ای برای‌تان ندارد. فرصت‌های بی‌شماری در جهان وجود دارد و هرچه برای بهبود مهارت‌ هایتان بیشتر تلاش کنید، اعتماد به‌ نفس واقعی و بیشتری پیدا می‌کنید و زندگی بهتری خواهید داشت.

منبع : inc
 

نظرات

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید